:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  3°C rozproszone chmury

Uczennica SP3 laureatką eliminacji III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

edukacja, Uczennica laureatką eliminacji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej Niepodległej - zdjęcie, fotografia

Uczennica zambrowskiej „Trójki” Gabriela Zalewska została laureatką eliminacji III Ogólnopolskiego Finału Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ps. Kima. Dzięki temu wystąpi w przesłuchaniach finałowych w Krakowie.

 

W poniedziałek, 29 października w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyły się przesłuchania do III Ogólnopolskiego Finału Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza ps. Kima. Jest to inicjatywa, podczas której uczestnicy festiwalu prezentują piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe i patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 r.

 

W eliminacjach wzięła udział uczennica klasy drugiej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zambrowie Gabriela Zalewska, która zaprezentowała utwory „Dziś idę walczyć mamo” oraz „Miejcie nadzieję”. Jury bardzo spodobał się występ uczennicy zambrowskiej „Trójki”, która ostatecznie w kategorii dzieci w wieku 6-9 lat zajęła pierwsze miejsce, ex-aequo z uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 52 w Białymstoku Marią Szechidewicz.

 

Jako laureatka eliminacji Gabriela Zalewska z SP3 weźmie udział w przesłuchaniach finałowych i koncercie galowym w Krakowie, które odbędą się w dniach 16-18 listopada 2018 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej Londynie, a współorganizatorem - Instytut Pamięci Narodowej.


Uczennica SP3 laureatką eliminacji III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej komentarze opinie

  • magmarka3 2018-11-07 09:58:23

    Bardzo, bardzo serdecznie gratuluję szkoda, że nie mogę posłuchać tak utalentowanej młodej piosenkarki. Serdecznie gratuluję rodzicom. Z całego serca życzę powodzenia w dalszych eliminacjach.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-07 13:57:00

    Brawo ! Zdolniacha!;)

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org