:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C bezchmurnie

Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto]

straż, Strażacy rywalizowali turnieju siatkarskim [foto] - zdjęcie, fotografia

Strażacy OSP z terenu gminy Szumowo okazali się niepokonani w dzisiejszym turnieju siatkarskim rozegranym w Szkole Podstawowej w Srebrnej z okazji przypadającego w tym roku 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”.

Strażacy ochotnicy z terenu powiatu zambrowskiego rozegrali dzisiaj w Szkole Podstawowej w Srebrnej pierwszy turniej z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej” w związku z przypadającą w tym roku rocznicą 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Starosta Zambrowski Robert Rosiak, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie dh Marek Adam Komorowski oraz prezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Zambrowie dh Bogdan Pac.

Przed rywalizacją samorządowcy i strażacy oddali cześć Polakom poległym w walkach o niepodległość naszej Ojczyzny. Po krótkim przemówieniu starosty Roberta Rosiaka przedstawiciele gmin, zarządu powiatowego ZOSP i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego zapalili znicze przed pomnikiem nieopodal Szkoły Podstawowej w Srebrnej.

Do dzisiejszych rozgrywek siatkarskich stanęły cztery drużyny Oddziałów Gminnych OSP z gmin Kołaki Kościelne, Rutki, Szumowo i Zambrów. Strażacy zagrali systemem każdy z każdym. Za zmagania każdej drużynie przydzielono punkty. Za wygrany mecz stosunkiem punktów 2:0 drużyna otrzymywała 3 pkt, a za wygraną 2:1 – 2 pkt. Przegrana 1:2 dawała zespołowi 1 pkt, natomiast porażka 0:2 – 0 pkt. O miejscu na podium decydowały ilość wygranych meczów, liczba zdobytych punktów oraz stosunek małych punktów.

Po pełnych emocji pojedynkach nie do pobicia okazała się drużyna strażaków z Oddziału Gminnego OSP Szumowo, która wygrała wszystkie mecze. Na drugim miejscu, z dwoma wygranymi spotkaniami i jednym przegranym, uplasowała się grupa z Oddziału Gminnego OSP Zambrów. Oddział Gminny OSP Rutki w dzisiejszych zmaganiach wygrał jeden mecz i zajął trzecie miejsce. Natomiast strażakom z Oddziału Gminnego OSP Kołaki Kościelne nie udało się zwyciężyć żadnego spotkania, co poskutkowało czwartym miejscem.

Wyniki poszczególnych meczów:
Szumowo – Zambrów 2:1 (15:10, 16:18, 16:14)
Kołaki Kościelne – Rutki 0:2 (17:19, 14:16)
Szumowo – Rutki 2:1 (12:15, 15:9, 15:13)
Zambrów – Kołaki Kościelne 2:0 (15:7, 15:6)
Szumowo – Kołaki Kościelne 2:1 (11:15, 15:8, 15:8)
Zambrów – Rutki 2:0 (15:10, 15:11)

Klasyfikacja turnieju:
I miejsce – Szumowo
II miejsce – Zambrów
III miejsce – Rutki
IV miejsce – Kołaki Kościelne

Najlepszym graczem turnieju (MVP) został Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski, który grał gościnnie w każdym meczu po jednym secie z każdą drużyną.

Turniej w Srebrnej zapoczątkował tegoroczne rozgrywki strażaków ochotników z okazji 20-lecia Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Zambrowie w ramach powiatowego cyklu patriotycznego „Ku Niepodległej”. Przed nami jeszcze 3 spotkania – 1 turniej siatkówki i 2 turnieje piłki nożnej. Najbliższe zawody odbędą się 4 lutego w Kołakach Kościelnych.

Klasyfikacja ogólna po I etapie zmagań strażaków:
Oddział Gminny OSP Zambrów – 70 punktów
Oddział Gminny OSP Szumowo – 100 punktów
Oddział Gminny OSP Rutki – 50 punktów
Oddział Gminny OSP Kołaki Kościelne – 30 punktów

Polecamy:
:: Noworoczny prezent dla zambrowskiej straży [foto]
:: Służby ćwiczyły w dwóch zakładach karnych
:: Karambol i szybka akcja ratunkowa w rejonie budowy S8 [foto+video]
:: Strażacy modlili się o zdrowie i błogosławieństwo [foto]
:: Zambrowscy strażacy walczyli z pożarem [foto+video]
:: Skutki wichury w powiecie zambrowskim [foto]
:: Pożar sadzy w Kołakach
:: Od 90 lat niosą pomoc ludziom [foto]
:: Wyjazdowe szkolenie strażaków powiatu zambrowskiego
:: Strażacy walczyli z żywiołem w Srebrnej [foto+video]

Strażacy OSP rywalizowali w turnieju siatkarskim [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org