Reklama

SP w Rutkach: Uczniowie zakończyli rok szkolny [FOTO]

W gminie Rutki odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Szczególny charakter miały obchody przygotowane przez uczniów klas ósmych, którzy oficjalnie pożegnali się z placówką po ośmiu latach nauki.

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej, którą zainaugurowano wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor Anna Wądołowska, wicedyrektor Dorota Kos oraz Wójt Gminy Rutki Dariusz Modzelewski wręczyli uczniom nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz stuprocentową frekwencję. Absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a oddzielne wyróżnienia trafiły do osób służących w poczcie sztandarowym.

Reklama

W drugiej części spotkania ósmoklasistów zaprezentowany został program artystyczny. Młodzież przygotowała humorystyczną scenkę, w której wcieliła się w role członków grupy przestępczej dowodzonej przez wychowawczynie. Podczas występu pokazano karykatury uczniów i nauczycieli, co wywołało duże zainteresowanie zgromadzonych gości.

Kolejnym punktem programu było wręczenie przez nauczycieli statuetek "Szkolne Oscary 2026". Trafiły one do uczniów w różnych kategoriach, które podkreślały ich talenty i cechy charakteru. Absolwenci zatańczyli także belgijkę oraz eleganckiego walca, a część oficjalną zakończyły podziękowania skierowane do pedagogów, pracowników szkoły i rodziców.

Reklama

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości odbył się również bal ósmoklasistów w formie dyskoteki, który był dla młodzieży okazją do ostatniej wspólnej zabawy w tym gronie.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości