:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, Sesja budżetowa Szumowie - zdjęcie, fotografia
25/01/2019 13:56

Radni Gminy Szumowo podczas IV Sesji Rady Gminy głosowali nad ośmioma projektami uchwał. Najważniejsza z nich dotyczyła budżetu gminy na rok 2019.

IV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dzisiaj, 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

 

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, radni wysłuchali sprawozdania wójta Jarosława Cukiermana z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt mówił m.in. o planach zmiany nazwy drogi prowadzącej do Radwan, wykonywanych wycenach wykupu nieruchomości po mleczarniach w Szumowie, Ostrożnem i Paproci Dużej, czy rozmowach z przedsiębiorcami zainteresowanymi terenami inwestycyjnymi na terenie gminy Szumowo. Mówił też o planach gazyfikacji Szumowa.

 

Ponadto radni zostali zapoznani ze sprawozdaniami z działalności za rok 2018 Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie oraz Biblioteki Gminnej w Szumowie. Przedstawiciele GOKu i biblioteki przedstawili plany na 2019 rok. Sekretarz Gminy przedstawiła natomiast Radzie sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała budżetowa na 2019 rok.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy wyniosą 27 mln 995 tys. zł. Wydatki natomiast mają wynieść 30 mln 807 tys. zł. Deficyt w wysokości 2 mln 812 tys. zł ma być pokryty kredytem długoterminowym.

Najwięcej pieniędzy z zaplanowanego budżetu zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie – 7 mln 461 tys. (37,8% wszystkich wydatków). Drugimi co do wielkości są wydatki na pomoc społeczną i rodzinę - 6 mln 063 tys. zł (30,3% wszystkich wydatków). Znaczące wydatki stanowi także dział „administracja publiczna” - 2 mln 209 tys. zł.

 

Jeszcze przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu wójt zaznaczył, że wydatki na tegoroczne inwestycje mają pochłonąć aż 36% całego budżetu. Jak mówił, jednym z ważniejszych zadań ma być remont ulicy Cmentarnej w Szumowie.

 

Ponadto radni podjęli osiem uchwał w sprawach:
:: podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szumowie,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,
:: wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy Szumowo w formie posiłku dzieciom w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023,
:: Gminnego Program u Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019 – 2023,
:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Szumowo w 2019 roku,
:: wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
:: uchwały Nr XXIV/100/08 Rady Gminy Szumowo z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie przyjęcia zadania z zakresu właściwości powiatu.
 

Poniżej link do retransmisji IV sesji Rady Gminy Szumowo.

Reklama

Sesja budżetowa w Szumowie komentarze opinie

 • gość 2019-01-25 17:37:16

  Prosze o informacje publiczną, kto dokonywał wyceny nieruchomości po mleczarniach.

 • gość 2019-01-25 19:36:35

  słaba jakość dźwięku

 • gość 2019-01-25 20:02:03

  A starsza kobieta z Szumowa powiedziała. Najpierw wyprowadzi bibliotekę z budynku z centrum Szumowa potem zlikwiduje bibliotekę a na koniec ten budynek z centrum sprzeda temu jedynemu słusznemu.

 • gość 2019-01-25 20:16:58

  W Chinach i w III Rzeszy książki palono, w ZSRR przemielono, a w Szumowie co zrobicie?

 • Jurek owies 2019-01-25 21:39:38

  po wyborach sobie możecie potrzaskać dziobami. Co nie?

 • huan 2019-01-26 01:58:54

  mam nadzieję że się mylicie i gmina nie pozbędzie się budynku biblioteki. przecież to kawał szumowskiej historii, myślę że każdy rodowity szumowianin ma choć odrobinę sentymentu do tego miejsca. ja wiem że trzeba iść do przodu, rozwijać się ale może da się znaleźć jakiś kompromis. swoją drogą nie wiem skąd przekonanie że to dobra lokalizacja dla domu pogrzebowego, bez własnego parkingu, że blisko cmentarza? ale zazwyczaj się jeszcze o kościół "zahacza", ale może ja się zwyczajnie na biznesach nie znam... i głupich plotek słucham.

 • gość 2019-01-26 17:34:28

  O co chodzi z tą działką w Szumowie pod oczyszalnie ściekó? Pare miesięcy temu wójt kupuje za około 300 tys zł działkę a teraz mówi o nowej lokalizacji.

 • huan 2019-01-27 00:20:51

  oooo? intrygująca ploteczka....

 • gość 2019-01-27 22:04:01

  jak wybraliście tak macie ! Sprzeda centrum Szumowa !!. Spółka ma same straty , a te pieniądze to nie na przejęcie śmieci tylko na pokrycie strat. Radna Mieczkowska powinna wiedzieć o czym jest mowa i nie zostawiać tego !! . Szykuje się to że będziemy mieli najdroższe śmieci w najdroższą wodę w województwie!!!!!. Tak Zadroga naprawił hydrofornię w Sr. Borku że kupują wodę z gm. Zambrów !!!!! Za tamtego prezesa było odwrotnie .... Pani Mieczkowska , proszę by przyjżała się Pani tym posunięciom i gdzie faktycznie idą pieniądze .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-28 14:17:59

  A gdzie reszta radnych? Siedzą cała sesję i bawią się telefonami (sprawdzają czy dieta na konto wpłynęła? bo po to tam przecież poszli) i nie mają pojęcia co się wokół dzieje . Brawo Pani radna

 • gość 2019-01-28 17:31:33

  jakiś debil pisze że skończony remont a wodę trzeba kupować. A wzorcowy poprzedni prezes pan Adam Ż. ma sprawy w sadzie za kradzież i nadużycia. Oj tęskno do starych czasów !!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 20:17:39

  czytaj i słuchaj ze zrozumieniem słów p. Cukiermana wypowiadanych na sesji w sprawie zakupu wody .... głąbie !!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 21:22:24

  A na sesji rady miasta w Zambrowie mówiono, że biblioteka powiatowa będzie przeniesiona tylko na papierze, nikt nie będzie przenosił księgozbiorów. Przenosiny to po prostu obrót pieniężny tzn. pieniądze na bibliotekę powiatową nie będą szły do Szumowa, ale do Zambrowa, jak to kadencję (a może dwie) temu było. Warto posłuchać co inni mówią.

 • gość 2019-02-05 23:03:07

  śmieci dla tej spółki to jest gwóźdź do trumny ... i wszyscy o tym wiedzą, włącznie z radą szanowną, prezes ten czy tamten, wójt też ... spójrzcie ludziom którzy tam lata pracowali, później w oczy i powiedzcie - no nie wyszło... a niektórym tylko na tym zależy. powodzenia spółko i rado ... rozsądek jednej pani Eweliny nie uwolni nas od "kolesiostwa" i spółka padnie a śmieci wrócą do śmieciarza...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

Zakład Stolarski Pieer

Zakład Stolarski Pieer zatrudni pracownika na stanowisku stolarz meblowy. Wymagane prawo jazdy kat.B. Doświadczenie w zawodzie mile widziane. Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

Usługi zarządzania

Firma Mienie zaprasza do współpracy w zakresie: zarzadzania nieruchomościami, księgowość wspólnot mieszkaniowych, sprzedaż mieszkań. Szczegóły na..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie

Drzewo Opałowe

Sprzedam drzewo opałowe, suche, gotowe do palenia.


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc w redagowaniu wzorów

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"