:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, Sesja budżetowa Szumowie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/01/2019 13:56

Radni Gminy Szumowo podczas IV Sesji Rady Gminy głosowali nad ośmioma projektami uchwał. Najważniejsza z nich dotyczyła budżetu gminy na rok 2019.

IV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dzisiaj, 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

 

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, radni wysłuchali sprawozdania wójta Jarosława Cukiermana z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt mówił m.in. o planach zmiany nazwy drogi prowadzącej do Radwan, wykonywanych wycenach wykupu nieruchomości po mleczarniach w Szumowie, Ostrożnem i Paproci Dużej, czy rozmowach z przedsiębiorcami zainteresowanymi terenami inwestycyjnymi na terenie gminy Szumowo. Mówił też o planach gazyfikacji Szumowa.

 

Ponadto radni zostali zapoznani ze sprawozdaniami z działalności za rok 2018 Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie oraz Biblioteki Gminnej w Szumowie. Przedstawiciele GOKu i biblioteki przedstawili plany na 2019 rok. Sekretarz Gminy przedstawiła natomiast Radzie sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała budżetowa na 2019 rok.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy wyniosą 27 mln 995 tys. zł. Wydatki natomiast mają wynieść 30 mln 807 tys. zł. Deficyt w wysokości 2 mln 812 tys. zł ma być pokryty kredytem długoterminowym.

Najwięcej pieniędzy z zaplanowanego budżetu zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie – 7 mln 461 tys. (37,8% wszystkich wydatków). Drugimi co do wielkości są wydatki na pomoc społeczną i rodzinę - 6 mln 063 tys. zł (30,3% wszystkich wydatków). Znaczące wydatki stanowi także dział „administracja publiczna” - 2 mln 209 tys. zł.

 

Jeszcze przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu wójt zaznaczył, że wydatki na tegoroczne inwestycje mają pochłonąć aż 36% całego budżetu. Jak mówił, jednym z ważniejszych zadań ma być remont ulicy Cmentarnej w Szumowie.

 

Ponadto radni podjęli osiem uchwał w sprawach:
:: podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szumowie,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,
:: wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy Szumowo w formie posiłku dzieciom w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023,
:: Gminnego Program u Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019 – 2023,
:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Szumowo w 2019 roku,
:: wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
:: uchwały Nr XXIV/100/08 Rady Gminy Szumowo z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie przyjęcia zadania z zakresu właściwości powiatu.
 

Poniżej link do retransmisji IV sesji Rady Gminy Szumowo.

Reklama

Sesja budżetowa w Szumowie komentarze opinie

 • gość 2019-01-25 17:37:16

  Prosze o informacje publiczną, kto dokonywał wyceny nieruchomości po mleczarniach.

 • gość 2019-01-25 19:36:35

  słaba jakość dźwięku

 • gość 2019-01-25 20:02:03

  A starsza kobieta z Szumowa powiedziała. Najpierw wyprowadzi bibliotekę z budynku z centrum Szumowa potem zlikwiduje bibliotekę a na koniec ten budynek z centrum sprzeda temu jedynemu słusznemu.

 • gość 2019-01-25 20:16:58

  W Chinach i w III Rzeszy książki palono, w ZSRR przemielono, a w Szumowie co zrobicie?

 • Jurek owies 2019-01-25 21:39:38

  po wyborach sobie możecie potrzaskać dziobami. Co nie?

 • huan 2019-01-26 01:58:54

  mam nadzieję że się mylicie i gmina nie pozbędzie się budynku biblioteki. przecież to kawał szumowskiej historii, myślę że każdy rodowity szumowianin ma choć odrobinę sentymentu do tego miejsca. ja wiem że trzeba iść do przodu, rozwijać się ale może da się znaleźć jakiś kompromis. swoją drogą nie wiem skąd przekonanie że to dobra lokalizacja dla domu pogrzebowego, bez własnego parkingu, że blisko cmentarza? ale zazwyczaj się jeszcze o kościół "zahacza", ale może ja się zwyczajnie na biznesach nie znam... i głupich plotek słucham.

 • gość 2019-01-26 17:34:28

  O co chodzi z tą działką w Szumowie pod oczyszalnie ściekó? Pare miesięcy temu wójt kupuje za około 300 tys zł działkę a teraz mówi o nowej lokalizacji.

 • huan 2019-01-27 00:20:51

  oooo? intrygująca ploteczka....

 • gość 2019-01-27 22:04:01

  jak wybraliście tak macie ! Sprzeda centrum Szumowa !!. Spółka ma same straty , a te pieniądze to nie na przejęcie śmieci tylko na pokrycie strat. Radna Mieczkowska powinna wiedzieć o czym jest mowa i nie zostawiać tego !! . Szykuje się to że będziemy mieli najdroższe śmieci w najdroższą wodę w województwie!!!!!. Tak Zadroga naprawił hydrofornię w Sr. Borku że kupują wodę z gm. Zambrów !!!!! Za tamtego prezesa było odwrotnie .... Pani Mieczkowska , proszę by przyjżała się Pani tym posunięciom i gdzie faktycznie idą pieniądze .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-28 14:17:59

  A gdzie reszta radnych? Siedzą cała sesję i bawią się telefonami (sprawdzają czy dieta na konto wpłynęła? bo po to tam przecież poszli) i nie mają pojęcia co się wokół dzieje . Brawo Pani radna

 • gość 2019-01-28 17:31:33

  jakiś debil pisze że skończony remont a wodę trzeba kupować. A wzorcowy poprzedni prezes pan Adam Ż. ma sprawy w sadzie za kradzież i nadużycia. Oj tęskno do starych czasów !!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 20:17:39

  czytaj i słuchaj ze zrozumieniem słów p. Cukiermana wypowiadanych na sesji w sprawie zakupu wody .... głąbie !!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 21:22:24

  A na sesji rady miasta w Zambrowie mówiono, że biblioteka powiatowa będzie przeniesiona tylko na papierze, nikt nie będzie przenosił księgozbiorów. Przenosiny to po prostu obrót pieniężny tzn. pieniądze na bibliotekę powiatową nie będą szły do Szumowa, ale do Zambrowa, jak to kadencję (a może dwie) temu było. Warto posłuchać co inni mówią.

 • gość 2019-02-05 23:03:07

  śmieci dla tej spółki to jest gwóźdź do trumny ... i wszyscy o tym wiedzą, włącznie z radą szanowną, prezes ten czy tamten, wójt też ... spójrzcie ludziom którzy tam lata pracowali, później w oczy i powiedzcie - no nie wyszło... a niektórym tylko na tym zależy. powodzenia spółko i rado ... rozsądek jednej pani Eweliny nie uwolni nas od "kolesiostwa" i spółka padnie a śmieci wrócą do śmieciarza...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"