:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Rada Gminy Szumowo radni, Sesja budżetowa Szumowie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/01/2019 13:56

Radni Gminy Szumowo podczas IV Sesji Rady Gminy głosowali nad ośmioma projektami uchwał. Najważniejsza z nich dotyczyła budżetu gminy na rok 2019.

IV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dzisiaj, 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

 

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, radni wysłuchali sprawozdania wójta Jarosława Cukiermana z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt mówił m.in. o planach zmiany nazwy drogi prowadzącej do Radwan, wykonywanych wycenach wykupu nieruchomości po mleczarniach w Szumowie, Ostrożnem i Paproci Dużej, czy rozmowach z przedsiębiorcami zainteresowanymi terenami inwestycyjnymi na terenie gminy Szumowo. Mówił też o planach gazyfikacji Szumowa.

 

Ponadto radni zostali zapoznani ze sprawozdaniami z działalności za rok 2018 Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie oraz Biblioteki Gminnej w Szumowie. Przedstawiciele GOKu i biblioteki przedstawili plany na 2019 rok. Sekretarz Gminy przedstawiła natomiast Radzie sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała budżetowa na 2019 rok.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy wyniosą 27 mln 995 tys. zł. Wydatki natomiast mają wynieść 30 mln 807 tys. zł. Deficyt w wysokości 2 mln 812 tys. zł ma być pokryty kredytem długoterminowym.

Najwięcej pieniędzy z zaplanowanego budżetu zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie – 7 mln 461 tys. (37,8% wszystkich wydatków). Drugimi co do wielkości są wydatki na pomoc społeczną i rodzinę - 6 mln 063 tys. zł (30,3% wszystkich wydatków). Znaczące wydatki stanowi także dział „administracja publiczna” - 2 mln 209 tys. zł.

 

Jeszcze przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu wójt zaznaczył, że wydatki na tegoroczne inwestycje mają pochłonąć aż 36% całego budżetu. Jak mówił, jednym z ważniejszych zadań ma być remont ulicy Cmentarnej w Szumowie.

 

Ponadto radni podjęli osiem uchwał w sprawach:
:: podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szumowie,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,
:: wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy Szumowo w formie posiłku dzieciom w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023,
:: Gminnego Program u Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019 – 2023,
:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Szumowo w 2019 roku,
:: wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
:: uchwały Nr XXIV/100/08 Rady Gminy Szumowo z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie przyjęcia zadania z zakresu właściwości powiatu.
 

Poniżej link do retransmisji IV sesji Rady Gminy Szumowo.

Reklama

Sesja budżetowa w Szumowie komentarze opinie

 • gość 2019-01-25 17:37:16

  Prosze o informacje publiczną, kto dokonywał wyceny nieruchomości po mleczarniach.

 • gość 2019-01-25 19:36:35

  słaba jakość dźwięku

 • gość 2019-01-25 20:02:03

  A starsza kobieta z Szumowa powiedziała. Najpierw wyprowadzi bibliotekę z budynku z centrum Szumowa potem zlikwiduje bibliotekę a na koniec ten budynek z centrum sprzeda temu jedynemu słusznemu.

 • gość 2019-01-25 20:16:58

  W Chinach i w III Rzeszy książki palono, w ZSRR przemielono, a w Szumowie co zrobicie?

 • Jurek owies 2019-01-25 21:39:38

  po wyborach sobie możecie potrzaskać dziobami. Co nie?

 • huan 2019-01-26 01:58:54

  mam nadzieję że się mylicie i gmina nie pozbędzie się budynku biblioteki. przecież to kawał szumowskiej historii, myślę że każdy rodowity szumowianin ma choć odrobinę sentymentu do tego miejsca. ja wiem że trzeba iść do przodu, rozwijać się ale może da się znaleźć jakiś kompromis. swoją drogą nie wiem skąd przekonanie że to dobra lokalizacja dla domu pogrzebowego, bez własnego parkingu, że blisko cmentarza? ale zazwyczaj się jeszcze o kościół "zahacza", ale może ja się zwyczajnie na biznesach nie znam... i głupich plotek słucham.

 • gość 2019-01-26 17:34:28

  O co chodzi z tą działką w Szumowie pod oczyszalnie ściekó? Pare miesięcy temu wójt kupuje za około 300 tys zł działkę a teraz mówi o nowej lokalizacji.

 • huan 2019-01-27 00:20:51

  oooo? intrygująca ploteczka....

 • gość 2019-01-27 22:04:01

  jak wybraliście tak macie ! Sprzeda centrum Szumowa !!. Spółka ma same straty , a te pieniądze to nie na przejęcie śmieci tylko na pokrycie strat. Radna Mieczkowska powinna wiedzieć o czym jest mowa i nie zostawiać tego !! . Szykuje się to że będziemy mieli najdroższe śmieci w najdroższą wodę w województwie!!!!!. Tak Zadroga naprawił hydrofornię w Sr. Borku że kupują wodę z gm. Zambrów !!!!! Za tamtego prezesa było odwrotnie .... Pani Mieczkowska , proszę by przyjżała się Pani tym posunięciom i gdzie faktycznie idą pieniądze .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-28 14:17:59

  A gdzie reszta radnych? Siedzą cała sesję i bawią się telefonami (sprawdzają czy dieta na konto wpłynęła? bo po to tam przecież poszli) i nie mają pojęcia co się wokół dzieje . Brawo Pani radna

 • gość 2019-01-28 17:31:33

  jakiś debil pisze że skończony remont a wodę trzeba kupować. A wzorcowy poprzedni prezes pan Adam Ż. ma sprawy w sadzie za kradzież i nadużycia. Oj tęskno do starych czasów !!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 20:17:39

  czytaj i słuchaj ze zrozumieniem słów p. Cukiermana wypowiadanych na sesji w sprawie zakupu wody .... głąbie !!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 21:22:24

  A na sesji rady miasta w Zambrowie mówiono, że biblioteka powiatowa będzie przeniesiona tylko na papierze, nikt nie będzie przenosił księgozbiorów. Przenosiny to po prostu obrót pieniężny tzn. pieniądze na bibliotekę powiatową nie będą szły do Szumowa, ale do Zambrowa, jak to kadencję (a może dwie) temu było. Warto posłuchać co inni mówią.

 • gość 2019-02-05 23:03:07

  śmieci dla tej spółki to jest gwóźdź do trumny ... i wszyscy o tym wiedzą, włącznie z radą szanowną, prezes ten czy tamten, wójt też ... spójrzcie ludziom którzy tam lata pracowali, później w oczy i powiedzcie - no nie wyszło... a niektórym tylko na tym zależy. powodzenia spółko i rado ... rozsądek jednej pani Eweliny nie uwolni nas od "kolesiostwa" i spółka padnie a śmieci wrócą do śmieciarza...

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SPRZEDAM GOLFA GOAL

rok produkcji - 2006 pojemność - 1,4 benzyna ******* WERSJA GOAL ******** /////////////// 2 KOMPLETY KÓŁ //////////////// //// FELGI Z..


Zobacz ogłoszenie

Profesjonalny Serwis Sprzętu

Zapraszamy Do Serwisu Mieszczącego się na ul.Aleja Wojska Polskiego 11(wejście od szczytu). Oferujemy Profesjonalne Naprawy W Przystępnych Cenach :..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie,

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Bardzo atrakcyjne ceny! Odgrzybianie (bardzo skuteczne) już od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 71,66m2, ul.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA, Maszyny, części

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

WĘGIEL BRYKIET PELLET

Skład opału w Wiśniewie k/Zambrowa oferuje: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH * BRYKIET DRZEWNY KOSTKA, WAŁEK * PELLET DRZEWNY DIN PLUS A1 * PELLET DRZEWNY..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam nowe dwupokojowe

Mam do sprzedania idealne, nowe, wykończone pod klucz 2-pokojowe mieszkanie w Zambrowie przy ul. Pułaskiego, na drugim piętrze. Główne atuty..


Zobacz ogłoszenie

IDEALNA DZIAŁKA POD INWESTYCJE

Sprzedam działkę o powierzchni 0,67 ha, która znajduje się przy węźle Kołaki Kościelne. Idealna pod inwestycje, utwardzony wjazd, linia elektryczna..


Zobacz ogłoszenie

Działka 6000 m2 Wdziękoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 6000m2 położona w miejscowości Wdziękoń Pierwszy, gm. Zambrów...


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę rekreacyjną z

Witam kupię działkę rekreacyjną z domkiem zagospodarowaną


Zobacz ogłoszenie

Super dyskretny zarobek!

Hej popatrz, niby dlaczego nie miałabyś zarobić swoich Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Ozonowanie klimatyzacji,

Zapraszam do skorzystania z usługi odgrzybiania klimatyzacji samochodowej. Odgrzybianie metodą ozonowania. Metoda bardzo skuteczna. Koszt od 40 zł...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 56,20m2, ul. 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na III piętrze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę

Sprzedam atrakcyjną działkę położoną we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2. Wydana decyzja o warunkach zabudowy na..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Działka 7315m2, Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 7315m2 położona w miejscowości Jabłoń Kościelna, gmina Nowe Piekuty,..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Drukarnia opakowań poszukuje

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko operatora drukarki fleksograficznej. Wymagane wykształcenie minimum średnie, najlepiej..


Zobacz ogłoszenie

Montaż klimatyzacji w domach,

Nasza firma klimapodlasie.pl oferuje montaż klimatyzacji odpowiedniej do metrażu Twojego pomieszczenia. Szybka realizacja. Do 10 lat gwarancji...


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"