:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 19°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Szumowo radni, Sesja budżetowa Szumowie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/01/2019 13:56

Radni Gminy Szumowo podczas IV Sesji Rady Gminy głosowali nad ośmioma projektami uchwał. Najważniejsza z nich dotyczyła budżetu gminy na rok 2019.

IV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dzisiaj, 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

 

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, radni wysłuchali sprawozdania wójta Jarosława Cukiermana z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt mówił m.in. o planach zmiany nazwy drogi prowadzącej do Radwan, wykonywanych wycenach wykupu nieruchomości po mleczarniach w Szumowie, Ostrożnem i Paproci Dużej, czy rozmowach z przedsiębiorcami zainteresowanymi terenami inwestycyjnymi na terenie gminy Szumowo. Mówił też o planach gazyfikacji Szumowa.

 

Ponadto radni zostali zapoznani ze sprawozdaniami z działalności za rok 2018 Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie oraz Biblioteki Gminnej w Szumowie. Przedstawiciele GOKu i biblioteki przedstawili plany na 2019 rok. Sekretarz Gminy przedstawiła natomiast Radzie sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała budżetowa na 2019 rok.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy wyniosą 27 mln 995 tys. zł. Wydatki natomiast mają wynieść 30 mln 807 tys. zł. Deficyt w wysokości 2 mln 812 tys. zł ma być pokryty kredytem długoterminowym.

Najwięcej pieniędzy z zaplanowanego budżetu zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie – 7 mln 461 tys. (37,8% wszystkich wydatków). Drugimi co do wielkości są wydatki na pomoc społeczną i rodzinę - 6 mln 063 tys. zł (30,3% wszystkich wydatków). Znaczące wydatki stanowi także dział „administracja publiczna” - 2 mln 209 tys. zł.

 

Jeszcze przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu wójt zaznaczył, że wydatki na tegoroczne inwestycje mają pochłonąć aż 36% całego budżetu. Jak mówił, jednym z ważniejszych zadań ma być remont ulicy Cmentarnej w Szumowie.

 

Ponadto radni podjęli osiem uchwał w sprawach:
:: podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szumowie,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,
:: wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy Szumowo w formie posiłku dzieciom w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023,
:: Gminnego Program u Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019 – 2023,
:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Szumowo w 2019 roku,
:: wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
:: uchwały Nr XXIV/100/08 Rady Gminy Szumowo z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie przyjęcia zadania z zakresu właściwości powiatu.
 

Poniżej link do retransmisji IV sesji Rady Gminy Szumowo.

Reklama

Sesja budżetowa w Szumowie komentarze opinie

 • gość 2019-01-25 17:37:16

  Prosze o informacje publiczną, kto dokonywał wyceny nieruchomości po mleczarniach.

 • gość 2019-01-25 19:36:35

  słaba jakość dźwięku

 • gość 2019-01-25 20:02:03

  A starsza kobieta z Szumowa powiedziała. Najpierw wyprowadzi bibliotekę z budynku z centrum Szumowa potem zlikwiduje bibliotekę a na koniec ten budynek z centrum sprzeda temu jedynemu słusznemu.

 • gość 2019-01-25 20:16:58

  W Chinach i w III Rzeszy książki palono, w ZSRR przemielono, a w Szumowie co zrobicie?

 • Jurek owies 2019-01-25 21:39:38

  po wyborach sobie możecie potrzaskać dziobami. Co nie?

 • huan 2019-01-26 01:58:54

  mam nadzieję że się mylicie i gmina nie pozbędzie się budynku biblioteki. przecież to kawał szumowskiej historii, myślę że każdy rodowity szumowianin ma choć odrobinę sentymentu do tego miejsca. ja wiem że trzeba iść do przodu, rozwijać się ale może da się znaleźć jakiś kompromis. swoją drogą nie wiem skąd przekonanie że to dobra lokalizacja dla domu pogrzebowego, bez własnego parkingu, że blisko cmentarza? ale zazwyczaj się jeszcze o kościół "zahacza", ale może ja się zwyczajnie na biznesach nie znam... i głupich plotek słucham.

 • gość 2019-01-26 17:34:28

  O co chodzi z tą działką w Szumowie pod oczyszalnie ściekó? Pare miesięcy temu wójt kupuje za około 300 tys zł działkę a teraz mówi o nowej lokalizacji.

 • huan 2019-01-27 00:20:51

  oooo? intrygująca ploteczka....

 • gość 2019-01-27 22:04:01

  jak wybraliście tak macie ! Sprzeda centrum Szumowa !!. Spółka ma same straty , a te pieniądze to nie na przejęcie śmieci tylko na pokrycie strat. Radna Mieczkowska powinna wiedzieć o czym jest mowa i nie zostawiać tego !! . Szykuje się to że będziemy mieli najdroższe śmieci w najdroższą wodę w województwie!!!!!.
  Tak Zadroga naprawił hydrofornię w Sr. Borku że kupują wodę z gm. Zambrów !!!!!
  Za tamtego prezesa było odwrotnie ....
  Pani Mieczkowska , proszę by przyjżała się Pani tym posunięciom i gdzie faktycznie idą pieniądze .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-28 14:17:59

  A gdzie reszta radnych? Siedzą cała sesję i bawią się telefonami (sprawdzają czy dieta na konto wpłynęła? bo po to tam przecież poszli) i nie mają pojęcia co się wokół dzieje . Brawo Pani radna

 • gość 2019-01-28 17:31:33

  jakiś debil pisze że skończony remont a wodę trzeba kupować. A wzorcowy poprzedni prezes pan Adam Ż. ma sprawy w sadzie za kradzież i nadużycia. Oj tęskno do starych czasów !!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 20:17:39

  czytaj i słuchaj ze zrozumieniem słów p. Cukiermana wypowiadanych na sesji w sprawie zakupu wody .... głąbie !!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 21:22:24

  A na sesji rady miasta w Zambrowie mówiono, że biblioteka powiatowa będzie przeniesiona tylko na papierze, nikt nie będzie przenosił księgozbiorów. Przenosiny to po prostu obrót pieniężny tzn. pieniądze na bibliotekę powiatową nie będą szły do Szumowa, ale do Zambrowa, jak to kadencję (a może dwie) temu było. Warto posłuchać co inni mówią.

 • gość 2019-02-05 23:03:07

  śmieci dla tej spółki to jest gwóźdź do trumny ... i wszyscy o tym wiedzą, włącznie z radą szanowną, prezes ten czy tamten, wójt też ... spójrzcie ludziom którzy tam lata pracowali, później w oczy i powiedzcie - no nie wyszło... a niektórym tylko na tym zależy. powodzenia spółko i rado ... rozsądek jednej pani Eweliny nie uwolni nas od "kolesiostwa" i spółka padnie a śmieci wrócą do śmieciarza...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Sprzedam mieszkanie na 3

Sprzedam mieszkanie na 3 piętrze, 2 – pokojowe 34m2 plus piwnica Po kapitalnym remoncie, wymieniona instalacja: elektryczna, wodna, kanalizacyjna,..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Szukam pracownika do korekcji

Szukam pracownika do korekcji racic dla bydła. Staż pracy nie jest wymagany, możliwość przyuczenia. Atrakcyjne warunki wynagrodzenia. Zapraszam do..


Diagnostyk Komputerowa -

Diagnostyk Komputerowa - Mechanik Pojazdowa!


Dom 120m2, ul.Wilsona, działka

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni 120m2 położony przy ul. Wilsona w Zambrowie. Budynek mieszkalny parterowy z..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


OKAZJA!!! Budynek 452m2 w

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska..


Działka rekreacyjna 3 ary z

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Przydomowe oczyszczalnie

Jesteśmy producentem oferowanych przez nas przydomowych oczyszczalni ścieków. Posiadamy szeroki wybór oczyszczalni i ich systemów dostosowanych do..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Sprzedam budynek mieszkalno

Sprzedam dom o powierzchni 265m2 położony w atrakcyjnej części Zambrowa (w pobliżu: miejski stadion, Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa nr. 5,..


Praca przy wykończeniach

Poszukuje ekip wykończeniowych 2-3 os. do kompleksowych oraz częściowych wykończeń wnętrz mieszkań na terenie Warszawy Wymagania: własne sprzęt..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Mieszkanie 2-pokojowe, 2

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


NOWOCZESNE MIESZKANIE 3

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 FOLIA DO SŁOMY 500 i 750 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ -..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Honda cbr 900 lift

Witam sprzedam honde cbr 900rr lift.1998r. wiecej informacji udziele tel. POZDRAWIAM


Działka 1,70 ha w Krajewie

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka gruntu o powierzchni 1, 70 ha położona w we wsi Krajewo Korytki, gmina Zambrów...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam działki budowlane w

Sprzedam dwie działki budowlane w Woli Zambrowskiej o powierzchni 1000 M2 każda. Pierwsza przy drodze asfaltowej - 100 tyś. Druga ( bezpośrednio za..


Sprzedam Mieszkanie 48,11m2

Sprzedam mieszkanie 48,11 m2.Przedpokój, 2 pokoje ,kuchnia i łazienka. Parter w czerwonym bloku przy ul. Grunwaldzkiej 6, klatka od Grunwaldzkiej...


Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Mieszkanie 56,20m2, parter, 71

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Stół wibracyjny

Sprzedam stół wibracyjny np. do wyrobu elementów betonowych.


Zatrudnię osobę na stanowisko

Poszukujemy osoby na stanowisko kelner w restauracji Impresja. Wymiar pracy: cały etat Prosimy o przesyłanie CV na adres mailowy:..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"