:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 8°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Szumowo radni, Sesja budżetowa Szumowie - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 25/01/2019 13:56

Radni Gminy Szumowo podczas IV Sesji Rady Gminy głosowali nad ośmioma projektami uchwał. Najważniejsza z nich dotyczyła budżetu gminy na rok 2019.

IV sesja Rady Gminy Szumowo odbyła się dzisiaj, 25 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Szumowie. W obradach uczestniczyło 14 radnych.

 

Po przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji, radni wysłuchali sprawozdania wójta Jarosława Cukiermana z jego działalności w okresie między sesjami. Wójt mówił m.in. o planach zmiany nazwy drogi prowadzącej do Radwan, wykonywanych wycenach wykupu nieruchomości po mleczarniach w Szumowie, Ostrożnem i Paproci Dużej, czy rozmowach z przedsiębiorcami zainteresowanymi terenami inwestycyjnymi na terenie gminy Szumowo. Mówił też o planach gazyfikacji Szumowa.

 

Ponadto radni zostali zapoznani ze sprawozdaniami z działalności za rok 2018 Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie oraz Biblioteki Gminnej w Szumowie. Przedstawiciele GOKu i biblioteki przedstawili plany na 2019 rok. Sekretarz Gminy przedstawiła natomiast Radzie sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Gminę Szumowo.

 

Następnie radni podjęli osiem uchwał. Najważniejszą z nich była uchwała budżetowa na 2019 rok.

Przyszłoroczne dochody budżetu gminy wyniosą 27 mln 995 tys. zł. Wydatki natomiast mają wynieść 30 mln 807 tys. zł. Deficyt w wysokości 2 mln 812 tys. zł ma być pokryty kredytem długoterminowym.

Najwięcej pieniędzy z zaplanowanego budżetu zostanie przeznaczone na oświatę i wychowanie – 7 mln 461 tys. (37,8% wszystkich wydatków). Drugimi co do wielkości są wydatki na pomoc społeczną i rodzinę - 6 mln 063 tys. zł (30,3% wszystkich wydatków). Znaczące wydatki stanowi także dział „administracja publiczna” - 2 mln 209 tys. zł.

 

Jeszcze przed głosowaniem nad przyjęciem budżetu wójt zaznaczył, że wydatki na tegoroczne inwestycje mają pochłonąć aż 36% całego budżetu. Jak mówił, jednym z ważniejszych zadań ma być remont ulicy Cmentarnej w Szumowie.

 

Ponadto radni podjęli osiem uchwał w sprawach:
:: podwyższenia kapitału zakładowego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Szumowie,
:: Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szumowo na lata 2019-2024,
:: wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Pomoc Gminy Szumowo w formie posiłku dzieciom w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023,
:: Gminnego Program u Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2019 – 2023,
:: programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Szumowo w 2019 roku,
:: wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych,
:: uchwały Nr XXIV/100/08 Rady Gminy Szumowo z dnia 27 listopada 2008 r. w sprawie przyjęcia zadania z zakresu właściwości powiatu.
 

Poniżej link do retransmisji IV sesji Rady Gminy Szumowo.

Reklama

Sesja budżetowa w Szumowie komentarze opinie

 • gość 2019-01-25 17:37:16

  Prosze o informacje publiczną, kto dokonywał wyceny nieruchomości po mleczarniach.

 • gość 2019-01-25 19:36:35

  słaba jakość dźwięku

 • gość 2019-01-25 20:02:03

  A starsza kobieta z Szumowa powiedziała. Najpierw wyprowadzi bibliotekę z budynku z centrum Szumowa potem zlikwiduje bibliotekę a na koniec ten budynek z centrum sprzeda temu jedynemu słusznemu.

 • gość 2019-01-25 20:16:58

  W Chinach i w III Rzeszy książki palono, w ZSRR przemielono, a w Szumowie co zrobicie?

 • Jurek owies 2019-01-25 21:39:38

  po wyborach sobie możecie potrzaskać dziobami. Co nie?

 • huan 2019-01-26 01:58:54

  mam nadzieję że się mylicie i gmina nie pozbędzie się budynku biblioteki. przecież to kawał szumowskiej historii, myślę że każdy rodowity szumowianin ma choć odrobinę sentymentu do tego miejsca. ja wiem że trzeba iść do przodu, rozwijać się ale może da się znaleźć jakiś kompromis. swoją drogą nie wiem skąd przekonanie że to dobra lokalizacja dla domu pogrzebowego, bez własnego parkingu, że blisko cmentarza? ale zazwyczaj się jeszcze o kościół "zahacza", ale może ja się zwyczajnie na biznesach nie znam... i głupich plotek słucham.

 • gość 2019-01-26 17:34:28

  O co chodzi z tą działką w Szumowie pod oczyszalnie ściekó? Pare miesięcy temu wójt kupuje za około 300 tys zł działkę a teraz mówi o nowej lokalizacji.

 • huan 2019-01-27 00:20:51

  oooo? intrygująca ploteczka....

 • gość 2019-01-27 22:04:01

  jak wybraliście tak macie ! Sprzeda centrum Szumowa !!. Spółka ma same straty , a te pieniądze to nie na przejęcie śmieci tylko na pokrycie strat. Radna Mieczkowska powinna wiedzieć o czym jest mowa i nie zostawiać tego !! . Szykuje się to że będziemy mieli najdroższe śmieci w najdroższą wodę w województwie!!!!!.
  Tak Zadroga naprawił hydrofornię w Sr. Borku że kupują wodę z gm. Zambrów !!!!!
  Za tamtego prezesa było odwrotnie ....
  Pani Mieczkowska , proszę by przyjżała się Pani tym posunięciom i gdzie faktycznie idą pieniądze .

 • Gość - niezalogowany 2019-01-28 14:17:59

  A gdzie reszta radnych? Siedzą cała sesję i bawią się telefonami (sprawdzają czy dieta na konto wpłynęła? bo po to tam przecież poszli) i nie mają pojęcia co się wokół dzieje . Brawo Pani radna

 • gość 2019-01-28 17:31:33

  jakiś debil pisze że skończony remont a wodę trzeba kupować. A wzorcowy poprzedni prezes pan Adam Ż. ma sprawy w sadzie za kradzież i nadużycia. Oj tęskno do starych czasów !!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 20:17:39

  czytaj i słuchaj ze zrozumieniem słów p. Cukiermana wypowiadanych na sesji w sprawie zakupu wody .... głąbie !!!!!!!!!!!

 • gość 2019-01-28 21:22:24

  A na sesji rady miasta w Zambrowie mówiono, że biblioteka powiatowa będzie przeniesiona tylko na papierze, nikt nie będzie przenosił księgozbiorów. Przenosiny to po prostu obrót pieniężny tzn. pieniądze na bibliotekę powiatową nie będą szły do Szumowa, ale do Zambrowa, jak to kadencję (a może dwie) temu było. Warto posłuchać co inni mówią.

 • gość 2019-02-05 23:03:07

  śmieci dla tej spółki to jest gwóźdź do trumny ... i wszyscy o tym wiedzą, włącznie z radą szanowną, prezes ten czy tamten, wójt też ... spójrzcie ludziom którzy tam lata pracowali, później w oczy i powiedzcie - no nie wyszło... a niektórym tylko na tym zależy. powodzenia spółko i rado ... rozsądek jednej pani Eweliny nie uwolni nas od "kolesiostwa" i spółka padnie a śmieci wrócą do śmieciarza...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma zatrudni majstra,

Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. z o.o. zatrudni majstra, inżyniera budowy na powstającym budynku mieszkalnym w Zambrowie przy ul. Papieża..


Profesjonalna renowacja felg

Zajmuję się profesjonalną renowacją felg samochodowych i motocyklowych od ponad 10 lat. Kompleksowa usługa zawiera: *piaskowanie lub szkiełkowanie,..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Kierowca na dowozy Pizzy

Przyjmiemy dyspozycyjnego kierowcę do dowozu Pizzy. Praca w młodym zespole. Miła atmosfera. Więcej informacji pod nr telefonu 604 461 261. Lub w..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Automatyka do Bram Automat do

Automatyka do bram jest swoistym sercem całego systemu (można ją porównać do procesora w komputerze). To właśnie ona steruje całą instalacją i..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Zaginęły dwa psy

Zaginęły dwa psy w miejscowości Wola Zambrowska, ostatnio widziane 09.11 przy ulicy Myśliwskiej w Woli. Biały półroczny piesek i jego mama.


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"