:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 17°C
powietrze Dobre

Podszywał się pod kuriera i dostarczał narkotyki warte ponad 10 mln zł. Część z nich miała trafić do

sprawy kryminalne, Podszywał kuriera dostarczał narkotyki warte ponad Część miała trafić - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 15/03/2019 12:13

Jeden z mężczyzn podszywał się pod kuriera i nie wzbudzając większego zainteresowania rozwoził oklejonym logo znanej firmy kurierskiej samochodem „towar” o wadze nawet do 30 kg. Część z narkotyków miała trafić również do Zambrowa.

 

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie zakończył śledztwo dotyczące handlu narkotykami - marihuany, haszyszu i amfetaminy, o łącznej wadze prawie 0,5 tony. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 17 mężczyznom, którzy zajmowali się przestępczym procederem. Jak informuje Prokuratura Krajowa, na ławie oskarżonych zasiądą zarówno dostawcy narkotyków, jak i osoby, które kupowały je w hurtowych ilościach i sprzedawały dalej dilerom.

 

Oskarżonym mężczyznom prokurator zarzucił udział w obrocie łącznie co najmniej 450 kg marihuany o szacunkowej czarnorynkowej wartości prawie 10 milionów złotych, co najmniej 30 kg amfetaminy o szacunkowej czarnorynkowej wartości około 300 tysięcy złotych, a także co najmniej 10 kg haszyszu o szacunkowej czarnorynkowej wartości około 230 tysięcy złotych. Część z tych narkotyków miała trafić również do Zambrowa.

 

W toku śledztwa ustalono, że jeden z mężczyzn podszywał się pod kuriera i nie wzbudzając większego zainteresowania rozwoził oklejonym logo znanej firmy kurierskiej samochodem „towar” o wadze nawet do 30 kg. Tak dostarczone narkotyki były następnie dzielone na mniejsze porcje o wadze od 0,5 kg i sprzedawane kolejnym osobom, które stały niżej w przestępczej hierarchii. Środki odurzające i substancje psychotropowe były z zyskiem sprzedawane dilerom, którzy na ulicach Warszawy, Siedlec, Mińska Mazowieckiego, Ostrowi Mazowieckiej czy Zambrowa, sprzedawali je konsumentom.

 

Ponadto podczas zatrzymania jednego z oskarżonych ujawniono papierosy bez polskich znaków akcyzy. Na posesji w jednej z podwarszawskich miejscowości ujawniono i zabezpieczono pod 600 tysięcy sztuk przygotowanych papierosów bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 400 tysięcy złotych, a także puste opakowania od papierosów oznaczone logo znanych marek i matrycę do pakowania papierosów. Zatrzymano ponadto trzech obywateli Ukrainy, którzy na polecenie Polaka odpłatnie zajmowali się pakowaniem do paczek nielegalnie wyprodukowanych papierosów.Gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego straciłby ponad 515 tysięcy złotych, a z tytułu niezapłaconego podatku VAT straciłby ponad 143 tysiące złotych.

 

Majątek sprawców w postaci pieniędzy i należących do nich nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 miliona 200 tysięcy złotych został zabezpieczony. Większość oskarżonych była już w przeszłości wielokrotnie karana za różne przestępstwa, w tym za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W związku z tym za popełnione czyny będą oni odpowiadali w warunkach recydywy, co ma wpływ na wyższy wymiar grożącej im kary.

Reklama

Podszywał się pod kuriera i dostarczał narkotyki warte ponad 10 mln zł. Część z nich miała trafić do komentarze opinie

 • gość 2019-03-15 12:20:41

  Podszywał się ZA kuriera redaktorze!

 • gość 2019-03-15 13:05:47

  Podszywał się POD, to jest poprawna forma. Nie czepiaj się redaktora!
  ZA to można robić. Tak na przyszłość, jeśli chcesz kogoś poprawiać to zacznij od siebie.

 • gość 2019-03-15 13:26:02

  Pod kuriera! Pod-szywać się pod, gdyby zaszywał się - byłoby za ;)
  Ja zaszywam się za gościa!

 • Gość - niezalogowany 2019-03-15 18:20:56

  Ogólnie dostępne dziadostwo ,złapanie jednego nie eliminuje tego z rynkunaawsze.

 • gość 2019-03-16 01:50:03

  Tylko legalizacja wyeliminowałaby raz na zawsze patologie, przestępczość i szarą strefę. Nie popieram, a wręcz gardzę, ale taki ruch to więcej profitów, niż strat. Państwo miałoby na swoje rozdawnictwo dodatkowe wpływy z akcyzy, celnicy mogliby się wykazać i na siebie zarabiać, policja miałaby 3/4 roboty mniej z papierami i uganianiem się za gówniarzami. Chce się zaćpać, to się zaćpa - bo głupi. Jak matka nie nauczyła, to nikt nie nauczy.
  Abstrahując - wiecie, ile kosztuje utrzymanie więźnia, którego złapano z niewielką ilością narkotyków na własny użytek? Wiecie? A Wy musicie złotówki w szpitalu wrzucać, żeby 5 minut propagandy w czarno-białym telewizorku obejrzeć. Zamiast się poopalać to ynteligencja szuka większej motyki na słońce.

 • gość 2019-03-16 09:34:27

  Zalegalizować i niech ćpuny ćpają, tak jak pijaki piją i palacze z rakiem płuc kończą!!! Wolność i swoboda! Państwo będize miało kasę na szpitale!

 • Fiut - niezalogowany 2019-03-16 11:05:41

  Zalegalizowac wszystko

 • gość 2019-03-16 12:24:22

  "Chce się zaćpać, to się zaćpa - bo głupi" --- co za przestępcza ideologia! A następne jeszcze lepsze: "Jak matka nie nauczyła, to nikt nie nauczy." Za znęcanie się psychiczne nad matkami - co najmniej 5 lat pozbawienia wolności! Czyli takich jak ty - przestępców - głoszących, że głupi niech sobie umierają, a matki ponoszą winę za patologię - jeszcze trochę, a nowy Stalinohitler wyrośnie! -takich właśnie powinno zamykać się do wiezienia, izolować od ludzi, niech nie mącą i kaszany w głowach nie robią podatnym na kaszanę! Ilu WAS takich przebywa na wolności? Uzbierałoby się wykolejonych ideologów troche, ale w wiezieniach nie siedzicie - koszty Waszego utrzymania i znoszenia Waszego towarzystwa ponoszą najbliżsi, chyba ze najbliższych nie macie i sami jak te palanty się utrzymujecie! Głupi - kto takie poglądy podziela albo naćpany jakąś mąką czy pudrem!

 • gość 2019-03-16 12:31:06

  Lepiej być socjalistą i żyć w policyjnym państwie, jak Szanowny przedmówca. Państwo opiekuńcze. Założę się, że urzędnik. Skąd w Panu/Pani ta mentalność niewolnika? Bo ja np. mam swój rozum, nie wiem jak Pan/Pani, i sama wiem, co dla mnie najlepsze. Żaden kacyk mi nie musi pozwalać ani zabraniać

 • gość 2019-03-16 12:40:00

  zapachnialo zambrowską "elitą". w waskim gronie decyduje co kogo i dlaczego jak nie wygodny to podkasować. wlasnie za takie poglady powinni zamykac. pierwszy raz widze, zeby ktos tak ofensywnie nastawal na zagwarantowaną w konstytucji wolnosc czlowieka. i na dodatek publicznie glosil takie poglady na forum. wstyd

 • gość 2019-03-16 12:51:52

  czy nastawanie na wolność jednostki to nie jest przypadkiem mowa nienawiści, Jarek?

 • gość 2019-03-16 18:07:21

  Chodzi o mnie z tym niewolnikiem?
  We mnie jest mentalność wolnego człowieka, a żyję - niestety w niewoli. Dlatego nie mogę jej znieść i kiedy widzę taką ludzką obojętność na zagrożoną wolność człowieka i bezmyślne: a niech umiera! to nie mogę przejść obok tego obojętnie. Rozumiem, że można tak być zdesperowanym okropną rzeczywistością i zachłyśniętym sobą, ale można chyba się powstrzymać od głoszenia tej desperacji. Więzienie sugerowałam za znęcanie się psychiczne nad matkami oraz głoszenie ideologii pochwalającej śmierć. Ale w sumie - ktoś kto głosi takie FARMAZONY chyba jest już więźniem .... Ale wolnym człowiekiem na pewno nie!

 • gość 2019-03-17 01:47:09

  Powinienem był od razu domyślić się, że jest Pani kobietą - zaniechałbym jakiejkolwiek, dalszej polemiki. No ale dobrze, Pani Filozof : skoro wzywa mnie Pani do tablicy - to napiszę. Zacznę od tego, iż frapuje mnie geneza tych jakże daleko posuniętych hipotez, a następnie nietrafnie wyciągniętych wniosków. Możność samodecydowania o sobie określa Pani mianem "zagrożonej wolności człowieka, obok której nie można przejść obojętnie" - czyli co? Całkowite poddaństwo, bezwzględna zależność od ustaw i rozporządzeń to według Pani forma wolności? O czym chce Pani dyskutować na forum, skoro nawet Pani nie wie, czym ta wolność jest? Dalej : Zachłyśnięcie sobą? Hola, hola - miła Pani. Proszę nie dyskredytować na forum rozmówcy urojonymi frazesami, tylko merytorycznie obalać argumenty, jeżeli tylko Pani potrafi. I dalej... : "Desperacja okropną rzeczywistością" - ma Pani rację. To pierwszy odruch tuż po opuszczaniu świątyni bogini zemsty przy AWP. (nawiasem mówiąc depresja to paskudna choroba, nikomu nie życzę). Niestety nasz socjalistyczny kraj nad Wisłą cechuje się traktowaniem ludzi, ich rodzin i dzieci w kategoriach własności Państwowej. Niech Pani uwierzy mi na słowo, że dla normalnych, WOLNYCH ludzi, taki stan rzeczy jest całkowicie nieakceptowalny. Farmazonem nazywa Pani stwierdzenie faktu : "Ktoś głupi zabija się na własną odpowiedzialność ćpając lub robiąc inne, szkodliwe oraz niebezpieczne dla życia i zdrowia rzeczy"? Co sprawia, że tak prozaiczna, oczywista oczywistość wywołuje u Pani wzburzenie? Per analogiam przytoczę wynikający z ustawy o ruchu drogowym, dokładnie z art. 39-go, obowiązek zapinania pasów. Jeżeli Pani ich nie zapnie, to w razie wypadku najprawdopodobniej odniesie większe obrażenia, a więc na skutek własnej głupoty - czyż nie? Nakazywanie natomiast czegokolwiek pod groźbą kary, w imię wątpliwej troski o nasze bezpieczeństwo jest najzwyczajniej w świecie uwłaczające, haniebnie nadużywane, dające pole do niegodziwych zachowań (chociażby funkcjonariuszom Policji), a w moim przeświadczeniu dodatkowo jest sprzeczne z Konstytucją RP (dokładnie art 31). Ad rem : Proszę mi wierzyć, że kwestię bezpieczeństwa, a także tego, co jest dla mnie i mojej rodziny dobre, a co nie jest, wolałbym definiować sam. Najprawdopodobniej nie osiągniemy konsensusu ze względu na międzypokoleniowe różnice w postrzeganiu świata oraz środowiska, w których się, kolokwialnie mówiąc, obracamy. Udało mi się też wywnioskować z poprzedniej wypowiedzi, że popiera Pani socjalistyczny, opiekuńczy ustrój Państwa, a to kolejna przesłanka do zaniechania dalszych konwersacji. Kończąc : Uprzejmie proszę, żeby rozwinęła Pani jeszcze wątek psychicznego znęcania się nad matkami, bardzo proszę, bo chyba czegoś nie rozumiem. Pisząc "matki" miałem oczywiście na myśli obydwoje rodziców (mój skrót myślowy wynika z wychowywania się w pięknych latach 90-tych. Wtedy powszechnie używało się określenia : "jak matka Cię nie nauczyła to nikt Cię nie nauczy", czy jakoś tak... Czy spotkała się Pani kiedyś ze zjawiskiem takim, jak zaniedbanie? Tym pozornie trudnym wyrazem określa się zastosowanie nieadekwatnych lub niewystarczających środków i/lub działań bądź ich całkowity brak. Jeżeli powoli, dwa razy przeczyta Pani mój wpis, to jest na prawdę duże prawdopodobieństwo, że zrozumie, do czego zmierzam. Gotów jestem założyć się, że sensu largo, czym jest prawdziwa wolność i jak z niej korzystać i tak Pani nie pojmie. Uprzedzę pytanie - tak, to prawda - wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. I tylko do tego stopnia i na taką okoliczność powinna być przez jakiekolwiek organy ds. upłynniania budżetu , ograniczana. PS. głoszenie ideologii pochwalającej śmierć? Proszę Pani... Śmierci nie można pochwalać ani jej negować, ponieważ w najmniejszym stopniu nie mamy na nią wpływu. A więźniem, owszem, jest - świata pełnego ćwierćinteligentów, którym trzeba ad hoc tłumaczyć otaczający ich świat.

 • gość 2019-03-17 05:11:11

  Napisałam jasno: więzienie jako forma kary i odpowiedzialności za znęcanie się nad matkami ( dostrzegłam to w próbie zrzucenia winy na matkę za wyczyny jej dzieci! - w zdaniu -"czego matka nie nauczy to nikt nie nauczy!) oraz za głoszenie ideologii pochwalającej śmierć ( tę widzę w stwierdzeniu - jak chce się zaćpać na śmierć niech zdycha!) .... A Pan mi tu jakiś traktat napisał nie wiadomo o czym! Czy ja nie mam co czytać? Ale ok. Zaraz przeczytam, postaram się zrozumieć, o co Panu chodzi i czym Pan się tak oburzył? czy zdumiał? - nie wiem - że aż taką rozprawą zareagował.

 • gość 2019-03-17 06:04:39

  Kłamstwa:
  1. Napisał Pan, że z kobietą zaniechałby Pan jakiejkolwiek polemiki - tak Pan zaczyna - ale zadaje kłam samemu sobie i tę polemikę kontynuuje.....
  2. Uwierzył Pan, że jestem kobietą, a wcale nie muszę nią być - mogłam skłamać. Sugeruje więc Pan, że treść tego, co Pan pisze zależna jest od płci adresata. Sprytnie Pan sobie wykoncypował jakąś nadrzędność z racji płci, przykleił sobie metkę dżentelmena ... u żywa słownictwa świadczącego o znajomości prawa i w takim świetle snuje Pan swój wywód ( a całkiem też niekoniecznie Pan musi być mężczyzną, równie dobrze może Pan być kobietą, która taką taktykę przyjęła..............................................
  Te drobnostki nie mają znaczenia, jednak dają poszlakę, że argumenty merytoryczne także nie będą ściśle trzymały się prawdy! ........................
  Pana zdanie: *Możność samodecydowania o sobie określa Pani mianem "zagrożonej wolności człowieka, obok której nie można przejść obojętnie"* - błąd! Napisałam, że nie można przejść obojętnie obok tego - kiedy ktoś - w takim przypadku "możności samodecydowania o sobie" - pochwala śmierć. Jeśli chce, niech umiera? Oczywiście, że człowiek ma prawo nie chcieć żyć, a ktoś drugi ma tak samo prawo mu powiedzieć - to zdychaj - , a w tym przypadku : "Chce się zaćpać, to się zaćpa - bo głupi" - nie tylko lekceważenie wartości życia, ale totalna ignorancja człowieka bo głupi? Na oceny i opinie nie ma się wpływu ... toczą się jak głębokie i skłębione wody szamba, trudno! Ale głoszenie takiej ideologii - że głupich nie żałować, chcą - niech ćpają i się zaćpają? Nie jest Pan odosobniony! Mój mąż swojemu kompanowi od kieliszka, choremu na depresję po nieudanej próbie samobójczej poradził, jak skutecznie to zrobić. Facet odebrał sobie życie. Kiedy przejeżdżam obok jego malowniczo położonego ładnego domku, ktory sobie sam wybudował, a teraz zionie pustką i niszczeje , myślę: Ale głupi...ale nie dlatego, że chlał, że miał depresję, że to czy tamto - tylko dlatego, że to wszystko przekreślił.Oczywiście że miał prawo - ale tez miał prawo do tego, by ktoś mu pomógł żyć, a nie umrzeć! To jest humanizm, to jest człowieczeństwo - i nie godzę się z tym, że ktoś - świadomie czy z powodu własnej głupoty - głosi ideologie pochwały śmierci! Państwa w to nie mieszam, żadnego ustroju opiekuńczego nie przywołuję - myślę jedynie o człowieku! O tym, żeby był wrażliwy, żeby nie był taki obojętny na krzywdę drugiego, chociaż ma prawo takim być. ..........................................................................Tę ideologię dodatkowo wyrażaną w kolokwialny, przystępny dla "głupich" sposób "Jak chce się zaćpać niech się zaćpa, bo głupi" - nazwałam Farmazonami! A do "głupich" o ile tacy to przeczytają - napiszę: Nie słuchajcie, nie zaćpajcie się! Debile! Niech jeszcze świat, ktory Wam taki los zgotował, pomęczy się z Wami! To pierdzielone społeczeństwo samolubow niech poniesie koszty waszego utrzymania w waszych ćpajniach, a nie tylko - wydojono was , wyrzucono i teraz jesteście zbędni i możecie zaćpać się jak głupki!!!!! TAAAAKI sarkazm, że mało nie pęknę!!!!!!! Jak tak można mieć takie poglądy!!!!!!!
  Matki - bo tu mnie jeszcze bardziej ponosi - zostawię na później, chyba że sam Pan przejrzał na oczy i uświadomił , jaki to FARMAZON: "Jak matka nie nauczyła, to nikt nie nauczy." I to w przypadku, kiedy matka szczyci się osiągnięciami swojego dziecka jako własną zasługą jak i w takim, gdy różne ciotki-idiotki zarzucają matce, że to ona źle wychowała, nie umiała nauczyć synalka! Wskazuje Pan na lata dziewięćdziesiąte jako te, kiedy królowało takie traktowanie matek. .................. Ta problematyka jest - uważam - ponadczasowa - ponadpaństwowa - ponadhistoryczna. choć takimi realiami uwarunkowana. Być może ma Pan rację, być może faktycznie tak jest - ale teraz - jako właśnie matka - wyczerpana wyczynami synalka, za wyczyny które obwiniam cały otaczający świat i genetyczne dziedzictwo! - ale nie zgodzę się z tym ; że czego ja go nie nauczyłam, to już nikt nie nauczy, - nie wierzę w ten FARMAZON! - może tylko jako matka sama siebie okłamuję - wierzę, że jeśli nie ja, to ktoś inny - oduczy go tego - czego go nauczono!!!!!! Może wydorośleje i sam się oduczy, przestanie być ćwokiem depczącym po matce i innych!
  Wolność - napisałam, że jej nie mam, więc nie będę wątku rozszerzać...............

 • gość 2019-03-17 09:18:47

  Gdybym wiedział, to bym zaniechał. A, że nie wiedziałem - nie zaniechałem ( tutaj jeszcze nadążamy, prawda? :) Słowem : piękny festiwal werbalizmu, magicznego myślenia oraz gwałtu na ekonomii wypowiedzi nam Pani zaserwowała w ten piękny, niedzielny poranek. Wytykanie wszystkich błędów logicznych będzie niewspółmiernie czasochłonne w stosunku do potencjalnej satysfakcji, płynącej ze sprowadzania Pani na Ziemię. Cudownego dnia !

 • gość 2019-03-17 14:29:29

  Zabrzmiało groźne, a że więziennictwo jest częścią ziemi, na której siedzę, w związku z czym przez próby sprowadzania mnie na Ziemię - już przechodziłam, cudem - mogę mniemać - ocalałam - więc życzenia "cudownego dnia" przyjmuję dosłownie. J jednak po tym - jak Pan to ujął, co "nam Pani zaserwowała" - pomodlę się, aby Wam nie chciało się jednak udowadniać mi, że jestem w błędzie, a przynajmniej nie po trupach do celu! Sorry, ale mając świadomość tego wszystkiego, co się działo - przychodzą mi na myśl najgorsze wydarzenia zw. ze ściąganiem matek na Ziemię za pośrednictwem syna! (np. sprawa Grzegorza Przemyka albo ostatnio zemsta sąsiadki na matce niewinnie posadzonego na 18 lat Komendy.... Ja - gdybym wiedziała - kim Pan i WY - jesteście - też w ogóle bym niczego nie napisała! Rozsądnego dnia życzę!

 • gość 2019-03-18 06:26:31

  Nazwał mnie Pan Filozofem. To też jest błąd. Gdybym nim była, odczytałabym "poprawnie" Pańską filozofię, a ja odczytałam jedną z interpretacji przeczytanego tekstu: ****"Chce się zaćpać, to się zaćpa - bo głupi. Jak matka nie nauczyła, to nikt nie nauczy." *****( z dodatkowym wyjaśnieniem, że nie chodzi o samą matkę, ale ogólnie rodziców)... Myślałam nad tym całą noc, bezsenną, trwożliwie nasłuchując, czy nie przyjdą nocą, kolbami w drzwi nie załomocą...(uroki życia starszych ludzi - niestety)... Prócz bębniącego deszczu, nie zabębnił nikt, ale... co się odwlecze ... wiadomo! Znalazłam jednak - nazwę dla Pana - w rewanżu za Filozofa, którym nie jestem - nazwę Pana ESTETĄ! (którym Pan też nie jest!) Esteta, któremu spod klawiatury wypływają perełki typu: festiwal werbalizmu, magiczne myślenie, niewspółmiernie czasochłonne ... Ale nim Pan nie jest, bo jak groźny zwierz czai się Pan na staruszkę (jak Raskolnikow z siekierą!) , stuknąć ją w ten głupi pusty łeb i sprowadzić na ziemię (dobrze, że nie pod ziemię!) jak tych innych głupich - którzy ćpają i jak chcą, bo są głupi, to niech się zaćpają, Państwo przynajmniej tych głupków nie będzie musiało utrzymywać (koszt utrzymania jednego ponad 3 tys. /m-c) Ludzie kochani - ja nie potrafię - ale może ktoś z czytających uratuje tego człowieka - sprowadzi GO na Ziemię????!!!! Niech nie ginie w urojeniu o własnej WARTOŚCI ESTETYCZNEJ nadrzędnej wobec całego tego plugawego syfu dookoła.....................

 • gość 2019-03-18 19:26:52

  cd.
  " Uprzejmie proszę, żeby rozwinęła Pani jeszcze wątek psychicznego znęcania się nad matkami, bardzo proszę, bo chyba czegoś nie rozumiem."
  W wygłoszonym przez Pana zdaniu:."Jak matka nie nauczyła, to nikt nie nauczy.".. w kontekście całej wypowiedzi oraz tematyki artykułu - odczułam coś, co nazwałam gnębieniem matek.Problemu z narkotykami nie mam, ale na samą myśl, że mogę mieć - i nie mogłabym wtedy nic zrobić, a wszyscy wokoło prezentowaliby Pana pogląd - niech się zaćpa, jak głupi - dostaję szału! Czuję się zgnębiona i bezradna. (Na samą myśl!) W rzeczywistości - nie wiem, co by było. Moje przygnębienie nie zrodziło się nagle i bez powodu. Jako matka jestem jak i inne matki matki nękana cały czas. Wzywane jesteśmy do szkół, słuchamy pretensji od sąsiadów, z batem nad głową wtrąca się rodzina, autorytet matki jest ze wszech stron podważany, podkopywany, sama matka obwiniana, napiętnowana, doprowadzana do rozstroju nerwowego, do psychicznego wyczerpania,a kiedy o tym mówi - słyszy - nie pani jedna, każda z nas ma to samo . Staje się przewrażliwiona i każdy kolejny cios wyczuwa na kilometr. tak więc w zdaniu wypowiedzianym przez Pana wyczułam cios zadany matce. W dodanym wyjaśnieniu, że matka, to właściwie oboje rodziców - cios przybiera na sile - bo faktycznie jest tak, matka w wielu sytuacjach odpowiada nie tylko za dzieci, ale i za ich ojca, za całokształt. Natomiast dalsze informacje dotyczące tego zdania, że był to pogląd POWSZECHNY w czasach, gdy Pan się wychowywał - odczuwany cios staje się niemal gigantyczny ... Możesz się nie zgadzać, drzeć się, wrzeszczeć, histeryzować, wychodzić z siebie - a to nic nie da - wszyscy tak uważają - TY jesteś winna, bo jesteś matką - odpowiadasz za wszystko, za całokształt.... Co pozostaje? patrzeć na swoje głupie dziecko, którego sama nie nauczyłaś, więc nie oczekuj, że ktokolwiek je nauczy - jak ginie, jak nie chce żyć, bo jest głupi, a wszyscy dokoła mądrzy wykorzystują jego głupotę, naiwność? Niekoniecznie patrzeć na swoje - na cudze też żal ściska za serce, a najbardziej żal tych wszystkich matek zupełnie bezradnych wobec bagna jakie wciąga ich dzieci i całkowicie zgnębionych tymi wszystkimi zadawanymi im ciosami, kumulującymi się w stwierdzeniu:Jak sama nie nauczyłaś, to nikt ci ich nie nauczy! Noblistka Doris Lessing w Piątym dziecku ukazuje podobny do głoszonego przez Pana pogląd, wypowiedziany przez psychologa nie posiadającego odpowiedniego szablonu do zbadania problemu dziecka ... Psycholog ten, nie znajdując szablonu, najzwyczajniej sobie w świecie stwierdza matce- to nie dziecko ma problemy, a pani..... Kończy się tym, że pani pozostaje z problemami, a dziecko wyrosło na przywódcę gangu i ruszyło gdzieś z gangiem w szeroką narkotykową trasę. Bohaterka w tym końcowym stadium swojego macierzyńskiego wyczerpania jest podobna do mnie , myśli w duchu, że syn zostanie złapany, osadzony gdzieś w więzieniu i nigdy z niego nie wyjdzie albo ktoś go nauczy wreszcie, a raczej oduczy tego, czego go źli ludzie nauczyli , wyjdzie na wolność i zacznie żyć normalnie Jednak - gdy samotność jej doskwiera, świadomość, że przez tego syna została przez wszystkich opuszczona - myśli podobnie jak Pan - może umrze, zaćpa się i będzie po kłopocie.

 • gość 2019-03-19 06:23:20

  Z serii sprowadzania naiwnych na Ziemię ukazała się m.in książka byłego mafiozy, który z przestępczości przeniósł się do biznesu i publikuje porady szerokiemu gronu czytelników: .................Poznaj kilka prawd, które mogą ocalić Ci życie (zawodowe i nie tylko):
  * O wartości posiadania dobrego zespołu i rzetelnego consigliere
  * O tym, że długi język może Cię pogrążyć (oraz zagrozić Twojej firmie)
  * O lekcjach, które powinieneś wynosić z porażek
  * O naginaniu reguł, które jest niebezpieczne dla Ciebie i Twojej firmy
  * O tym, czego możesz nauczyć się od klasyków, takich jak Machiavelli i Salomon..................................................
  Domyślam się, że do alternatywnego świata Pan już dostępu nie ma, klamki pozapadały, bramy zostały zamknięte.... i żyje Pan w słodkim zakłamaniu, że inni, których Pan ze swojego horyzontu wykluczył, nie nadążają za Panem. To słodkie kłamstwo jest jedynym etycznym asumptem mojego werbalnego koncertu!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Sprzedam Volkswagena LT

Sprzedam Volkswagena LT 28 2,5 D z 1999 r. Auto w bardzo dobrym stanie , doinwestowane . Samochód pracował w hurtowni i zaopatrywał apteki w leki ...


Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja paliw Lotos w Zambrowie ul.Mazowiecka 2a od 01.11,2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,od 1000zł do 20000zł.Auta bez..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Mieszkanie do wynajęcia

Wynajmę mieszkanie (dwa pokoje) umeblowane. Na ul. Grunwaldzkiej


Sprzedawca - branża budowlana

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Sprzedawca Od kandydatów na..


NOWA CENA !!! Działka

Mam do sprzedania działkę rekreacyjną ok 300 m2 - działka jest żyzna, równa, posiada podłączenie do wody. Działka zagospodarowana, uprawiana od 10..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo. gotowy do zamieszkania. Nie wymaga wkładu własnego. Na dole dwa pokoje, łazienka i kuchnia z salonem...


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


Sprzedam na części motorower

Sprzedam na części zarejestrowany motorower Romet Ogar z silnikiem Jawki. Jeśli chcesz aby młodemu kierowcy leciał zniżki na ubezpieczenie auta to..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Naprawa i regeneracja

Borowo - Naprawa i regeneracja alternatorów i rozruszników, Dorota Sasinowska Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników...


Meble na wymiar. Kuchnie,

Producent mebli na wymiar Murawski Furniture m.in kuchnie, szafy, garderoby, meble do samodzielnego składania. Odwiedź naszą stronę..


Mieszkanie 2-pokojowe, parter,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 36,90m2 położone na parterze w bloku przy 71 Pułku Piechoty. Lokal..


regały sklepowe

sprzedam regały sklepowe 19sztuk, 215x80x30 wys/szer/gleb/ cena za sztukę 150 zł


NOWA CENA !!! Mieszkanie

NA SPRZEDAŻ ROZKŁADOWE, PRZYTULNE MIESZKANIE 54M2 NA OSIEDLU SADOWA. Nieruchomość posiada 2 pokoje, oddzielną kuchnię, łazienkę oraz balkon. Łączna..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Sprzedam wkład bagażnika

Sprzedam styropianowy wkład bagażnika samochodu TIGUAN (bez koła zapasowego)


Sprzedawca stacji Lotos Kołaki

Stacja paliw Lotos w Kołaki Kościelne Gosie Małe 29a od 25.10.2019r. Poszukuję pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest..


sprzedam działkę

Sprzedam działkę w Miejscowości Wądołki Borowe 9E .Działka o wielkości 3000 m lub 1500 m .Zabudowa mieszkalna .Woda i prąd obok działki .W..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi koparka volvo 160

Oferuję usługi koparką kołową volvo 160 - wykopy - niwelacja terenu - młot wyburzeniowy - rozbiórki i wyburzenia budynków w zamian za materiał..


Mieszkanie 24,34m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 24,34m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. Grunwaldzkiej w..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"