Podlascy policjanci, wspierani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Straży Ochrony Kolei, przeprowadzili wzmożone działania pod nazwą "Bezpieczny przejazd". Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy i piesi zachowują należytą ostrożność w rejonach torowisk.
Funkcjonariusze policji z całego województwa podlaskiego wzięli udział w akcji, której głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych. Mundurowi skupili się na kształtowaniu prawidłowych nawyków u kierowców oraz przypominaniu o tragicznych skutkach lekceważenia przepisów w tych specyficznych miejscach.
W działania zaangażowanych było 190 policjantów. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze skontrolowali 922 kierujących pojazdami oraz 28 pieszych. Statystyki pokazują, że problem ignorowania przepisów na torach jest wciąż poważny. Łącznie ujawniono 376 wykroczeń.
Najczęstszym przewinieniem było niestosowanie się do znaku "STOP" przed przejazdem kolejowym - policjanci odnotowali aż 301 takich przypadków. W efekcie prowadzonych kontroli nałożono 192 mandaty karne, udzielono 180 pouczeń oraz skierowano 4 wnioski o ukaranie do sądu. Podczas działań mundurowi zatrzymali również 2 osoby, które zdecydowały się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu.
Do jednego z odnotowanych zdarzeń doszło po godzinie 19:00 w miejscowości Fasty. 29-letni kierujący fordem zignorował znak STOP na tamtejszym przejeździe kolejowym. Wobec mężczyzny policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.
Służby przypominają, że przejazdy kolejowe to miejsca wymagające szczególnej uwagi. Chwila nieuwagi lub próba przejechania "na szybko" przed pociągiem może kosztować życie. Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do sygnałów świetlnych i znaków drogowych.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze