Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie wywalczyła czwarte miejsce w finale Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Zambrowscy piłkarze znaleźli się w gronie sześciu najlepszych zespołów w regionie, pokonując w drodze do finału kilkadziesiąt innych placówek z całego województwa. Nagrody młodym sportowcom wręczył we wtorek, 28 kwietnia, marszałek Łukasz Prokorym.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie zajęła czwarte miejsce w finale wojewódzkiego turnieju piłkarskiego o Puchar Marszałka. We wtorek, 28 kwietnia 2026 r., Zambrowscy ósmoklasiści rywalizowali z rówieśnikami na boiskach w Białymstoku, kończąc zmagania w ścisłej czołówce województwa podlaskiego.
Turniej skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do sportowej rywalizacji, która rozpoczęła się 15 kwietnia, przystąpiły łącznie 32 szkoły z całego regionu. Na boiskach typu orlik wystąpiło blisko 300 młodych zawodników. Droga do finału wiodła przez sześć turniejów eliminacyjnych, rozgrywanych między innymi w Kolnie, Bielsku Podlaskim i Suwałkach.
Piłkarze z zambrowskiej "Czwórki" wywalczyli awans do wielkiego finału jako zwycięzcy jednego z turniejów eliminacyjnych. W decydującej fazie rozgrywek, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, zmierzyło się sześć najlepszych drużyn z województwa. Mecze rozgrywano w formule sześcioosobowej.
Po miesiącu emocjonujących zmagań zambrowscy zawodnicy uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu. Zwycięstwo w całym turnieju odniosła Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach. Kolejne miejsca na podium zajęły białostockie placówki: ZSP nr 2 oraz SP nr 52. Za Zambrowem w klasyfikacji końcowej znalazły się SP nr 34 w Białymstoku oraz SP nr 2 w Bielsku Podlaskim.
Nagrody oraz puchary wręczyli prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski oraz Marszałek Łukasz Prokorym, gratulując wszystkim uczestnikom zarówno finalistom, jak i drużynom biorącym udział w wcześniejszych etapach.
Udany występ reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie potwierdził wysoki poziom sportowy młodych piłkarzy z naszego miasta na tle całego województwa podlaskiego.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze