Reklama

Piłkarze z zambrowskiej "Czwórki" wśród najlepszych w regionie. Finał Turnieju o Puchar Marszałka [FOTO]

28/04/2026 16:19

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie wywalczyła czwarte miejsce w finale Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Zambrowscy piłkarze znaleźli się w gronie sześciu najlepszych zespołów w regionie, pokonując w drodze do finału kilkadziesiąt innych placówek z całego województwa. Nagrody młodym sportowcom wręczył we wtorek, 28 kwietnia, marszałek Łukasz Prokorym.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie zajęła czwarte miejsce w finale wojewódzkiego turnieju piłkarskiego o Puchar Marszałka. We wtorek, 28 kwietnia 2026 r., Zambrowscy ósmoklasiści rywalizowali z rówieśnikami na boiskach w Białymstoku, kończąc zmagania w ścisłej czołówce województwa podlaskiego.

Turniej skierowany do uczniów klas ósmych szkół podstawowych cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Do sportowej rywalizacji, która rozpoczęła się 15 kwietnia, przystąpiły łącznie 32 szkoły z całego regionu. Na boiskach typu orlik wystąpiło blisko 300 młodych zawodników. Droga do finału wiodła przez sześć turniejów eliminacyjnych, rozgrywanych między innymi w Kolnie, Bielsku Podlaskim i Suwałkach.

Reklama

Piłkarze z zambrowskiej "Czwórki" wywalczyli awans do wielkiego finału jako zwycięzcy jednego z turniejów eliminacyjnych. W decydującej fazie rozgrywek, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku, zmierzyło się sześć najlepszych drużyn z województwa. Mecze rozgrywano w formule sześcioosobowej.

Po miesiącu emocjonujących zmagań zambrowscy zawodnicy uplasowali się na wysokim, czwartym miejscu. Zwycięstwo w całym turnieju odniosła Szkoła Podstawowa nr 11 w Suwałkach. Kolejne miejsca na podium zajęły białostockie placówki: ZSP nr 2 oraz SP nr 52. Za Zambrowem w klasyfikacji końcowej znalazły się SP nr 34 w Białymstoku oraz SP nr 2 w Bielsku Podlaskim.

Reklama

Nagrody oraz puchary wręczyli prezes Podlaskiego ZPN Sławomir Kopczewski oraz Marszałek Łukasz Prokorym, gratulując wszystkim uczestnikom zarówno finalistom, jak i drużynom biorącym udział w wcześniejszych etapach.

Udany występ reprezentacji Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie potwierdził wysoki poziom sportowy młodych piłkarzy z naszego miasta na tle całego województwa podlaskiego.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: PUW/Jakub Wróblewski, Julia Szypulska
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości