Rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi rusza pierwszy turnus tegorocznych "Wakacji z WOT" w 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Ponad 200 ochotników z całego województwa podlaskiego zamiast tradycyjnego wypoczynku wybrało wojskowe wyzwanie.
W 1. Podlaskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się kolejna edycja "Wakacji z WOT". Pierwszy turnus szkolenia podstawowego odbywa się w dniach 26 czerwca-11 lipca 2026 r.
Po ośmiu dniach do żołnierzy szkolenia podstawowego dołączą ochotnicy, którzy będą odbywali szkolenie wyrównawcze. Oba szkolenia zakończą się 11 lipca. Zwieńczeniem szkolenia podstawowego będzie uroczysta przysięga wojskowa.
Drugi turnus odbędzie się w terminach: 11-26 września 2026 r. (szkolenie podstawowe) i 19-26 września 2026 r. (szkolenie wyrównawcze).
„Wakacje z WOT” to ogólnopolski projekt szkoleniowy Wojsk Obrony Terytorialnej, prowadzony od 2019 r.
Program obejmuje dwa typy kursów:
Oferta jest skierowana nie tylko do uczniów, studentów, nauczycieli i wykładowców, którzy mają wakacje, ale zgłosić może się każdy, kto spełnia wymogi formalne. Przede wszystkim, w "Wakacjach z WOT" mogą wziąć udział osoby:
Szkolenia w ramach programu, to solidna dawka wiedzy teoretycznej i zdobywanie praktycznych umiejętności wojskowych. Uczestnicy przechodzą szkolenia strzeleckie i taktyczne, poprawiają kondycję, uczą się pracy zespołowej i zdobywają doświadczenie przydatne w dalszej służbie.
Należy podkreślić, że ochotnicy powinni przygotować się fizycznie do udziału w szkoleniu, aby uniknąć lub zminimalizować ryzyko kontuzji.
W ubiegłym roku w „Wakacjach z WOT” wzięło udział ponad 2 000 ochotników, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu aktywnymi, rozwojowymi formami spędzania wakacji i służbą wojskową.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze