Zambrowscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali 41-letniego obywatela państwa trzeciego, który nie zastosował się do decyzji nakazującej opuszczenie Polski. Mężczyzna ukrywał się w jednym z mieszkań na terenie miasta.
Wspólne działania zambrowskich policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej doprowadziły do zatrzymania 41-letniego cudzoziemca. Mężczyzna zlekceważył nakaz wyjazdu z Polski i przebywał pod jednym z adresów na terenie miasta.
Do zatrzymania doszło po tym, jak mundurowi ustalili, że w Zambrowie może przebywać obywatel państwa trzeciego, który nie zastosował się do decyzji o konieczności opuszczenia kraju. Funkcjonariusze pojechali pod wytypowany wcześniej adres, gdzie zastali kobietę i mężczyznę.
Obecna w lokalu 60-latka próbowała zmylić funkcjonariuszy, informując ich, że poszukiwany 41-latek przebywa aktualnie w Warszawie. Zambrowscy policjanci nie dali jednak wiary tym zapewnieniom i postanowili dokładnie sprawdzić wszystkie pomieszczenia.
Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Podczas przeszukania mieszkania odnaleźli mężczyznę, który ukrywał się w jednym z pokojów. Po weryfikacji jego danych w systemach informatycznych potwierdzono, że kilka dni wcześniej Komendant Główny Straży Granicznej wydał wobec niego decyzję zobowiązującą do powrotu.
Dokument ten nakłada na 41-latka również zakaz ponownego wjazdu na terytorium Polski oraz innych państw strefy Schengen. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Straży Granicznej w celu realizacji dalszych czynności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto udzielil takich informacji autorowi?
"Źródło: KPP Zambrów" w ktorej szkole osobe tak nauczyli slabo czytac?
Ciekawe który z funkcjonariuszy opowiedział taką wersję, bo prawda jest zupełnie inna. dobrze wiecie jak było.
Surowo finansowo ukarań Zambrowiankę a przetrzymywanie nielegalnie uchodźcę,dostarczyć na granicę a w papiery wpisać dożywotni zakaz wjazdu do Polski
tylko prawda była inna. Obywatel Gambii był tam legalnie i miał stosowne dokumenty. Zatrzymanie było pomyłką
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kiedy napiszecie sprostowanie tych nie prawdziwych informacji!
Popieram. To co jest w artykule to pół prawdy. Gambijczyk był tam legalnie. Prawda jest ze zatrzymała go policja z SG ale niesłusznie
Proponuje żeby autor uaktualnił swoje informacje, napisał sprostowanie i przeprosił.
Zmbrów.org czy wy macie tu jakiegos administratora bo może należaloby moderować komentarze
Pani B hest chyba jakaś niepowažna? W kosciele pewnie w 1 lawce siedzi. Jakis pan pisze o kaszance do jedzenia, że Polska jest krajem Słowiańskim o Białej karnacji, a pani chce go o rasizm posądzić. Niech sie pani zastanowi co pisze, bo chyba nie sądziła sie pani w sądzie i to pani może mieć problemy z tytułu fałszywego posądzenia z tego co wnioskuje. A poza tym to nie jest pani prywatny folwark, prosze sobie jechać do afryki, kupić ziemie za 100 dolarów i tam rozporządzać, tu w Polsce mamy wolnosc slowa i dowidzenia
Dobrze że Pani B zrobiła screen takie komentarze rasistowskie nie powinny mieć miejsca
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Nie kłóćcie się Konfederacja która wygra najbliższe wybory posprząta po PIS która sprowadziła Ukraińców do Polski i po PO że sprowadziło "inżynierów" z Afryki.Chcecie mieć porządek i spokój w Polsce to głosujcie na Konfederację ! Polacy się miedzy sobą kłócą a inni wykorzystują Nasz Kraj ! Czas na radykalne porządki w Kraju ! Za rok wybory i zagłosujcie tak aby wasze dzieci nie były sługusami żadnego kraju ale żeby im służono ! Na wojnie rusko-ukraińskiej Polska powinna zarobić potężną kasę a mamy długi i biedę ! Sprzedaliśmy majątek narodowy między Niemcy i Ukraińców ! Jesteśmy głupi bo sami to zrobiliśmy na własne życzenie.Za rok wybory więc czas na radykalne zmiany a nie kolejne lata ucisku ! Socjal,służba zdrowia,szkolnictwo i inne przywileje należą się tylko Polakom a nie obcokrajowcom mieszkającym w Polsce.Zakończyć rozdawnictwo kosztem Polaków !
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Bardzo chamski komentarz.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
wiesz,ze rasistowskie treści w Polsce są karalne? Zastanów sie co piszesz. Screna zrobiłam. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Wiec daje Ci szansę. Przeproś i skasuj komentarz
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Kto udzielil takich informacji autorowi?
"Źródło: KPP Zambrów" w ktorej szkole osobe tak nauczyli slabo czytac?