:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Noc Bibliotek 2018 w filii MBP [foto]

Konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, fotobudka, zajęcia z origami i teatr przy stoliku – tak przebiegała Noc Bibliotek w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie.

 

W ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo ph. „Noc Bibliotek” wzięło udział wiele bibliotek z całej Polski, w tym Miejska Biblioteka Publiczna w Zambrowie oraz Biblioteka Gmina w Szumowie

Dla wszystkich miłośników książek i czytania filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie przygotowała wczoraj wiele atrakcji. Od godziny 10.00 na terenach zielonych przy placówce zbierały się chętne do zabawy dzieci wraz z rodzicami.

Największą atrakcją dla dzieciaków okazały się bańki mydlane i malowanie twarzy. W programie przewidziano również konkursy, a przygotowane pytania najczęściej dotyczyły bajek Disneya. Dzieci nie miały problemów z odpowiedziami i w nagrodę otrzymywały drobne upominki. Poza tym odbył się konkurs muzyczny, dzięki któremu można było usłyszeć wiele, pięknych zambrowskich głosów. Na przybyłych czekał również słodki poczęstunek.

Następnie obyły się warsztaty rękodzieła prowadzone przez panią Wiesławę Bańkowską z klubu rękodzieła „Robótki pod Biblioteką”. Zajęciami o tym, jak z papieru stworzyć małe arcydzieła, w szczególności interesowały się dziewczynki. I trzeba przyznać, że wyszły im atrakcyjne papierowe przedmioty.

Na zakończenie Nocy Bibliotek w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie wystąpił Teatr Młodego Aktora w inscenizacji komedii kryminalnej Bożeny Kupis-Kucharskiej pod tytułem „Czekoladki”.

Warto wspomnieć o nieocenionej pomocy wolontariuszek ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Serce na dłoni” z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Zambrowie, które czynnie uczestniczyły w tegorocznej Nocy Bibliotek.


Noc Bibliotek 2018 w filii MBP [foto] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się