Mundurowi z KPP w Zambrowie zatrzymali do kontroli BMW. Okazało się, że 41-latek oprócz przekroczenia prędkości miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Zambrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.
Do zdarzenia doszło na terenie miasta, gdzie mundurowi monitorowali prędkość pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe BMW, którego kierujący jechał 69 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
W trakcie rozmowy z 41-letnim mężczyzną policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Urządzenie wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu.
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 41-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze