Reklama

Nietrzeźwy kierowca wpadł, bo przekroczył prędkość

21/04/2026 10:00

Mundurowi z KPP w Zambrowie zatrzymali do kontroli BMW. Okazało się, że 41-latek oprócz przekroczenia prędkości miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Zambrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło na terenie miasta, gdzie mundurowi monitorowali prędkość pojazdów. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe BMW, którego kierujący jechał 69 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

W trakcie rozmowy z 41-letnim mężczyzną policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Urządzenie wykazało, że kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Reklama

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie natychmiast zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 41-latek odpowie teraz przed sądem za popełnione wykroczenie drogowe oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: KPP Zambrów
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości