:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Nielegalny hazard na celowniku KAS

sprawy kryminalne, Nielegalny hazard celowniku - zdjęcie, fotografia
30/01/2019 12:27

7 automatów do gier hazardowych zabezpieczyli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży podczas wspólnych działań przeprowadzonych w ostatnich dniach z Policją. Nielegalne urządzenia ujawnione zostały w Nowogrodzie oraz w Wysokiem Mazowieckiem.

 

Nielegalne automaty do gier hazardowych funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w pobliskim Wysokiem Mazowieckiem podczas wspólnych działań z tamtejszymi policjantami. W lokalu na terenie miasta, wyposażonym m.in. w monitoring i system selekcji klientów, mundurowi ujawnili 4 działające maszyny oraz gracza prowadzącego grę na jednej z nich.

 

Wcześniej funkcjonariusze KAS i policjanci z Łomży skontrolowali jedną z prywatnych posesji w Nowogrodzie. Z ustaleń mundurowych wynikało, że na jej terenie mogą być urządzane nielegalne gry hazardowe. Po wejściu do wytypowanych wcześniej pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili działający automat oraz grającego na nim mężczyznę. Kolejne 2 urządzenia mundurowi znaleźli w garażu znajdującym się na kontrolowanej posesji.

 

W obu przypadkach automaty zostały zajęte do spraw karnych skarbowych.

 

Problem nielegalnych urządzeń hazardowych nie jest obcy także w naszym mieście. We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy, że w jednym z lokali na terenie Zambrowa funkcjonariusze KAS zatrzymali dwa automaty działające wbrew przepisom ustawy hazardowej.

 

Oprócz sankcji karnych osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. złotych od każdego urządzenia. Z odpowiedzialnością z kodeksu karnego skarbowego oraz karą grzywny muszą liczyć się także gracze, którzy uczestniczyli w grach na nielegalnych automatach.