“Moralność Pani Dulskiej” w reżyserii Beaty Pietranik i Anny Kochańskiej można było obejrzeć dzisiaj na terenach zielonych przy zambrowskim zalewie. Przed publicznością wystąpili młodzi aktorzy z grupy teatralnej "Ale sztuka" z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie.
Mieszkańcy naszego miasta i okolicznych miejscowości mieli niecodzienną okazję obejrzeć “Moralność Pani Dulskiej” w plenerze. Dzisiaj spektakl został wystawiony na terenach zielonych przy zalewie w Zambrowie. Przed publicznością wystąpili młodzi aktorzy z grupy teatralnej "Ale Sztuka" z Zespołu Szkół Nr 1 w Zambrowie. Reżyserią zajęły się panie Beata Pietranik i Anna Kochańska.
“Moralność Pani Dulskiej” to dramat Gabrieli Zapolskiej, który nosi podtytuł tragifarsa kołtuńska. Jest to utwór, który ukazuje hipokryzję i obłudę mieszczańskiego społeczeństwa, koncentrując się na postaci tytułowej pani Dulskiej. Sztuka jest połączeniem elementów komedii z elementami tragedii. Główna bohaterka, Aniela Dulska, jest postacią dwulicową i chciwą. Nie potrafi okazać życzliwości, gardzi ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi. Wszystko co robi, robi na pokaz. Jej postawa, nazywana dulszczyzną, prezentuje pozorną moralność. Rodzina Dulskich wiedzie życie w zakłamaniu i obłudzie. Dulska przymyka oko na romans jej syna ze służącą Hanką, aby tylko ten nie włóczył się nocami po lokalach. W rzeczywistości Dulska nie wyobraża sobie małżeństwa Zbyszka z Hanką. Uważałaby to za hańbę dla rodziny i splamienie jej honoru. Problem pojawia się gdy Hanka zachodzi w ciążę. Co wynikło z całego zamieszania i jak zakończyła się ta historia? O tym przekonali się dzisiaj zgromadzeni na spektaklu widzowie.
W poszczególne role bohaterów wcielili się:
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Starosta Zambrowski Edyta Marchelska-Groszfeld.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze