Strażacy ochotnicy z gminy Zambrów świętowali dzisiaj Międzynarodowy Dzień Strażaka. Obchody połączone zostały z drużynowymi zawodami strzeleckimi jednostek OSP. Na wszystkich czekały również drobne upominki oraz gorący poczęstunek.
Strażacy ochotnicy z terenu gminy Zambrów obchodzili dzisiaj, 2 maja Międzynarodowy Dzień Strażaka. W wydarzeniu udział wzięło jedenaście zastępów OSP z takich miejscowości jak: Stary Laskowiec, Krajewo Białe, Tabędz, Stary Skarżyn, Łady-Borowe, Wiśniewo, Poryte-Jabłoń, Zbrzeźnica, Długobórz, Chorzele, Przeździecko-Mroczki. Do świętowania dołączyło również grono zaproszonych gości, m.in.: senator Marek Adam Komorowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Zambrowie Bogdan Pac, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Andrzej Kalinowski, zastępca dowódcy JRG w Zambrowie st. kpt. Damian Leszczyński, prezes zarządu GROM GROUP Wojciech Grabowski, radny Gminy Zambrów Andrzej Baczewski, sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Daniel Gadomski.
Pierwszym punktem dzisiejszych obchodów była msza święta w intencji strażaków i ich rodzin w kościele pw. NMP Częstochowskiej w Tabędzu. Następnie jednostki udały się na teren Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze, gdzie odbyła się druga część uroczystości.
Po przywitaniu wszystkich gości nadszedł czas na upominki. Każda z jednostek OSP otrzymała drobne wyposażenie do samochodów pożarniczych: przedłużacz na bębnie metalowym, wysokiej klasy latarki oraz pulsoksymetr. Słowa uznania i podziękowania za służbę oraz dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności skierowali w stronę strażaków: senator Marek Adam Komorowski, Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Andrzej Kalinowski, Wójt Gminy Zambrów Jarosław Kos oraz prezes zarządu GROM GROUP Wojciech Grabowski.
W dalszej części obchodów odbyły się drużynowe zawody strzeleckie jednostek OSP z terenu gminy Zambrów. W zawodach mogło wziąć udział maksymalnie 6 strażaków z każdej jednostki. Zadanie polegało na oddaniu 10 celnych strzałów w tarczę z karabinka Grot. Każdy uczestnik miał do dyspozycji 3 strzały próbne. W klasyfikacji końcowej pod uwagę była brana suma wyników 4 najlepszych strzelców z drużyny. Trzy najlepsze jednostki otrzymały w nagrodę pamiątkowe puchary.
Na zakończenie na wszystkich czekał gorący poczęstunek.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze