Reklama

Funkcjonariusze przejęli kontrabandę. Papierosy i leki jechały w przesyłkach pocztowych [FOTO]

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 20 tys. paczek białoruskich papierosów oraz kilkudziesięciu opakowań farmaceutyków. Kontrabanda była ukryta w samochodzie ciężarowym wiozącym z Rosji przesyłki pocztowe. Ciężarówkę skontrolowano na przejściu granicznym w Bobrownikach.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Bobrownikach udaremnili przemyt nielegalnego towaru o wartości ponad 415 tysięcy złotych. W kontrolowanej ciężarówce przewożącej przesyłki pocztowe mundurowi znaleźli papierosy oraz lekarstwa.

Mundurowi skontrolowali ciężarówkę, która jechała z Rosji na zachód Europy. W naczepie pojazdu znajdowały się worki i kartony z pocztą. Podczas rewizji ładunku funkcjonariusze wykryli niemal 20 tysięcy paczek białoruskich papierosów oraz blisko 60 opakowań farmaceutyków. Wśród zabezpieczonych medykamentów były m.in. preparaty wspierające leczenie niepłodności, leki na zaburzenia kardiologiczne oraz środki nasenne.

Reklama

Szacunkowa wartość rynkowa przejętych towarów wynosi ponad 415 tysięcy złotych. Kierujący ciężarówką, 61-letni obywatel Białorusi, został już przesłuchany przez śledczych.

W sprawie przemytu wszczęto postępowanie karbe skarbowe. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi obecnie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: IAS w Białymstoku
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo Zambrow.org




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości