Ponad 240 e-papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Łomży.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego przechwycili dwie przesyłki zawierające nielegalne papierosy elektroniczne. Do ujawnienia kontrabandy doszło podczas rutynowej kontroli z użyciem skanera RTG w łomżyńskiej sortowni jednej z firm kurierskich.
W sprawdzanych paczkach mundurowi znaleźli 242 sztuki jednorazowych e-papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wyroby zawierały łącznie ponad 26 litrów płynu z nikotyną. Jak wyliczyli eksperci, uszczuplenia w podatku akcyzowym na szkodę budżetu państwa wyniosłyby w tym przypadku niemal 85 tysięcy złotych.
Zatrzymany towar naruszał również przepisy ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Znajdujący się w papierosach płyn przekraczał dozwoloną pojemność, a na opakowaniach brakowało informacji o składzie chemicznym. Produkty nie posiadały także obowiązkowych ostrzeżeń zdrowotnych napisanych w języku polskim.
Nielegalne e-papierosy zostały w całości zabezpieczone przez mundurowych. Obecnie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy prowadzi w tej sprawie postępowanie karne skarbowe.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze