:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

Ewakuacja urzędu w Kołakach Kościelnych. Podczas remontu odnaleziono granat

policja, Ewakuacja urzędu Kołakach Kościelnych Podczas remontu odnaleziono granat - zdjęcie, fotografia

Podczas remontu budynku Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych robotnicy znaleźli granat ręczny. Na miejsce wezwano strażaków i policję. Potrzebna była ewakuacja pracowników urzędu oraz pobliskich mieszkańców.

Dziś za budynkiem Urzędu Gminy w Kołakach Kościelnych znaleziono granat, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Został on wykopany przez robotników, pracujących przy remoncie obiektu. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

 

Jako pierwsi na miejscu pojawili się strażacy OSP w Kołakach Kościelnych i PSP w Zambrowe. Chwilę potem dołączyli do nich zambrowscy policjanci, którzy przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne.

 

Jak informuje rzecznik prasowa KPP w Zambrowie mł. asp. Agnieszka Predko, konieczna była ewakuacja 35 osób, w tym pracowników urzędu gminy oraz mieszkańców sąsiednich budynków, znajdujących się w promieniu 50 metrów od miejsca zagrożenia. Osobom tym została zapewniona pomoc, w postaci zapewnienia miejsca tymczasowego pobytu.

 

Miejsce, gdzie znajduje się odnaleziony granat, do czasu przyjazdu saperów będzie zabezpieczane przez policję i straż.

 

Policjanci ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić. Należy też trzymać się z daleka od miejsca, w którym się znajduje i niezwłocznie powiadomić policję.


Miejsce zdarzenia mapa Zambrów


Ewakuacja urzędu w Kołakach Kościelnych. Podczas remontu odnaleziono granat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org