Dzisiaj wieczorem służby ratunkowe interweniowały w jednym z budynków wielorodzinnych w Zambrowie. Z powodu wyczuwalnego zapachu gazu i zagrożenia dla lokatorów, strażacy podjęli decyzję o ewakuacji kilkunastu osób.
Zgłoszenie o ulatniającym się gazie na klatce schodowej bloku przy Alei Wojska Polskiego 41a wpłynęło do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie dzisiaj, 9 marca około godziny 18:30. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z zambrowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.
Po przybyciu pod wskazany adres i przeprowadzeniu pomiarów specjalistycznymi urządzeniami, funkcjonariusze potwierdzili obecność gazu w powietrzu. Ze względu na bezpieczeństwo, dowódca akcji zadecydował o natychmiastowym opuszczeniu lokali przez mieszkańców jednej klatki. Łącznie ewakuowano 17 osób.
Zambrowscy strażacy sprawnie zlokalizowali źródło wycieku i zlikwidowali zagrożenie. Butla gazowa została zakręcona, a pomieszczenia i klatka schodowa przewietrzone. Ponowne pomiary nie wykazały już obecności gazu, dzięki czemu lokatorzy mogli bezpiecznie powrócić do swoich domów. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń i nie wymagał pomocy medycznej.
Prawdopodobną przyczyną ulatniania się gazu była awaria kuchenki gazowej.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Powinny być zakazane kuchenki gazowe w blokach mieszkalnych ze względu na duże zagrożenie wybuchu i pożaru. W domach decyzja właściciela czy chce mieć kuchenkę gazową, ale w blokach powinien być absolutny zakaz. Po drugie ochrona praw własności, co jeżeli właściciel nie może wejść do mieszkania? np gaz się ulatnia lub jakaś awaria, lokator nie chce wpuścić do mieszkania, bo ma takie prawo... to wprowadziła partia PIS.
yebnij się w czerep
Ty masz ale awarię mózgu
Widać po komentarzach jaki jest problem z lokatorami powszechny. Mają prawa większe niż właścicieli a powinno być odwrotnie. Czy ktoś z czytających komentarze się ze mną zgadza?
Co do kuchenek gazowych to sie absolutnie nie zgadzam, sam mam jedną. Kto zapłaci mi za wymiane i co ma być zamiennikiem? Ja nie bede za nic płacił, chyba że Pan to zrobi dla całego miasta ze swoich. Spółdzielnie mają kredyty w setkach tysiecy zlotych jeszcze chce Pan to pogłębić? A może zajmie sie Pan tematem dzietnosci w Zambrowie i liczbą mieszkańców, bo za 10 lat nas Mazowieck przegoni.
Zambrowiak w temacie dzietności masz rację. Trzeba coś z tym robić. Co do kuchenek to można by jakieś dopłaty zastosować z kasy UM, ale i kontrolę mają być kto skorzystał z dotacji. Spółdzielnie mieszkaniowe nie są pozadłużane, mają się bardzo dobrze. Trzeba tylko zmienić kierwnictwo zaczynając od kliki ludzi na stanowiskach w naszym mieście co tylko się spotykają i nagradzają się co, by tu zrobić aby podwyższyć rachunki. Prezesi siedzą od 30 lat, chyba przyspawani do stołków. Wracając do dzietności mam kilka pomysłów. Zambrów musi mieć dodatni przyrost naturalny.
Pan Damian przyszły radny już zajmuje sie tematem dzietności w Zambrowie zaprasza na kawę obce kobiety do domu gdy żona jest w pracy;)
Powinny być zakazane kuchenki gazowe w blokach mieszkalnych ze względu na duże zagrożenie wybuchu i pożaru. W domach decyzja właściciela czy chce mieć kuchenkę gazową, ale w blokach powinien być absolutny zakaz. Po drugie ochrona praw własności, co jeżeli właściciel nie może wejść do mieszkania? np gaz się ulatnia lub jakaś awaria, lokator nie chce wpuścić do mieszkania, bo ma takie prawo... to wprowadziła partia PIS.
yebnij się w czerep
Ty masz ale awarię mózgu