:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre
Portal zambrow.org 13/06/2019 14:47

O tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ekologia, nikogo nie trzeba uświadamiać. Niestety nie wszyscy stosują się do tak cennych postaw. Dlatego jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie odbyła się sesja ekologiczna. Hasło przewodnie tym razem brzmiało: „Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność”.

 

Od piętnastu lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie organizowane są Sesje Ekologiczne. Dziś, 13 czerwca odbyła się debata pod hasłem „Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność”. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie Iwona Urszula Romanek, Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Chrupek oraz dyrektor ZSO Krzysztof Wasiulewski.

 

Podczas dzisiejszej sesji młodzież starała się uświadomić wszystkim, jakim poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód oraz odpady, których z roku na rok ludzie produkują coraz więcej. Z problemami tymi boryka się nie tylko Polska, ale również cały świat.

 

- „Czy przyszłe pokolenia będą miały szansę spotkać na łące bociana, a idąc przez pola słuchać śpiewu skowronka i podziwiać w naturalnym środowisku łosia? Czy będą miały dostęp do czystej wody i powietrza nie skażonego smogiem? Czy będą mogły cieszyć się przebywaniem wśród drzew, obserwowaniem ptaków, motyli i żab? To zależy od naszych codziennych wyborów, tych małych i dużych. Każdy może pomóc chronić polską przyrodę i być z tego dumnym. Obrona przyrody może łączyć Polaków bez względu na wiek, płeć, czy poglądy polityczne. Ochrona środowiska, naszego dziedzictwa przyrodniczego jest wyrazem świadomego patriotyzmu, czyli tak naprawdę ekopatriotyzmu: postawy patriotycznej, w której tuż obok takich wartości jak historia, tradycja i kultura, jest dziedzictwo naturalne.” - mówiła podczas apelu młodzież z ZSO.

 

O tym, jaki wpływ na środowisko mają zanieczyszczenia, udowodniły wyniki eksperymentów przeprowadzonych przez uczniów. W pierwszym z nich do dwóch oddzielnych szklanych pojemników umieszczono gałązki świerku. Wnętrze pierwszego wypełnione było powietrzem zanieczyszczonym, a drugiego – niezanieczyszczonym. Jak można się domyślać, roślina znajdująca się w środku tego pierwszego szybko zżółkła, natomiast w drugim pozostała zielona. W innym eksperymencie porównano jakość wód z trzech różnych źródeł: Biebrzy, Narwi i zambrowskiego zalewu. Po włożeniu do próbówek z wodą papierków wskaźnikowych okazało się, że najbardziej zanieczyszczona jest niestety woda w zambrowskim zalewie.

 

Jak co roku podczas sesji ekologicznej rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Zachowaj kulturę i chroń naturę”. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

:: I miejsce - Wiktoria Zimnoch z kl. IIc,

:: II miejsce - Julia Sroka z kl. Ib,

:: III miejsce - Łucja Tarnowska z kl. Ic,

:: IV miejsce - Kamila Baczewska z kl. Ia.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Zambrów wręczył zwycięzcom dyrektor ZSO Krzysztof Wasiulewski.

 

Dzisiejszą Sesję Ekologiczną przygotowali uczniowie klas licealnych o profilu biologiczno-chemicznym pod kierunkiem Małgorzaty Grudzińskiej.

 

Przypomnijmy, że przez ostatnie lata w ramach sesji ekologicznych poruszano problematykę m.in.: efektu cieplarnianego, żywności genetycznie modyfikowanej, szeroko pojętej ochrony przyrody, globalizacji, pomocy humanitarnej, zagrożeń Arktyki i Antarktydy, sprawiedliwego handlu, a także recyklingu.

 

Do artykułu dołączamy filmik nagrany przez uczniów ZSO na potrzeby dzisiejszej Sesji Ekologicznej.

Reklama

Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność [foto+video] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 09:23:13

  Dlaczego nie zaproszony radnych miasta i burmistrza Zambrowa ?.
  Niech wyjaśnią dlaczego przy ogródkach działkowych buduję tereny przemysłowe.
  Ekologia i trafność usytuowania inwestycji produkcyjnej w pobliżu miejsca gdzie ludzie odpoczywają nie idą w parze.
  Tak jak zawsze mowi się pięknie o ekologii zdrowiu i gospodarności a czyni się odwrotnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 12:03:35

  Kiedy będziesz umierał
  Kiedy na wezwanie Pana
  Stanie przed tobą niebios wąska brama
  Zważ spoglądając w przeszłość, co nie wróci
  Byś mógł dostrzec bliźniego, któregoś zasmucił.

  Krzysztof M

 • Js - niezalogowany 2019-06-14 14:37:58

  Chyba czas zacząć od siebie...patrząc na dzieci które po zjedzeniu loda..czipsa czy innych przysmaków papier wywalają za plecy.wszedobylskie słomki ...jak by nie dało się wypić ustami...pety wyrzucane pod nogi..
  Sami robimy wokół siebie syf i próbujemy wszystkich wciągnąć w ekowojne.

 • huan 2019-06-16 12:55:50

  wszystko bardzo fajne ale czemu ma to służyć? jeśli jeszcze ktoś nie ma świadomości zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu to chyba i takie iwenty wzajemnej adoracji nie pomogą. jaką sprawczą siłę nacisku na światową gospodarkę odpowiedzialną za topniejące lodowce, posiadają uczniowie ZSO w Zambrowie?
  Przedmówca słusznie zauważył że zabrało burmistrza i radnych, bo ekopatriotyzm jest super ale działajmy tam gdzie coś możemy, czyli lokalnie. w naszym mieście jest wiele do zrobienia. należy działać w celu nakłonienia "miasta" do zielonej rewitalizacji, nasadzania jak największej ilości drzew i przede wszystkim zaprzestania wycinki starych drzew. wszystkie nowe tereny rekreacyjne to słoneczne "patelnie" gdzie łatwiej o udar niż wypoczynek. metoda wycięcia starego drzewa i zasadzenia w jego miejsce dwóch rachitycznych sadzonek sprawdza się tylko na papierze... wygrywa myślenie że drzewa to drapieżniki polujące na staruszki które postanowiły pospacerować podczas burzy i wichury.
  Polsce zagrażają fale upałów a co za tym idzie pustynnienie i susza, a "my" tworzymy miejskie betonowe pustynie.
  Reasumując, jeśli młodzież chce coś dla lokalnego ekosystemu zrobić, powinni stworzyć petycje do władz lokalnych zawierającą konkretne pomysły dla naszego miasta, sam chętnie się pod nią podpiszę.
  polecam:https://noizz.pl/ekologia/polska-betonoza-dlaczego-smazymy-sie-na-betonie/5r8tplm

 • gość 2019-06-16 20:21:33

  w nosie eko pat..cos tam... zwalic smieciami i z glowy..

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Mieszkanie 4 pokoje, 71 Pułk

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na IV piętrze w bloku przy ul. 71 Pułku Piechoty w..


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Praca na stanowisku doradcy

Poszukujemy doradcy klienta do Salonu Canal+ w Zambrowie na niepełny etat (ok 120-130h miesięcznie). Atrakcyjne wynagrodzenie (podstawa+prowizja)...


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


WĘGIEL, BRYKIET, PELLET

SKŁAD OPAŁU W WIŚNIEWIE k/ZAMBROWA OFERUJE: * WĘGIEL KOSTKA, ORZECH, * PELLET DRZEWNY EN PLUS A1 CERTYFIKOWANY * PELLET PREMIUM CERTYFIKOWANY *..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


Dom 100m2, działka 2100m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom parterowy, murowany o powierzchni 100m2 położony w wsi Nagórki-Jabłoń, zaledwie kilka..


Przyjmę kierowcę c+e

Zatrudnię kierowcę z kategorią C+E, jazda z naczepą firanką po Polsce. telefon: 666 328 277


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Bramy panelowe, palisadowe,

CENTRUM OGRODZEŃ MICHALSKI oferuje kompleksowo ogrodzenia: -panelowe -palisadowe -aluminiowe -betonowe -metalowe zdobione -ze sztachet..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"