:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Portal zambrow.org 13/06/2019 14:47

O tym, jak ważna w życiu każdego człowieka jest ekologia, nikogo nie trzeba uświadamiać. Niestety nie wszyscy stosują się do tak cennych postaw. Dlatego jak co roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie odbyła się sesja ekologiczna. Hasło przewodnie tym razem brzmiało: „Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność”.

 

Od piętnastu lat w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie organizowane są Sesje Ekologiczne. Dziś, 13 czerwca odbyła się debata pod hasłem „Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność”. W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1 w Zambrowie Iwona Urszula Romanek, Przewodniczący Rady Rodziców Krzysztof Chrupek oraz dyrektor ZSO Krzysztof Wasiulewski.

 

Podczas dzisiejszej sesji młodzież starała się uświadomić wszystkim, jakim poważnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego są wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia powietrza, gleby i wód oraz odpady, których z roku na rok ludzie produkują coraz więcej. Z problemami tymi boryka się nie tylko Polska, ale również cały świat.

 

- „Czy przyszłe pokolenia będą miały szansę spotkać na łące bociana, a idąc przez pola słuchać śpiewu skowronka i podziwiać w naturalnym środowisku łosia? Czy będą miały dostęp do czystej wody i powietrza nie skażonego smogiem? Czy będą mogły cieszyć się przebywaniem wśród drzew, obserwowaniem ptaków, motyli i żab? To zależy od naszych codziennych wyborów, tych małych i dużych. Każdy może pomóc chronić polską przyrodę i być z tego dumnym. Obrona przyrody może łączyć Polaków bez względu na wiek, płeć, czy poglądy polityczne. Ochrona środowiska, naszego dziedzictwa przyrodniczego jest wyrazem świadomego patriotyzmu, czyli tak naprawdę ekopatriotyzmu: postawy patriotycznej, w której tuż obok takich wartości jak historia, tradycja i kultura, jest dziedzictwo naturalne.” - mówiła podczas apelu młodzież z ZSO.

 

O tym, jaki wpływ na środowisko mają zanieczyszczenia, udowodniły wyniki eksperymentów przeprowadzonych przez uczniów. W pierwszym z nich do dwóch oddzielnych szklanych pojemników umieszczono gałązki świerku. Wnętrze pierwszego wypełnione było powietrzem zanieczyszczonym, a drugiego – niezanieczyszczonym. Jak można się domyślać, roślina znajdująca się w środku tego pierwszego szybko zżółkła, natomiast w drugim pozostała zielona. W innym eksperymencie porównano jakość wód z trzech różnych źródeł: Biebrzy, Narwi i zambrowskiego zalewu. Po włożeniu do próbówek z wodą papierków wskaźnikowych okazało się, że najbardziej zanieczyszczona jest niestety woda w zambrowskim zalewie.

 

Jak co roku podczas sesji ekologicznej rozstrzygnięto również konkurs plastyczny. W tym roku przebiegał on pod hasłem: „Zachowaj kulturę i chroń naturę”. Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

:: I miejsce - Wiktoria Zimnoch z kl. IIc,

:: II miejsce - Julia Sroka z kl. Ib,

:: III miejsce - Łucja Tarnowska z kl. Ic,

:: IV miejsce - Kamila Baczewska z kl. Ia.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Zambrów wręczył zwycięzcom dyrektor ZSO Krzysztof Wasiulewski.

 

Dzisiejszą Sesję Ekologiczną przygotowali uczniowie klas licealnych o profilu biologiczno-chemicznym pod kierunkiem Małgorzaty Grudzińskiej.

 

Przypomnijmy, że przez ostatnie lata w ramach sesji ekologicznych poruszano problematykę m.in.: efektu cieplarnianego, żywności genetycznie modyfikowanej, szeroko pojętej ochrony przyrody, globalizacji, pomocy humanitarnej, zagrożeń Arktyki i Antarktydy, sprawiedliwego handlu, a także recyklingu.

 

Do artykułu dołączamy filmik nagrany przez uczniów ZSO na potrzeby dzisiejszej Sesji Ekologicznej.

Reklama

Ekopatriotyzm – wybór czy konieczność [foto+video] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 09:23:13

  Dlaczego nie zaproszony radnych miasta i burmistrza Zambrowa ?.
  Niech wyjaśnią dlaczego przy ogródkach działkowych buduję tereny przemysłowe.
  Ekologia i trafność usytuowania inwestycji produkcyjnej w pobliżu miejsca gdzie ludzie odpoczywają nie idą w parze.
  Tak jak zawsze mowi się pięknie o ekologii zdrowiu i gospodarności a czyni się odwrotnie.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-14 12:03:35

  Kiedy będziesz umierał
  Kiedy na wezwanie Pana
  Stanie przed tobą niebios wąska brama
  Zważ spoglądając w przeszłość, co nie wróci
  Byś mógł dostrzec bliźniego, któregoś zasmucił.

  Krzysztof M

 • Js - niezalogowany 2019-06-14 14:37:58

  Chyba czas zacząć od siebie...patrząc na dzieci które po zjedzeniu loda..czipsa czy innych przysmaków papier wywalają za plecy.wszedobylskie słomki ...jak by nie dało się wypić ustami...pety wyrzucane pod nogi..
  Sami robimy wokół siebie syf i próbujemy wszystkich wciągnąć w ekowojne.

 • huan 2019-06-16 12:55:50

  wszystko bardzo fajne ale czemu ma to służyć? jeśli jeszcze ktoś nie ma świadomości zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu to chyba i takie iwenty wzajemnej adoracji nie pomogą. jaką sprawczą siłę nacisku na światową gospodarkę odpowiedzialną za topniejące lodowce, posiadają uczniowie ZSO w Zambrowie?
  Przedmówca słusznie zauważył że zabrało burmistrza i radnych, bo ekopatriotyzm jest super ale działajmy tam gdzie coś możemy, czyli lokalnie. w naszym mieście jest wiele do zrobienia. należy działać w celu nakłonienia "miasta" do zielonej rewitalizacji, nasadzania jak największej ilości drzew i przede wszystkim zaprzestania wycinki starych drzew. wszystkie nowe tereny rekreacyjne to słoneczne "patelnie" gdzie łatwiej o udar niż wypoczynek. metoda wycięcia starego drzewa i zasadzenia w jego miejsce dwóch rachitycznych sadzonek sprawdza się tylko na papierze... wygrywa myślenie że drzewa to drapieżniki polujące na staruszki które postanowiły pospacerować podczas burzy i wichury.
  Polsce zagrażają fale upałów a co za tym idzie pustynnienie i susza, a "my" tworzymy miejskie betonowe pustynie.
  Reasumując, jeśli młodzież chce coś dla lokalnego ekosystemu zrobić, powinni stworzyć petycje do władz lokalnych zawierającą konkretne pomysły dla naszego miasta, sam chętnie się pod nią podpiszę.
  polecam:https://noizz.pl/ekologia/polska-betonoza-dlaczego-smazymy-sie-na-betonie/5r8tplm

 • gość 2019-06-16 20:21:33

  w nosie eko pat..cos tam... zwalic smieciami i z glowy..

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"