:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Dzieci tęsknią za ciepłym domem. Pomóżmy rodzinie z Rutek

Kilka dni temu w wyniku pożaru kompletnemu zniszczeniu uległ komin w jednym z domów w Rutkach-Kossakach. Konieczna jest jego odbudowa, aby w domu znów mogło być ciepło. Wymaga to jednak nakładów finansowych. Pech chciał, że trafiło na matkę samotnie wychowującą dwójkę chorych dzieci. Potrzebna jest pomoc!

W miniony piątek, 26 stycznia w wyniku zapalenia się sadzy zniszczeniu uległ komin spalinowy w jednym z domów w Rutkach-Kossakach. Całe szczęście, że przebywającym w nim dzieciom nic się nie stało, ale teraz domownicy nie mają gdzie mieszkać, jest zimno…

Strażacy, jak i specjalista ocenili, że komin nie nadaje się do odbudowy. Należy go rozebrać lub wybudować nowy. Komin jest spękany i nieszczelny, co było powodem wydania przez strażaków zakazu użytkowania instalacji centralnego ogrzewania. W tej chwili został wydany zakaz użytkowania zniszczonego komina, w wyniku którego dom pozostaje bez ogrzewania i ciepłej wody. Jest zimno, dzieci chorują, więc potrzebna jest bardzo pilna pomoc, aby mogły one wrócić i mieszkać w ciepłym domu.

- „Z racji obecnych warunków pogodowych i panującej pory roku, jako skutek pożaru może wystąpić zniszczenie instalacji CO oraz WO przez nieużytkowanie domu. Samotnie wychowuję dzieci, jest nam bardzo ciężko, nie mam żadnych szans, aby zapłacić za odbudowę komina.” - przekazuje pani Barbara Trepanowska.

Do odbudowy zniszczonego komina potrzebne jest w sumie 4950 zł. Dowiedzieliśmy się, że w pomoc zaangażowała się m.in. Gmina Rutki, która przekazała samotnej matce na ten cel 1 tys. zł.

Rodzeństwo choruje…

Chorobę, z którą zmaga się syn pani Barbary - Maksymilian Trepanowski - wielokrotnie opisywaliśmy na łamach naszego portalu. Chłopiec urodził się jako zdrowe dziecko. W czwartym tygodniu życia zachorował na pierwsze zapalenie płuc, które jak się później okazało przechodził aż 13-krotnie.

W 2010 roku stwierdzono, że Maksymilian choruje na rzadką chorobę pod nazwą „pierwotny niedobór odporności”. I tak od ponad trzech lat raz w miesiącu jeździ razem z mamą do szpitala na wlewy z immunoglobuliny ludzkiej.

- „Jak Maksiu był malutki, przy wejściu na szpitalną izbę przyjęć krzyczał do mnie mama zabierz mnie stąd, obiecaj że mnie tu już nigdy nie przywieziesz. W takich momentach serce pęka, bo ja obiecać tego Maksiowi nie mogę, bo jeśli jakimś cudem synek nie wyzdrowieje, te wlewy będzie miał do końca życia. Synek dzielnie znosi toczenia, chociaż niełatwo mu to przychodzi.” - mówi mama chłopca.

Siostra Maksymiliana Trepanowskiego – Patrycja – do 2010 roku chorowała jak każde dziecko. W 2010 roku wylądowała na oddziale onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z podejrzeniem nowotworu.

- „To był dla mnie straszny czas, bo wówczas odszedł od nas mój były mąż.” - relacjonuje pani Barbara.

Na szczęście po zabiegu okazało się, że córka nie ma nowotworu. Jest jednak nadal pacjentką poradni. Podczas badań wyszło na jaw, że Patrycja cierpi na przewlekłe choroby: wadę serca (niedomykalność zastawki 2 stopnia), zapalenie tarczycy, przekrwione węzły, niedoczynność tarczycy, bielactwo, problemy z grasicą, alergię czy skoliozę.

Jak więc widać, pani Barbarze bardzo potrzebna jest pomoc, aby jej dzieci miały ciepły i bezpieczny dom. Zachęcamy zatem wszystkich ludzi dobrej woli do pomocy!

Pomóc dzieciom można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym
„Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: „370 pomoc dla dzieci Trepanowskich”

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help children:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: „370 Help for Trepanowscy children”

Aby przekazać 1% podatku dla dzieci, należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy” wpisać: 370 pomoc dla dzieci Trepanowskich.


Polecamy:
:: 20-letnia Monika czeka na 1% twojego podatku
:: Przekaż 1% na rzecz 27-letniej Sylwii
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 12-letniego Kuby
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 5-letniej Eryki
:: Przekaż 1% na leczenie i rehabilitację ciężko chorych bliźniąt z Zambrowa
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 4-letniego Natana
:: 3-letni Staś czeka na 1% twojego podatku
:: Przekaż 1% podatku na rzecz Tomasza Dąbrowskiego
:: Przekaż 1% podatku na rzecz 27-letniego Łukasza
:: Państwo Krukowscy dziękują za 1% podatku na rzecz ich 11-letniego synka
:: Rodzice Eryki Kaczyńskiej dziękują podatnikom
:: Mama Neli dziękuje za 1%
:: Mama Sylwii dziękuje za 1%
:: Łukasz Grodzki dziękuje za 1%

Dzieci tęsknią za ciepłym domem. Pomóżmy rodzinie z Rutek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się