:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?16/10/2018 10:03

Wciąż zastanawiasz się, kto powinien zostać burmistrzem naszego miasta? Nadal wahasz się, kogo wybrać? Obejrzyj debatę kandydatów i podejmij decyzję! Wybory już w najbliższą niedzielę.

 

Debata wyborcza kandydatów na Burmistrza Miasta Zambrów odbyła się w niedzielę, 14 października. Z niełatwymi pytaniami od naszych czytelników, publiczności i internautów zmierzyli się Kazimierz Dąbrowski (KWW NASZ ZAMBRÓW) i Andrzej Mioduszewski (KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ). Niestety trzeci z pretendentów na fotel burmistrza Karol Kossakowski (KWW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA) z przyczyn zdrowotnych nie stawił się na debacie.

 

Warto wspomnieć, że dzięki współpracy z Arcynet.pl niedzielna dyskusja była transmitowana na żywo przez Portal zambrow.org oraz na Facebooku, a wczoraj video zostało udostępnione na naszym kanale YouTube.

 

Debata składała się z sześciu rund. Najpierw każdy z kandydatów w ciągu minuty dokonał swojej autoprezentacji. Następnie panowie wylosowali po trzy pytania z puli dwudziestu, jakie nasza redakcja wybrała spośród propozycji czytelników. W odpowiedziach usłyszeliśmy m.in. propozycję rozwiązania problemu komunikacyjnego na skrzyżowaniu ulic Mazowieckiej z Magazynową, pomysły na rozwinięcie przemysłu w Zambrowie czy deklarację działań w celu wykonania południowej obwodnicy Zambrowa.

 

Trzecia część to ring. Każdy uczestnik zadał po dwa pytania oponentowi. Padły pytania m.in. o przeniesienie Szkoły Podstawowej Nr 5 z powrotem do budynku przy ul. Obrońców Zambrowa 6, o budżet obywatelski czy propozycję organizacji muzeum. Każdy z kandydatów po usłyszeniu odpowiedzi miał jeszcze 10 sekund na ad vocem.

 

Czwarta runda to pytania od internautów i publiczności zadane przy pomocy aplikacji Sli.do. Dzięki niej cały czas podczas trwania debaty internauci oraz publiczność mogli anonimowo wpisywać proponowane jednakowe pytania do kandydatów oraz głosować na według nich najlepsze. Trzy pytania z największą ilością głosów zostały przedstawione kandydatom. Najciekawsze było to, że zanim uczestnicy dotarli do trzeciego pytania, internauci przegłosowali inne – przez co na ostatnie pytanie pretendenci na burmistrza mieli skrócony czas na zastanowienie.

 

Kolejna część debaty to pytania od publiczności znajdującej się na sali.  Zebrani byli ciekawi m.in. o stosunek do zaangażowania młodzieży we współpracę w samorządzie czy ceny wywozu odpadów komunalnych.

 

W ostatniej rundzie pretendenci na burmistrza mieli ostatnią szansę, aby w ciągu minuty podsumowującej debatę przekonać wyborców, aby oddali na niego swój głos podczas wyborów samorządowych 21 października.

 

Który kandydat był bardziej przekonujący? Który z nich wypadł lepiej? Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z niedzielnego spotkania.

 

Reklama

Debata przedwyborcza. Kto zostanie burmistrzem Zambrowa? [video] komentarze opinie

 • gość 2018-10-16 10:17:55

  Mioduszewski chce być burmistrzem?, przecież on żadnej koncepcji na miasto nie ma. Mówi zrobimy, mam pomysł ale zero konkretów. Musi z 10 lat popracować w administracji żeby mieć pojecie o budżecie bo w tej chwili porusza się jak dziecko we mgle.

 • gość 2018-10-16 10:19:39

  Pan Mioduszewski muzeum chce zrobić w czerwonym bloku,a co Pan zrobi z mieszkańcami?

 • gość 2018-10-16 10:21:16

  Panie Andrzeju z czym do ludzi, rozłożyłby Pan miasto na łopatki w 2 lata, żeby zarządzać takim miastem trzeba mieć doświadczenie, prowadzenie gospodarstwa rolnego to za mało .

 • gość 2018-10-16 10:22:27

  To prawda nie ma co eksperymentować, a Mioduszewski jak chce się uczyć zarządzania to nie na naszym mieście.

 • gość 2018-10-16 10:30:30

  Słuchając Mioduszewskiego to w Zambrowie chce ze 3 prawy załatwić więc nie jest tak źle.

 • gość 2018-10-16 10:54:56

  Tak czytam Wasze komentarze i przeliczam czas wrzucenia debaty na portal. Piszecie głupoty nie wysłuchując nawet debaty do końca, a może nawet nie oglądając wcale. Debata była bardzo merytoryczna i bardzo konkretna. Nie jestem za pisem, jednak w wyborach samorządowych głosuje się na człowieka, a nie partie. Pan Andrzej pokazał klasę, pokazał że ma pomysł, nie denerwował się i nie rzucał jak nasz obecny burmistrz. Odnoszę wrażenie, że to normalny człowiek który chce rozwijać Zambrów. To prawda naszemu miastu jest potrzebny ROZSĄDNY MENAGER, który otoczy się specjalistami, którzy będą wiedzieć co robić. Podczas debaty pięknie było powiedziane, Pan Kazimierz miał 20 lat na budowę mieszkań komunalnych, ściąganie inwestorów, zrobienia darmowej komunikacji miejskiej. Grunt z pod nóg ucieka i teraz obieca wszystko. Mnie przekonał Pan Mioduszewski, tak samo jak i wielu znajomych. Po obejrzeniu tej debaty mam wrażenie, że przekona jeszcze więcej osób

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:46:04

  Oj tam ,jak pan Mioduszewski nie będzie dał radę naszemu miastu i przez te lata nic w żadnym kierunku nie zrobi, to na kolejne wybory będzie trzeba głosować na innego, a nasz obecny burmistrz niech już idzie odpoczywać , ma tyle ławeczek i parków że będzie gdzie miał siedzieć i sobie odpoczywać. A nasze miasto i tak już gorzej nie może spaść i tak nie ma i nie będzie pracy.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:46:46

  O jakiej klasie Ty mówisz? O mrzonkach? Slogany podane przez kalkę przez władze PIS i powtarzane przez kandydatów PIS w każdym mieście? Ktoś z " mądrych" z PISu rzucił Mioduszewskiemu hasło-znajdź coś co może Zambrów wyróżnić. Co tu wymyślić pomyślał nasz Andrzej "od roli"? 1. Jest basen 2. Jest kino, teatr, taniec, śpiew 3. Są szkoły 4. Jest szkoła artystyczna 5. Są duże sklepy sieciowe 6. Są duże zakłady pracy 7. Ściągani są nowi inwestorzy 8. Jest spokój i porządek 9. Ludzie chętnie biorą udział w życiu Miasta 10. Promowane jest zdrowe i aktywne życie 11. Jest zbudowana obwodnica Miasta ...... No to Mioduszewski pomyślał, że dla tych szczęśliwych ludzi w szczęśliwym mieście stworzy muzeum jak to kiedyś żyli skoszarowani żołnierze. Chce to zrobić w prawdziwym budynku koszarowym. Tylko nie pomyślał ten nasz wielki menadżer z Elewaru, że tam mieszkają ludzie. Ot! Zabłysnął. Szkoły średnie chce Pan kandydat na burmistrza rozwijać, tylko zapomniał albo nie wie, że za szkoły średnie i zawodowe odpowiada Powiat i Starosta, a nie Burmistrz. Calkowity brak merytorycznego planu rozwoju Miasta. Puste slogany i puste obietnice. I na dodatek KŁAMSTWA - jak te o kwocie deficytu, które burmistrz Dąbrowski od razu zdementował. Ale akurat ta cecha - KŁAMSTWO - jest typowa dla wszystkich z PISu, nie wyłączając zambrowskich kandydatów na radnego czy burmistrza/ wójta. Pomimo skądinąd osobistej sympatii dla P. Mioduszewskiego mówię stanowcze NIE dla marionetki PIS.

 • gość 2018-10-16 11:48:06

  Tak jasne, żeby być managerem czegokolwiek trzeba mieć doświadczenie w zarządzaniu, a Mioduszewski go nie ma!!!! Bo gdzie miał je zdobyć w posadzie w państwowej spółce, gdzie wszystko ustalone na najbliższe x lat czy zarządzając gospodarstwem

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:49:38

  Do gościa mówiącego o czasie wrzucenia debaty w relacji do wystawionych komentarzy... Inteligentnie myśląc można domyślić się, że wypowiadają się osoby które mogły być osobiście na debacie i nie muszą filmu oglądać by wyrazić swoją opinię. Ja oglądałem film na Youtube i nie muszę go drugi raz dziś oglądać żeby móc to skomentować.

 • gość 2018-10-16 11:51:02

  Dąbrowski był dobrym burmistrzem, aż mu się dziwie ze mu się chce, on naprawdę musi lubić swoją pracę, bo na emeryturę już zarobił ☺️

 • gość 2018-10-16 11:53:14

  Mam nadzieję, że ta debata tylko zmobilizuje ludzi by poszli na wybory i oddali głos na każdego tylko nie na Dąbrowskiego.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:55:24

  Jaki menadżer? Od krów czy od roli? A może od bułek czy pączków czy może od miodu, czy substancji Miodem zwanej. Popatrzcie na jego ulotki wrzucane mieszkańcom z propozycją spotkań - pełno błędów. Taka osoba na reprezentację naszego Miasta czy do jego zarządzania - Ż A R T ??

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 11:58:01

  Ludzie do roboty się weście, petenci czekają a wy tu z urzędu komitet wyborczy robicie. Co do kompetencji. Jakie właściwie kompetencje ma nauczyciel wychowania fizycznego czy trener olimpi do rządzenia miastem? Żadne. Mioduszewski potrafi zarządzać pieniędzmi bo je ma. Jak zaczynał Pan Dąbrowski? Nie wiem ale na wejściu Mioduszewskiemu nic nie brakuje.

 • gość 2018-10-16 12:00:30

  Dąbrowskiemu nerwy już w debacie puściły haha konkrety... chcecie konkrety :) normalnie żart jak człowiek na poziomie może tak się "zapultać" i mówić do swoich wyborców wiedząc, że jest to debata na żywo. Kompromitacja :)

 • gość 2018-10-16 12:02:34

  Co do deficytu to chyba źle słuchałeś...Muzeum to fajny pomysł, obecne ekspozycje na euro-paletach - kiepsko. Jakby zaproponowali ludziom z koszar nowe mieszkania w bloku komunalnym to by się nawet chwili nie wahali. Co do karty seniora to wcale nie tak kolorowo - ok. 1 000 kart na 22 000 miasto?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 12:04:01

  Te ulotki Mioduszewskiemu to pewnie Henio Rykaczewski pisze. Podobno jak kiedyś u Nettera pracował to pisał "Uć" jak miał na myśli Łódź.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 12:07:43

  Obecna władza miała dwdzięścia lat na rozkręcenie „biznesu” i co? Wyludniały się. Państwu już dziękujemy.

 • Andrzej Dominikowski 2018-10-16 12:16:33

  Jakim jest radnym powiatowym,takim będzie burmistrzem.Andrzeju kto Ci pomaga,takie błędy w zaproszeniach.Odgoń te bidactwo od siebie,bo Ciebie i PIS kompromitują.Kossakowskiego zostawmy w spokoju,dostał zadyszki przed debatą.Jak już choruje,to co będzie przez 5 lat kadencji.Lepszy wróbel w garści jak obiecany kanarek na dachu.Szanuj szefa swego,bo moesz mieć gorszego.B łatwo mieć rękę w nocniku i kaca po wyborach

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 12:26:48

  Końcówa najlepsza- Dąbrowski pluje jadem, a Mioduszewski spokojnie zaprasza na wybory. Piękny obrazek, a zarazem podsumowanie całej debaty.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 12:30:28

  Konkretnie jaki biznes dźwignie Miasto i gdzie miałyby powstać? Bo Pan Dąbrowski zorganizował tereny inwestycyjne i mamy ściągnięte firmy i miejsca pracy w Zambrowie. Ludzie z Zambrowa pracują w tych firmach za pieniądze, o których Żalek z Białegostoku na razie marzy. Tak więc 20 lat nie poszło na marne. Podziękować nawet należy i prosić o więcej. Pan Dąbrowski działa cały czas. Ktoś kto śledzi to dobrze wie ile dobrego się dzieje. Czy tym pomysłem Pana Mioduszewskiego na biznes w Zambrowie jest wspomniane muzeum? Rozumiem, że z całej Polski będą ściągać tłumy do Zambrowa chetnych obejrzec jak wygladały żołnierskie prycze czy też jak i w czym jadali skoszarowani żołnierze? Obok Pan Mioduszewski postawi McDonalda i KFC jako bazę gastronomiczną dla zwiedzających. Buahahaha

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 12:36:37

  To czemu ludziska wyjeżdżają za chlebem. To są te owoce a nie pierdoły o wielkich biznesach. Opowiadać głupoty zawsze można.

 • Z boku - niezalogowany 2018-10-16 12:54:54

  Nie jestem z Zambrowa ale widziałem debatę na żywo, wygrał ja Mioduszewski.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:06:56

  "Końcówa najlepsza- Dąbrowski pluje jadem, a Mioduszewski spokojnie zaprasza na wybory. Piękny obrazek, a zarazem podsumowanie całej debaty." Oglądać trzeba że zrozumieniem. To nie film instruktażowy typu "Smoleńsk". Otóż pozwól że Ci to wytłumaczę instruktażowo: Pan Dąbrowski nawołuje Pana Mioduszewskiego do przestrzegania przepisów prawa. Jest to z punktu widzenia pana Dąbrowskiego niezwykle ważna kwestia, ponieważ Pan burmistrz obraca się tylko i wyłącznie w ramach określonych przepisami prawa. Nie wystarcza pokazowe nawoływanie do pójścia na wybory - do czego również namawia Pan Dąbrowski - trzeba również w kampanii wyborczej zachowywać się z klasą i przestrzegać określonych norm. Śmieszą mnie komentarze że nic się w Zambrowie przez 20 lat nie działo i że "temu panu dziękujemy". Osobiście znam przypadki, że ludzie z Białegostoku przyjeżdżają na basen do Zambrowa, że ludzie z Łomży przyjeżdżają do kina w Zambrowie bo są tu tańsze bilety i szersza oferta filmowa, że ludzie z okolicznych miast i wiosek przyjeżdżają do Zambrowa korzystać z basenu, kina, terenów przyzalewowych, przyjeżdżają na zawody sportowe, na biegi miejskie, na rajdy rowerowe. Ktoś kto twierdzi, że w Zambrowie nic się nie dzieje to chyba mieszka tutaj od wczoraj albo jest zameldowany od trzech tygodni.

 • gość 2018-10-16 13:07:21

  Najlepszy jest spot Pana Mioduszewskiego, filmuje się na tle pięknego, zmienionego Zambrowa, a do zmiany nie przyłożył nawet palca... Pan Kazimierz wie co robi, może ma swój charakter, ale przynajmniej dba o miasto, nie wiem czego szuka Pan Mioduszewski, naprawdę głupio by było dopuścić kogoś niedoświadczonego do władzy ...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:14:53

  Pan Dąbrowski na debacie zachowywał się bardzo nerwowo machał długopisem to znak że trzeba podziękować emerytom nie tylko jemu ale i innym pracownikom pracujących w szkołach,przedszkolach i w urzędach bo mnóstwo osób pobiera emerytury i pracuje nadal tak być nie powinno ale jak przykład idzie z góry to tak jest.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:15:32

  Można Kazika nie lubić, ale trudno mu zarzucić że moasto jest źle zarządzane.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:16:08

  W Zambrowie potrzebny jest dobry manager! I myślę że P. Mioduszewski dobrze nim zarzadzi. Tak jak slysze dobrze zarzadza swoim biznesem.rozwija sie a nie cofa.ma facet żyłkę do biznesu to I dla Zambrowa coś wymysli.przynajmniej DAJMY szansę!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:22:01

  NO WAY. Marionetce dziękujemy.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:24:06

  Otóż drogi panie, to był czas na podsumowanie całej debaty, a nie moment na bezzasadny atak, podejrzewam, ze nawet nie zna pan sprawy. Plucie jadem na końcu debaty podsumowuje całą działalność związaną z kww nasze miasto

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:27:54

  Ktoś kto niczym nie zasłużył się dla Zambrowa, jako radny powiatowy również niczym dla naszego miasta się nie zasłużył, przypisuje tylko sobie zasługi w Elewar, pracy którą dostał od partii i z ktorej do dzis nie zrezygnował pomimo, że Prezes kazał, nie może być włodarzem naszego miasta. Przy Panu Dąbrowskim miasto sie rozwija, dowód jest namacalny. Pod rządami PIS niczego nie możemy być pewni. Jak obsadzić swoimi "fachowcami" co mu ulotki piszą, to dopiero będzie zacofanie.

 • gość 2018-10-16 13:28:03

  W spocie Dąbrowskiego samochody jadą szybciej niż normalnie a on próbuje w zwolnionym tempie dogonić cywilizację - i ten symbol na końcu znaczący - jesień życia, po niej następuje zima... Zdjęcia z lotu ptaka - ten format nie jest oryginalny bo wystąpił wcześniej w spocie Mioduszewskiego. Różnica jest taka - że Dąbrowski skupia się na wybudowanych budynkach-instytucjach a Mioduszewski pokazuje miasto - mieszkańców.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:32:43

  Cyt. O jakiej klasie Ty mówisz? O mrzonkach? Slogany podane przez kalkę przez władze PIS i powtarzane przez kandydatów PIS w każdym mieście? Ktoś z " mądrych" z PISu rzucił Mioduszewskiemu hasło-znajdź coś co może Zambrów wyróżnić. Co tu wymyślić pomyślał nasz Andrzej "od roli"? 1. Jest basen 2. Jest kino, teatr, taniec, śpiew 3. Są szkoły 4. Jest szkoła artystyczna 5. Są duże sklepy sieciowe 6. Są duże zakłady pracy 7. Ściągani są nowi inwestorzy 8. Jest spokój i porządek 9. Ludzie chętnie biorą udział w życiu Miasta 10. Promowane jest zdrowe i aktywne życie 11. Jest zbudowana obwodnica Miasta ...... No to Mioduszewski pomyślał, że dla tych szczęśliwych ludzi w szczęśliwym mieście stworzy muzeum jak to kiedyś żyli skoszarowani żołnierze. Chce to zrobić w prawdziwym budynku koszarowym. Tylko nie pomyślał ten nasz wielki menadżer z Elewaru, że tam mieszkają ludzie. Ot! Zabłysnął. Szkoły średnie chce Pan kandydat na burmistrza rozwijać, tylko zapomniał albo nie wie, że za szkoły średnie i zawodowe odpowiada Powiat i Starosta, a nie Burmistrz. Calkowity brak merytorycznego planu rozwoju Miasta. Puste slogany i puste obietnice. I na dodatek KŁAMSTWA - jak te o kwocie deficytu, które burmistrz Dąbrowski od razu zdementował. Ale akurat ta cecha - KŁAMSTWO - jest typowa dla wszystkich z PISu, nie wyłączając zambrowskich kandydatów na radnego czy burmistrza/ wójta. Pomimo skądinąd osobistej sympatii dla P. Mioduszewskiego mówię stanowcze NIE dla marionetki PIS. Dodam mnóstwo programów unijnych w szkołach, przedszkolach, gospodarstwach domowych ( fotowoltaika, piece gazowe), imprezy plenerowe: Sylwester, Dni Zambrowa, Pożegnanie Lata, Mecze Reprezentacji, Zlot foodtrucków, koncerty, muzyczne konkursy miedzynarodowe,... itp, itd.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:41:07

  W spocie Dąbrowskiego samochody jadą szybciej niż normalnie a on próbuje w zwolnionym tempie dogonić cywilizację - i ten symbol na końcu znaczący - jesień życia, po niej następuje zima... Zdjęcia z lotu ptaka - ten format nie jest oryginalny bo wystąpił wcześniej w spocie Mioduszewskiego. Różnica jest taka - że Dąbrowski skupia się na wybudowanych budynkach-instytucjach a Mioduszewski pokazuje miasto - mieszkańców. Dąbrowski pokazuje rozwój miasta. Ukazanie czegoś z lotu ptaka to nie jest coś co wymyślił Pan Mioduszewski że swoim sztabem wyborczym tak jak ulotki z "aswaltem " i "papierzem". Jest to forma prezentacji znana od kilku co najmniej dekad. Nie widziałem za panem Mioduszewskim tłumu ludzi. Przechadza sie on na tle miasta które zyskało atrakcyjny wygląd za rządów Pana Dąbrowskiego. Komentujesz coś czego nie ma. Czepiasz się aby czepnąć. Wszystko po to zeby tym niezdecydowanym co to i pączka zjedli i nieznanego pochodzenia i składu miód zjedli wmówić, że Dąbrowski już bodaj umiera i zostanie miasto bez ratunku. Taka to mniej wiecej jest twoja narracja. A pan Dąbrowski jest stary ale jary. Nie wyobrażam sobie aby Mioduszewski rolnik znający się na zarządzaniu gospodarstwem rolnym był lepszy od osoby która zarządza miastem i funduszami od 20 lat i ma największe doświadczenie w tej dziedzinie. Póki co to lepszego kandydata od Pana Dąbrowskiego nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:44:16

  Pamiętacie jak pan Dąbrowski zaczynał mówiono magister od fikołków może coś zrobić dla miasta przecież on się nie zna na zarządzaniu miastem . Wiele bardzo wiele zrobił dla miasta i ukłony mu za to. Ale czas powierzyć Zambrów w młodsze ręce. Pan Mioduszewski młody ambitny majętny to nie będzie kradł a w zarządzaniu ma pewne doświadczenie chociażby zarządzanie firmą na światowym poziomie. Ja jestem za panem Mioduszewskim. Ale też nie zapomnijmy o podziękowaniach dla pana Dąbrowskiego za całokształt pracy jaką włożył w Zambrów

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:57:50

  Marionetka PIS. Jak piszesz majętny, to mógł wystartować jako bezpartyjny. Nie ma mojego zaufania, bo to człowiek z PIS. Piszesz nie będzie kradł. Nie zakładam że będzie. Ale widać że pieniądze i władza go kręci. Partia mu dała pracę i partia będzie żądać czegoś w zamian. A na zdjeciach widac kandydatów żądnych stołków. Nie wierzę w zapewnienia, że ma pomysł na Zambrów, nie pokazał tego w kampanii. Puste hasła i slogany. Jako radny powiatowy NIC dla Zambrowa nie zrobił. Powtarzam NIC.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 14:18:00

  Pamiętacie jak pan Dąbrowski zaczynał mówiono magister od fikołków może coś zrobić dla miasta przecież on się nie zna na zarządzaniu miastem . Wiele bardzo wiele zrobił dla miasta i ukłony mu za to. Ale czas powierzyć Zambrów w młodsze ręce. Pan Mioduszewski młody ambitny majętny to nie będzie kradł a w zarządzaniu ma pewne doświadczenie chociażby zarządzanie firmą na światowym poziomie. Ja jestem za panem Mioduszewskim. Ale też nie zapomnijmy o podziękowaniach dla pana Dąbrowskiego za całokształt pracy jaką włożył w Zambrów

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 14:25:36

  W jaki sposób miasto Zambrów ma być dla młodych jak miastem żądzi emeryt . Mówi się że miasto emerytów dlaczego.Ponieważ w urzędzie miasta sami emeryci za stołkami . Odmłodzić kadrę w urzędzie miasta . Ile etatów będzie dla młodych po szkołach . Nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 14:39:19

  Zgadzam się z przedmówcą w urzędzie jest mnóstwo emerytów którzy już raz dostali odprawy za swoją pracę a pracują nadal i robią łaskę że udzielą jakieś informacji.Proszę o usunięcie pracowników będących na emeryturze ze stołów.

 • gość 2018-10-16 14:39:40

  Po nr IP widać kto pisze Panie obecny burmistrzu prosze wszystkim powiedziec co przez 20 lat Pan zrobił dobrego dla Zambrowa prosze jezeli ma Pan osobistą odwage przypomniec wyborcom jak razem z Panem Modzelewskim jezdziliscie do Czerownego Boru o czym Pan Modzelewski wspominał przy pierwszej kandydaturze na burmistrza .Jest Pan miernym włodarzem nie umie Pan sciągnąć firm żeby inwestowały w nasze miasto Pan nic nie wiesz o funduszach strukturalnych masz Pan tylko dobrych współpracowników ,którzy wszystko za Pana robią każda decyzja podjeta przez Pana jest błędem skutkującym w przyszłych latach Ludzie boją sie zmian a przede wszystkim Ci co pamietają Feszlera

 • gość 2018-10-16 14:42:04

  Facet ( Mioduszewski) traktuje tę funkcję jak trampolinę do sejmu. Nic nie zrobił w mieście, nikt go w mieście nie zna. Organizuje imprezki dla pisowców u siebie, poi ich, ma pieniądze ( i gratulacje), kumpluje się z Dyzmami jak Jurgiel, ściska rączki, zabiega u cwaniaków i na pewno w przyszłości strzeli wyżej. N a p e w n o. Taki typ. Jest zdeterminowany, ale nie na Zambrów! On chce więcej. Chłopak z wioski poczuł krew i realizuje marzenia. Nie wiem, czy życzyć powodzenia, czy zejścia na ziemię. Ja zagłosuję na innego kandydata na burmistrza.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 14:45:06

  „Co tu wymyślić pomyślał nasz Andrzej "od roli"? 1. Jest basen 2. Jest kino, teatr, taniec, śpiew 3. Są szkoły 4. Jest szkoła artystyczna 5. Są duże sklepy sieciowe 6. Są duże zakłady pracy 7. Ściągani są nowi inwestorzy 8. Jest spokój i porządek 9. Ludzie chętnie biorą udział w życiu Miasta 10. Promowane jest zdrowe i aktywne życie 11. Jest zbudowana obwodnica Miasta” To właściwie po cholerę nam burmistrz. Przecież tu wszystko jest.

 • gość 2018-10-16 14:54:41

  Mioduszewski do sejmu się nie dostał bo go tam nikt nie chciał to teraz pcha się na skromnego burmistrza. Może to i dobry układ, bo rolników razem ze swoim kumplem exministrem Jurgiela wyciulali na grube miliony to teraz jeszcze będzie miał okazje się nachapac bo przecież z posadki w państwowej spółki nie zrezygnuje , typowy Pisiewicz

 • gość 2018-10-16 14:56:19

  A może by tak pismo do Jarosława

 • gość 2018-10-16 14:58:19

  Szef rady Elewarru to Marcin Sutkowski. Jest on też radnym powiatowym PiS w Sokółce. Wcześniej był pracownikiem biura poselskiego Krzysztofa Jurgiela. Z zawodu jest radcą prawnym, ale jak podaje Puls Biznesu, z jego oświadczenia majątkowego wynika, że w 2015 r. kancelaria Suskiego osiągnęła zaledwie 39,7 tys. zł przychodu i 16,2 tys. zł dochodu (zarabiał więc średnio 1350 zł miesięcznie). Po wygranej w wyborach przez PiS dostał bardzo szybki awans. Nie tylko ma posadę szefa nadzoru Elewarru. 4 października Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS), czyli również instytucja, podlegająca Krzysztofowi Jurgielowi, zatrudniła Marcina Suskiego jako radcę prawnego w biurze organizacyjno-prawnym. Wiceprzewodniczącym rady nadzorczej rolniczej spółki jest Marek Komorowski, od lat radny PiS sejmiku województwa podlaskiego i kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, również radca prawny. Razem z Krzysztofem Jurgielem aktywnie działa w Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich (minister jest członkiem zarządu Stowarzyszenia Archidiecezji Białostockiej, a on wiceprezesem SRK Diecezji Łomżyńskiej). Sekretarzem rady nadzorczej Elewarru i ostatnim z trzech jej członków jest Eugeniusz Muszyc, znany związkowiec z Białegostoku, od lat szef Podlaskiej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia. Politycznie związany z SLD. Z list tej partii kandydował bez skutku w wyborach do rady miasta. Tuż przed ostatnimi wyborami parlamentarnymi przekazywał jednak Krzysztofowi Jurgielowi postulaty podwyżek dla pracowników ochrony zdrowia, mówiąc: „Wcześniej żadna partia nie była w stanie im pomóc”. Lider podlaskiej listy PiS w wyborach do Sejmu zapewnił, że jego żądania są słuszne i trzeba je zrealizować. Zarząd Elewarru także nie jest przypadkowy. Bogdan Drechna, prezes firmy, pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego. W 2006 r. kandydował z listy PiS w wyborach do rady miasta. Jak przypomina Puls Biznesu już za czasów pierwszych rządów PiS, w 2007 r., był wiceprezesem Elewarru, zasiadał także w radach nadzorczych Zamojskich Zakładów Zbożowych i Uzdrowiska Busko-Zdrój. Wiceprezes rolniczej spółki to Andrzej Mioduszewski, przed laty prezes Związku Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej, a dziś radny PiS powiatu zambrowskiego. W ostatnich wyborach kandydował do Sejmu z podlaskiej listy PiS wspólnie z Krzysztofem Jurgielem.

 • gość 2018-10-16 15:02:57

  A po 15 hejt sie zmniejszy

 • gość 2018-10-16 15:08:40

  15:10 cisza pracownicy urzedu wychodzą do domu ,brak czasu na wypisywanie bzdur i wszystko jasne Takich to mamy wiernych wyborców z urzedu

 • gość 2018-10-16 15:14:20

  A co Mioduszewski i jego kandydaci maja do pracowników Urzędu Miasta? Podobno mówił że ceni ich pracę? Czyżby znowu KŁAMAŁ?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 15:24:02

  O prosze portal zaczyna usuwać niewygodne komenarze. Pan Pisiewicz może zatrudnił specow od komentarzy [admin: dlaczego Pan/Pani kłamie? Nic nie było usuwane pod tym artykułem.]

 • gość SZOK - niezalogowany 2018-10-16 15:59:57

  Ja podziwiam ludzi, co się w politykę wdają, bo po tym hejcie, pomyjach, obsrywaniu to normalny człowiek popadłby w depresję. Warto się tak zeszmacić? Nie wiem...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 16:42:47

  Burmistrz w czasie gdy może zwrócić się do ludzi, mówi do "kontrkandydata" przy czym nadal patrzy na ludzi a nie na Mioduszewskiego. Oto kwintesencja programu wyborczego burmistrza co chce być bliżej ludzi z daleka od polityki- kłótni ciąg dalszy by odwrócić uwagę od rzeczy ważnych.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 17:19:00

  Mioduszewski jak nie poradzi sobie z zarzadzaniem to szwagier mu pomoże w wielu firmach odniósł sukces jak i w samorządzie wiec szybko na prostą wyprowadza

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 18:44:20

  Hahaha hahaha haaaaahaa trawnik między blokami i emeryci i renciści oraz smaczne przekąski jak zawsze

 • Przerwa - niezalogowany 2018-10-16 19:18:35

  Obiektywnie? Najlepiej wypadł prowadzący. Kto to jest?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 19:22:31

  Obejrzałem debatę. Pan Mioduszewski wypadł bardzo słabo. Powinien podszkolić się w publicznych wystąpieniach. Rozbroił mnie elektrycznymi autobusami w mieście. Co Panowie z PIS spożywają. Premier elektryczne samochody, Żalek fabrykę samochodów elektrycznych w Białymstoku. Pan Mioduszewski autobusy w Zambrowie. Oczywiście elektryczne. Te autobusy mają także dowozić zambrowskich sportowców na zawody. Niech Pan Mioduszewski wyjasni mi jak? Gdzie powstaną stacje ładowania na trasach dowozu? W Rutkach i gdzie jeszcze ? Dobił mnie tym muzeum. W Osowcu można.zobaczyc izby żołnierskie niezmienione od czasów cara Mikołaja I. A tak naprawdę. Nie miał nic do zaproponowania. Takie ogólne pierdy. Panie Mioduszewski do debaty trzeba się przygotować. Poczytać. Nie korzystać z doradców którymi się Pan otacza. Slogany nie wystarcza. Mnie jako wyborcy nie obchodzi to że lobbował Pan za remontem drogi Mezenin - Strekowa Góra. Mnie obchodzi co mi.Pan jako mieszkańcowi Zambrowa zaproponuje. Muzeum i siłownia na placu zabaw mnie nie interesuje. Autobusem elektrycznym.tez nie będę jeździł. Szkoły ponadpodstawowe są w gestii starosty. Tu jako radny powiatowy dał Pan ciała. Ogarnij się Pan i zapraszam za 5 lat.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 20:24:51

  Burmistrz jak dla mnie wygrał tą debatę. Bez dwóch zdań

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 20:33:39

  Jakie autobusy elektryczne Po co wkładanie do głów takich rzeczy To żadna przyszłość i ekologia Na każde wyprodukowane kilka Kw elektrownie spala ją tony węgla i trują aż Kopeć idzie Do tego koszt utrzymania ogniw elektrycznych w pojazdach ,stacje doladowawcze to nie jest żadna oszczednosc

 • manio 2018-10-16 21:47:27

  Pytałem ludzi na mieście to gadali, że Mioduszewski wypadł lepiej. Może kwestia nastawienia. Z tymi autobusami to bym tak nie krzyczał. Jestem pewien, że to niedaleka przyszłość tylko trzeba przewietrzyć głowę. Najgorsze co może być to powtarzać, że coś się nie da zrobić. Przyjdzie taki Mioduszewski i to zrobi bo nie będzie wiedział, że to się nie da.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 22:03:01

  Polecam lektore ostatnich wpisow na konwencji kosa, ostro po bandzie... :)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 22:06:37

  Nie przekonasz tempaków z PIS. Szkoda że Jurgiel nie może tak po prostu obsadzić Pana Mioduszewskiego jako burmistrza w Zambrowie tak jak to zrobił osadzając go jako prezesa w Elewarze czyli bez konkursu i bez sprawdzania jakichkolwiek kompetencji na to stanowisko. Polecam obejrzeć kwalifikacje Pana Mioduszewskiego. Działacze PiS we władzach spółki podległej ministrowi rolnictwa https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/dzialacze-pis-we-wladzach-spolki-podleglej-ministrowi-rolnictwa,730102.html " Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel - pytany o to, czy zna członków zarządu i rady nadzorczej podlegającej ministerstwu spółce Elewarr - mówi, że wszystkich nie zna. - Ale zarząd znam oczywiście - dodaje. - Z tego co wiem, konkursy chyba były - odpowiada Jurgiel na pytanie o kryteria doboru na te stanowiska. Nie było tam żadnych konkursów. Pan minister pokierował po prostu osoby, które miały się tam znaleźć. Nie było tam żadnych konkursów - przekonuje poseł Platformy Obywatelskiej Artur Dunin, członek sejmowej komisji rolnictwa. - Śledziłem strony Elewarru, Agencji Rynku Rolnego. O procedurze konkursowej nie ma nic, trudno nawet się dowiedzieć, w jaki sposób obecne władze zostały wyłonione - stwierdza poseł PSL Mirosław Maliszewski, także członek komisji rolnictwa. Spór o skalę nepotyzmu Opozycja zarzuca ministrowi rolnictwa, że gdy pięć lat temu wokół spółki Elewarr i działaczy PSL wybuchła afera z zarzutami o marnowanie publicznych pieniędzy i nepotyzmem w tle, to właśnie PiS grzmiało o walce z partyjnymi działaczami w spółkach. Politycy Prawa i Sprawiedliwości składali wnioski do prokuratury i obiecywali przejrzystość w obsadzaniu stanowisk, gdy dojdzie do władzy. Ryszard Czarnecki z PiS mówił wówczas, że skala nepotyzmu "w koalicji PO-PSL jest niebywała". - Skala, że tak powiem, urodzinnienia tej firmy jest wielokrotnie wyższa niż miało to miejsce wtedy - ocenia dziś ówczesny minister rolnictwa Marek Sawicki z PSL. Minister Jurgiel dopytywany o sytuację w spółce, odsyła do Agencji Rynku Rolnego, której bezpośrednio Elewarr podlega. To agencja decyduje o władzach spółki. Szef agencji może, ale nie ma obowiązku organizowania konkursu. "Nie są to moi koledzy" Po zeszłorocznej zmianie prawa, szefa Agencji Rynku Rolnego bez konkursu powołuje premier na wniosek ministra rolnictwa. Wcześniej istniał obowiązek organizowania otwartego konkursu na to stanowisko. Agencja Rynku Rolnego dała towarzystwo rzeczywiście powiązane z ministrem Jurgielem i środowiskiem białostockim, a oni wcześniej nie zarządzali żądną taką firmą - dodaje były minister rolnictwa. Władze spółki wymieniono całkowicie po wygranych przez PiS wyborach. Dziś jest to trzyosobowa rada nadzorcza i dwuosobowy zarząd. Wszyscy - jak pisze "Puls Biznesu" - znają ministra rolnictwa z Podlasia. Według ustaleń reporterki TVN24 Arlety Zalewskiej, Marcin Sutkowski - przewodniczący rady nadzorczej Elewarru - jest radnym powiatu z ramienia PiS w Sokółce. Zasiada też we władzach partii na Podlasiu, gdzie od lat współpracuje z regionalnym szefem PiS, Krzysztofem Jurgielem. Marek Komorowski - też radny z Podlasia - był kandydatem PiS w wyborach do Sejmu. Wszyscy od lat działają razem w ramach Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Prezesem spółki jest Bogdan Drechna, który we władzach Elewarru zasiadał już za poprzednich rządów PiS. I w końcu - do Sejmu z tej samej co minister listy, tyle że bez powodzenia kandydował Andrzej Mioduszewski, wiceprezes spółki, a jednocześnie radny PiS powiatu zambrowskiego. Nagrania archiwalne jednoznacznie pokazują, że obecny minister rolnictwa wspólnie działał w partii z obecnymi członkami władz spółki Elewarr. - Przy tym co robi PiS, to PSL był małym "Mikim" - zauważa przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister Jurgiel utrzymuje, że nie miał żadnego wpływu na wejście do władz spółki ani jego, ani pozostałych kandydatów PiS-u do Sejmu. - Nie są to moi koledzy - przekonuje, pytany o związek władz spółki z PiS. I dodaje, że nie ma sobie nic do zarzucenia."

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 23:16:01

  Czy widział ktoś roczny raport z realizacji Strategii Miasta? Czy można gdzieś to znaleźć w necie? Burmistrz obiecał kontrolerom Nik, że będzie o nim pamiętał. Dodatkowo Cyt. "W ocenie Nik Urząd nie zorganizował systemu monitoringu i nie monitorował działań na rzecz wspierania przedsiębiorczości. W konsekwencji Miasto nie miało informacji o skuteczności metod pozyskiwania inwestorów." Skąd więc twierdzenie o dynamicznym rozwoju miasta?

 • gość 2018-10-16 23:48:33

  Jak zwykle propaganda sukcesu. Czas na zmiany. Naprawdę.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 06:14:01

  Patrząc na komentarze zaczynam się martwić. Sporo jest lodziarzy. Zal

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 06:15:55

  Jaka propaganda? Co Wam ludzie nie pasuje? Przypomnijcie sobie Zambrów sprzed 20 lat (piszę do ludzi mieszkających od X lat w Zambrowie a nie przyjezdnych) i oceńcie sami czy nic tak naprawdę się nie zmieniło. Burmistrz i tak robi co w Jego mocy a jeżeli chodzi o młodych to wyjeżdżali, wyjeżdżają i będą wyjeżdżać do innych miast bądź za granicę bo tak było od bardzo dawna, tak jest i tak będzie. Zambrów jest małym miastem i nigdy nie będzie w nim większych perspektyw. Co Wy chcecie meteopolii w tak małym miasteczku? Jakich zmian Wam potrzeba? Mieszkań? Pracy? Dla chcącego nic trudnego. Wystarczy zakasać rękawy i zapracować na to mieszkanie a nie k**wa czekać na darme. A i nie piszcie, że znowu pracy nie ma w Zambrowie. Ja zagłosuję na obecnego Burmistrza tak jak większość ZAMBROWIAKÓW bo jak na moje oko to nie ma godnego człowieka na zastępstwo obecnego Burmistrza, jakiś Pan 'biznesmenik' a drugiego w ogóle nie kojarzę. Na ch*j mi elektryczne coś tam...Już wolę po parku pospacerować, iść do kina czy na basen ;) Zambrów w pewnym stopniu się rozwinął i nie mówcie, że nie. Zawsze można się przeprowadzić do innego miasta jeżeli nie pasuje.

 • gość 2018-10-17 06:20:44

  Miasto jest dla ludzi a nie dla "jedynego i słusznego" burmistrza.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 07:31:56

  Jak to mozliwe ze [wulgaryzm usunięty] nauczyciel wychowania fizycznego tak ulozyl sobie pol miasta? Poobiecywal wakaty, dal podwyzki no i trzyma emerytow w urzedzie.. Facet ma 70 lat! Kiedy sobie odpusci ?! Moze czas odpoczac i dac szanse nowym, mlodym, po studiach?

 • gość 2018-10-17 08:54:26

  Tylko Mioduszewski

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 09:04:16

  W 1989 roku pojawiłem się po raz pierwszy w Zambrowie. Miasto było szare, ponure, brudne. Pamiętam wysiadłem z autobusu wieczorem. Jedna latarnia działała na ul. Kościuszki. Dziś to miasto jest zupełnie inne. Wielu moich znajomych przyjeżdża do Zambrowa i chwala to miasto. Za wygląd, za infrastrukturę. Ja też uważam że żyje się w tym mieście wygodnie. Mamy wszystko. I prace, rozrywkę , handel. Łomża nam zazdrości. Spotkałem się z tą opinią że najlepszym prezydentem Łomży byłby Kazik z Zambrowa. Naprawdę nie mamy czego się wstydzić. Pojedźmy do Wysokiego, Sokołowa, Ostrowi. Miasta o podobnej wielkości. Zobaczmy co tam się zmieniło. Czy mamy czego się wstydzić? Kazik tego sam nie zrobił. Zrobili to ludzie. Mieszkańcy, radni, urzędnicy. Także krytyka Kazika to krytyka wielu ludzi którzy stoją za sukcesem Zambrowa. Kazik jest tylko twarzą tej całości. Wielu jest anonimowych. Nie wylewajmy pomyj na ludzi którzy zrobili wiele dla tego miasta. Ja jestem dumny że tu mieszkam. Czuję się zambrowiakiem chociaż tu się nie urodziłem. Jestem dumny z mego miasta. Dumny i wdzięczny takim ludziom jak Kazik i wielu innych. Pomimo tego że Kazik ma 70 lat to nie odszedł.na emeryturę. Chce coś zrobić dla miasta i trzeba na to mu pozwolić. Zaraz odezwa się głosy, że dla kasy. Za dobrą robotę należy się dobra kasa. Nowy burmistrz to nowe otwarcie. Zwalnianie urzędników. Zatrudnianie nowych. Audyty. Szukanie dziury w całym. Dwa lata jak nic. Stracone. Później może coś się zacznie dziać.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 09:31:26

  Obudziłem się . Wyszedłem z domu na przystanek. Podjechał elektryczny autobus. Podjechał wolno. Pan kierowca wyglądał jak upiór. Włosy sterczące. Twarz przypominała raczej diabła z bożonarodzeniowych jasełek. Zakupiłem bilet. Kierowca drżącymi rękoma wydał resztę. Iskrzyło coś pomiędzy nami. Kierowca powiedział ,,siadaj pan, prąd mnie [wulgaryzm usunięty podczas ładowania autobusu, nie mamy stacji ładowania to mechanik.Heniek coś tam pokombinował. Przedłużacz, gniazdko itp. Panie jak pierdol.... Ale cóż robić ludzi na czas trzeba dowieźć. Ruszyliśmy w trasę. Wysiadłem na przystanku w pobliżu ,, Muzeum Wnętrz Koszarowych,,. Miałem trochę czasu. Nigdy w nim nie byłem. Postanowione. Czas na zwiedzanie. Dziarskie krokiem ruszyłem w stronę muzeum. Wyminalem znajdujące się na mojej drodze pole namiotowe. Skierowałem się wprost do drzwi muzeum. Z jednego z namiotów wyjrzał nieogolony facet. Czego chce? Odezwał się zachrypniętym głosem. Powiedziałem prawdę. Chce zwiedzić muzeum. Gość powiedział, abym zaczekał. Zaraz przyjdzie. Po chwili wyszedł z namiotu z plakietka przypięta do koszuli. Na plakietce dumny napis ,,Przewodnik,,. Otworzył drzwi muzeum. Zainkasował w kasie 50 zł . Co tak drogo? Spytałem. Widzisz pan. Bilet kosztuje 10 zł. Podatek 10 zł. Podatek od podatku kolejne 10 zł. 10 złotych to jest cegiełka na przekop mierzeji wiślanej a kolejne 10 zł to podatek od korzystania z przekopu. Powiedziałem, że nie mam zamiaru korzystać z przekopu i chyba nie muszę płacić tego podatku. Przewodnik powiedzial, że muszę go uiścić gdyż przy dobrej zmianie są szanse na to, że zostanę armatorem, a przynajmniej właścicielem.lodki. Zaczęliśmy zwiedzanie. Przewodnik zaprowadził mnie do.sali która była sala żołnierska. Metalowe lozka, koce , taborety nic szczególnego. Z opowieści przewodnika dowiedziałem się że od czasów carskich do współczesnych nic się w wojsku nie zmieniło. Eksponaty zawsze są na czasie. Zaprowadził mnie na kolejne piętro. Tam zobaczyłem ekspozycję ,,Jak mieszkali mieszkańcy dawnych Koszar,,. Zwykle mieszkanie, meble, pralka , telewizor. Przewodnik z dumą powiedzial. To było moje.mieszkanie. O tu spałem. A tu moje dzieci miały swój pokój. Ten telewizor kupiłem na raty. Przewodnik z dumą powiedzial, że w zamian za przekazanie mieszkania wraz z meblami od miasta otrzymał 6 osobowy namiot z przedsionkiem i nieograniczony dostęp do siłowni na wolnym powietrzu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 09:45:23

  Ja pie...hahaha

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 10:02:33

  Chopie zajmij się tym swoim gospodarstwem rolnym a miasto zostaw w spokoju :)

 • gość 2018-10-17 10:21:33

  http://zambrow.pl/wp-content/uploads/2017/10/Strategia-rozwoju-Zambrowa-2012-2022.pdf z przykrością musze stwierdzić ,że nic sie nie zmieniło prócz nowych chodników, które kazdy głupek miejscowy może przebudować

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 10:55:28

  Facet ma 70 lat i to jest ostatnia jego kadencja.Może nam nawiwija długów pamiętając słynną "SAUNE" odnowę biologiczną w przeszkolenie u Bieńkowski. Czy będzie miał hamulce w ostatniej kadencji?

 • gość 2018-10-17 12:45:28

  Obecny tyle lat rządził i mamy co mamy.Dać szansę teraz komuś nowemu i zobaczymy co zrobi.Będziemy mieli porównanie.Co się tyczy obwodnicy patrząc na pierwsze plany obwodnicy Zambrowa a obecne realia obecni włodarze nie spisali się,brak dużych zagranicznych firm (lokalne paro osobowe firmy nie wzbogacą Zambrowa ani mieszkańców,potrzebna jest nawet jedna a konkretna). Nie ma co roku przenosić z miejsca na miejsce szkoły 5 bo to źle działa tylko na uczniów.Ludzie opuszczają Zambrów tylko z jednego powodu podobnie jest mała liczba narodzin w całej Polsce-brak pracy i pieniędzy i perspektyw na przyszłość.Więcej miejsc pracy !!!.Aby wydawać pieniądze to trzeba zarabiać wpierw.Wśród rządzący powinna być częsta rotacja z wiadomych względów.Na koniec powiem tak czas na młodych włodarzy,starsi niech idą wnuki bawić jeśli mają.Potrzebna jest młoda,pełna pomysłów młoda krew.Napisał bezpartyjny i nie popierający żadnego z obu ale kochający Zambrów.Dać szansę teraz drugiemu i zobaczymy co wyjdzie........

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 17:10:06

  Dac szansę każdemu oby nikomu z PIS.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 17:15:28

  Obudziłem się . Wyszedłem z domu na przystanek. Podjechał elektryczny autobus. Podjechał wolno. Pan kierowca wyglądał jak upiór. Włosy sterczące. Twarz przypominała raczej diabła z bożonarodzeniowych jasełek. Zakupiłem bilet. Kierowca drżącymi rękoma wydał resztę. Iskrzyło coś pomiędzy nami. Kierowca powiedział ,,siadaj pan, prąd mnie [wulgaryzm usunięty podczas ładowania autobusu, nie mamy stacji ładowania to mechanik.Heniek coś tam pokombinował. Przedłużacz, gniazdko itp. Panie jak pierdol.... Ale cóż robić ludzi na czas trzeba dowieźć. Ruszyliśmy w trasę. Wysiadłem na przystanku w pobliżu ,, Muzeum Wnętrz Koszarowych,,. Miałem trochę czasu. Nigdy w nim nie byłem. Postanowione. Czas na zwiedzanie. Dziarskie krokiem ruszyłem w stronę muzeum. Wyminalem znajdujące się na mojej drodze pole namiotowe. Skierowałem się wprost do drzwi muzeum. Z jednego z namiotów wyjrzał nieogolony facet. Czego chce? Odezwał się zachrypniętym głosem. Powiedziałem prawdę. Chce zwiedzić muzeum. Gość powiedział, abym zaczekał. Zaraz przyjdzie. Po chwili wyszedł z namiotu z plakietka przypięta do koszuli. Na plakietce dumny napis ,,Przewodnik,,. Otworzył drzwi muzeum. Zainkasował w kasie 50 zł . Co tak drogo? Spytałem. Widzisz pan. Bilet kosztuje 10 zł. Podatek 10 zł. Podatek od podatku kolejne 10 zł. 10 złotych to jest cegiełka na przekop mierzeji wiślanej a kolejne 10 zł to podatek od korzystania z przekopu. Powiedziałem, że nie mam zamiaru korzystać z przekopu i chyba nie muszę płacić tego podatku. Przewodnik powiedzial, że muszę go uiścić gdyż przy dobrej zmianie są szanse na to, że zostanę armatorem, a przynajmniej właścicielem.lodki. Zaczęliśmy zwiedzanie. Przewodnik zaprowadził mnie do.sali która była sala żołnierska. Metalowe lozka, koce , taborety nic szczególnego. Z opowieści przewodnika dowiedziałem się że od czasów carskich do współczesnych nic się w wojsku nie zmieniło. Eksponaty zawsze są na czasie. Zaprowadził mnie na kolejne piętro. Tam zobaczyłem ekspozycję ,,Jak mieszkali mieszkańcy dawnych Koszar,,. Zwykle mieszkanie, meble, pralka , telewizor. Przewodnik z dumą powiedzial. To było moje.mieszkanie. O tu spałem. A tu moje dzieci miały swój pokój. Ten telewizor kupiłem na raty. Przewodnik z dumą powiedzial, że w zamian za przekazanie mieszkania wraz z meblami od miasta otrzymał 6 osobowy namiot z przedsionkiem i nieograniczony dostęp do siłowni na wolnym powietrzu. Majstersztyk. Zwerbalizowane marzenie Miodka.

 • gość 2018-10-17 17:39:39

  piękne opowiadanie. o jaki stołek trzeba się bać, żeby pisać pierdoły w takich ilościach. W niedzielę Miodek i tyle.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 19:18:51

  CO WY PISZECIE? PRZYJECHAŁEM 89 ROK ZAMBRÓW SZARY JEDNA LAMPA. TO BYŁA KOMUNA TAK WYGLĄDAŁY WSZYSTKIE MIASTA JEST 2018 ROK. DZIŚ ZAMBRÓW POWINIEN WYGLĄDAC DUŻO LEPIEJ A PRACY POWINNO BYĆ WIĘCEJ I LEPSZEJ. ZAMBRÓW MA PECHA NAJPIERW FESZLER KTÓRY NIE WZIĄŁ ZAKŁADÓW MIĘSNYCH I O MAŁO CO NIE POZBAWIŁ ZAMBROWA POWIATU , A TERAZ WIECZNY BURMISTRZ DĄBROWSKI . TO NIE ON CHCE BYĆ BURMISTRZEM TYLKO TYLKO PREZESI SPÓLEK MIEJSKICH . NIE MA DĄBROWSKIEGO NIE MA ICH NA STANOWISKACH. TYLKO ŻE ZAMBROWIACY NIE MAJĄ KOGO WYBRAĆ ZAMIAST NIE MAJĄ ALTERNATYWY.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-17 21:46:22

  Te dyskusje są zbędne. Wiadomo, że Pan Dąbrowski wygra wybory. Pozdrawiam.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 10:26:23

  15:10 cisza pracownicy urzedu wychodzą do domu ,brak czasu na wypisywanie bzdur i wszystko jasne Takich to mamy wiernych wyborców z urzedu To tylko bardzo dobrze świadczy o panu Dąbrowskim. Jest dobrym burmistrzem i świetnym pracodawcą.

 • gość 2018-10-18 10:55:41

  Podejrzewam, że gdyby panu Mioduszewskie zaproponowano kandydowanie na prezydenta Stanów Zjednoczonych też by nie odmówił i podjąłby się tej misji. Ambitny dyletant.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-18 20:35:34

  Ale ty śmieszny jesteś, boki zrywać. Żartowniś...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-19 10:34:04

  Drodzy Zambrowianie Idźcie na wybory! Te wybory to najważniejsze wybory po 1989 roku. To wybory między kłamstwem, manipulacją i obłudą reprezentowaną przez obecną partię rządzącą, a wiarą w ideały, szanowaną Polską i zwykłą ludzką przyzwoitością. To nie jest tak że pan Mioduszewski nie jest przedstawicielem partii i że głosujemy na człowieka, a nie na partię. Samorząd to szkoła, policja, podatki, a to wszystko jest sterowane przez rząd. Obrazowo: gdyby tak nie było, to na różnych samorządowych uroczystościach: a to w straży pożarnej, a to w szkole, a to w policji nie byłoby przedstawicieli rządu tj. przedstawicieli PiS. ( na marginesie dodam że takie upolitycznienie szkół jakie ma miejsce teraz w Zambrowie - ciąganie młodzieży przymusowo na apele z udziałem różnej maści Ministrów, zamiast poświęcenie im czasu na ich nauczanie, to takiego czegoś jeszcze historii Zambrowa to do tej pory nie było) Tak, że pan Mioduszewski to nie jest samotny byt w czasoprzestrzeni, tylko to jest przedstawiciel rządzącej partii w Zambrowie, któremu zostało postawione zadanie zwyciężenia w wyborach samorządowych. Nie mieli w swoich strukturach lepszego kandydata. W zamian za to za jakiś czas partia umożliwi mu kandydowanie z dobrego miejsca na liście do parlamentu albo da mu jakiś ciepły stołeczek w ministerstwie albo w banku albo w jeszcze lepszej spółce Skarbu Państwa. Skoro Pan Mioduszewski tak kocha Zambrów i ma tyle pomysłów na jego rozwój, to ja mam podstawowe pytanie co Pan Mioduszewski do tej pory zrobił jako radny powiatowy konkretnie dla Zambrowa? Dalej- co Pan Mioduszewski zrobił jako "zwykły mieszkaniec Zambrowa dla swojego Miasta? Pan Mioduszewski liczy na to że kupi sobie głosy wyborców pączkami, miodem i ciepłą herbatą. Że urzadzi im koszarowe muzeum. Taki ma sposób na mieszkańców Zambrowa i to im oferuje. Idę dalej, zadam pytanie co ta "nowa oddolna" siła PIS, te nowe twarze PiSu zrobiły do tej pory dla Zambrowa, jaką działalnością społeczną mogą się te osoby pochwalić? Czy te osoby były czegoś inicjatorem, zauważały jakieś problemy w swojej okolicy, rozwiązywały jakieś problemy społeczności, angażowały się? Wykazały się niczym, zwyczajnie niczym. Niektóre z tych osób to niemowy. Ale za to mają dobry wzrok. Po prostu widzą i obserwują co się dookoła dzieje, że wystarczy być w PIS żeby dostać dobrą pracę, stołek, awans, karierę i po to tam tylko są. Głos oddany na Pana Kossakowskiego uważam za głos stracony. Były ksiądz jeszcze rano składał kwiaty pod pomnikiem, a już po południu był chory, bo bał się debaty. Każdy kto nie chce sponsorować drugiej tury wyborów powinien to przemyśleć. Wykorzystajmy to, że mamy niepartyjnych kandydatów, którzy wykazali się już pracą na rzecz samorządu mają doświadczenie i dorobek w pracy dla społeczności, gwarantują Zambrowowi zrównoważony rozwój, spokój, brak kłótni i awantur. Gwarantuję Wam, że po dojściu Pana Mioduszewskiego do władzy, pierwsze lata jego rządów to będzie rozliczanie poprzedników, szukanie haków ciągłe kłótnie i awantury. Póki co nie ma lepszego kandydata niż Pan Dąbrowski. Jeśli chodzi o radnych to też proponuję wybrać osoby znane, które w dotychczasowym swoim życiu i działalności społecznej wykazały się troską o dobro ogółu. Nie zaś osoby, które zrobiiły sobie ładny plakat poprawiając swoje lico na zdjęciu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-20 12:00:00

  Czy Pan Klimek oprócz jedzenia i zabawy telefonem komórkowym jeszcze coś wnosi jako radny ?Nigdy nie odezwał się na posiedzeniu i uważam że szansa jaką jemu daliśmy jako radnemu nie została wykorzystana. Ciastka,kawka i telefon to jego wizytówką

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

HAPROL- MASZYNY ROLNICZE,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, RÓŻNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, ROZKŁADANE HYDRAULICZNIE, NA CZTERECH RZĘDACH ZĘBÓW. MALOWANE I..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Atrakcyjne ceny! Odgrzybianie metodą ultradźwiękową już od 50 zł. Zambrów,..


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca dyskretnie.

! Poszukiwana jest zadbana 18-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedaż Rowerów Zachodnich ,

W SPRZEDAŻY POSIADAMY ROWERY ZACHODNICH MAREK . ROWERY SA UŻYWANE, PO PRZEGLĄDZIE 100% SPRAWNE. rowery takich marek jak : -gazelle, -kalkhoff,..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"