:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C rozproszone chmury

Akademia Młodych Orłów PZPN w Zambrowie [foto]

W Zambrowie zagościła Mobilna Akademia Młodych Orłów. Projekt PZPN angażuje do udziału młodych piłkarzy, którzy chcą się rozwijać pod okiem trenerów. Wytężona praca młodych sportowców może zaowocować wpisaniem do kadry województwa.

Akademia Młodych Orłów (AMO) to nowy pomysł PZPN na szkolenie dzieci w piłce nożnej. Są to bezpłatne treningi piłkarskie pod okiem wykwalifikowanych trenerów, które odbywają się w szesnastoosobowych grupach. Młodzi piłkarze są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: skrzaty (6-7 lat), żaki (8-9 lat) oraz orliki (10-11 lat).

 

Akademia Młodych Orłów jest okazją do łowienia talentów sportowych. Ci, którzy swoją pracą wypracują zdolności sportowe i psychiczne będą mieli szansę rozwijać swój poziom piłkarski. Młodzi piłkarze poznają kulturę boiska i szacunek do drugiego człowieka. Filozofia AMO przyświeca temu, aby młodzi znali swój zakres obowiązków i z niego potrafili się wywiązywać. Cztery filary Akademii Młodych Orłów to: radość, harmonia, wychowanie i indywidualizm. Natomiast łączenie zasad piłki nożnej z zasadami moralnymi buduje dyscyplinę sportowca.

 

Zajęcia AMO odbywają się w całej Polsce. W miniony poniedziałek projekt PZPN dotarł także do Zambrowa. Treningi odbyły się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim. Podczas zajęć panowała dyscyplina, jaką nałożyli na młodych sportowców trenerzy Podlaskiego Związku Piłki Nożnej - Mirosław Dymek i Michał Klimowicz. Stosując nowoczesne metody szkolenia, trenerzy kładli nacisk na wytworzenie kreatywności młodych zawodników w piłce nożnej. Prowadzili przy tym obserwacje młodych piłkarzy.

 

- „Nowy projekt PZPN jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki niemu mamy pogląd na graczy, widzimy poziom gry w całym województwie i możemy wymieniać własne doświadczenia. Myślę, że dla młodych zawodników jest to też motywacja, ponieważ będą musieli zagrać grę selekcyjną, podczas której będą oceniani. Ci najlepsi pójdą o krok dalej, zostaną zapisani do systemu i my będziemy monitorować ich rozwój”. - powiedział nam trener grup młodzieżowych Olimpii Zambrów Kamil Rosiński.

 

W poniedziałkowych zajęciach AMO w Zambrowie udział wzięły dwie grupy z roczników 2006-2008. Kolejne spotkanie z trenerami odbędzie w październiku.


Akademia Młodych Orłów PZPN w Zambrowie [foto] komentarze opinie

  • gość 2018-06-13 09:24:56

    szkoda ze wcześniej nie było informacji że bedzie cos takiego...

  • ŁC 2018-06-13 09:38:38

    Była zapowiedź: https://zambrow.org/artykul/mobilna-akademia-mlodych/467826

Dodajesz jako: Zaloguj się