Olimpia przegrywa u siebie z Ursusem Warszawa [foto+video]

Portal zambrow.org
19/05/2018

piłka nożna futsal #Zespół Szkół nr 1 Zambrów Zambrów miasto Zambrów gm. Zambrów

Olimpia Zambrów przegrała na własnym boisku z Ursusem Warszawa 1:3 (1:1). Była to czternasta porażka biało-niebieskich w tym sezonie.

Dziś Olimpia Zambrów rozegrała domowy mecz w ramach 29. kolejki I grupy III ligi. Rywalem był sąsiadujący w tabeli Ursus Warszawa.

Od pierwszego gwizdka stroną dominującą na boisku była Olimpia. Już w 5. minucie bramkarza gości strzałem z dystansu postraszył Kamil Zalewski. Futbolówka wylądowała jednak w rękawicach golkipera. W kolejnych minutach zambrowianie cały czas naciskali na rywala. Strzały Hryszki, Jackiewicza i Zalewskiego nie potrafiły jednak odnaleźć drogi do bramki. Ursus pierwszą groźną sytuację przeprowadził w 26. minucie. Wówczas mocny strzał Pawła Wolskiego kapitalnie odbił Piotr Czapliński. Trzy minuty później w świetnej sytuacji znalazł się skrzydłowy biało-niebieskich Przemysław Jastrzębski, jednak jego strzał trafił w wychodzącego bramkarza. W końcu w 31. minucie podopieczni Wiesława Jancewicza dopięli swego. Piękne podanie za plecy obrońców otrzymał wówczas Kamil Zalewski, który przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem, zdobywając bramkę dla zambrowskiego klubu. Niestety, niespełna 10. minut później warszawianie doprowadzili do wyrównania, po bramce zdobytej głową z najbliższej odległości przez Adriana Zawadkę. Przy remisie 1:1 obie ekipy schodziły do szatni na przerwę.

Na początku drugiej połowy goście dość szybko objęli prowadzenie. W 54. minucie najpierw strzał z rzutu wolnego jednego z graczy Ursusa trafił w słupek, ale dobitka Patryka Kamińskiego z najbliższej odległości okazała się już celna. W kolejnych minutach Olimpia za wszelką cenę próbowała doprowadzić do wyrównania. Jednak strzały Jackiewicza i Zalewskiego świetnie bronił Michał Olczak. Otwarta gra zambrowskiego klubu w końcówce spotkania zaskutkowała stratą przez gospodarzy trzeciej bramki. Po wyprowadzeniu szybkiego kontrataku w sytuacji sam na sam z Piotrem Czaplińskim znalazł się Konrad Szkopiński, który bez problemu umieścił futbolówkę w bramce. Ostatecznie mecz zakończył się porażką Olimpii 1:3.

Olimpia Zambrów – Ursus Warszawa 1:3

31’ Kamil Zalewski – 41’ Adrian Zawadka, 54’ Patryk Kamiński, 90+3’ Konrad Szkopiński

Olimpia rozpoczęła mecz w składzie: Piotr Czapliński, Mateusz Ostaszewski, Mateusz Szymorek, Emil Łupiński, Michał Kuczałek, Patryk Koncewicz, Przemysław Jastrzębski, Patryk Malinowski, Kamil Zalewski, Michał Hryszko, Kamil Jackiewicz

Ursus rozpoczął mecz w składzie: Michał Olczak, Adrian Zawadka, Robert Słomka, Piotr Ćwik, Maciej Prusinowski, Patryk Kamiński, Paweł Wolski, Jakub Kabala, Arkadiusz Ciach, Antoni Górecki, Filip Dziełak

Kolejne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe 23 maja. Rywalem biało-niebieskich będzie Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Z kolei najbliższy domowy mecz ZKS-u zaplanowany jest na 26 maja. Wówczas zambrowianom przyjdzie się zmierzyć z Turem Bielsk Podlaski.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz relacji z dzisiejszej pomeczowej konferencji prasowej.

Olimpia przegrywa u siebie z Ursusem Warszawa [foto+video] - komentarze opinie (1)