:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  15°C pochmurno z przejaśnieniami

Szkoła w Zakrzewie Starym


Dodano: 2015-05-25 18:46:07

odpowiedz cytuj
księżniczka dodano: 2015-05-25 18:46:07
Witam, szukam kogoś z rodziców dzieci ze szkoły z Zakrzewa Starego, kto mógłby się wypowiedzieć. Słyszałam,że w szkole nie obchodzi się już żadnych świąt szkolnych ani rodzinnych, typu Dzień Matki a hucznie odbywa się tylko Święto Szkoły. A co najśmieszniejsze, czytałam wypowiedź pani dyrektor,jacy to rodzice są ważni itd, itp. A rodzice wogóle nie byli na to święto zaproszeni, a gości zaproszonych i niezwiązanych ze szkołą było wielu. Ponoć jest nowa hala, która pomieści około 500 -600 osób. Zastanawiam się, czy to wogóle prawda. czy ktoś mógłby się wypowiedzieć. bo w sumie gdyby nie rodzice, to kogo by nauczyciele uczyli?
odpowiedz cytuj
biedronka001 dodano: 2015-06-23 19:59:52
Praktycznie jest tu więcej niż ziarno prawdy, ale próżno szukasz odważnych rodziców. Do powiedzenia to wielu ma wiele ale za plecami i po cichaczu. Moje dziecko już się tu nie uczy na szczęście, więc mogę napisać. To prawda. wiem,że matkom było bardzo przykro, kiedy skończyły się uroczystości z okazji ich dnia a zaczęło Święto Szkoły. Nie rozumiem dlaczego jedno wykluczyło drugie??? Bo Marii Konopnickiej jest już chyba wszystko jedno, jak obchodzi się kjej imieniny, a matkom najwyraźniej nie. No cóż, przykro i tyle.
odpowiedz cytuj
jabluszko dodano: 2015-06-23 21:23:22
Witam.Pierwszymi gośćmi zaproszonymi powinni być otóż właśnie rodzice,bo to dzięki nim szkoła funkcjonuje,ale najwyrazniej pani dyrektor ma to gdzieś...woli zaprosić swoich by mogła się pokazać jaka to ja jestem wspaniała,cudna i urocza,a reszta to gdzie?powinna się pani zastanowić i otworzyć na potrzeby rodziców i ich dzieci a nie co rok obchodzić świeto szkoły w towarzystwie wybranych przez siebie gości,nie zapraszając najważniejszych czyli nas...rodziców
odpowiedz cytuj
księżniczka dodano: 2015-06-24 06:04:56
A jednak są odważni rodzice-tak trzymać. ja byłam jednym z gości i coś wydawało się nie w porządku. bardzo pusto było na tej hali.Chyba najważniejszych osób nie było. Rodziców.Z tego, co wiem to i sztandar rodzice ufundowali i składki na stroje do przedstawienia itd. Co najmniej jest to dziwne. A słyszałam też o kółku wzajemnej adoracji osób "najważniejszych w szkole" i zajmowaniu się produkcją plotek na szeroką skalę oraz o próbie wybicia się ponad poziom pewnej pani, która wszystkie uroczystości "zaszczyca" swoją obecnością-czy jest tam potrzebna czy też niekoniecznie. Bardzo też lubi obdarowywać innych prezentami ale nie za swoje ieniądze. Rodzice-macie swoje prawa i wiele możliwości, szkoła ma sprawiedliwie oceniać Wasze dzieci, uczyć i pomagać w wychowywaniu. wszystko, co w tym kryterium się nie mieści jest bardzo nie w porządku. Pokażcie,że zależy Wam na dzieciach a nie na tworzeniu klik i przyklaskiwaniu nieprawdzie.
odpowiedz cytuj
biedronka001 dodano: 2015-06-24 08:58:08
A najbardziej żenującą rzeczą było to, że rodzice w dniu święta szkoły tłoczyli sie pod drzwiami szatni, aby odebrać swoje dzieci. Uroczystość się nieco przedłużyła. i tak kolejni wychodzący z hali goście mieli okazję przyjrzeć się tłokowi pod szatnią a wcześniej pustce na hali. mam tylko nadzieję,że osobie za to odpowiedzialnej zrobiło się choć trochę wstyd. Bo powinno!Może jednak znajdzie się więcej odważnych, którzy się wypowiedzą w tej kwestii. samo czytanie nic a nic nie zmieni.
odpowiedz cytuj
zuzanna102 dodano: 2015-06-24 09:50:38
tak, macie rację w tym , co tu piszecie. Kiedys w tej szkole było jakoś normalniej i przyjemniej. dzisiaj nic nie można powiedzieć, rządzą tylko dwie osoby. I nie pytają nikogo o zdanie. Czemu przyznawane są dziwne nagrody rodzicom za niewiadomo jakie zasługi? Cały czas Ci sami są nagradzani. A może jak w czymś trzeba pomóc to po kolei proście rodziców. I nie nagradzajcie ich potem papierzyskami tylko zwyczajnie podziękujcie. Z pieniędzy na rade rodziców nie było już pieniędzy a znalazły się na prezent dla szkoły, a dzieci siedzą w starych, odrapanych ławkach. Na handlowanie ciastem to też trzeba mieć ozaświadczenie z sanepidu np. brakowałoby tylko,żeby się ktoś rozchorował. A handlowanie gadżetami, które szkoła otrzymała za darmo? dzieci wyciągały z domu pieniądze, a powinny dostać te duperele za darmo albo wcale. To nie jest w porzadku.
odpowiedz cytuj
księżniczka dodano: 2015-06-26 10:52:16
i jak fajnie było na zakończeniu? czytacie, czytacie i nic...Pewnie, lepiej sie nie udzielać.i pomruczeć gdzieś z tyłu za plecami. Brawo!!!!!Nie czytajcie-nowych wpisów nie będzie-ode mnie. Za wszystkich tchórzy pisać nie będę -pochowajcie się do swoich norek i nie wystawiajcie noska aż do rozpoczęcia roku. Miłych wakacji!
odpowiedz cytuj
siisii1985 dodano: 2015-06-26 15:43:45
Witam nie mam dzieci w tej szkole ale wiem BO WIDZIAŁAM że ławki nie są obdrapane jak to napisała zuzanna102 niech lepiej umyje oczy zanim wejdzie do szkoły. Nie powiedzcie zaraz że jestem pracownikiem tej szkoły jak to na forach zawsze bywa. Jak wam sie nie podoba to po co puszczacie dzieci do takiej szkoły. Ja bym była dumna gdyby moje dziecko chodziło do takiej szkoły, a wszystkie panie co to piszą to pewnie te co stoją w gromadzie w szkole i wszystkim tyłki obrabiają. No tak bo one najpiękniejsze i najmądrzejsze. Pozdrawiam plociuchy
odpowiedz cytuj
księżniczka dodano: 2015-06-26 19:25:38
Skoro nie ma pani dzieci w szkole to oczami wyobraźni te ławki pani widziała?oraz gromadki stojących rodziców? Ciekawe..Rodzice są zapewne dumni, że ich dzieci mają takie wyniki w nauce, nie twierdzę,że nie mają w to wkładu nauczyciele. ale zawsze i wszędzie znajdą się zdolne dzieci.
odpowiedz cytuj
biedronka001 dodano: 2015-06-26 19:29:50
tu nikt nie napisał,że szkoła jest zła-proszę czytać ze zrozumieniem. Chodzi o organizację, która czasem trochę kuleje. mam być dumna,że szkoła się utrzymała i nie została zlikwidowana, że reprezentuje odpowiedni poziom także.i tu nie o to chodzi. Kto nie ma lub nie miał dzieci w tej szkole to pewnych niunsów nie zrozumie.
odpowiedz cytuj