:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

12°C słabe opady deszczu

Radny miasta z PISU Jacek Raciborski pogrążył się złożonym oświadczeniem majątkowym, z którego wynika, że ma dom w Sokołowie Podlaskim? Czy władze miasta wyciągną konsekwencję i pociągną do odpowiedzialnosci radnego? Czy może radni to święte krowy, k

Dodano: 2018-07-09 12:37:09

Oświadczenie, które pojawiło się na portalu zambrow.org.pl

: Radny Jacek Grzegorz Raciborski

• oszczędności – 33 tys. 400 zł
  • dom o powierzchni 209,6 m2 – wartość 400 tys. zł
  • działka budowlana o powierzchni 0,1242 ha – wartość 50 tys. zł
  • dochód z tytułu diety radnego – 5 tys. 308 zł
  • dochód z tytułu pracy jako nauczyciel – 73 tys. 538 zł 82 gr
  • dochód inny z tytułu pracy w szkole – 50 tys. 258 zł 73 gr
  • dochód z tytułu pełnienia funkcji kuratora społecznego – 2065 zł
  • program 500+ - 6 tys. zł
  • samochód marki Skoda Octavia (rocznik 2015)
  • kredyt hipoteczny - pozostało do spłaty 67 tys. 688 zł 92 gr
  • pożyczka w SOSW w Długoborzu – pozostało do spłaty 18 tys. 470 zł

Czy Pan Radny Raciborski nadal będzie brnął w kłamstwo??? Mieszka w Sokołowie Podlaskim z rodziną, co wynika, również ze złożonego oświadczenia majątkowego. Bo przecież logiczne jest, że, gdyby miał dom w
Zambrowie to nie mieszkałby z mamusią na ul. Łomżyńskiej 15/1 tak jak
oświadczył na sesji. Pracuje w Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Długoborzu, więc nie jest związany w ogóle z Zambrowem!!! A przypuszczalny fakt zameldowania u mamusi, czy mieszkanie u Niej to tylko wielka ściema. Nie wiem czy Pan radny zdaje sobie sprawę, ale składanie publicznie takich deklaracji jest dużym błędem bo wiąże się z precedensem, kiedy to radny, a tym bardziej kurator społeczny jako osoba publiczna(funkcjonariusz publiczny) poświadcza nieprawdę i jest to karalne. Tym bardziej, że związane jest to z tak dostojnymi funkcjami, gdzie radny i kurator nie może być karany i musi być nieskazitelnego charakteru. Dodatkowo kolejną kwestią jest fakt, że jeśli okaże się to prawdą to wówczas, będzie musiał zwracać z  dietę z 4 ostatnich lat nie słusznie pobraną, bo przecież są to pieniądze podatników!!! Oprócz tego co według mnie najważniejsze wszystkie uchwały, w których głosował Pan radny Raciborski mogą okazać się nie ważne i wadliwe pod względem prawa.Więc każdy mieszkaniec mający zastrzeżenia co do uchwał z 4 lat będzie mógł je skutecznie podważyć w sądzie, co budzi Mój niepokój i potencjalny chaos prawny jaki obecnie jest w rządzie Polskim. Dodatkowo pozostanie jeszcze większy brak zaufania i wstyd do pana radnego, który ściemnia. Mam nadzieję, że Włodarze miasta podejmą odpowiednie kroki, bo przecież każdy radny, a tym bardziej z tak zacnej partii jak PIS powinien być krystalicznie czysty.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-07-09 15:45:12
ty to jakiś nie dorobiony jesteś bi jeśli nabędziesz działkę na księżycu i nawet pobudujesz sobie tam lepiankę to nie znaczy że tam mieszkasz, a meldunek jest powodem dla którego gmina w której jesteś zameldowany,  otrzymuje z budżetu państwa dotacje obliczane na obywatela zamieszkującego daną gminę, jak widać partii rządzącej miastem korytko się oddala  kwiczą i ujadają  
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2018-07-09 17:33:05
ty to jakiś nie dorobiony jesteś bi jeśli nabędziesz działkę na księżycu i nawet pobudujesz sobie tam lepiankę to nie znaczy że tam mieszkasz, a meldunek jest powodem dla którego gmina w której jesteś zameldowany,  otrzymuje z budżetu państwa dotacje obliczane na obywatela zamieszkującego daną gminę, jak widać partii rządzącej miastem korytko się oddala  kwiczą i ujadają  

A co zrobić jak radny będzie musiał zwrócić z 4 lat dietę. Tak podpowiadasz rozwiązania, że puścisz człowieka z torbami. Chodzi o inny fakt, którego nie rozumiesz, albo nie chcesz rozumieć. Radny nie wywiązuje się ze swoich ustawowych obowiązków i nie mieszka w Zambrowie. Ale myślę że z warzyw to chyba najlepiej lubisz buraki, a może sam nim jesteś!!!
Czyli potwierdzasz moją tezę. że radny pobudował dom w Sokołowie Podlaskim, i mieszka w nim żona z dziećmi, a sam radny mieszka z mamusią na Łomżyńskiej. To jakaś chora miłość!!! Jak na razie to tylko kwiczysz i bronisz swoich towarzyszy. Ja tylko pisze prawdę!!!

odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-07-09 19:04:30
radny jednoznacznie nie określił gdzie mieszka, i wydaje się wie lepiej niż anonim, zapewne też wiedzieli jego wyborcy
odpowiedz cytuj
bokser dodano: 2018-07-09 20:54:13
pisuary łżą rano, łżą w południe i łżą wieczorem - prwde powiedza jak sie pomulą, tak że nihil novi.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-07-09 21:57:16
jak się okazało kodomici donoszą anonimowo
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2018-07-09 23:01:28
radny jednoznacznie nie określił gdzie mieszka, i wydaje się wie lepiej niż anonim, zapewne też wiedzieli jego wyborcy
To wytłumacz mi znawco co znaczy że radny jednoznacznie nie określił gdzie mieszka, bo czegoś tu nie rozumiem??? Powiedział, wyraźnie na sesji, że mieszka na łomżyńskiej 15/1 w Zambrowie, a z oświadczenia jasno wynika, że ma dom ma pobudowany w Sokołowie Podlaskim, więc chcesz powiedzieć, że radny jest na tyle zakłamany, że wypiera się swojej rodziny, z którą mieszka w Sokołowie i ściemnia, że mieszka z mamusią?? Oj nie ładnie!!!

odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-07-10 21:10:16
radny nie musi się tłumaczyć ze stosunków rodzinnych a żaden urząd nie ma prawa go oto pytać
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2018-07-11 22:04:56
radny nie musi się tłumaczyć ze stosunków rodzinnych a żaden urząd nie ma prawa go oto pytać

Każdy Urząd ma prawo pytać, jak ktoś łamie ustawę samorządową i nie mieszka w mieście, w którym jest wybrany by pełnić funkcję radnego. Tak światła osoba jak Pan radny PISU Jacek Raciborski pobiera bezprawnie dietę, którą powinien zwrócić. Dodatkowo kłąmie i jako kurator powinien znać przepisy i wiedzieć, że poświadczając na sesji nieprawdę naraża się na zarzuty karne jako funkcjonariusz publiczny. A będąc skazany prawomocnym wyrokiem sądu nie będzie mógł być kuratorem, radnym,  i poleci z pracy wychowawcy. Nie  wiem co przez takie działanie chce ugrać. Ale sam się człowiek pogrąża.

odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-07-12 02:39:53
i znowu walnąłeś łbem w beton, za to co radny oświadczył na sesji włos z głowy mu nie spadnie
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2018-07-12 15:00:13
i znowu walnąłeś łbem w beton, za to co radny oświadczył na sesji włos z głowy mu nie spadnie

Mylisz się. Chociaż kłamanie w PISIe jest teraz takie modne!!!

odpowiedz cytuj