:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C słabe opady deszczu

Portret polityka PiS w kościele na Śląsku. Protest parafian- Kolejny przykład na popieranie przez Kościół członków PISU!!!


Dodano: 2017-12-13 21:02:55

odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-12-13 21:02:55
Portret polityka PiS w kościele na Śląsku. Protest parafian
Parafianie nie wierzyli własnym oczom, kiedy zobaczyli na nowo ozdobione organy kościoła w Bieruniu. Powieszono na nich portrety radnego wojewódzkiego PiS na Śląsku Piotra Czarnynogi oraz jego żony. Sprawa trafiła do arcybiskupa, bo wielu uważa umieszczenie wizerunku polityka w świątyni za naganne.
Piotr Czarnynoga to znana w regionie postać, bo zanim został radnym sejmiku śląskiego, był też starostą bieruński-lędzińskim. Samorządowiec od lat był orędownikiem budowy nowych organów w kościele św. Bartłomieja w Bieruniu, a w tych staraniach wspierała go żona, dyrektorka szkoły muzycznej w Oświęcimiu.

Organy powstały już osiem lat temu, ale dopiero teraz ostatecznie je wykończono, przy okazji wieszając portrety zasłużonej dla inwestycji pary.
Część wiernych uznała to za przesadę i poprosiła o interwencję metropolitę katowickiego. W anonimowym proteście przesłanym do arcybiskupa Wiktora Skworca napisali, że odczuwają "wyjątkowo przytłaczający dyskomfort etyczny i duchowy, żyjąc ze świadomością, że kościół, z którym utożsamiamy się jako parafianie staje się swoistym politycznym wernisażem".
O tych zarzutach proboszcz parafii ks. Janusz Kwapiszewski dowiedział się od dziennikarzy, bo bezpośrednio nikt z parafian swoich wątpliwości mu nie zgłaszał.
"Tabliczki nie przeszkadzały"

W rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" duchowny tłumaczy, że radny PiS jest bardzo zasłużony dla muzyki sakralnej, stąd wyróżnienie w postaci portretu. Dziwi się też, że budzi to tyle kontrowersji, choć wcześniej przeciwko tabliczkom z nazwiskami darczyńców nikt nie protestował.
Piotr Czarnynoga, pytany o portrety, mówi reporterom gazety, że jest to dla niego oraz żony nieprzyjemna sprawa i przypomina o swoich działaniach na rzecz muzyki w świątyni. Komentatorzy zauważają, że to nie pierwszy podobna sytuacja. "Historia sztuki na całym świecie zna wiele przypadków, gdy modelami do obrazów (także w kościele) byli zwykli śmiertelnicy" - przypomina "Dziennik Zachodni".
Stanowiska metropolity katowickiego ws. portretów radnego PiS i jego żony w świątyni w Bieruniu jeszcze nie ma.

[B]Co na to Jarosław i jego partia. Czy znowu powie,, nic sie nie stało Polacy nic się nie stało". Wstyd i hańba by Kościół angażował się w politykę.Ale jak ma się jakieś profity z tego tytułu to oczywiście, że można. Po promocji radnych miasta Zambrowa PISU nadszedł czas na personę wojewódzką działającą w sejmiku. O zgrozo daj co niektórym rozum!!![/B][U][/U]
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-12-14 14:54:04
W naszym PIS powiało swieżością i odnową.Na pewno młode pokolenie wyeliminuje takie praktyki,a nasi ksieza sa na tyle rozsadni,że nie podejmą takich propozycji. Zambrów to nie jakiś tam Bieruń,czy Szumowo.Tylko w Szumowie w kościele wręczali ordery zasłużonym w obronie polskości i bezpieczeństwa na Podlasiu.Czas na medal dla znawcy smoleńskiego tow. xyz
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-12-15 18:42:47
[cite user="Kaczyński" date="14.12.2017 14:54"]W naszym PIS powiało swieżością i odnową.Na pewno młode pokolenie wyeliminuje takie praktyki,a nasi ksieza sa na tyle rozsadni,że nie podejmą takich propozycji. Zambrów to nie jakiś tam Bieruń,czy Szumowo.Tylko w Szumowie w kościele wręczali ordery zasłużonym w obronie polskości i bezpieczeństwa na Podlasiu.Czas na medal dla znawcy smoleńskiego tow. xyz.Kto teraz będzie p osłowi organizował happeningi jak nadeszła nowa prawdziwa dobra zmiana w Zambrowie i powiecie.Zegar niektórym darmozjadom w starym PIS konczy tykanie.Nowy młody zastep pokaże starym wyjadaczom gdzie raki zimuja. Tow. xyz nie tak łatwo się przyklei do nowej zmiany.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-12-16 01:08:10
za to twój ma podobno zawisnąć w proboszczowej tojce
odpowiedz cytuj
saba dodano: 2018-01-05 09:10:57
kiedyś mówiło się: Baniactwo się szerzy. widocznie teraz tez.
Marzy się niektórym sława ichwała półboga.
odpowiedz cytuj
saba dodano: 2018-01-05 09:14:09
Ciekawe, kiedy dojdziemy do świętości eunucha, tak jak w KRLD
odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2018-01-05 10:06:51
[cytat]za to twój ma podobno zawisnąć w proboszczowej tojce[/cytat]Nie doczekanie aby Pana wizerunek ukazał się w obrębie kościoła.Ma Pan szanse aby był w szkołach jak portret Bieruta .Wszystko przed Panem.
odpowiedz cytuj
saba dodano: 2018-01-17 19:42:29
propaganda była i teraz jest ordynarna.
Co robi TVP - 120 milionów długów, pozbycie się wiarygodnych dziennikarzy, W tym roku dostali :pożyczki 800 milionów. Oglądalność wiadomości spadła o milion odsłon. Gospodarność zarządzającego i jakość pod psem. Od 2019 roku ma nie być abonamentu, tylko z kasy państwa. To po co de bzdurne reklamy,
Będę płacić wszyscy za coś czego nie chcą. Machina się przegrzewa, ale nadal absurd podtrzymują. Tam też potrzebna kontrola rzetelna, niech powie Jacek Kurski gdzie upłynnił tyle milionów.
odpowiedz cytuj
saba dodano: 2018-01-17 19:46:08
Gdzie relacja obłudnej telewizji, jak bojówkarze ONR ochraniją pochód Trzech Króli.To kościół zabiega o tą ochronę ? Zgodę na to wydaje MSWA.
odpowiedz cytuj


1 ... 1