:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C bezchmurnie

Podlaski Kurator Oświaty wydał pozytywną opinię dotyczącą przeniesienia Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Radni miasta Zambrów z PISU zmieszani z błotem!!!


Dodano: 2017-11-03 23:16:43

odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-11-03 23:16:43
Na ciekawy artykuł natrafiłam na jednym z portali i pozwoliłam sobie zacytować i ukazać jak rzeczywiście wygląda prawda na tem sieci szkół w Zambrowie oraz obłudę radnych miasta z PISU, któzy byli przeciw w szczególności jednego SELEROWSKI chyba się nazywa.

Podlaski Kurator Oświaty wydał pozytywną opinię. Wizytatorzy z dyrektorami i Burmistrzem dokonali wizji lokalnej obiektów.[B] Podlaski Kurator po analizie stwierdza, że Rada Miasta Zambrów podejmując uchwałę w sprawie przekształcenia szkoły ma na celu poprawę nauki uczniów Szkoły Podstawowej Nr 5( w tym ograniczenie zmianowości w Sp 4 i Sp 5 oraz stworzenie dodatkowych niezbędnych z punktu widzenia rozpoznanych potrzeb, miejsc w przedszkolach dla dzieci w wieku 3-6 lat). [/B]


[B]W związku z reformą wprowadzającą nową nowy ustrój szkolny pojawiła się możliwość lepszego wykorzystania obiektu pozostającego po wygasającym Miejskim Gimnazjum Nr 1[/B]. Przeniesienie Szkoły Podstawowej Nr 5 do budnku Gimnazjum i dostosowanie go do potrzeb uczniów klas młodszych przyniesie [B]wyraźną poprawę warunków edukacji uczniów.[/B] Spowoduje to również zmniejszenie, a z czasem zlikwidowanie zmianowości. W obiekcie znajduje się 33 [B]przestronne sale[/B] dydaktyczne, [B]duża wielofunkcyjna hala sportowa,[/B] w której jednocześnie będą mogły ćwiczyć 3 grupy, stołówka, świetlica, biblioteka z czytelnią, centrum multimedialne. W każdym pomieszczeniu lekcyjnym jest dostęp do bieżącej wody, internetu. Do dyspozycji uczniów są obiekty sportowe na zewnątrz utrzymane w bardzo dobrym stanie. Zaletą jest też korzystanie przez uczniów z [B]basenu miejskiego, połączonego bezpośrednio z budynkiem szkoły.[/B] [B]Bezpieczeństwo uczniów zwiększa[/B] monitoring zewnętrzny i wewnętrzy. [B]Szerokie korytarze[/B] umożliwiają swobodę ruchu podczas przerw i przemieszczania się po szkole. Ponadto zaplanowano rozwiązania dotyczące zapewnienia dzieciom bezpiecznej drogi do szkoły, min. [B]Poprzez: [/B]uruchomienie dodatkowej komunikacji uwzględniającej plan zajęć uczniów, naprawienie chodników i zabezpieczenie barierkami ciągów pieszych wzdłuż rzeki Jabłonki, zatrudnienie osób przeprowadzających uczniów przez jezdnię, dodatkowe oświetlenie przejścia przed mostem, dodatkowe patrole policyjne.

Ponadto w dniach 17-24 stycznia odbyły się spotkania [B]konsultacyjne z rodzicami uczniów i nauczycielami szkół podstawowych,[/B] w trakcie których Burmistrz Miasta Zambrów poinformował o proponowanych zmianach dotyczących sieci szkół w Zambrowie. W dniach 7 i 10 luty 2017 w Sp 5 odbyło się referendum, w którym wzięło 76,8 % wszystkich rodziców. [B]Zdecydowana większość rodziców i wszyscy nauczyciele byli za proponowanym rozwiązaniem przeniesienia Sp 5 do Gimnazjum[/B].

Mówi Pan, że to nie było referendum, więc spiesze z wytłumaczniem, definicja z wikipedii:


[B]Referendum (głosowanie ludowe)[/B] – forma głosowania o charakterze powszechnym, najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej, w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania (tj. mający czynne prawo wyborcze). W czasie referendum obywatele całego państwa lub jego części wyrażają swoją opinię w kwestii poddawanej głosowaniu.

Panie radny z tej definicji jasno wynika, że obywatele całego państwa lub jego częsci. W tym przypadku część najbardziej zainteresowanych czyli rodzice i nauczyciele Sp nr 5 głosowała i wypowiedziała się, gdyż to ich w głównej mierze dotyczyło. Więc się pytam, kto miał głosować dzieci i rodzice ze szkoły Podstawowej w Porytem Jabłoni. Nie będzie Pan śmieszny!!! Mówi Pan o zastraszaniu rodziców. Twierdzi Pan również, że rodzicom zasugerowano odpowiedź by osiągnąć odpowiedni wynik, rezultat referendum.
[B] Natomiast Radny Dariusz Matynka twierdzi, cyt:,, że w przeciwieństwie do Pana Radnego Selerowskiego, który słyszał od osób brałem udział jak to nazwijmy referendach, głosowaniach zupełnie sytuacja miała inne znaczenie, inny wymiar i zupełnie inaczej wybiegały i tu nie można mówić, że nauczyciele przeprowadzali to stronniczo lub w jakiś inny sposób wpływali na uczestników tego głosowania. Tylko tyle chciałem dodać"[/B] i Aż tyle. Panie Radny Selerowski został pan zmasakrowany i udowodniono Panu, że jest zwykłym karierowiczem, kłamcą, który chce manipulować opinią publiczną i wprowadzać w błąd społeczność miasta. Jeśli ktoś kogoś zastraszał to Pan jako funkcjonariusz publiczny ma obowiązek i powinien złożyć doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Dlaczego nie zrobił pan tego?
Art. 231. 
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
[B]Dlaczego opowiada Pan Brednie, że rodzice nie chcieli przeniesienia dzieci do Gimnazjum, jak zdecydowana większość opowiedziała się za ich przeniesieniem dzieci- niepodwarzalny dowód w postaci głosowania. Rodzice zrozumieli, że mają w Gimnazjum lepszą infrastrukturę, większe sale dydaktyczne, blisko na plac zabaw obok basen, miejsca parkingowe przy gimanzjum i mini galerii na Paderewskiego. Więc po co opowiadasz Pan brednie. Nie wstyd Panu pleść takie głupoty. Panie Radny M.Selerowski stop obłudzie, zakłamaniu i hipokryzji w Pańskim i PISU wykonaniu[/B].

odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2017-11-04 09:09:07
Takie mamy czasy,czego młody radny nie robi aby iść do przodu i budować swoją karierę polityczną.Wystarczy popatrzeć na zespół radnych przy wnioskach do budżetu miasta.Pięciu radnych zauważyło ,że za rzadko zbiera się szkło i butelki.Nie szkolnictwo jest problemem,a zbieranie butelek po piwie. Wybierajcie tak myślących młodych karierowiczów.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-11-04 11:18:46
bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły ewidentnie się pogorszy
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-11-04 19:50:27
[cytat]bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły ewidentnie się pogorszy [/cytat]Zrozum baranie,że jednym się pogorszy drugim polepszy.Po co bic ta pianę. Radny Selerowski jest kłamcą i to wspólnie z kolega partyjnym,który go nie poprawia,a akceptuje kłamstwo. Radny Selerowski składa zeznanie przed sadem i bezszczelnie kłamie,to czego na sesji nie było.Z sesji jest nagranie.Osoba publiczna ma mieć zaufanie ,a jest kłamcą,oszukujacym sąd wspólnie z kol. radnym Niewińskim.Czyn niewiele szkodliwy ,ale koledzy partyjni się solidarnie bronia.Tacy ludzie nie powinni być w dobrej zmianie.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-11-04 22:41:58
ty łżesz na okrągło
a radny Selerowski to jeden z lepszych radnych
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-11-04 22:45:39
[cite user="xyz" date="04.11.2017 22:41"]ty łżesz na okrągło
a radny Selerowski to jeden z lepszych radnych [/cite]

A w czym jest lepszy, że sieje propagande, opowiada nie stworzone rzeczy wręcz z kosmosu. Jeśli tak to gratuluje samopoczucia. Proszę obejrzeć sesje rady miasta po jego wypowiedziach nie wiadomo czy smiac się czy płakać!!!
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-11-05 05:04:28
jedno jest pewne interes dzieci i rodziców czy potrzeby mieszkańców wadzy miejskiej jest obojętny
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-11-05 18:43:04
[cytat]jedno jest pewne interes dzieci i rodziców czy potrzeby mieszkańców wadzy miejskiej jest obojętny [/cytat]Radny Selerowski jest obłudnikiem i kłamca sadowym.Przed sadem swiadomie i fałszywie zeznawał,pomimo ze wie o nagrywaniu obrad sesji Rady Miasta. Klub partyjny PIS powinien na sesji wyjasnic ta sprawę.Tylko takim fałszywym działaczom dac władze,to sady sa niepotrzebne.Mam dowody na piśmie i nagranie z sesji.Moze radny Szulerowski wypowie się na forum w tej sprawie dlaczego fałszywie zeznawał.Chciałbym aby mi spojrzał w oczy,a ja jemu.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-11-06 10:10:50
[cite user="pędziwiatr" date="04.11.2017 22:45"]

A w czym jest lepszy, że sieje propagande, opowiada nie stworzone rzeczy wręcz z kosmosu. Jeśli tak to gratuluje samopoczucia. Proszę obejrzeć sesje rady miasta po jego wypowiedziach nie wiadomo czy smiac się czy płakać!!![/cite]

ty pędziwiatr jako urzędas miejski jesteś nie obiektywny
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-11-06 14:40:53
[cite user="xyz" date="06.11.2017 10:10"]

ty pędziwiatr jako urzędas miejski jesteś nie obiektywny [/cite A czy Ty to jesteś obiektywny pisząc takie bajdoły.Jestes tak obiektywny jak kłamca sadowy Selerowski.Radni PiS z rady miasta winni się uczyc conajmiej od radnych PIS z powiatu.Póki co się skapromitowali z swoja koncepcją w sprawie reformy Szk. pod. nr 5.W efekcie końcowym kto miał racje tow. xyz ?Jak się nie potrafi myśleć przyszłośccciowo
odpowiedz cytuj


1 | 2 | 3 | 4 ... 5 Następna strona