:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

25°C pochmurno z przejaśnieniami

Możecie mi coś wyjaśnić?

Dodano: 2010-05-30 09:48:16

odpowiedz cytuj
koszarek dodano: 2010-05-30 09:48:16
Możecie mi wyjaśnić dlaczego Polak na emigracji jest bardziej tutejszy od tubylców? Polak w Anglii jest bardziej angielski od samych Anglików zaś ten sam Polak w USA jest tak "amerykansky" jak sam G. Washington. Tak, jak rasowy gej jest bardziej kobiecy od prawdziwej kobiety, tak samo rasowy polski imigrant jest bardziej "tutejszy" od tutejszych. :)
Skąd w naszych rodach taki nawyk? Czyżbyśmy aż tak wstydzili się swojego pochodzenia, że chcemy jak najszybciej wyzbyć się polskości? To wina poczucia niższości i kompleksy, czy winna jest tu zdolność do szybkiej adaptacji do nowego środowiska, w którym żyjemy?
odpowiedz cytuj
adam.86 dodano: 2010-05-31 12:48:53
ja jestem dumny ze jestem polakiem ;) jezeli chodzi o osiedlenie sie w innym panstwie czy też zmiane pracy to my polacy chyba tacy jesteśmy ze mamy to juz we krwi ze łatwo przystosowojemy sie do nowego środowiska ;)
odpowiedz cytuj
rrudziutka dodano: 2010-06-02 20:13:49
dziwne ... bo mi sie wydawalo ze to wlasnie w Polsce wszyscy chca byc tacy zagraniczni... najszybciej to mozna zauwazyc ogladajac telewizje, jest tak wiele slow zaczerpnietych z innych jezykow ze czasami mi sie wydaje ze ogladam zagraniczne wydanie informacjne...
hmmm ...
odpowiedz cytuj
koszarek dodano: 2010-06-03 08:48:21
heh... prawda

...a idź popracuj w takiej Warszawie chociażby - dadzą Ci tam pracę jako "Sales Manager" albo "Key Accountant", każą przychodzić na "meeting"i", a o porankach będziesz śmigać na "business lunch"e"!!! ;) ...ale pod żadnym warunkiem nie zapominaj, że mieszkasz w Polsce, a to co Cię tam spotka, to tylko polskie uwielbienie dla wszystkiego, co z zachodu. :)
odpowiedz cytuj
baks dodano: 2011-10-09 12:39:26
Polacy za granicą...ciekawy temat, do wypowiedzi skłoniły mnie dzisiejsze wybory;
dlaczego mają prawo głosu Polacy, którzy mieszkają w USA od kilku, kilkunastu lat, nie znają realiów życia w Polsce, w pamięci mają (w większości) wspomnienia z czasów komuny i mają mieć wpływ na rząd w kraju?! to zadziwiające!!
prawo głosu powinni mieć jedynie ci, którzy płacą podatki w Polsce
i tyle...
odpowiedz cytuj
rrudziutka dodano: 2011-10-09 16:01:36
mieszkam za granica 11 lat i absolutnie nie czuje się gorsza Polka z tego powodu... glosuje ponieważ to jest moim obowiązkiem jako obywatelka... glosuje bo chce mieć lepsza przyszłość w Polsce (nie zamierzam cale życie żyć na emigracji)... moja najbliższa rodzina wciąż mieszka w Zambrowie, glosuje i dla nich....
a z reszta po co tłumaczyć oczywiste .....
odpowiedz cytuj
baks dodano: 2011-10-09 17:05:21
no właśnie wcale to nie jest takie oczywiste!
nie twierdzę, że jesteś gorszą Polką, ale czy chciałabyś, abym to ja
wybrała tam w stanach jakieś władze polonijne? to absurd
wybory do parlamentu są na 4 lata, jeśli nic nie przeszkodzi, a Ty może wrócisz w tym czasie, albo za kolejne 4, 8, 12 czy ileś tam lat.. wtedy zagłosujesz, bo będziesz tu z nami
to, że Twoja rodzina mieszka w Zambrowie nie jest przyczynkiem do Twojego prawa do głosowania, nie widzę logicznego związku
uważam, że jedyne głosowanie, w którym powinni brać udział Polacy na całym świecie, to wybory prezydenckie
pewne rzeczy z oddali wyglądają zupełnie inaczej, trzeba być, widzieć i czuć to życie w Polsce, żeby decydować o władzy... zwłaszcza te parlamentarnej, która reprezentuje nasze środowiska
jesteś w USA od 11 lat, ile razy byłaś w Polsce w tym czasie?
odpowiedz cytuj
baks dodano: 2011-10-09 17:09:16
do rrudziutkiej - przepraszam, napisałam, że jesteś w USA, a tego nie wiem, to tak odruchowo...
piszesz, że jesteś na emigracji - ponawiam pytanie: ile razy odwiedziłaś Polskę?
odpowiedz cytuj
rrudziutka dodano: 2011-10-10 03:24:10
jestem Polka i do póki jestem mam prawo głosu uważam tez to za swój obowiązek ....mogłam się tego prawa zrzec uzyskując drugie obywatelstwo ale tego nie zrobiłam...
mówisz o tym jak to Polacy mieszkający w Stanach nie powinni glosować a dlaczego Polacy mieszkający w kraju dokonują świadomego wyboru i nie glosują? frekwencja poniżej 50% żadna rewelacja...
to ze nie ma mnie na codzien w kraju nie oznacza ze nie wiem co się tam dzieje i jak wygląda życie ... z reszta w dzisiejszych czasach wszedzie zyje sie ciezko... tu tez musze przypomniec ze przyslowiowe dolary na drzewach nie rosna... nasze zycie wykorzystujemy w taki sposob w jaki sobie na nie pracujemy i nie ma to wiekszego znaczenia gdzie sie mieszka bo ja wychodze z zalozenia ze jesli ciezko pracujesz na swoj sukcej to jestes w stanie go osiagnac ....
sorka troszke moze odbiegam od calej sprawy ale tak jak wczesniej pisalam
glosuje bo to moj obowiazek obywatelski ... a tak na marginesie ... dlaczego tak bardzo czepiasz sie Polakow w Stanach? przeciez emigracja jest wszedzie...
odpowiedz cytuj
kostarykanczyk dodano: 2011-10-10 10:32:40
[cite user="rrudziutka" date="09.10.2011 16:01"]mieszkam za granica 11 lat i absolutnie nie czuje się gorsza Polka z tego powodu... glosuje ponieważ to jest moim obowiązkiem jako obywatelka... glosuje bo chce mieć lepsza przyszłość w Polsce (nie zamierzam cale życie żyć na emigracji)... moja najbliższa rodzina wciąż mieszka w Zambrowie, glosuje i dla nich....
a z reszta po co tłumaczyć oczywiste .....[/cite]
Obowiazkiem twoim to jest co miesiac zaplacic mortgage i billsy, bo ci marshall kurnik moze zabrac.A jak szkoda jest ci rodziny to ja zabierz na te swieta ziemie.I przestan takie glupoty pisac OBYWATELKO.Nie masz zadnego prawa wybierac ludziom w Polsce parlamentu bo twoje kontakty z Polska opieraja sie na achach i ochach przed kolezankami.Wiec swoje madrosci zostaw w niu dzojzy i lepiej pomoz tam rodakowi a nie ukladaj zycia w Polsce.
odpowiedz cytuj