:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

teraz 17°C
powietrze Dobre

Marsz zbrodniarzy wyklętych.

Dodano: 2018-03-05 12:15:00

• paprodziad 2018-03-05 12:15:00

odpowiedz cytuj
  • paprodziad 2018-03-05 12:15:00

Że też nasze ziomki biorą w tej parodii również udział.
    Smutek i żal. :/

Zapytajcie swoich bliskich z okolicznych wiosek. Oczywiście tych, którzy mieli okazję spotkać wyklętych oko w oko. Zapytajcie co sądzą o ich powojennej działalności na podlaskich wsiach. Oni Wam powiedzą kogo stawiacie na piedestały i czy warto to robić.

odpowiedz cytuj
  • klaudia6 2018-03-05 13:25:52

Biorą udział w takich imprezach bo liczą na emerytury kombatanckie.[;-b] Zapomnieli tylko kamizelek odblaskowych założyć , podczas marszu.(myślenie nie boli). [>~]

odpowiedz cytuj
  • viva19 2018-03-05 14:13:59

Dokładnie dziadek mi opowiada jak ci wyklęci z okolic zambrowa walczyli budzili strach i terror we wioskach ile ludzi niewinnych zginęło

odpowiedz cytuj
  • 4boel 2018-03-05 14:26:09

Ostatnie lata w Polsce to udane zafałszownie najnowszej historii Polski. Bohaterowie zostali zapomniani lub unani za godnych pogardy "komuchów", a bandyci i zbrodniarze wyniesieni na piedestał i uznani za bohaterów. Nie ma dnia tych, co walczyli i ginęli w walce z Niemcami - żołnierzy AK, BCH. AL, I i II Armii LWP, czy Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jest dzień i coraz więcej pomników żołnierzych wyklętych, czyli tych co walczyli z rodakami i ich mordowali, z reguły pospolitych bandytów, którzy pod hasłem walki z komuną, w oczekiwaniu na wybuch III wojny światowej nie podporządkowali się rozkazom rządu londyńskiego i rozpętali wojnę domową.

odpowiedz cytuj
  • bokser 2018-03-05 14:47:56

brali od chłopów żony, córki, bimber, żywiec i balowali na sianie śpiewając o mój rozmarynie rozwijaj sie....

odpowiedz cytuj
  • viva19 2018-03-05 14:48:12

Moja rodzina la bardzo dotknięta 2 wojna światowa swych dziadka braci było w AK I WALCZYLI A po wojnie UB zabiło im ojca więc jestem obiektywny i komuna mi się dobrze nie kojarzy A i o wyklętych zdanie mam ne jak większość ludzi co znają troszkę historii

odpowiedz cytuj
  • waldzam 2018-03-05 14:53:28

Wymordowali też wielu AKowców,którzy wcześniej walczyli z Niemcami,posłuchali rozkazu o rozwiązaniu AK i nie chcieli podporządkować się pod rozkazy "wyklętych".

odpowiedz cytuj
  • Kaczyński 2018-03-05 14:58:28

W 1950 r. byłem na pogrzebie dwóch młodych męzczyzn zabitych nie przez komunistyczne władze,a przez tych zołnierzy wykletych. Temat szeroki,wojna się skończyła w 1945r,a zabijali sie po wojnie przez lata.Z kim Ci wyklęci walczyli ?Czemu nie likwidowali ruskiego reżimu,tylko zabijali swoich pobratanców.
    Gdzie był Bóg,gdzie honor,gdzie ojczyzna.Historię pisze sie na nowo,aby być kombatantem,by drapnąć kilkaset zł.z kasy podatnika.

odpowiedz cytuj
  • xyz 2018-03-05 16:04:03

po wojnie najwięcej grasowało band komunistycznych podszywających się pod podziemie niepodległościowe lub zwykłych band rabunkowych inspirowanych przez komunistyczne władze

odpowiedz cytuj
  • paprodziad 2018-03-05 16:55:53

[cytat]po wojnie najwięcej grasowało band komunistycznych podszywających się pod podziemie niepodległościowe lub zwykłych band rabunkowych inspirowanych przez komunistyczne władze [/cytat]

Poproszę o źródło tej informacji.

odpowiedz cytuj
Reklama

Reklama

Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"