:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

16°C całkowite zachmurzenie

Marsz zbrodniarzy wyklętych.

Dodano: 2018-03-05 12:15:00

odpowiedz cytuj
paprodziad dodano: 2018-03-05 12:15:00
Że też nasze ziomki biorą w tej parodii również udział.
Smutek i żal. :/

Zapytajcie swoich bliskich z okolicznych wiosek. Oczywiście tych, którzy mieli okazję spotkać wyklętych oko w oko. Zapytajcie co sądzą o ich powojennej działalności na podlaskich wsiach. Oni Wam powiedzą kogo stawiacie na piedestały i czy warto to robić.
odpowiedz cytuj
klaudia6 dodano: 2018-03-05 13:25:52
Biorą udział w takich imprezach bo liczą na emerytury kombatanckie.[;-b] Zapomnieli tylko kamizelek odblaskowych założyć , podczas marszu.(myślenie nie boli). [>~]
odpowiedz cytuj
viva19 dodano: 2018-03-05 14:13:59
Dokładnie dziadek mi opowiada jak ci wyklęci z okolic zambrowa walczyli budzili strach i terror we wioskach ile ludzi niewinnych zginęło
odpowiedz cytuj
4boel dodano: 2018-03-05 14:26:09
Ostatnie lata w Polsce to udane zafałszownie najnowszej historii Polski. Bohaterowie zostali zapomniani lub unani za godnych pogardy "komuchów", a bandyci i zbrodniarze wyniesieni na piedestał i uznani za bohaterów. Nie ma dnia tych, co walczyli i ginęli w walce z Niemcami - żołnierzy AK, BCH. AL, I i II Armii LWP, czy Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jest dzień i coraz więcej pomników żołnierzych wyklętych, czyli tych co walczyli z rodakami i ich mordowali, z reguły pospolitych bandytów, którzy pod hasłem walki z komuną, w oczekiwaniu na wybuch III wojny światowej nie podporządkowali się rozkazom rządu londyńskiego i rozpętali wojnę domową.
odpowiedz cytuj
bokser dodano: 2018-03-05 14:47:56
brali od chłopów żony, córki, bimber, żywiec i balowali na sianie śpiewając o mój rozmarynie rozwijaj sie....
odpowiedz cytuj
viva19 dodano: 2018-03-05 14:48:12
Moja rodzina la bardzo dotknięta 2 wojna światowa swych dziadka braci było w AK I WALCZYLI A po wojnie UB zabiło im ojca więc jestem obiektywny i komuna mi się dobrze nie kojarzy A i o wyklętych zdanie mam ne jak większość ludzi co znają troszkę historii
odpowiedz cytuj
waldzam dodano: 2018-03-05 14:53:28
Wymordowali też wielu AKowców,którzy wcześniej walczyli z Niemcami,posłuchali rozkazu o rozwiązaniu AK i nie chcieli podporządkować się pod rozkazy "wyklętych".
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2018-03-05 14:58:28
W 1950 r. byłem na pogrzebie dwóch młodych męzczyzn zabitych nie przez komunistyczne władze,a przez tych zołnierzy wykletych. Temat szeroki,wojna się skończyła w 1945r,a zabijali sie po wojnie przez lata.Z kim Ci wyklęci walczyli ?Czemu nie likwidowali ruskiego reżimu,tylko zabijali swoich pobratanców.
Gdzie był Bóg,gdzie honor,gdzie ojczyzna.Historię pisze sie na nowo,aby być kombatantem,by drapnąć kilkaset zł.z kasy podatnika.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2018-03-05 16:04:03
po wojnie najwięcej grasowało band komunistycznych podszywających się pod podziemie niepodległościowe lub zwykłych band rabunkowych inspirowanych przez komunistyczne władze
odpowiedz cytuj
paprodziad dodano: 2018-03-05 16:55:53
[cytat]po wojnie najwięcej grasowało band komunistycznych podszywających się pod podziemie niepodległościowe lub zwykłych band rabunkowych inspirowanych przez komunistyczne władze [/cytat]

Poproszę o źródło tej informacji.
odpowiedz cytuj

1 | 2 | 3 | 4 ... 9 Następna strona