:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Krok po kroku wracamy do PRL-u . Czy tego właśnie chcemy?


Dodano: 2017-07-22 15:20:59

MLG
odpowiedz cytuj
MLG dodano: 2017-07-22 15:20:59
Krok po kroku wracamy do PRL-u . Odrzucając demokrację liberalną opierającą się na trójpodziale władz, w rzeczywistości wracamy do leninowskiej, sowieckiej zasady jednolitości władzy państwowej. Konstytucja z 1952r. stanowiła, władza najwyższa należy do Sejmu jako emanacji „woli ludu”, któremu podporządkowane są inne instytucje: sądownictwo oraz władza wykonawcza z rządem i Radą Państwa. Nowela z 1976r. dodała do Konstytucji „art. 2a. 1. Przewodnią siłą polityczną społeczeństwa w budowie socjalizmu jest Polska Zjednoczona Partia Robotnicza”.

Prof. Andrzej Burda, prokurator generalny w latach 1957- 1961 tak określał rolę wymiaru sprawiedliwości: „W państwie ludowym, gdzie aparat wymiaru sprawiedliwości służy masom ludowym, otwarte i jasno określenie jego charakteru klasowego może tylko sprzyjać utwierdzaniu więzi między sądami a ludem pracującym. Sądy są społecznie jednorodne z całym aparatem państwowym i służą realizacji wyrażonych w prawach interesów i woli ludu pracującego. Konstytucja PRL nie pozostawia wątpliwości co do tego , iż sądy jako integralna część aparatu państwowego realizują funkcje państwowe i taką linię polityczną, jaką ustala władza ludowa.”

Czy chcemy powrotu do tego co już było?
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-07-22 18:04:35
Czy chcemy,czy nie chcemy już jesteśmy jedna noga w PRL.Kto dziś zorganizuje w Zambrowie protest w obronie sadów,nie ma nikogo,niech się dzieje co chce,oni swoje robia.Był Pan radnym,co mieliśmy do powiedzenia ?a teraz to już w ogóle nikt Pana nawet nie słucha.Za rok ,dwa,z kasa fiskalną bedzie Pan siedział w sadzie inaczej niewpuszczą na sale sądową.
odpowiedz cytuj
MLG dodano: 2017-07-22 20:01:01
Panie Eugeniuszu, z kasą fiskalną siedzę już od kilku lat. Czy mnie już nikt nie słucha?, może tak, może nie. Na tym forum wypowiadam się pierwszy raz od kilku lat, ale moment jest szczególny, nawet „L’Osservatore Romano” napisał, że polski parlament „zdominowany przez posłów mającej większość partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS, prawicowej, nacjonalistycznej i eurosceptycznej) Jarosława Kaczyńskiego” przyjął „kontrowersyjną reformę wymiaru sprawiedliwości, która de facto likwiduje autonomię sądownictwa”.
Pyta Pan : „Kto dziś w Zambrowie zorganizuje protest w obronie sądów" i odpowiada "nie ma nikogo”. W wielu miastach o tej samej godzinie co w Warszawie wolni obywatele sami przychodzili postawić znicz pod budynkami sądów. W Białymstoku nie było żadnego nagłośnienia, ludzie postawili znicze, odśpiewali hymn…. A w Zambrowie, może nie dziś, ale jutro lub po jutrze, albo jeszcze później też się znajdą obywatele, dla których wolność jest wartością, o którą warto zabiegać.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-22 21:58:23
władnie odcięto ostatnią pępowinę łączącą sądy z PRL-lem to że udało się kodomitom wyprowadzić parę tysięcy ludzi na ulicę w dobrze reżyserowanych rozpierduchach ulicznych, potwierdza teorię że tzw. partie zewnętrzne finansowane przez Sorosa jak nowoczesna czy jurgieltnicy berlińsko-moskiewscy dążą do wywołania krwawych zamieszek z zagranicą nie wyszło i z ulicą wychodzi słabo, bo policja już nie pałuje już nawet zadymiarzy, nie będzie już bezkarnych sędziów na telefon, nie będzie już gloryfikowania Sawickich przyłapanych na łapownictwie jak twierdził senator Rulewski
który już przyzwyczaja się do uniformu więziennego.
Trójpodział władzy został przywrócony, Monteskiusz przestrzegał
przed zawłaszczeniem władzy sądowniczej przez sędziów, w trójpodziale władzy to suweren mianuje sędziów a nie oni sami siebie wybierają, to jest nienormalne że pierwsza prezes SN nie wie kim jest suweren. kastra wybrańców została spacyfikowana.
odpowiedz cytuj
Tommi dodano: 2017-07-23 08:55:48
Tak naprawdę, to nigdy z tego PRL nie wyszliśmy. PiS robi to samo (ale nie tak samo) co PO i ma do tego pełne prawo przyznane im przez Polaków w 2015 roku. A partie totalnej opozycji zmierzające powoli ku konfrontacji, co jest równoznaczne ze zdradą stanu,walczą o utracone koryto i profity od lewackich sponsorów. Gdzie są w tym wszystkim zwykli obywatele? Przez jednych i drugich traktowani przedmiotowo. I tak z małymi zmianami od 1945 roku!
odpowiedz cytuj
podlaskie62 dodano: 2017-07-23 14:41:46
Ja bym chętnie poszła na taki protest. teraz jest czas dla młodych ludzi, do nich należy przyszłość i należ odsunąć od władzy człowieka - dziadka, który rządzi całą Polską. Bo może przyjść taki moment, że jak za PRL będziemy mieli problemy z wyjazdem na zachód, jeżeli obrazimy pisiaka, pisowski sędzia i prokurator wsadzi nas do więzienia. Pomimo wykształcenia nie załapiemy się to pracy bo tam przyjmują wyłącznie wiernych prezesowi itp.itp.
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-07-23 16:22:46
[cite user="xyz" date="22.07.2017 21:58"]władnie odcięto ostatnią pępowinę łączącą sądy z PRL-lem to że udało się kodomitom wyprowadzić parę tysięcy ludzi na ulicę w dobrze reżyserowanych rozpierduchach ulicznych, potwierdza teorię że tzw. partie zewnętrzne finansowane przez Sorosa jak nowoczesna czy jurgieltnicy berlińsko-moskiewscy dążą do wywołania krwawych zamieszek z zagranicą nie wyszło i z ulicą wychodzi słabo, bo policja już nie pałuje już nawet zadymiarzy, nie będzie już bezkarnych sędziów na telefon, nie będzie już gloryfikowania Sawickich przyłapanych na łapownictwie jak twierdził senator Rulewski
który już przyzwyczaja się do uniformu więziennego.
Trójpodział władzy został przywrócony, Monteskiusz przestrzegał
przed zawłaszczeniem władzy sądowniczej przez sędziów, w trójpodziale władzy to suweren mianuje sędziów a nie oni sami siebie wybierają, to jest nienormalne że pierwsza prezes SN nie wie kim jest suweren. kastra wybrańców została spacyfikowana. [/cite]O czym Ty baranie pieprzysz,teraz dopiero zaczna się wyroki na telefon,działacza PIS sędzia będzie się bał ukarać,oddali pozew. Przestepcy ze skoków już odetchnęli,już nikt nie odnajdzie przez najbliższe lata wyprowadzonej naszej kasy.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-23 16:48:47
dalej pieprzysz głupoty główni sprawcy w sprawie skok siedzą
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-07-23 23:24:46
[cytat]dalej pieprzysz głupoty główni sprawcy w sprawie skok siedzą [/cytat]

A kto był założycielem skoku jak nie jaki senatro PIsu Bierecki
odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2017-07-24 07:43:20
[cite user="pędziwiatr" date="23.07.2017 23:24"]

A kto był założycielem skoku jak nie jaki senatro PIsu Bierecki[/cite]To dlaczego główny chrzesny Bierecki nie siedzi ?munitet senatorski,a gdzie komisja sejmowa co Amber Gold rozlicza? Afery o braku pięciu miliardów nie dotyka,a szuka kilkuset tysięcy.Tu jest sprawiedliwość zgodna z prawem.Małymi kroczkami wracamy do PRL,a Jarosław już mówi o powstawaniu PGR,czy też PGW.Państwowa gospodarka.
odpowiedz cytuj


1 | 2 | 3 | 4 ... 19 Następna strona