:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C bezchmurnie

Kolejne ulice w podlaskiem do dekomunizacji


Dodano: 2017-10-24 18:39:41

odpowiedz cytuj
Darek dodano: 2017-10-24 18:39:41
A co będzie jak już zmienicie wszystkie nazwy ulic.
Mam rozumieć ,że Polskę wyzwoliła Armia Andersa razem z Armią Krajową ( zakłamanie)
A co z bitwami o Wał Pomorski, Wyzwolenie Warszawy, Forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. A kto walczył o Kołobrzeg. Czysta hipokryzja POPiSu.
Rozumiem należy wszystkich czcić i pamiętać a nie tylko tych których "POWINNO SIĘ PAMIĘTAĆ" !! Opamiętajcie się bo wykosicie CAŁA PAMIĘĆ i HISTORIĘ !!
odpowiedz cytuj
Darek dodano: 2017-10-25 18:19:59
I jeszcze dodam.
Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że CI CO TAK SIĘ TERAZ DOPOMINAJĄ ZERWANIA WSZELKICH BYŁYCH PRL znamion sami w większości byli KACYKAMI PZPR , ZSL lub SD. Bardzo często widywałem ich na uroczystościach przed 1990 rokiem w Jednostce CZERWONYM BORZE ! [/:-[] Czysta HIPOKRYZJA..........
odpowiedz cytuj
Tommi dodano: 2017-10-25 19:30:29
Polska nie została wyzwolona, tylko dostała się pod 2 okupację sowiecką, która trwała do 1992r.-data symboliczna(wyjazd ostatniego żołnierza czerwonoarmisty). Chwała wszystkim żołnierzom, którzy walczyli z naszymi wrogami na wszystkich frontach świata. Wielu z tych, którzy dotarli nawet do Berlina, nawet nie zdawała sobie sprawy, co robi nkwd na zagarnianych terenach. Wielu naiwnie wierzyło w dogadanie się.
odpowiedz cytuj
U96 dodano: 2017-10-25 22:00:59
[cite user="Darek" date="24.10.2017 18:39"]A co będzie jak już zmienicie wszystkie nazwy ulic.
Mam rozumieć ,że Polskę wyzwoliła Armia Andersa razem z Armią Krajową ( zakłamanie)
A co z bitwami o Wał Pomorski, Wyzwolenie Warszawy, Forsowanie Odry i Nysy Łużyckiej. A kto walczył o Kołobrzeg. Czysta hipokryzja POPiSu.
Rozumiem należy wszystkich czcić i pamiętać a nie tylko tych których "POWINNO SIĘ PAMIĘTAĆ" !! Opamiętajcie się bo wykosicie CAŁA PAMIĘĆ i HISTORIĘ !![/cite]Prawdziwą historię "wykosiła" czerwona propaganda przez pół wieku ruskiej dominacji w PRL. Czcić komuchów, to to samo, co czcić faszystów. Ćwierć wieku po odzyskaniu niepodległości czas te kłamstwa wyjaśniać i prostować.
Czerwona zaraza zaczęła "wyzwalać" Polskę ramię w ramię z Niemcami już 17 września 1939 r. na mocy paktu Ribbentrop - Mołotow.
[http]youtube.com/watch?v=eBeKf8iE26M[/http]
Karol Wacław Świerczewski, ps. „Walter” - generał Ludowego Wojska Polskiego patron wielu ulic uwieczniony na banknocie 50-cio złotowym (za PRL) ... próbował wyzwalać Polskę nawet znacznie wcześniej - podczas wojny polsko-bolszewickiej został na własną prośbę skierowany na Front Zachodni i walczył (wraz z armią Michaiła Tuchaczewskiego), jako dowódca 5 batalionu w 510 pułku strzelców (57 Dywizja Strzelców), [B]przeciw oddziałom Wojska Polskiego[/B]...
...W listopadzie 1941 nad Wiaźmą, na skutek popełnionych błędów, dowodzona przez niego dywizja została rozbita podczas odwrotu w bitwie pod Moskwą. Z 10 tysięcy żołnierzy podlegających Świerczewskiemu przy życiu pozostało zaledwie pięciu. Dowództwo, widząc rażącą niekompetencję i pogłębiający się alkoholizm Świerczewskiego, na dwa lata przesunęło go do szkolenia rezerw...
... W grudniu 1944 został dowódcą 2 Armii WP i miał podobne "sukcesy" podczas operacji łużyckiej.
[http]poranny.pl/magazyn/art/5448410,general-karol-swierczewski-walter-to-pijak-i-zbrodniarz,id,t.html[/http]
Nie bez powodu kodeks karny tak samo traktuje faszyzm i komunizm - ale jakoś nie widziałem u nas pomników czy ulic Adolfa, Eichmanna czy Goebbelsa. Za to wiele ulic miało komuszych patronów.
Art. 256 k.k.
§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa... podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, [B]komunistycznej[/B] lub innej totalitarnej.


odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-10-25 23:04:18
pomników faszystów nie ma ale prezydent Gdańska przynajmniej tramwaj nazwa nazwiskiem zbrodniarza niemieckiego co jest już pewnym osiągnięciem
odpowiedz cytuj
Darek dodano: 2017-10-26 12:13:38
Tak woli uwagi!
Doceniajcie to co dostaliście.Bo Polskę wyzwoliła Polska Armia ze Wschodu.
Rzad w 1939 roku dał dyla przez Rumunię razem z Dowództwem AK do ANGLII . Powstanie Warszawskie (rzeź niewinnych cywili) zginęli poprzez błędne decyzje Dowództwa AK. Jakoś nikt o tym nie pisze. Nauczcie się rozumieć HISTORIĘ a nie tylko słuchać. W czasie wojny ginęli POLACY a nie jacyś odmieńcy. Szacunek i pamięć należy im się wszystkim a nie WYBRAŃCOM !
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-10-26 14:22:06
ty jakoś z historią masz na bakier pominąłeś, łagry Katyń czy powojennych bandytów z sądów typu Michnik i MBP
odpowiedz cytuj
Tommi dodano: 2017-10-26 15:17:12
Darek. Historia jest jedna i musi być wolna od propagandy, którejkolwiek ze stron. Niestety po twoim wpisie widać, że poddałeś się aplikacji historii głoszonej w okresie PRL. Dalsza dyskusja na ten temat jest bezcelowa, bo pozbawiona racjonalnego i neutralnego podejścia do faktów historycznych. Pozdrawiam.
odpowiedz cytuj
U96 dodano: 2017-10-26 17:45:42
[cite user="Darek" date="26.10.2017 12:13"]Tak woli uwagi!
Doceniajcie to co dostaliście.Bo Polskę wyzwoliła Polska Armia ze Wschodu.
Rzad w 1939 roku dał dyla przez Rumunię razem z Dowództwem AK do ANGLII . Powstanie Warszawskie (rzeź niewinnych cywili) zginęli poprzez błędne decyzje Dowództwa AK. Jakoś nikt o tym nie pisze. Nauczcie się rozumieć HISTORIĘ a nie tylko słuchać. W czasie wojny ginęli POLACY a nie jacyś odmieńcy. Szacunek i pamięć należy im się wszystkim a nie WYBRAŃCOM ![/cite]Polskę "wyzwoliła" Armia Czerwona przy niewielkim udziale LWP, bo nie mogła pokonać Niemców bez "wyzwolenia" terenów Polski.
Pod koniec 1944 w skład dwóch armii Ludowego Wojska Polskiego wchodziło około 180 000 żołnierzy. Do około 40% korpusu oficerskiego i znaczną część kadry specjalistycznej stanowili żołnierze Armii Czerwonej oddelegowani do służby w Wojsku Polskim. Żołnierze trafiali tam z terenów ZSRR, łagrów, przymusowego werbunku na wyzwolonych terenach i z przymusowego wcielania żołnierzy AK.
Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, które walczyły z Niemcami liczyły łącznie 249 000 żołnierzy (Polaków).
Armia Krajowa liczyła ok. 400 tys. zaprzysiężonych członków a w sumie liczba członków polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej wynosiła ok. 600 000.
Podczas "wyzwalania" terenów Polski zginęło około 600 000 rosyjskich żołnierzy (szkoda, że po "wyzwoleniu", sowieci zapomnieli wrócić do siebie).
Armia Berlinga brała więc zaledwie pewien niewielki udział w wypieraniu Niemców z terenów okupowanych, jednocześnie instalując sowietów, którzy próbowali okupować Polskę już w 1939 r. (i wiele razy wcześniej).

odpowiedz cytuj
Darek dodano: 2017-10-26 18:26:15
Tommi- masz rację. Tak jak piszesz szacunek należy się wszystkim a nie tylko wybrańcom. Pozdrawiam z Mazur :-)
odpowiedz cytuj