:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

18°C rozproszone chmury

Energia odnawialna

Dodano: 2015-10-19 05:28:17

odpowiedz cytuj
energetyka dodano: 2015-10-19 05:28:16
Co sądzicie o energii odnawialnej? Panele, wiatraki co najbardziej się opłaca dla domu jednorodzinnego?
odpowiedz cytuj
cheftain dodano: 2015-10-19 15:59:38
[cytat]Co sądzicie o energii odnawialnej? Panele, wiatraki co najbardziej się opłaca dla domu jednorodzinnego? [/cytat]

Do domu tak na 100% to tylko PGE. Źródła, które wymieniasz w naszym rejonie nie sprawdzą się, ich wykorzystanie może wynieść co najwyżej 5 do 7%. Patrząc średniorocznie. Pozdrawiam.
odpowiedz cytuj
markowski dodano: 2015-10-21 11:45:10
Najlepszym sposobem na pozyskiwanie energii odnawialnej jest budownictwo pasywne.

Dobrze jest skontaktować się z architektem w tym temacie. Wiem z doświadczenia, że biuro architektoniczne z Warszawy - KONSOLA ma bardzo duże doświadczenie w projektowaniu domów pasywnych i energooszczednych. Podpowiedzą jakie rozwiązania zastosować najlepiej.
odpowiedz cytuj
sushi dodano: 2015-10-22 12:25:02
Zgadzam się, takie domy pasywne to niedaleka przyszłość. W sumie na zachodzie to już standard.

Trzeba trochę wydać na początku ale potem są duże oszczędności!!
odpowiedz cytuj
cheftain dodano: 2015-10-26 08:58:01
[cite user="sushi" date="22.10.2015 12:25"]Zgadzam się, takie domy pasywne to niedaleka przyszłość. W sumie na zachodzie to już standard.

Trzeba trochę wydać na początku ale potem są duże oszczędności!![/cite]

Jaka jest różnica w kosztach budowy domu pasywnego, a "normalnego". Pozdrawiam.
odpowiedz cytuj
nemenaslituvas dodano: 2015-11-14 10:45:28
Wszystko zależy od zastosowanej technologii budowy. Zbudowałem kilka lat temu dom, którego zapotrzebowanie energetyczne jest na poziomie 30% tego co zużywają budowane tradycyjnie. To budowa domu energooszczędnego jest niezbyt skomplikowana, jeżeli ma się świadomość jakie są zasady. Mam ogrzewanie pompą ciepła, kolektory słoneczne do ogrzewania wody, rekuperację z gruntowym wymiennikiem ciepła. Ostatnio skorzystałem z programu realizowanego przez Urząd Gminy i założyłem słoneczne ogniwa elektryczne. Postawienie tak wyposażonego domu kosztowało sześć lat temu ok. 3600 zł/metr kwadratowy.
odpowiedz cytuj

1 ... 1