:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C bezchmurnie

droga Wądołki Borowe. Grzymały Ostrożne


Dodano: 2017-11-10 22:28:36

odpowiedz cytuj
nitek-n1 dodano: 2017-11-10 22:28:36
Droga od Wądołk przez Grzymały do Ostrożnego oblepiona obornikiem stwarza zagrożenie dla ruchu kołowego. Otóż gospodarze posiadający duże obory wywożą z tych miejsc nieczystości pozostawione przez zwierzęta- obornik- i rozrzucają to na pola. Pozostała część z nie oczyszczonego rozrzutnika jest rozrzucona po drodze plus to co na kołach się przylepi z pola. Dziś popadał deszcz tego bałaganu było sporo na drodze strach było chamować taki poślizg, na zakręcie w Grzymałach jest staw wodny żeby tam skręcić trzeba było bardzo wolno jechać. Gospodarzu czy zdajesz sobie sprawę z tego że to jest naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym, w innym mieście to byś dostał mandat za zanieczyszczanie i spowodowanie zagrożenia na drodze publicznej, nasyfiłeś to zostaw porządek.

Kierujący ciągnikami mogą dostać od policji mandat nie tylko za brak oświetlenia czy jazdę na podwójnym gazie. Na obszarze działania Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu popularne są zupełnie inne rodzaje wykroczeń.
— Jeśli chodzi o wykroczenia popełniane przez rolników, najczęstsze interwencje dotyczą zanieczyszczania drogi sprzętem jadącym z pól — informuje młodszy aspirant Ewa Śniadowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Winowajcy są karani przez tamtejszych mundurowych najczęściej na mocy art. 91 kodeksu wykroczeń, w którym czytamy, że „kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany”. Można się tu jednak posłużyć także prawem o ruchu drogowym, które również zabrania „zaśmiecania lub zanieczyszczania drogi” (art. 45, ust. 1, pkt 9).

Warto więc pamiętać, aby jadąc na pole lub z niego wracając, odpowiednio zabezpieczyć przewożony ładunek. Na przykład przy transporcie obornika lub gnojowicy powinniśmy zadbać o to, aby nic na jezdnię nie spadało i nie skapywało. Przy przewożeniu słomy lub siana tak je docisnąć do przyczepy, abyśmy przy silniejszych podmuchach wiatru bądź jeździe po wybojach nie pozostawiali po sobie pamiątek na drodze również, gdy słoma i siano są transportowane niesprasowane i luzem. Zwróćmy też uwagę na to, że te ostatnie mogą również po nas zostać na ogrodzeniach mijanych posesji, jeśli ułożony przez nas luźny ładunek będzie znacznie wystawał poza przyczepę, a my będziemy jechać bardzo blisko pobocza. Podobnie przy zwożeniu do gospodarstwa płodów rolnych — np. zbóż i roślin okopowych — zatroszczmy się o to, aby przyczepę odpowiednio uszczelnić i nie usypujmy na niej zbyt wysokich gór materiałów, z których łatwo mogłyby się stoczyć na jezdnię.

Zanieczyścić jezdnię łatwo też samymi kołami ciągnika i przyczepy, na przykład gdy wracamy z pola, na którym rozrzucaliśmy obornik. Warto więc w podobnych okolicznościach wozić ze sobą np. miotłę lub szczotkę, którą przed wjechaniem na drogę zgarniemy z kół poprzyklejane do nich nieczystości.

Przeczytaj cały tekst: Półtora tysiąca za zanieczyszczenie drogi - o wykroczeniach traktorzystów - Rolnicze ABC http://rolniczeabc.pl/253615,Poltora-tysiaca-za-zanieczyszczenie-drogi-o-wykroczeniach-traktorzystow.html#ixzz4y4EvW7nI
odpowiedz cytuj
litek dodano: 2017-11-11 10:19:39
Za takie zaśmiecanie drogi w Niemczech to Panowie rolnicy w skórze by nie usiedzieli. W razie wypadku to oni ponoszą koszty leczenia i renty dla poszkodowanych.
Polska to dziki kraj. Wyjazd z budowy ,stoi człowiek z miotło i sprząta piach wywożony z budowy.
A rolnik ma to w dupie. A nich se mieszczuch jezdą po swoim asfalcie. Jak policja by tak rypła jednemu z drugim to szybciutko zaczęli by sprzątać po sobie.
To jak nowa Pani Komendant może by tok spróbować ?
Było by mniej kolizji i niebezpiecznych sytuacji.[e-^]
odpowiedz cytuj
Posejdon16mx dodano: 2017-11-11 19:36:00
Fakt były wypadki w Wądołkach, czy przez zanieczyszczoną ulicę.Ja jestem za tym aby o takim przypadku pisać,policja pouczać, bo jest od tego a nie zaraz złośliwie karać.Przyrównywać POLSKĘ do Niemiec.Jeśli jesteście tacy pokorni pomóżcie dla rolnika.To jest wieś i może krowa wyskoczyć na ulicę i bum ,winien rolnik, Jadąc trasą S8 wyskakuje ŁOŚ i co bum winien kto rolnik.Więc trzeba jeździć samochodem spokojnie nie nerwowo [:-)][zly]
odpowiedz cytuj
Mnich dodano: 2017-11-11 20:55:31
A Ty tak sprzątasz po sobie. Proponuję jechać do rolnika na tydzień i popracować przy takim sprzątaniu. Daje tobie kilka godzin i byś podziękował za taką robotę. Najlepiej gadać na rolnika żeby nie on to nie wiedział byś jak smakuje mleko i inne produkty. W Wadolkach jest ograniczenie więc stosuj się do nich w razie kolizji możesz dochodzić swojej prawdy w sądach. Nie porównuj rolnika do firm drogowych bo oni dostają ogromną kase od państwa na budowe a rolnik musi sam zapracować. Firmy budowlane też do końca nie sa tak dokladne przy takim sprzątaniu jezdze to widzę co się dzieje.
odpowiedz cytuj
Ata dodano: 2017-11-11 21:20:23
Na innych drogach nie jest lepiej mroczki, Sasiny to samo obornik błoto itp.... i nikt tego nie widzi ?? Po co rolnikom nowe drogi jak oni nie umieją tego uszanować.....
odpowiedz cytuj
paprodziad dodano: 2017-11-11 21:47:56
łoj tam, łoj tam. jakoś to bedzie!

tosz to Polska. tu nikomu nie zależy.

...a szkoda :/
odpowiedz cytuj
litek dodano: 2017-11-11 23:22:58
Nie piszę tu o Wądołkach lecz o polskiej wsi. Dopłaty dostali jak i inni rolnicy z Europy ,to i niech sprzątają jak na zachodzie.
Ot i cała krytyka się posypie.
odpowiedz cytuj
zibi dodano: 2017-11-12 06:14:22
[cytat]A Ty tak sprzątasz po sobie. Proponuję jechać do rolnika na tydzień i popracować przy takim sprzątaniu. Daje tobie kilka godzin i byś podziękował za taką robotę. Najlepiej gadać na rolnika żeby nie on to nie wiedział byś jak smakuje mleko i inne produkty. W Wadolkach jest ograniczenie więc stosuj się do nich w razie kolizji możesz dochodzić swojej prawdy w sądach. Nie porównuj rolnika do firm drogowych bo oni dostają ogromną kase od państwa na budowe a rolnik musi sam zapracować. Firmy budowlane też do końca nie sa tak dokladne przy takim sprzątaniu jezdze to widzę co się dzieje. [/cytat]

Nikt tu nie umniejsza pracy rolnika, ale chodzi o odrobinę przyzwoitości. Czy rolnik jeżeli mu się rozwali z rozrzutnika obornik na jego podwórku na jego pięknie ułożoną nową kostkę nie sprzątnie tego? No pewnie sprzątnie. Ale jak to się stanie na drodze publicznej tzn. wspólnej, a jak wspólnej to niczyjej, to już tego nie zrobi. A dlaczego pomijając już bezpieczeństwo, ja jako użytkownik tej drogi który również łoży z niej ze swoich podatków mam mieć ubabrane całe podwozie łącznie z dolnymi częściami błotników w swoim samochodzie. Trochę chęci i niewielki wkład pracy aby sprzęt rolniczy trochę ogarnąć, aby nie rozciągać tych nieczystości a o ile życie byłoby przyjemniejsze.
odpowiedz cytuj
U96 dodano: 2017-11-12 11:15:59
[cytat]A Ty tak sprzątasz po sobie. Proponuję jechać do rolnika na tydzień i popracować przy takim sprzątaniu. Daje tobie kilka godzin i byś podziękował za taką robotę. Najlepiej gadać na rolnika żeby nie on to nie wiedział byś jak smakuje mleko i inne produkty. W Wadolkach jest ograniczenie więc stosuj się do nich w razie kolizji możesz dochodzić swojej prawdy w sądach. Nie porównuj rolnika do firm drogowych bo oni dostają ogromną kase od państwa na budowe a rolnik musi sam zapracować. Firmy budowlane też do końca nie sa tak dokladne przy takim sprzątaniu jezdze to widzę co się dzieje. [/cytat]Według Mnicha rolnicy to kolejne święte krowy, które powinny mieć przywileje, bo mają ciężką pracę. Każdy kierowca jak zaświni drogę ma posprzątać i ponosi za to odpowiedzialność - ale nie rolnik. Bo on ma ciężką pracę. Tylko co mnie to obchodzi? Rolnik nikomu nie oddaje swoich plonów za darmo, tylko robi to dla zysku - dokładnie jak firma transportowa czy budowlana (ale z dopłatami). Policja powinna nauczyć porządku rolasów stwarzających niebezpieczeństwo na drogach i chyba nie ma o czym tu dyskutować. Ludzie mają ginąć, tracić mienie i zdrowie, bo rolnik ma ciężką pracę i wszystkich innych w d...e?
odpowiedz cytuj
markiza dodano: 2017-11-12 11:33:27
Brudas, to brudas i nie ma na to wytłumaczenia! Dlaczego w innych krajach można, a u nas to brud, smród i ubóstwo! Pomimo dopłat i wykupowania mieszkań w mieście ciągle narzekają! Takie wieśniaki- cwaniaki sprowadzili sie ostatnio do domu w Zambrowie i parkują samochody na parkingu spółdzielni, nie u siebie pod domem! Bo po co wdychać spaliny i sprzątać, kiedy spółdzielnia posprząta i głupi lokatorzy spółdzielni zapłacą!
odpowiedz cytuj