:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  16°C całkowite zachmurzenie

Beata Szydło stanie przed Trybunałem Stanu? Pojawiły się obciążające ją dokumenty


Dodano: 2017-11-29 21:08:32

odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-11-29 21:08:32
Beata Szydło stanie przed Trybunałem Stanu? Pojawiły się obciążające ją dokumenty
Czarne chmury zbierają się nad premier Beatą Szydło? Internauci, w tym politycy, udostępniają w mediach społecznościowych zdjęcia dokumentu, który ma stawiać szefową rządu w niekorzystnym świetle. Jak alarmują, wynika z niego, że to Szydło wydała polecenie, by nie publikować wyroków Trybunału Konstytucyjnego. W rozmowie z WP poseł Krzysztof Brejza zapowiada, że PO nie będzie patrzyła na to bezczynnie.
Zdjęcie udostępniane w sieci przedstawia dokument z podpisami Beaty Kempy i Jolanty Rusiniak, prezes Rządowego Centrum Legislacji. Jest to protokół przesłuchania Rusiniak z listopada 2016 roku ze śledztwa ws. nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. Wyrok dotyczył nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS.

Śledztwo wszczęto w listopadzie 2016 roku, umorzono je na początku 2017 r. z braku znamion przestępstwa. Kilka dni temu Helsińska Fundacja Praw Człowieka upubliczniła postanowienie sądu nakazujące prokuraturze wszczęcie śledztwa. W środę opublikowała z kolei liczne dokumenty z jego przebiegu, m.in. protokół przesłuchania Rusiniak. Jak wynika z treści dokumentu, zeznała ona, że to Szydło osobiście poleciła jej nie kierować wyroku do zredagowania i ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
O sprawie alarmuje m.in. Adrian Zandberg z Razem. Według niego, dokument mógłby być w przyszłości podstawą do postawienia premier rządu przed TS.
Zgadza się z nim Marcin Kieriwński z Platformy Obywatelskiej. W rozmowie z WP przyznał jednak, że do doprowadzenia przed Trybunał Stanu dojdzie dopiero po zmianie władzy.

Co więcej, jest pewny, że decyzji w sprawie wyroków nie podjęła Kempa. - Prawdziwym decydentem jest Jarosław Kaczyński - podkreślił.
- To bulwersujące - tak z kolei sprawę skomentował Krzysztof Brejza z PO. Na ocenie się nie skończyło. - Złożymy interpelację. Będziemy domagać się od Szydło wyjaśnień - zadeklarował.

Zobacz też: **Sąd Najwyższy będzie respektować niepublikowane wyroki TK**

Próbowaliśmy skontaktować się z rzecznikiem rządu Rafałem Bochenkiem, bezkutecznie.

"To jest kryminał" - piszą użytkownicy Twittera.

[B]Ciekawy artykuł pojawił się na www.wp.pl. Dotyczy Pani premier i łamania konstytucji i zakazu publikowania w dzienniku ustaw nie przychylnych ustaw, które nie odpowiadały PISOWI. Swoje ustawy pisane na kolanie przepycha się pod osłoną nocy. Ładną mamy białorusko -rosyjską psueduo demokracje!!![/B][U][/U]
odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2017-11-29 23:12:32
Pani jest mocno wierząca,ale ja już nie,bo trybunał stanu też będzie wkrótce upartyjniony i wyrok wiadomy. zero winy
odpowiedz cytuj
podlaskie62 dodano: 2017-11-30 18:58:05
Nie tylko Szydło powinna stanąć przed trybunałem stanu ale również Duda i wielu polityków sekty PiS, którzy z Polski uczynili nic nieznaczące państwo, którzy ciągle łamią polską konstytucję na którą przyrzekali jako posłowie i którzy zachowują się jak ludzie z innej planety. A obserwując debaty na temat sądów posłowie PiS nie wiedzą o czym się debatuje, zachowują się kukiełki wypuszczone z worka, siedzą takie pajace i udają,że im się wszystko należy. To jest bardzo przykre. Ale mam nadzieję, że nadejdzie taki czas kiedy wszyscy łamiący naszą konstytucję zostana postawienie przed trybunał stanu. Teraz nie ma szans bo PiS ma większość.
odpowiedz cytuj
terminator dodano: 2017-11-30 19:39:21
[cytat]Nie tylko Szydło powinna stanąć przed trybunałem stanu ale również Duda i wielu polityków sekty PiS, którzy z Polski uczynili nic nieznaczące państwo, którzy ciągle łamią polską konstytucję na którą przyrzekali jako posłowie i którzy zachowują się jak ludzie z innej planety. A obserwując debaty na temat sądów posłowie PiS nie wiedzą o czym się debatuje, zachowują się kukiełki wypuszczone z worka, siedzą takie pajace i udają,że im się wszystko należy. To jest bardzo przykre. Ale mam nadzieję, że nadejdzie taki czas kiedy wszyscy łamiący naszą konstytucję zostana postawienie przed trybunał stanu. Teraz nie ma szans bo PiS ma większość.[/cytat]

Muszę Cie zasmucić PIS będzie jeszcze dłuuugo rządził, najlepiej odpocznij od polityki.

Naprawa Państwa trwa i na szczęście docenia ją większość ankietowanych.
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-11-30 22:22:57
[cite user="terminator" date="30.11.2017 19:39"]

Muszę Cie zasmucić PIS będzie jeszcze dłuuugo rządził, najlepiej odpocznij od polityki.

Naprawa Państwa trwa i na szczęście docenia ją większość ankietowanych. [/cite]


Rozumiem ze mówi Pan o ankietach na zamówienie telewizji publicznej???
odpowiedz cytuj
terminator dodano: 2017-12-01 07:59:31
[cite user="pędziwiatr" date="30.11.2017 22:22"]


Rozumiem ze mówi Pan o ankietach na zamówienie telewizji publicznej???[/cite]

Wystarczy wpisać w dowolnej przeglądarce: aktualny sondaż dla partii politycznych
odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2017-12-01 08:12:10
[cite user="terminator" date="01.12.2017 07:59"]

Wystarczy wpisać w dowolnej przeglądarce: aktualny sondaż dla partii politycznych[/cite]Zapamiętaj sobie ,PiS nic nie nauczył się na błędach PO.Ich sondaże o kant d.potłuc,mohery przez najbliższe lata będą ich wybierać. Era moherów kończy się za 5 lat,więc ich rzady będą trwać tak jak rzady PO. PROBLEM W TYM CO TERAZ SOBIE PRZYGARNĄ NASTĘPNI JUŻ TEGO NIE ODRZUCĄ. Złotego koryta nikt nie zmienia.Rewolucja w Polsce za kilkanaście lat nieunikniona jak przy korycie tacy posłowie jak Niesiołowski, Macierewicz Piotrowicz,Pawłowicz ,
odpowiedz cytuj
terminator dodano: 2017-12-01 09:15:56
[cytat]Zapamiętaj sobie ,PiS nic nie nauczył się na błędach PO.Ich sondaże o kant d.potłuc,mohery przez najbliższe lata będą ich wybierać. Era moherów kończy się za 5 lat,więc ich rzady będą trwać tak jak rzady PO. PROBLEM W TYM CO TERAZ SOBIE PRZYGARNĄ NASTĘPNI JUŻ TEGO NIE ODRZUCĄ. Złotego koryta nikt nie zmienia.Rewolucja w Polsce za kilkanaście lat nieunikniona jak przy korycie tacy posłowie jak Niesiołowski, Macierewicz Piotrowicz,Pawłowicz ,[/cytat]

Właśnie że spora cześć wyborców PIS to przedział 35-45 lat.
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-12-01 14:21:21
[cite user="terminator" date="01.12.2017 09:15"]

Właśnie że spora cześć wyborców PIS to przedział 35-45 lat.[/cite]Masz rację ale to sa wyborcy ze wsi a tam ich jest garstka.Zobaczymy co będziesz pisał za osiem lat.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-12-01 15:24:49
[cite user="terminator" date="01.12.2017 09:15"]

Właśnie że spora cześć wyborców PIS to przedział 35-45 lat.[/cite]

opozycja a przynajmniej ta je część ogłupiała czyli i znacząca część tzw. moherów jak to sam siebie określa łaskawca genek a są to działacze pzpr wsioki i inne elementy terroru. po prostu wymiera
stąd PiS ma przewagę w sondażach
odpowiedz cytuj


1 | 2 | 3 | 4 ... 6 Następna strona