:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Artyści apelują do Andrzeja Dudy. List podpisał też szwagier prezydenta!!! Czy takie działania dadzą do myślenia Prezydentowi???Ludzie kultury napisali też list otwarty do Andrzeja Dudy!!!


Dodano: 2017-07-19 10:29:20

odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-07-19 10:29:21
Artyści apelują do Andrzeja Dudy. List podpisał też szwagier Prezydenta.
W obronę sądownictwa przed zakusami Prawa i Sprawiedliwości zaangażowali się też artyści. Pod listem do Andrzeja Dudy widnieje niemal 200 podpisów. Wśród nich Jakuba Kornhausera, pisarza i szwagra prezydenta.
Artyści mocno angażują się w spór wokół Sądu Najwyższego. W niedzilę przed Sejmem oklaskiwano przemówienie aktorki Doroty Stalińskiej, o którym pisaliśmy w WP. Także we wtorek można było spotkać ludzi kultury przed Sejmem, rozmawialiśmy z Mają Ostaszewską.
Ludzie kultury napisali też list otwarty do Andrzeja Dudy. Cały czas pojawiają się pod nim kolejne podpisy, we wtorek o godz. 19 było ich 177. Jednym z sygnatariuszy jest brat Agaty Dudy Jakub Kornhauser. Szwagier prezydenta rzadko wypowiada się o polityce, ale kiedy to robi, sceptycznie ocenia politykę Prawa i Sprawiedliwości. Poglądów prezydenta nie podziela też jego teść Julian Kornhauser.

Ludzie kultury apelują o zawetowanie zmian, które przegłosowano w Sejmie. "Odpowiednim na to określeniem jest „zamach stanu”. Na to nie ma i nie będzie naszej zgody" - oceniają. "To konstytucja zawiera rotę przysięgi prezydenckiej, którą złożył Pan nam, czyli narodowi, mówiąc: "dochowam wierności postanowieniom konstytucji". I to Pan – po zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego – jest ostatnią instancją, która może zatrzymać zamach stanu" - czytamy w liście.
[B]
List do Prezydenta RP[/B]

Pan Prezydent RP Andrzej Duda,

Szanowny Panie Prezydencie, w roku 1997 Zgromadzenie Narodowe uchwaliło Konstytucję RP, a naród, czyli wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, przyjął ją jako ramy ustroju państwa, czyli naszego wspólnego dobra. To zbiór zasadniczych reguł, z którymi musi się zgadzać każdy przepis stanowionego prawa.

Teraz, kiedy pojawiają się głosy o tym, że wola narodu powinna stać ponad prawem, przypomnieć trzeba, że to właśnie konstytucja wynika z woli narodu, to prawo jest tej woli emanacją. Konstytucja, jak każde dzieło człowieka, nie jest bytem idealnym – i można ją poprawiać. Jednak nie w drodze zwykłych ustaw, ale jedynie zgodnie z procedurami w konstytucji zapisanymi.

My, polscy pisarze, artyści, naukowcy, wiemy aż za dobrze, że w bezpośrednim starciu słowa są słabsze od siły. Nie możemy jednak milczeć, kiedy podstawy naszego wspólnego państwa są burzone. Byliśmy świadkami obezwładnienia Trybunału Konstytucyjnego, teraz jesteśmy świadkami wprowadzania niekonstytucyjnych przepisów, które likwidują zasadę trójpodziału władzy i stoją w sprzeczności z zasadami demokracji, spychając Polskę w ustrój autorytarny. Odpowiednim na to określeniem jest „zamach stanu”. Na to nie ma i nie będzie naszej zgody.

Zwracamy się do Pana, Panie Prezydencie, ponieważ to z konstytucji wynika powaga Pańskiego urzędu. To konstytucja zawiera rotę przysięgi prezydenckiej, którą złożył Pan nam, czyli narodowi, mówiąc: „dochowam wierności postanowieniom konstytucji”. I to Pan – po zawłaszczeniu Trybunału Konstytucyjnego – jest ostatnią instancją, która może zatrzymać zamach stanu. Apelujemy więc, by nie podpisywał Pan ustaw, które podporządkowują władzę sądowniczą władzy ustawodawczej i wykonawczej.

Idea listu narodziła się w środowisku literackim. Wśród 177 ludzi kultury, którzy do godz. 19 we wtorek 18 lipca podpisali list, są także aktorzy, reżyserzy filmowi i teatralni, aktorzy, muzycy czy naukowcy. Listę podpisów będziemy aktualizować.

Janusz Anderman,

Agnieszka Arnold,

Filip Bajon,

Aleksandra Bańkowska,

Joanna Bator,

Edwin Bendyk,

Witold Bereś,

Michał Bilewicz,

Jacek Bocheński,

Robert Bolesto,

Katarzyna Boni,

Zofia Boni,

prof. Włodzimierz Borodziej,

prof. Jerzy Bralczyk,

Piotr Bratkowski,

Marek Brodzki,

Leszek Bugajski,

Patrycja Bukalska,

Krzysztof Burnetko,

Elżbieta Cherezińska,

Wojciech Chmielarz,

Beata Chmiel,

Beata Chomątowska,

prof. Jacek Chrobaczyński,

Sylwia Chutnik,

Magdalena Cielecka,

Maciej Cisło,

Jacek Dehnel,

Artur Domosławski,

Łukasz Drobnik,

Anna Dziewit-Meller,

prof. Barbara Engelking,

Jacek Fedorowicz,

Natalia Fiedorczuk,

prof. Magdalena Fikus,

Beata Fudalej,

Janusz Gajos,

Kira Gałczyńska,

Agnieszka Glińska,

Janusz Głowacki,

Michał Głowiński,

Anna Górecka,

Paweł Goźliński,

Manuela Gretkowska,

Katarzyna Grochola,

Magdalena Grzebałkowska,

Remigiusz Grzela,

Małgorzata Gutowska-Adamczyk,

Marta Guzowska,

Marta Habior,

Agnieszka Haska,

Józef Hen,

Katarzyna Herbert,

Agnieszka Holland,

Jacek Hugo-Bader,

Jerzy Illg,

Krystyna Janda,

Aleksander Janicki,

prof. Maria Janion,

Anna Janko,

Ignacy Karpowicz,

Grzegorz Kasdepke,

Magdalena Kicińska,

Piotr Kofta,

Marcin Kołodziejczyk,

Jan Jakub Kolski,

Michał Komar,

Andrzej Kopacki,

Justyna Kopińska,

Jakub Kornhauser,

Karolina Korwin-Piotrowska,

Krzysztof Kowalewski,

Bodo Kox,

Hanna Krall,

Anna Król,

Tadeusz Król,

Cezary Kosiński,

Krystyna Krynicka,

Ryszard Krynicki,

Sylwia Kubryńska,

Angelika Kuźniak,

Borys Lankosz,

Cezary Łazarewicz,

Ewa Lipska,

Renata Lis,

Paweł Łoziński,

Tomasz Łubieński,

Stanisław Łubieński,

Maciej Łubieński,

Małgorzata Łukasiewicz,

prof. Paweł Machcewicz,

Ewa Machulska,

Juliusz Machulski,

Agnieszka Maciejowska,

Krzysztof Majer,

Dorota Masłowska,

Marcin Meller,

Zygmunt Miłoszewski,

Remigiusz Mróz,

Andrzej Muszyński,

Wiesław Myśliwski,

Marek Napiórkowski,

Chris Niedenthal,

Karolina Niedenthal,

Wojciech Nowicki,

Joanna Olczak-Ronikier,

prof. Małgorzata Omilanowska,

Kazimierz Orłoś,

Lidia Ostałowska,

Maja Ostaszewska,

Michał Pabian,

Magdalena Parys,

Edward Pasewicz,

Władysław Pasikowski,

Roman Pawłowski,

Maria Peszek,

Jan Peszek,

Grzegorz Piątek,

Jerzy Pilch,

Marian Pilot,

Grażyna Plebanek,

Paweł Potoroczyn,

Marek Rabij,

Jerzy Radziwiłowicz,

Małgorzata Rejmer,

Janusz Rudnicki,

Michał Rusinek,

Eustachy Rylski,

Hanna Samson,

Andrzej Saramonowicz,

Małgorzata Saramonowicz,

Marcin Sendecki,

Andrzej Seweryn,

Maciej Siembieda,

Adam Sitarek,

Alina Skibińska,

Wojtek Smarzowski,

Agnieszka Smoczyńska,

Jan Sowa,

Filip Springer,

Jerzy Stachowicz,

Maciej Stuhr,

Dionisios Sturis,

Klementyna Suchanow,

Agnieszka Suchora,

Katarzyna Surmiak-Domańska,

Jakub Szamałek,

Ziemowit Szczerek,

Kazimiera Szczuka,

Mariusz Szczygieł,

Monika Sznajderman,

Piotr Tarczyński,

Tomasz Thun-Janowski,

Wojciech Tochman,

Olga Tokarczuk,

prof. Joanna Tokarska-Bakir,

Mirosław Tryczyk,

Mikołaj Trzaska,

Katarzyna Tubylewicz,

Magdalena Tulli,

Agata Tuszyńska,

Magdalena Umer,

Michał Urbaniak,

Krzysztof Varga,

Michał Walczak,

Robert Więckiewicz,

Paulina Wilk,

Ewa Winnicka,

Mirosław Wlekły,

Ludwika Włodek,

Kuba Wojtaszczyk,

Tomasz Wolski,

Michał Zadara,

Adam Zagajewski,

prof. Anna Zapalec,

Andrzej Zieliński,

Maria Zmarz-Koczanowicz

Już po opublikowaniu list podpisali także:

Gosia Baczyńska, Marcin Baczyński, Katarzyna Bielas, Bartłomiej Bobrowski, Łukasz Borkowski, Marek Borowski, Monika Buchowiec, Jan Buchwald, Michał Buszewicz, Leszek Bzdyl, Beata Chmiel, Łukasz Chotkowski, Andrzej Chyra, Mariusz Czubaj, Helena Datner, Paweł Demirski, Sonia Draga, Lilia Duda, Marta Eloy Cichocka, Joanna Fabicka, Tomasz, Fiałkowski, Piotr, Fiedler, Bartosz Frąckowiak, Janusz Gajos, Krzysztof Garbaczewski, Jacek Głomb, Natasza Goerke, Małgorzata Hajewska, Małgorzata Halber, Julia Holewińska, Jan Holoubek, Anna Ilczuk, Marta Jalowska, Elżbieta Janicka, Jagna Janicka, Katarzyna Janowska, Albert Jawłowski, Manula Kalicka, Jakub Kamieński, Dorota Kędzierzawska, Jan Kidawa-Błoński, Ula Kijak, Andrzej Kłak, Jarosław Klejnocki, Barbara Klicka, prof. Krzysztof Knittel, Maja Komorowska, Natalia Korczakowska, Natalia Korczakowska, Cezary Kosiński, Bartosz Kosowski, Matylda Kotlińska, Kuba Kowalski, Ivo Krankowski, Agata Kucińska, Igor Kujawski, Magdalena Łazarkiewicz, Rafael Lewandowski, Izabela Łopuch, Paweł Łysak, Karolina Maciejaszek, Łukasz Maciejewski, Krzysztof Majer, Grzegorz Małecki, Mateusz Marczewski, Marta Mazuś, Michał Merczyński, Tomasz Mielnik, Sofia Mietielica, Jarosław Mikołajewski, Aniela Mikucka, Marta Miłoszewska, Weronika Murek, Michał Nogaś, Tadeusz Nyczek, Małgorzata Omilanowska, Pia Partum, Marcin Perchuć, Monika Piątkowska, Jacek Poniedziałek, Zbigniew Preisner, Malina Prześluga, Maciej Psiuk, Adam Puławski, Katarzyna Raduszyńska, Karol Radziszewski, Arthur Reinhart, Paweł P. Reszka, Robert Rient, Piotr Rogucki, Modest Ruciński, Bartek Sabela, Ewa Skibińska, Jakub Skrzywanek, Dominika Słowik, Justyna Sobolewska, Marta Sokołowska, Magdalena Sroka, Krystyna Starczewska, Piotr Stasik, Beata Stasińska, Andrzej Stasiuk, Sergiusz Sterna-Stachowicz, Dominik Strycharski, Monika Strzępka, Witold Szabłowski, Jakub Szamałek, Marcin Szczygielski, Adam Szczyszczaj, Julia Szmyt, Monika Sznajderman, Andrzej Szubski, Anna Tomaszewska, Grzegorz Turnau, Anna Turowiec, Łukasz Twarkowski, Paweł Walicki, Krzysztof Warlikowski, Marcin Wicha, Anna Wieczur-Bluszcz, Mariusz Wilczyński, Janusz Leon Wiśniewski, Małgorzata Wojciechowska, Pior Wojciechowski, Maria Wojtyszko, Adam Wojtyszko, Henryk Woźniakowski, Iwo Zaniewski, Janusz Zaorski, Maciej Zieliński


Idzie dobra zmiana!!! Bardzo szybko wymiata. Zastanawiam się jak długo jeszcze Polacy wytrzymają???
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-19 13:24:47
różnej maści pacykarzom i innym oszołomom mieniących się artystami popieprzyło się we łbach jest prosta zasada to nie pies miele ogonem a nie ogon psem
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-19 13:30:00
""List podpisał też szwagier prezydenta""

a co to ma do rzeczy nawet prezydent może mieć szwagra kretyna
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-07-19 19:30:24
[cite user="xyz" date="19.07.2017 13:24"]różnej maści pacykarzom i innym oszołomom mieniących się artystami popieprzyło się we łbach jest prosta zasada to nie pies miele ogonem a nie ogon psem [/cite

Panie xyz radny powiatowy z PSL,co byś nie pieprzył,to i tak dobra zmiana się na Tobie poznała i nie dołączysz do Misiewiczów.List do prezydenta pewnie podpisali artyści drugiego sortu.To baranie w końcu kto kręci ogonem ?pies czy baran.
odpowiedz cytuj
pędziwiatr dodano: 2017-07-19 23:46:36
[cite user="xyz" date="19.07.2017 13:30"] ""List podpisał też szwagier prezydenta""

a co to ma do rzeczy nawet prezydent może mieć szwagra kretyna [/cite]

Albo szwagier prezydenta???
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-20 01:04:20
pisać mogą też pracownicy MPO, komediantów nikt o zdanie nie pyta, co niektórych oderwali od koryta, a świnia odganiana od żarełka kwiczy
odpowiedz cytuj
Niezależny dodano: 2017-07-20 08:19:50
[cite user="xyz" date="20.07.2017 01:04"]pisać mogą też pracownicy MPO, komediantów nikt o zdanie nie pyta, co niektórych oderwali od koryta, a świnia odganiana od żarełka kwiczy jak większe świnie się pchają do koryta,Mieli zlikwidować część tych koryt,a ciągle dostaiają nowe i budują nowe chlenie np. Państwowe Gospodarstwo Wodne -Wody Polskie . PGW a były PGR
Czy dla radnego xyz będzie większe koryto tego nie wiemy.
odpowiedz cytuj
xyz dodano: 2017-07-20 12:43:49
nawet nie wiesz p czym piszesz
odpowiedz cytuj
Kaczyński dodano: 2017-07-20 13:13:17
Wypowiedz była skierowana do radnego xyz,a skoro ni e jesteś radnym,to po co otwierasz dziób
odpowiedz cytuj


1 ... 1