:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C bezchmurnie

Żywa szopka w Szumowie

W okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy podziwiać szopki w kościołach. Niecodzienną stajenkę przygotowano w Szumowie. Jej atrakcją są żywe zwierzęta: kucyk, owieczki, koziołek, króliki, gołębie i kury.

Na terenie "miniskansenu" tuż obok kościoła parafialnego pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie od czwartku, 22 grudnia można zobaczyć żywą szopkę bożonarodzeniową. W zainscenizowanej stajence w centralnym miejscu umieszczony jest żłóbek z Dzieciątkiem, a tuz obok figury Maryi i św. Józefa oraz pasterzy, anioła i Trzech Króli. Dla najmłodszych wielką atrakcją szopki są żywe zwierzęta: kucyk, owieczki, koziołek, króliki, gołębie i kury.

Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman składa serdeczne podziękowania pracownikom Warsztatów Terapii Zajęciowej i księdzu Marcinowi Ołtarzewskiemu za nieocenioną pomoc w urządzeniu szopki. Dziękuje również wszystkim osobom, które wypożyczyły zwierzęta.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do zwiedzania stajenki.

Polecamy:
:: O Bożym Narodzeniu w zambrowskiej „Piątce”
:: Szopki bożonarodzeniowe w zambrowskich parafiach [foto+video]
:: Wigilia w OWR Caritas [foto]
:: Świąteczna wieczerza w zambrowskiej bursie
:: Wigilia w Paproci Dużej
:: Zapach świątecznych pierników w szkole
:: Jasełka w wykonaniu najmłodszych [foto]
:: Boże Narodzenie w Zespole Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych [foto]
:: Świąteczna atmosfera w MP6 [foto]
:: Opłatek i łzy za więziennymi murami

Żywa szopka w Szumowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org