:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -6°C pochmurno z przejaśnieniami

ZSO na 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży

W dniach 6-9 czerwca odbył się 31. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży. W ramach konkursu zaprezentowało się 14 teatrów z całego świata m.in. Rosji, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Niemiec, Islandii, Portugalii, Iranu, Włoch, Czech oraz Białorusi. Udział w konkursie wzięła również grupa uczniów ucząca się języka rosyjskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie.

Z roku na rok zainteresowanie festiwalem rośnie i coraz więcej grup teatralnych chce prezentować swoje sztuki w Łomży. Spektakle w ramach „Walizki” były wystawiane w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży, Miejskim Domu Kultury i sali widowiskowej przy ul. Sadowej. Nie zabrakło również teatru w przestrzeni miejskiej. Artystów można było spotkać na Starym Rynku, placu katedralnym, czy ulicy Farnej.

 

31. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży zaliczany jest do najbardziej prestiżowych przeglądów małych form teatralnych w Europie. Jego celem jest przełamywanie stereotypów, granic realnych, symbolicznych i społecznych. Spektakle co roku oglądane są przez liczne grono widzów. W tym roku na wydarzenie przybyły grupy teatralne z najdalszych zakątków świata. Także grupa uczniów ucząca się języka rosyjskiego w ZSO w Zambrowie, w piątek (8 czerwca) pojawiła się na festiwalu w Łomży.

 

Młodzież obejrzała spektakl pt. ,,Fortepian i Tramwaje” w reżyserii Natali Lebedevy. Wykonali go aktorzy Teatru Threefour. Tematem sztuki była romantyczna opowieść o mieście, ulicach, domach, pasażerach i oczywiście tramwajach rosyjskiego Sankt Petersburga. Bohaterowie spektaklu recytowali wiersze i opowiadali bliskie mieszkańcom historie. Przedstawienie to historia Leningradu opowiedzianą na przystanku w Petersburgu, w której każdy widz znajdzie coś dla siebie. Uczniowie byli zachwyceni obejrzaną sztuką, która pozwoliła im poszerzyć swoją wiedzę oraz osłuchać się z językiem rosyjskim.

 

31.Międzynarodowy Festiwal Teatralny Walizka w Łomży to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Podlaskiem. Przez 4 dni czerwca w Łomży można było zobaczyć występy grup teatralnych z całego świata. W programie zaplanowano również otwarcie wystawy poświęconej Rajmundowi Strzeleckiemu oraz koncert łomżyńskiego duetu Funkasanki. Dodatkowo, dla młodzieży, która chciała zobaczyć festiwale, przygotowane były pojedyncze darmowe bilety.

 

 

ZSO na 31. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org