:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  -7°C bezchmurnie

Znamy wyniki wczorajszego referendum ws. budowy lotniska

partie polityczne, Znamy wyniki wczorajszego referendum budowy lotniska - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy województwa podlaskiego głosowali wczoraj w referendum dotyczącym budowy lotniska regionalnego. Znamy wyniki z powiatu zambrowskiego.

Każdy mieszkaniec województwa podlaskiego wczoraj, 15 stycznia podczas referendum miał okazję się wypowiedzieć w sprawie budowy lotniska w naszym regionie. Na kartach do głosowania trzeba było odpowiedzieć „TAK” lub „NIE” tylko na jedno pytanie: „Czy jest Pan/i za wybudowaniem w województwie podlaskim regionalnego portu lotniczego?”.

Do urn w powiecie zambrowskim zdecydowało się pójść 2235 osób z 35931 uprawnionych do głosowania, co dało bardzo niską 6,22% frekwencję. Zdecydowana większość głosów była na „TAK” - 2065 osób chce lotniska w naszym województwie.

Wojewódzka Komisja Do Spraw Referendum w Białymstoku na bieżąco podaje dane z komisji powiatowych. Jednak jak udało nam się dowiedzieć frekwencja w całym województwie była bardzo niska i bardzo zróżnicowana. W mieście Łomża zagłosowało zaledwie 2,36% społeczeństwa, podczas gdy w Białymstoku ponad dziesięć razy więcej - 23,7%.

Aby wczorajsze referendum było ważne, musiałoby wziąć w nim udział co najmniej 287 812 mieszkańców województwa podlaskiego, czyli 30% z 959 373 uprawnionych do głosowania.

Wojewódzka Komisja Do Spraw Referendum w Białymstoku najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj poda oficjalne i pełne wyniki głosowania.

Polecamy:
:: Lotnisko na Podlasiu? Jutro referendum
:: 15 stycznia referendum ws. budowy regionalnego lotniska

:: Konferencja prasowa burmistrza [retransmisja]
:: Reforma edukacji: władze Zambrowa proponują dwa warianty. Będą konsultacje społeczne
:: Powiat i szpital nawiązali współpracę z Ukrainą
:: Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Miasta Zambrów
:: Ostatnie w tym roku obrady w gminie Rutki [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Kołakach Kościelnych [retransmisja]
:: PGK wywiezie śmieci z Zambrowa. Należy spodziewać się podwyżek opłat
:: Miejscy radni uchwalili budżet na 2017 rok [retransmisja]
:: Sesja budżetowa w Szumowie [retransmisja]
:: 6-latki od stycznia bez opłat


Znamy wyniki wczorajszego referendum ws. budowy lotniska komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org