:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, Znamy wyniki matur zambrowskich szkołach - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 13/07/2018 09:18

W tym roku najwyższym poziomem zdawalności matur w naszym powiecie może poszczycić się II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Z przystępujących tam do  matury 48 uczniów, 91,7% otrzymało świadectwo dojrzałości. Jest to wynik lepszy o 1,5 punktu procentowego w porównaniu do I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. 

 

W nocy z 2 na 3 lipca maturzyści z całej Polski uzyskali na serwerach poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych dostęp do wyników z egzaminu dojrzałości. W tym roku średnia krajowa wyniosła 79,7%. W województwie podlaskim zdawalność była nieco wyższa - 81,1% . W zambrowskich liceach maturę zdało 82,9%, a w technikach 69,1% uczniów.

 

W powiecie zambrowskim najlepiej poszła matura uczniom II Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Na 48 zdających, egzamin dojrzałości otrzymało 44 maturzystów, co daje 91,7% zdawalności. Pietą Achillesową okazała się matematyka, której średni wynik w tej placówce był niższy od krajowego o 1,2% i wyniósł 54,8%. Język polski maturzyści napisali na poziomie 56,4%, zaś z części ustnej otrzymali średnio 59,7%. Z pisemnego egzaminu z języka angielskiego średnia wyniosła 72,1% (część ustna 65,7%), a z rosyjskiego 78% (część ustna 77%). Język niemiecki maturzyści z II LO napisali na poziomie 38%. Część ustna poszła trochę lepiej - 43%.

W Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie do matury przystąpiło 56 absolwentów. Zaliczyło ją 40 uczniów, co daje 71,4% zdawalności. Tutaj znowu matematyka dała się we znaki – 15 uczniów nie zaliczyło egzaminu. Ogólnie średni wynik z matematyki wyniósł 43,4%, zaś z języka polskiego, którego nie udało się zdać 1 osobie, 48,8 % z części pisemnej i 43,2% z części ustnej. Język angielski zdało 95,2% piszących, a średni wynik uplasował się na poziomie 64,4 % z część pisemnej i 50,2% z ustnej. W technikum w „Czerwoniaku” maturzyści pisali również egzaminy z języka rosyjskiego i niemieckiego. Średnie wyniki kształtowały się odpowiednio 55,8% i 36% z części pisemnej oraz 45,2% i 15% z części ustnej.

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie do egzaminów w maju 2018 roku przystąpiło 122 maturzystów. Egzaminu dojrzałości nie zdało w sumie 12 osób, co daje 90,2% zdawalność. 11 osób nie zaliczyło matematyki, 1 języka polskiego, a język angielski zdało 99,1% piszących. Średnia ilość punktów z języka polskiego wyniosła 54,2% z części pisemnej i 66,7% z ustnej. Natomiast średnia z matematyki to 62,9%. Tegoroczni maturzyści część pisemną z języka angielskiego napisali średnio na 78,4%, a część ustną zdali na 73,2%. Średnie wyniki z języka rosyjskiego z części pisemnej to 59%, a ustnej 50,9%.

 

W trzeciej zambrowskiej szkole średniej - Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości do wszystkich obowiązkowych egzaminów maturalnych w maju br. przystąpiło 43 uczniów, z czego 18 stanowili maturzyści z III LO. Tu maturę udało się zdać tylko 5 z nich, co daje 27,8% zdawalność. Język polski pozytywnie napisało 94,7% uczniów, matematykę 35%, język angielski – 93,3%, a rosyjski – 75%. Średnie wyniki z języków w III LO kształtowały się odpowiednio część ustna i część pisemna: język polski – 62,3% i 43,9%, j. angielski – 46,7% i 48,8%, j. rosyjski – 41% i 42%. Najgorzej poszła matematyka ze średnią 24,9%.

64 % z 25 zdających maturę w Technikum nr 2, czyli 16 uczniów otrzymało świadectwa dojrzałości. Wszyscy zaliczyli egzaminy ustne. Niestety pisemne nie poszły tak dobrze. Język polski zaliczyło 96%, matematykę 68%, a angielski 91,7%  piszących.

Średnie, jakie osiągnęli maturzyści wynoszą odpowiednio część ustna i część pisemna: 50,3% i 47,7% z języka polskiego, 57,3% i 53,2% z języka angielskiego, 44,4% i 50,8% z języka rosyjskiego. Matematykę maturzyści napisali ze średnim wynikiem 33%.

 

W Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zambrowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku do wszystkich obowiązkowych egzaminów maturalnych dwa miesiące temu przystąpiło 5 osób. Maturę zaliczyła tylko jedna osoba.


Maturzysta, który uzyskał mniej niż 30% punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych (albo w części pisemnej, albo w części ustnej), może przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu pod warunkiem, że przystąpił do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym i żaden z powyższych egzaminów nie został mu unieważniony. Poprawa części pisemnej odbędzie się 21 sierpnia 2018 r, a części ustnej między 21 a 22 sierpnia 2018 r.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione przez Komisję Egzaminacyjną 11 września 2018 r.

 

W załączniku do tego artykułu zamieszczamy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach w Zambrowie.

Reklama

Znamy wyniki matur w zambrowskich szkołach komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 19:02:20

  Brawo dla Czerwoniaka. Zawsze wiedziałam że pokonają Liceum na Konopnickiej. Cieszę się że moje dziecko tam się uczyło. Zdał szczęśliwie maturę. Nauczyciele bardzo przyjaźni i do uczniów i do rodziców. A tych 4 uczniów to pikuś poradzą sobie w sierpniu wierzę w to. BRAWO dla tej szkoły super.

 • gość 2018-07-13 21:17:33

  Jakoś tak komentarz wyżej mnie bawi :D Biorąc pod uwagę ilość zdajacych, wyniki są porównywalne. Jeśli przyjszysz się tabelom, to średnie wyniki Czerwoniaka są wyższe tylko w przypadku 3 przedmiotów (j.polski, j.rosyjski, wos) - reszta poszła lepiej osobom na Konopnickiej - nawet matematyka - mimo, że tyle osób jej nie zdało.

 • gość 2018-07-13 21:18:13

  Wyżej literówka - oczywiście, że "przyjrzysz" :D

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 22:24:17

  Nie wiem dlaczego jest napisane ze matura wypadła lepiej w Czerwoniaku, skoro tam maturę zdawała 1/3 tego co w liceum na Konopnickiej. Z 48 osób nie zdało w Czerwoniaku 4, a na Konopcniekiej z 122 osob 11. Wystarczy spojrzeć tylko na procenty jakie uzyskał Czerwoniak a jakie Konop, lepsze wyniki procentowe ma Liceum na Konopnickiej. Pozdrawiam

 • gość 2018-07-14 00:39:15

  Nie ma co się drapać o ten 1% w kwestii zdawalności. Mnie tam zadziwiło, że tyle osób nie zdało na Konopnickiej matematyki, a ich średni wynik i tak jest spory względem wyników np. Czerwoniaka. Czyli tak... kto nie zdał ten nie zdał, ale kto zdał ten musiał zrobić to serio nieźle skoro tak nadrobili średnią za osoby, które nie zdały.

 • gość 2018-07-14 16:00:03

  Szanowni Państwo! W wątkach, które podnosicie skupiliście się na współczynniku zdawalności. Mówi on o tym, ilu uczniów przystępujących do matury zdało maturę. Podkreślam, ilu uczniów zdało maturę. Czym tu się zachwycać? Uczeń chodzi do liceum:3 lata a do technikum 4 lata i co nagle wielkie osiągnięcie: zdał maturę? A ilu z nich nie przystąpiło do matury? O jakości nauczania w danej szkole decydują wyniki z egzaminów z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. i dopiero porównanie wyników na poziomie rozszerzonym i porównanie ich do wyników uczniów np. z LO w Wys. Mazowieckiem czy I lub II np. LO w Łomży da obraz nauczania w zambrowskich szkołach średnich. Redakcja o tym nie pisze bo nie wie, że taki ranking można stworzyć. Wtedy, zapewniam, jak na dłoni widać osią gnięcia naszych pociech i ich nauczycieli.

 • gość 2018-07-15 02:52:00

  Na Konopnickiej jadą już na renomie, którą kiedyś osiągneli,a która szybko spadła, a Czerwoniak jak sęp, cieszy się z każdej porażki Konopa i uważa je za swój sukces. Nie tędy droga dla obu szkół. Uczniów tak czy siak będą mieli, bo w Zambrowie wybór szkół średnich zrobił się nieciekawy, a kryterium wyboru są znajomi w danej szkole.

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Specjalista ds. obsługi

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Specjalista ds. obsługi klienta: Do głównych zadań osoby..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy magazyniera i

Drukarnia opakowań poszukuje pracownika na stanowisko magazyniera, jak również pracowników na inne stanowiska. Wymagane wykształcenie minimum..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Rowery zachodnich renomowanych

Zapraszamy w KAŻDĄ NIEDZIELĘ na KIERMASZ ROWEROWY od 10.30 - 13.00 Do zaoferowania Markowe rowery Holenderskie i Niemieckie. Rowery sprawdzone w..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc przy pracach

Witam, poszukuję osoby na kilka dni do pomocy przy pracach przydomowych w gospodarstwie.


Zobacz ogłoszenie

Studentka szuka praktyk

Szukam czterotygodniowych praktyk związanych z kierunkiem studiów zarządzanie sprzedażą. Najchętniej od lipca. Jeśli to możliwe byłabym..


Zobacz ogłoszenie

CB RADIO montaż, strojenie,

Sprzedaż, montaż, naprawa i strojenie CB radia i anten. Sklep Planet ul. Białostocka 22d , Zambrów tel. 604419967


Zobacz ogłoszenie

praca dla murarzy

Poszukujemy murarzy i pomocników murarzy z własną działalnością. Stawka godzinowa dla murarza 23€, pomocnika 18€. Praca w Antwerpii. Zapewniamy..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA, SIATKA , SZNUREK DO

SKLEP HAPROL ZAPRASZA W NASZEJ OFERCIE M.IN -FOLIA DO SIANA I SŁOMY- BIAŁA, ZIELONA, CZARNA I PRZEZROCZYSTA STRETCH, 500 LUB 750 -SZNUREK DO PRAS I..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

Główna księgowa lub główny

Poszukujemy osoby na stanowisko: Główna/-y księgowa/-y Miejsce pracy: Zambrów, Firma Zorza, ul. Mazowiecka 57C OPIS STANOWISKA: prawidłowość i..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Dyskretny zarobek.

! Hej popatrz - niby dlaczego nie miałabyś zarobić sobie Pieniędzy w lekki, miły i przyjemny sposób w całkowitej tajemnicy przed całym światem? Na..


Zobacz ogłoszenie

Altanka

Altana nowa ośmiokątna o przekątnej 3,20 m. Altanka wykonana jest w całości z drewna sosnowego. Stabilna solidna konstrukcja, słupy nośne o..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ! DEKODER 4K ZA

DRODZY KLIENCI❗️❗️❗️ W SALONIE NC+ PREMIUM W GALERII BEM CZEKA NA WAS NAJNOWSZY DEKODER 4K ZA JEDYNE 1ZŁ MIES❗️❗️ TAKIEJ PROMOCJI NIE MOŻESZ..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

profesjonalne tworzenie stron

Stworzę stronę WWW dla Twojej firmy, strony w pełni responsywne, optymalizacja pod SEO. Bezpłatna wycena. Szybka realizacja oraz w pełni..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka bez sprawdzania

Pożyczka dla każdego bez BIK. Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolny cel mamy dla Ciebie ofertę. - Nie pytamy o cel, - Pieniądze na..


Zobacz ogłoszenie

Mechanik samochodów

Mechanik samochodów ciężarowych Do głównych zadań osoby zatrudnionej należy: • Bieżąca naprawa własnych samochodów ciężarowych • konserwacja części..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom w malowniczej

Sprzedam dom jednorodzinny -dworek wolnostojący z poddaszem użytkowym, położony w Wiśniewie w bliskiej odległości od Zambrowa (4 km). Posiadłość..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię kucharza do

Zatrudnię kucharza do restauracji Impresja w Zambrowie. Praca na cały etat, atrakcyjne wynagrodzenie, możliwość rozwoju (kursy, szkolenia). Prosimy..


Zobacz ogłoszenie

holowanie aut usługi

HOLOWANIE AUT ORAZ MASZYN ROLNICZYCH 7 DNI W TYGODNIU


Zobacz ogłoszenie

Pracownik produkcyjny

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Zadania: • Praca na super nowoczesnej hali produkcyjnej, • Prace..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek Extra transport hds

Zapraszamy do zakupu węgla EKOGROSZKU EXTRA. Parametry ekogroszku: -zawartość popiołu 5,5% - wartość opałowa 25-27 MJ/kg Węgiel suchy magazynowany..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO TERAZ!

TYLKO W SALONIE NC+ W GALERII BEM PAKIET 155 KANAŁÓW (DODATKOWO HBO ZA DARMO) ZA 36,66 ZŁ MIESIĘCZNIE! UMOWA TYLKO NA 18 MIESIĘCY PRZYJDŹ I ZAPYTAJ..


Zobacz ogłoszenie

Zabudowana działka przemysłowa

Sprzedam działkę przemysłową, zabudowaną, nr ewidenc. 1903/1 i 1903/2 o łączne powierzchni 1,0055ha, położoną na terenach produkcyjno-usługowych..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Budynek 452m2, działka 604m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: NOWA NIŻSZA CENA!!!!! Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesny apartament w

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie

Agregat uprawowo siewny

Przedmiotem sprzedaży jest nowy Agregat uprawowo-siewny 2,7m marki AGRO-LIFT. Agregat uprawowo-siewny bez hydropaku Wyposażenie standardowe: 1...


Zobacz ogłoszenie

Meble na wymiar. Kuchnie,

Murawski Furniture z wieloletnim doświadczeniem w branży meblarskiej zajmującą się projektowaniem i tworzeniem różnego rodzaju mebli na wymiar tj..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Działka Wola Zambrowska

Sprzedam działkę z warunkami zabudowy o powierzchni 1000m2 ( 25x40) w Woli Zambrowskiej bezpośrednio położona przy drodze asfaltowej. Teren suchy i..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc operatora

Do naszej fabryki okien w Starym Laskowcu poszukujemy kandydatów do pracy jako: Pomoc operatora Zadania: ‒ obsługa maszyn produkcyjnych, -..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"