:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?edukacja, Znamy wyniki matur zambrowskich szkołach - zdjęcie, fotografia

W tym roku najwyższym poziomem zdawalności matur w naszym powiecie może poszczycić się II Liceum Ogólnokształcące z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Z przystępujących tam do  matury 48 uczniów, 91,7% otrzymało świadectwo dojrzałości. Jest to wynik lepszy o 1,5 punktu procentowego w porównaniu do I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie. 

 

W nocy z 2 na 3 lipca maturzyści z całej Polski uzyskali na serwerach poszczególnych Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych dostęp do wyników z egzaminu dojrzałości. W tym roku średnia krajowa wyniosła 79,7%. W województwie podlaskim zdawalność była nieco wyższa - 81,1% . W zambrowskich liceach maturę zdało 82,9%, a w technikach 69,1% uczniów.

 

W powiecie zambrowskim najlepiej poszła matura uczniom II Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. Na 48 zdających, egzamin dojrzałości otrzymało 44 maturzystów, co daje 91,7% zdawalności. Pietą Achillesową okazała się matematyka, której średni wynik w tej placówce był niższy od krajowego o 1,2% i wyniósł 54,8%. Język polski maturzyści napisali na poziomie 56,4%, zaś z części ustnej otrzymali średnio 59,7%. Z pisemnego egzaminu z języka angielskiego średnia wyniosła 72,1% (część ustna 65,7%), a z rosyjskiego 78% (część ustna 77%). Język niemiecki maturzyści z II LO napisali na poziomie 38%. Część ustna poszła trochę lepiej - 43%.

W Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie do matury przystąpiło 56 absolwentów. Zaliczyło ją 40 uczniów, co daje 71,4% zdawalności. Tutaj znowu matematyka dała się we znaki – 15 uczniów nie zaliczyło egzaminu. Ogólnie średni wynik z matematyki wyniósł 43,4%, zaś z języka polskiego, którego nie udało się zdać 1 osobie, 48,8 % z części pisemnej i 43,2% z części ustnej. Język angielski zdało 95,2% piszących, a średni wynik uplasował się na poziomie 64,4 % z część pisemnej i 50,2% z ustnej. W technikum w „Czerwoniaku” maturzyści pisali również egzaminy z języka rosyjskiego i niemieckiego. Średnie wyniki kształtowały się odpowiednio 55,8% i 36% z części pisemnej oraz 45,2% i 15% z części ustnej.

 

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Konarskiego w Zambrowie do egzaminów w maju 2018 roku przystąpiło 122 maturzystów. Egzaminu dojrzałości nie zdało w sumie 12 osób, co daje 90,2% zdawalność. 11 osób nie zaliczyło matematyki, 1 języka polskiego, a język angielski zdało 99,1% piszących. Średnia ilość punktów z języka polskiego wyniosła 54,2% z części pisemnej i 66,7% z ustnej. Natomiast średnia z matematyki to 62,9%. Tegoroczni maturzyści część pisemną z języka angielskiego napisali średnio na 78,4%, a część ustną zdali na 73,2%. Średnie wyniki z języka rosyjskiego z części pisemnej to 59%, a ustnej 50,9%.

 

W trzeciej zambrowskiej szkole średniej - Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości do wszystkich obowiązkowych egzaminów maturalnych w maju br. przystąpiło 43 uczniów, z czego 18 stanowili maturzyści z III LO. Tu maturę udało się zdać tylko 5 z nich, co daje 27,8% zdawalność. Język polski pozytywnie napisało 94,7% uczniów, matematykę 35%, język angielski – 93,3%, a rosyjski – 75%. Średnie wyniki z języków w III LO kształtowały się odpowiednio część ustna i część pisemna: język polski – 62,3% i 43,9%, j. angielski – 46,7% i 48,8%, j. rosyjski – 41% i 42%. Najgorzej poszła matematyka ze średnią 24,9%.

64 % z 25 zdających maturę w Technikum nr 2, czyli 16 uczniów otrzymało świadectwa dojrzałości. Wszyscy zaliczyli egzaminy ustne. Niestety pisemne nie poszły tak dobrze. Język polski zaliczyło 96%, matematykę 68%, a angielski 91,7%  piszących.

Średnie, jakie osiągnęli maturzyści wynoszą odpowiednio część ustna i część pisemna: 50,3% i 47,7% z języka polskiego, 57,3% i 53,2% z języka angielskiego, 44,4% i 50,8% z języka rosyjskiego. Matematykę maturzyści napisali ze średnim wynikiem 33%.

 

W Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zambrowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku do wszystkich obowiązkowych egzaminów maturalnych dwa miesiące temu przystąpiło 5 osób. Maturę zaliczyła tylko jedna osoba.


Maturzysta, który uzyskał mniej niż 30% punktów z jednego z egzaminów obowiązkowych (albo w części pisemnej, albo w części ustnej), może przystąpić do egzaminu z tego przedmiotu w sesji poprawkowej w sierpniu pod warunkiem, że przystąpił do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych oraz przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym i żaden z powyższych egzaminów nie został mu unieważniony. Poprawa części pisemnej odbędzie się 21 sierpnia 2018 r, a części ustnej między 21 a 22 sierpnia 2018 r.

Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w czerwcu i w sierpniu br., będą udostępnione przez Komisję Egzaminacyjną 11 września 2018 r.

 

W załączniku do tego artykułu zamieszczamy wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w poszczególnych szkołach w Zambrowie.

Znamy wyniki matur w zambrowskich szkołach komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 19:02:20

  Brawo dla Czerwoniaka. Zawsze wiedziałam że pokonają Liceum na Konopnickiej. Cieszę się że moje dziecko tam się uczyło. Zdał szczęśliwie maturę. Nauczyciele bardzo przyjaźni i do uczniów i do rodziców. A tych 4 uczniów to pikuś poradzą sobie w sierpniu wierzę w to. BRAWO dla tej szkoły super.

 • gość 2018-07-13 21:17:33

  Jakoś tak komentarz wyżej mnie bawi :D Biorąc pod uwagę ilość zdajacych, wyniki są porównywalne. Jeśli przyjszysz się tabelom, to średnie wyniki Czerwoniaka są wyższe tylko w przypadku 3 przedmiotów (j.polski, j.rosyjski, wos) - reszta poszła lepiej osobom na Konopnickiej - nawet matematyka - mimo, że tyle osób jej nie zdało.

 • gość 2018-07-13 21:18:13

  Wyżej literówka - oczywiście, że "przyjrzysz" :D

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 22:24:17

  Nie wiem dlaczego jest napisane ze matura wypadła lepiej w Czerwoniaku, skoro tam maturę zdawała 1/3 tego co w liceum na Konopnickiej. Z 48 osób nie zdało w Czerwoniaku 4, a na Konopcniekiej z 122 osob 11. Wystarczy spojrzeć tylko na procenty jakie uzyskał Czerwoniak a jakie Konop, lepsze wyniki procentowe ma Liceum na Konopnickiej. Pozdrawiam

 • gość 2018-07-14 00:39:15

  Nie ma co się drapać o ten 1% w kwestii zdawalności. Mnie tam zadziwiło, że tyle osób nie zdało na Konopnickiej matematyki, a ich średni wynik i tak jest spory względem wyników np. Czerwoniaka. Czyli tak... kto nie zdał ten nie zdał, ale kto zdał ten musiał zrobić to serio nieźle skoro tak nadrobili średnią za osoby, które nie zdały.

 • gość 2018-07-14 16:00:03

  Szanowni Państwo! W wątkach, które podnosicie skupiliście się na współczynniku zdawalności. Mówi on o tym, ilu uczniów przystępujących do matury zdało maturę. Podkreślam, ilu uczniów zdało maturę. Czym tu się zachwycać? Uczeń chodzi do liceum:3 lata a do technikum 4 lata i co nagle wielkie osiągnięcie: zdał maturę? A ilu z nich nie przystąpiło do matury? O jakości nauczania w danej szkole decydują wyniki z egzaminów z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. i dopiero porównanie wyników na poziomie rozszerzonym i porównanie ich do wyników uczniów np. z LO w Wys. Mazowieckiem czy I lub II np. LO w Łomży da obraz nauczania w zambrowskich szkołach średnich. Redakcja o tym nie pisze bo nie wie, że taki ranking można stworzyć. Wtedy, zapewniam, jak na dłoni widać osią gnięcia naszych pociech i ich nauczycieli.

 • gość 2018-07-15 02:52:00

  Na Konopnickiej jadą już na renomie, którą kiedyś osiągneli,a która szybko spadła, a Czerwoniak jak sęp, cieszy się z każdej porażki Konopa i uważa je za swój sukces. Nie tędy droga dla obu szkół. Uczniów tak czy siak będą mieli, bo w Zambrowie wybór szkół średnich zrobił się nieciekawy, a kryterium wyboru są znajomi w danej szkole.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Trening personalny u Ciebie w

Treningi personalne u Ciebie w domu! Chcesz zacząć ćwiczyć i nie wiesz od czego zacząć? Chcesz zrzucić zbędne kilogramy, ale wstydzisz się iść na..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300 m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

wyciag hydrauliczny nowy

witam mam do sprzedania nowy wyciąg hydrauliczny firmy alfa laval więcej szczegółów tele


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 90m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Budynek użytkowy parterowy, murowany o powierzchni 90m2 położony w Zambrowie przy Aleji Wojska..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii

Przyjmiemy chętną do pracy dziewczynę. Praca w młodym zgranym zespole. Umowa o pracę, pełen etat - praca na stałe. Po więcej informacji prosimy..


Zobacz ogłoszenie

WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW

Wypożyczalnia samochodów dostawczych, busów 9-osobowych, przyczep i lawet. Samochody są maksymalnie kilku letnie i na bieżąco serwisowane, sprawne..


Zobacz ogłoszenie

Montaż kamer, alarmów,

Nasza firma zajmuje się montażem - kamer - alarmów - automatów do bram - domofonów / wideodomofonów - kontroli dostępu Zabezpiecz swoje mienie na..


Zobacz ogłoszenie

TYLKO DZIŚ W MIKOŁAJKI!

TYLKO DZIŚ W MIKOŁAJKI! PAKIET COMFORT 12-MCY GRATIS!!!!! UMOWA TYLKO NA 24-MCE! PRZYJDŹ DO SALONU NC+ W ZAMBROWIE W GALERII BEM! PRACUJEMY DO..


Zobacz ogłoszenie

zatrudnię do opieki nad

Zatrudnię na kilka godzin dziennie (1-3 godz )do pielęgnacji starszej osoby leżącej


Zobacz ogłoszenie

zaginely byczki

zaginęły byczki 2 szt w wadze około 350kg w okolicach Nowego Borku ktokolwiek widział proszę o info


Zobacz ogłoszenie

Przyjmiemy do pracy na

Przyjmiemy do pracy w Pizzerii Perfetto na stanowisko kasjerka/kelnerka. Bardzo dobre warunki pracy, miła atmosfera. Po więcej informacji prosimy..


Zobacz ogłoszenie

ŁADOWACZE CZOŁOWE I OSPRZĘT,

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU ŁADOWACZY CZOŁOWYCH I OSPRZĘTU DO ŁADOWACZY, ŁYCHY KARBOWANE , TRAPEZOWE, CHWYTAKI, KROKODYLE, ŁYCHO-KROKODYLE,..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E PL

Zatrudnię kierowcę kat. C+E Stałe trasy krajowe, jednoosobowe Przydzielone jedno auto, chłodnia Umowa o pracę Wysokie terminowe wynagrodzenie..


Zobacz ogłoszenie

Lokal użytkowo-handlowy 58m2

Wynajmę lokal handlowo-usługowy 58m2. Lokal składa się z 2 pomieszczeń handlowych, pomieszczenia socjalnego i ubikacji. Socjalny można również..


Zobacz ogłoszenie

ZBIORNIKI DWUPŁASZCZOWE NA

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU ZBIORNIKÓW DWUPŁASZCZOWYCH NA PALIWO. W OFERCIE POSIADAMY ZBIORNIKI O POJEMNOŚCI OD 1300l DO 5000l. ZBIORNIKI STANDARDOWO..


Zobacz ogłoszenie

Praca w sklepie Lewiatan

Zatrudnię pracownika na stanowisko kasjer/sprzedawca do pracy w sklepie Lewiatan przy ul. Pileckiego (dawne Podedwornego). Oferuje stałe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos 501 w Zambrowie (przy tesco ) od 01.12.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie… od 01.12.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca Doświadczenie nie jest wymagane , liczy..


Zobacz ogłoszenie

Dwa segmenty 170m2 oraz 130m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dwa samodzielnie funkcjonujące segmenty o powierzchni łącznej 300m2: 1. Budynek o..


Zobacz ogłoszenie

Dom 200m2, działka 2511m2, gm.

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom o powierzchni użytkowej 200m2 ( powierzchnia zabudowy 105m2) położony we wsi Gunie-Ostrów,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam opryskiwacz

Sprzedam opryskiwacz 300l sprawny 400zł do neg


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"