:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  5°C bezchmurnie

Znamy plan przetargów w Mieście Zambrów na 2017 rok

inwestycje, Znamy przetargów Mieście Zambrów - zdjęcie, fotografia

Samorząd Miasta Zambrów opublikował plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych, jakie przewiduje przeprowadzić w 2017 roku. To nowy obowiązek wprowadzony w minionym roku poprzez nowelizację ustawy Prawo zamówień publicznych.

7 zadań inwestycyjnych prowadzonych przez Wydział Rozwoju Gospodarczego oraz 3 zadania prowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej – tak wygląda plan przetargowy Urzędu Miasta na 2017 rok. Szacuje się, że wszystkie inwestycje mogą kosztować ok. 9,6 mln zł. Wartości każdej z nich będą jednak uzależnione od najkorzystniejszych ofert zaproponowanych w przetargach.

W pierwszym kwartale ogłoszone mają być dwa postępowania o udzielenie zamówień publicznych. Pierwsze będzie dotyczyło odmulenia zbiornika wodnego na rzece Jabłonka w Zambrowie. Orientacyjna wartość tego zadania wynosi 350 tys. zł. Drugie postępowanie obejmie bieżące utrzymanie miejskich terenów zielonych. Na ten cel samorząd planuje przeznaczyć ok. 885 tys. zł.

W drugim kwartale bieżącego roku magistrat zaplanował wszczęcie postępowania na dwie kolejne inwestycje. Ta bardziej kosztowna, której szacunkowa wartość opiewa na 2 mln 176 tys. zł, związana będzie z przebudową ul. 71. Pułku Piechoty. Druga inwestycja również dotyczy zakresu drogownictwa. Mowa o remoncie ul. Grunwaldzkiej w Zambrowie, którego koszt szacuje się ma ok. 776 tys. zł.

Okresem obfitującym w największą ilość ogłoszonych w mieście przetargów ma być III kwartał. Wówczas Urząd Miasta planuje wszczęcie aż 6 przetargowów. Najbardziej kosztownym zadaniem ma być modernizacja oświetlenia ulicznego, której wartość szacuje się aż na 3 mln zł. Kosztowna ma być także budowa drogi nad rzeką Jabłonką (szacunkowa wartość 800 tys. zł). Kolejne zadania, na które przetargi mają być ogłaszane w III kwartale tego roku, dotyczą: budowy komórek wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Magazynowej (ok. 560 tys. zł), budowy kanalizacji deszczowej pod przyszłe drogi pomiędzy ulicami Podedwornego, Sadową i Sienkiewicza (ok. 550 tys. zł), wykonania dojazdu od ul. Łąkowej do parku przy ul. Cementarnej (ok. 300 tys. zł) oraz przebudowy odcinka drogi wewnętrznej przy ul. Magazynowej 5 i 7.

Sporządzanie i publikacja tzw. planów postępowań o udzielenie zamówienia publicznego to nowy obowiązek zamawiających, związany z wejściem w życie noweli ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej ustawa PZP). W stanie prawnym obowiązującym przed zmianami zamawiający nie mieli obowiązku publikacji na swojej stronie internetowej planów postępowań. Nowelizacja wprowadziła jednak do ustawy PZP nowy art. 13a, zgodnie z którym zamawiający, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy PZP oraz ich związki (a więc np. zamawiający z sektora finansów publicznych) są zobowiązani nie później niż 30 dni od dnia przyjęcia budżetu lub planu finansowego przez uprawniony organ, do sporządzenia planów postępowań o udzielenie zamówień, jakie przewidują przeprowadzić w danym roku finansowym oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.

Zgodnie z nowelizacją PZP plan postępowań o udzielenie zamówień musi zawierać w szczególności informacje dotyczące: przedmiotu zamówienia, rodzaju zamówienia (według podziału na zamówienia na roboty budowlane, dostawy lub usługi), przewidywany tryb udzielenia zamówienia, orientacyjną wartość zamówienia oraz przewidywany termin wszczęcia postępowania w ujęciu kwartalnym lub miesięcznym. Plany postępowań o udzielenie zamówień publicznych zamawiający mają obowiązek publikować od tego roku.

Nowy obowiązek zamawiających ma być korzystny głównie dla wykonawców, którzy poznają plany zamawiających w zakresie udzielenia zamówień w danym roku kalendarzowym. W konsekwencji wykonawcy będą mogli z wyprzedzeniem przygotować się do składania ofert i skoordynować składanie ofert u kilku zamawiających.

Poniżej plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych, jakie Miasto Zambrów przewiduje przeprowadzić w roku 2017 roku.


Polecamy – inwestycje miejskie w 2016 roku:
:: Żytnia odebrana, ale nie do końca przebudowana [foto]
:: Remont Żytniej z poślizgiem [foto]
:: Trwa przebudowa ulicy Żytniej [foto]
:: Coraz więcej miejsc parkingowych [foto]
:: Kolejne miejsca parkingowe powstają w Zambrowie [foto]
:: Zmniejszają się utrudnienia na „Działkach”
:: Będą nowe miejsca parkingowe i plac zabaw [foto]
:: UWAGA: utrudnienia w ruchu! Rozpoczął się remont Żytniej [foto]
:: Zakończyli rozbudowę dróg osiedla przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Półmetek prac na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Nowy plac zabaw na osiedlu Północ [foto]
:: Dwie duże inwestycje miejskie zakończone [foto]
:: Trwa rozbudowa dróg osiedla przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Otwarto nowy plac zabaw [foto]
:: Budowa obiektów lekkoatletycznych zakończona [foto]
:: Końcówka prac przy budowie zaplecza klubowego Olimpii Zambrów [foto]
:: Rozpoczęła się budowa uliczek na osiedlu przy ul. Ks. Krajewskiego [foto]
:: Kładą asfalt na nowej ulicy Produkcyjnej [foto]
:: Budowa ulicy Nadrzecznej zakończona? [foto]
:: Przybywa zieleni w nowym parku [foto+video]
:: Budowa ulicy Nadrzecznej zgodnie z harmonogramem [foto]
:: Zaglądamy na koronę Stadionu Miejskiego [foto]
:: Rozpoczęli uzbrajanie kolejnych terenów inwestycyjnych [foto]
:: Zagospodarowują teren nowego parku [foto]
:: Budują orliki lekkoatletyczne [foto]
:: Mieszkańcy ul. Nadrzecznej doczekają się drogi [foto]
:: Montaż zabawek zakończył zagospodarowanie terenu na „koszarach” [foto]


Znamy plan przetargów w Mieście Zambrów na 2017 rok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org