:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów. Rozpoczyna się głosowanie

Zambrowskie Żubry, Znamy nominowanych Zambrowskich Żubrów Rozpoczyna głosowanie - zdjęcie, fotografia

Znamy ilość firm, organizacji i osób indywidualnych, których nominacje do dorocznej nagrody Burmistrza Miasta - Zambrowskich Żubrów wpłynęły do Urzędu Miasta. Ruszyły internetowe sondy, które wyłonią laureatów w poszczególnych kategoriach.

24 lutego odbędzie się w Zambrowie uroczysta gala wręczenia dorocznych nagród burmistrza - Zambrowskich Żubrów za rok 2017. Statuetki wręczane będą po raz osiemnasty. Otrzymają je osoby, instytucje, firmy i stowarzyszenia, które najbardziej przyczyniły się do promocji miasta w różnych kategoriach życia społecznego.

Przypominamy, że zmieniły się zasady wyłaniania laureatów. Głos może oddać każdy zambrowianin i sympatyk naszego miasta podczas 7-dniowego głosowania on-line na dedykowanej stronie internetowej www.zambrowskiezubry.pl. Głosowanie potrwa do niedzieli, 18 lutego do północy.

Jedynie w kategorii „najlepszy uczeń” kapituła powołana przez burmistrza sama dokonała wyboru laureatów. W tej kategorii co roku przyznawane są trzy Złote Żubry (w podkategoriach: szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły średnie).

W tym roku Urząd Miasta przyjął łącznie 36 zgłoszeń. W kategorii najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów – 4 nominacji, najlepsza fotografia miasta Zambrów - 4, wydarzenie roku – 4, osobowość roku – 3, przedsiębiorca roku – 2, najlepszy nauczyciel – 3, najlepszy uczeń w szkołach podstawowych – 3, najlepszy uczeń w gimnazjach – 2, najlepszy uczeń w szkołach średnich – 2, najlepszy sportowiec/najlepsza drużyna – 9.

Dodatkowo przyznane zostanie Grand Prix Publiczności. W tej kategorii nagrodę otrzyma zdobywca największej ilości głosów zdobytych podczas głosowania zebranej na gali publiczności.

NOMINOWANI DO NAGRODY ZAMBROWSKICH ŻUBRÓW 2017

Najlepszy reportaż promujący Miasto Zambrów

:: „XXV Finał WOŚP w Zambrowie” - autor zambrow.org
:: „XXI Dni Zambrowa” - autor zambrow.org
:: „Stalag 130 w Zambrowie - historia włoskiego jeńca” - autor zambrow.org
:: „Koncert Czar Świąt” - autor zambrowiacy.pl

Najlepsza fotografia Miasta Zambrów

:: „Zambrowskie fontanny” - autor zambrow.org
:: „Zima w mieście” - autor zambrow.org
:: „Anioł życia” - autor Krzysztof Dmochowski
:: „Wschodzący dzień” - autor Tadeusz Krassowski

Wydarzenie roku

:: Koncert „Czar Świąt” - organizator Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie, 17.12.2017
:: Ogólnopolski Turniej Rodzinny w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości - organizator Zambrowski Klub Karate KYOKUSHIN, 12.11.2017
:: III Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Zambrowa - organizator Zambrowski Klub Karate KYOKUSHIN, 05.03.2017
:: VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski International Budokai - organizator Mazowiecko-Podlaski Klub Karate, 11.12.2017

Osobowość Roku

:: Natalia Wojciechowska - Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie pod kierunkiem mgr Beaty Stankiewicz. Obecnie jest uczennicą klasy drugiej Szkoły Muzycznej II stopnia w Łomży. W 2017 zdobyła IV miejsce na VII Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. Prof. M. Ławrynowicza w Płocku, II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu, I miejsce i Nagroda dla najlepszego uczestnika konkursu Micka Competition w Pradze ( Czechy ) , III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu oraz I miejsce w 59 Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym Kocianovo Usto w Usti nad Orlicą ( Czechy ). W 2017 r. została laureatką stypendium ufundowanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „ Młoda Polska”. Uczennica koncertowała w Zamku Królewskim w Warszawie ( czerwiec 2013 r. i 2015 r). W 2014 r. , 2015 r. i 2016 r. zagrała jako solistka z Łomżyńską Orkiestrą Kameralną. W 2016 r. koncertowała w Kościele Św. Katarzyny w Wilnie na Litwie, Ambasadzie Polskiej w Pradze, dokonała nagrania w Czeskim Radiu w Pradze. Swoje umiejętności z zakresu gry solowej i kameralistyki doskonali uczestnicząc w Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie , Kołobrzegu, Bałoszycach, Żychlinie oraz Ogólnopolskich Warsztatach Muzycznych w Łomży.

:: Przemysław Jastrzębski - jest trenerem „żaków” Olimpii Zambrów rocznika 2011. Jego ogromne zaangażowanie, poświęcany czas i profesjonalnie przygotowane zajęcia zaszczepiły w 6-latkach ogromną chęć gry w piłkę nożną. Jego kreatywność pozwala zmotywować dzieci do rywalizacji sportowej. Na treningach chłopcy uczą się koleżeństwa, zachowania w grupie, podejmowania trafnych, ale samodzielnych decyzji. Głęboka wiedza poparta doświadczeniem sprawia, że każdy z nich jest traktowany indywidualnie. Umiejętność słuchania, otwartość, wyciąganie wniosków, stanowczość i cierpliwość to cechy, które powinien posiadać każdy trener, a niewątpliwie Przemysław Jastrzębski takie posiada. Oprócz tego, osiągnięcia dzieci motywują go do jeszcze cięższej pracy i podnoszenia poprzeczki sobie jak i chłopcom.
Osiągnięcia „żaków” Olimpii Zambrów rocznika 2011:
– I miejsce w Turnieju UKS CAP 2017 – 18 czerwca 2017r. w Ostrowi Mazowieckiej (udział wzięło 6 drużyn),
– III miejsce w XIV Turnieju Niepodległości – 19 listopada 2017r. w Warszawie (udział wzięło 8 drużyn),
– IV miejsce w Turnieju IRZYK CUP – 26 listopada 2017r. w Warszawie (udział wzięło 10 drużyn),
– I miejsce w II Mikołajkowym Turnieju – 9 grudnia 2017r. w Mińsku Mazowieckim (udział wzięło 8 drużyn) oraz nagroda indywidualna dla bramkarza turnieju.

:: Marcin Wądołowski - Urodził się w Zambrowie, od urodzenia zmagał się z nieuleczalną chorobą, która może spowodować, iż będzie się poruszał na wózku inwalidzkim. Nie poddaje się jednak życiowym ułomnościom, znalazł pasję w pracy plastycznej. Marcin sztuką zajął się ok 2008 roku na projekcie plastycznym .W którym uczestniczył w 2008 roku. Ma na swym koncie wiele sukcesów. Uczestniczy w życiu stowarzyszenia „Szansa” w Zambrowie poprzez czynny udział w Integracyjnym zespole folklorystycznym „Szansa”. Jako Autor prac plastycznych jest bardzo kreatywny, inspiracje czerpie z Internetu, czasopism oraz otaczającej przyrody. Prowadzi forum plastyczne, zaś od 2015 roku Klub rękodzieła artystycznego „Robótki pod biblioteką, gdzie promuje lokalnych twórców. Prowadzi warsztaty z różnych technik rękodzieła organizuje spotkania integracyjne, współpracuje z różnymi innymi instytucjami, które wspierają rękodzieło. Swoje prace wystawia w aukcjach charytatywnych, tym samym wspierając potrzebujących.

Przedsiębiorca Roku

:: Michał Godlewski – właściciel firmy MONOLIT - Michał Godlewski założył firmę we wrześniu 2007 r., w Zambrowie. Firma rozpoczynała swoją działalność w szczególnie trudnych warunkach ze względu na bardzo silną ekspansję spółek konkurencyjnych. Początkowo firma prowadziła wyłącznie działalność handlową, jednak w 2014 roku rozpoczęła własną produkcję okien elewacyjnych oraz drzwi zewnętrznych PVC. Związane to było z przeprowadzeniem szeregu inwestycji na Terenach Inwestycyjnych Miasta Zambrów, w tym wzniesienie hal produkcyjnych oraz wyposażenia ich w nowoczesny park maszynowy, w którego skład weszły urządzenia znane oraz cenione przez branżowych producentów (m.in. FIMTEC-POLSKA, URBAN, HOLLINGER), wraz z przyłączem socjalno-biurowym oraz magazynowym. Kolejne lata przyczyniły się do unowocześnienia i rozbudowy działalności, co pozwoliło w rezultacie rozszerzyć asortyment produktów oferowanych przez firmę o okna dachowe, drzwi zewnętrzne stalowe, parapety, moskitiery oraz bramy garażowe. Dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu firma jest w stanie oferować produkty spełniające oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno pod względem parametrów jakościowych jak i funkcjonalnych. Obecnie przedsiębiorstwo posiada fachowy personel i nowoczesny tabor samochodowy. Firma MONOLIT rozwija się na obszarze utworzonych Zambrowskich Terenów Inwestycyjnych, współfinansowanych ze środków unijnych.

:: Krzysztof Rokicki EUROMAX Zakład Produkcyjny w Zambrowie - Firma EUROMAX pana Krzysztofa Rokickiego to prężnie i dynamicznie rozwijający się podmiot. Oferuje szeroki zakres usług, tworząc przy tym nowe miejsca pracy. W 2016 roku został opatentowany nowy produkt – chrupiąca przekąska z pieczywa pszennego, pszenno-żytniego i razowego. Takie zalety jak produkcja bez smażenia, podwójne wypiekanie, szeroka gama smaków w oparciu o naturalne przyprawy i zioła, stawiają produkt wśród poszukiwanych hitów rynkowych w Polsce i za granicą. Nowo powstałe produkty zostały dostrzeżone i nagrodzone „Złotym medalem” na prestiżowych targach żywności „Polagra Food 2017” w Poznaniu. Aktualnie prowadzone są rozmowy handlowe z siecią Kaufland, E. Leclerc, Biedronka, Pol Market, Rossmann, a także działania na rynkach zagranicznych, tj. Litwa, Łotwa, Estonia i Anglia. Zróżnicowana działalność gospodarcza oraz ambitne plany na przyszłość związane z rozbudową fabryki pochłaniają wiele czasu i energii, mimo to pan Krzysztof Rokicki znajduje czas na działalność społeczną i charytatywną.

Najlepszy nauczyciel

:: Iwona Agata Leszczyńska - pracuje w szkole od 25 lat. Jako nauczyciel dyplomowany języka polskiego swoje obowiązki zawodowe wykonuje wyjątkowo sumiennie i we wzorowy sposób. Na szczególne podkreślenie zasługuje dobór metod przekazywania treści programowych oraz dostosowywania ich do indywidualnych możliwości uczniów. Zna i stosuje najnowsze metody i techniki badania osiągnięć edukacyjnych. Rozwija zainteresowania i uzdolnienia uczniów, przygotowując ich do uczestnictwa w różnorodnych konkursach. Do najważniejszych osiągnięć jej podopiecznych należą uzyskane tytuły laureatów i finalistów Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego (tylko w ostatnich latach szkolnych – 6 tytułów laureatów), czołowe miejsca w województwie w ALFIKU humanistycznym; tytuły laureatów zambrowskich konkursów recytatorskich: „Baje, bajki, bajeczki”, „Poezji i Prozy Patriotycznej, „Poezji Władysława Broniewskiego”. O jakości jej pracy świadczą też tytuły laureatów powiatowego konkursu poetyckiego na fraszkę lub wiersz o tematyce sportowej i olimpijskiej, w powiatowym konkursie literackim „Moja Walentynka” czy tytuły Mistrza i Wicemistrza Ortografii Powiatu Zambrowskiego Szkół Podstawowych. Aktywnie uczestniczy w doskonaleniu zawodowym uwzględniając priorytety i potrzeby placówki. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą i doświadczeniem pedagogicznym. Cyklicznie przewodniczy pracy zespołu samokształceniowego humanistów. Z sukcesem podejmuje innowacyjne działania w zakresie nauczania, wychowania i opieki. Jest współautorką „Projektu innowacji humanistycznej w klasach IV – VI szkoły podstawowej”, który z powodzeniem wdrożyła i dokonała ewaluacji. Od 20 lat jest organizatorką Zambrowskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Władysława Broniewskiego. Przewodniczyła zespołowi zadaniowemu w projekcie „Szkoła z klasą”. Przez ponad dziesięć lat opiekowała się szkolnym kołem prasowym redagującym gazetkę „Młody Humanista”. Wzorowo przygotowuje apele i uroczystości szkolne i miejskie. Aktywnie współpracuje z różnymi instytucjami, wzbogacając i uatrakcyjniając proces edukacyjny. Podejmuje liczne działania promujące szkołę. Zna bardzo dobrze swoich wychowanków. Rozpoznaje środowisko rodzinne uczniów i monitoruje je. Pozyskała do współpracy rodziców i wspólnie z nimi wzorowo zorganizowała wiele uroczystości klasowych, imprez, biwaków oraz wycieczek krajoznawczych. Aktywnie współpracuje z Samorządem Uczniowskim, realizując wspólnie z wychowankami zadania z różnorodnych programów oraz akcji szkolnych i ogólnopolskich. Pani Iwona Leszczyńska wyróżnia się wysoką kulturą osobistą i obowiązkowością. Swoją twórczą postawą wpływa mobilizująco na aktywność pozostałych nauczycieli i podniesienie jakości pracy szkoły. Jej kandydatura została zaproponowana przez uczniów szkoły i uzyskała pozytywną akceptację Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2009r.) oraz Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę (2016r.).

:: Grażyna Wyszyńska - jest nauczycielem z 31 letnim stażem pracy. Ukończyła studia magisterskie na kierunku biologia oraz kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa. Aktualnie pracuje jako nauczyciel bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Pani Grażyna Wyszyńska jako nauczyciel bibliotekarz prowadzi wiele działań, których celem jest zwiększenie czytelnictwa wśród uczniów. Z działań realizowanych w ostatnich latach można wymienić: prowadzenie Koło Sympatyków Baśni i Klubu Czytającego Przyjaciela, zorganizowanie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i Światowego Dnia Pluszowego Misia, akcji: „Ferie z książką”, „Cała PIĄTKA czyta dzieciom”, przeprowadzenie wielu konkursów literackich: „Recenzja książki spoza lektur szkolnych”, „Ulubiony bohater książki”, „Żywa książka”- konkurs na scenkę z ulubionej książki, „Hasło promujące bibliotekę i czytelnictwo”, „Tę książkę warto przeczytać”. Wszystkie te działania mają za zadanie zwiększenie zainteresowań czytelniczych i podniesienie poziomu czytelnictwa uczniów. Współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną –między innymi współorganizując międzyszkolne konkursy: „W krainie bajek i baśni”, „Zakładka do książki”, akcji czytelniczych „Majówka z książką”. Propagowanie czytelnictwa miały także na celu projekty edukacyjne zaplanowane i zorganizowane przez Panię Wyszyńską. Były to między innymi projekt „Biblioteka po drodze, nie mijam – wchodzę”, „Ortografia bez tajemnic”, „Rodzinny Maraton Czytania”. Pani Grażyna prowadzi też zajęcia czytelnicze z elementami bajkoterapii, które cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów klas młodszych oraz sześciolatków z pobliskiego przedszkola. Swoją wiedzą z tego zakresu dzieli się prowadząc warsztaty z nauczycielami nie tylko z naszej ale również z innych szkół. Jest autorką i realizatorką innowacji „Bon ton – kultura na co dzień i od święta”. Zainicjowała i koordynowała udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Pani Wyszyńska aktywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Jest współautorką innowacji pedagogicznej „Zambrów – moje miasto”, której jednym z celów było kształtowanie wśród uczniów więzi z „Małą Ojczyzną”. Jedną z form było organizowanie konkursów promujących Zambrów. W ostatnich latach był to Powiatowy konkurs Literacki: „Zambrów – wczoraj i dziś”, międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną „Bohaterowie naszych ulic” oraz międzyszkolny konkurs plastyczny: Plakat promujący Zambrów. Jest współorganizatorką Szkolnego Kola Caritas przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zambrowie. Bardzo aktywnie rozwija wolontariat w naszej placówce. Spośród działań podejmowanych przez nią w ostatnich latach należy wymienić:
- Organizowanie zbiórki odzieży, zabawek i artykułów żywnościowych dla potrzebujących rodzin z rejonu szkoły.
- Zorganizowanie w bibliotece szkolnej „Pogotowia Naukowego” dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych.
- Zainicjowanie i zorganizowanie akcji sprzedaży ciast i deserów na pomoc rodzinom potrzebującym.
- Organizacja Dnia Życzliwości w szkole,
- Współpraca z Ośrodkiem Wsparcia Rodziny (zbiórka odzieży, nakrętek).
- Udział w ogólnomiejskiej akcji „Pola Nadziei”,
- Udział międzyszkolnym konkursie „Barwy Wolontariatu” (II miejsce).

:: Anna Bujko - jest nauczycielką dyplomowaną plastyki i techniki z 34-letnim stażem pracy:
- jest koordynatorem Szkolnego Klubu Wolontariatu,
- od wielu lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Silni Razem w Zambrowie; w ramach współpracy w 2017 roku prowadziła warsztaty rękodzielnicze dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych;
- pod jej kierunkiem uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu akcjach wolontariackich m.in. Pola Nadziei, Polacy – Polakom paczka dla mieszkańców grodzieńszczyzny, Paczka dla Bohatera,
- za jej pośrednictwem wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu nawiązali współpracę ze Schroniskiem dla bezdomnych zwierząt w Józefowie i przeprowadzili zbiórkę karmy, koców i zabawek dla psów,
- od 3 lat aktywnie uczestniczy w organizacji wypoczynku letniego dla uczniów z naszej szkoły,
- od wielu lat aktywnie rozwija uzdolnienia i talenty uczniów przejawiających zainteresowania artystyczne, prowadząc koła: plastyczne i rękodzielnicze,
- pod jej kierunkiem uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2016/2017 zajęli wysokie miejsca w różnorodnych konkursach np.: I miejsce w powiatowym konkursie „Dary jesieni” w kategorii klas IV – VI, I miejsce w powiatowym konkursie na „Najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy” w kategorii klas IV – VI,
- projektuje i wykonuje dekoracje na uroczystości szkolne,
- wraz z uczniami corocznie wykonuje karty świąteczne dla emerytowanych pracowników szkoły,
- jest wspaniałym wychowawcą cenionym przez uczniów i rodziców, wykazuje się empatią i dużym wyczuciem pedagogicznym,
- ustawicznie podnosi swoje umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju kursach i warsztatach,
- za swoją pracę pedagogiczną i wychowawczą została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

Najlepszy uczeń

Szkoła podstawowa

:: Jan Krajewski - to wzorowy uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 o bardzo wysokiej kulturze osobistej. Co roku nagradzany jest najwyższą oceną z zachowania (tytuł „Mistrza Dobrego Zachowania”). W klasie szóstej uzyskał średnią ocen 5,29 i Odznakę Wzorowego Ucznia. Jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach i uzdolnieniach. W pracy wyróżnia się dużą dokładnością, rzetelnością oraz odpowiedzialnością. Godnie reprezentuje szkołę, miasto, a nawet kraj zdobywając laury w licznych konkursach na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim i wojewódzkim. Jaś to chłopiec bardzo wrażliwy na potrzeby innych. Zawsze z dużym zaangażowaniem uczestniczy w licznych akcjach charytatywnych na terenie szkoły i miasta np. „Polacy Polakom. Świąteczna paczka dla Polaków na Białorusi”, „Mikołajkowa Loteria Fantowa”, „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, „Oko w oko z rakiem – pomoc Marcelince”, „Świąteczna Paczka”. Bierze także aktywny udział w przedsięwzięciach ekologicznych np. „Bateria Pomysłów”, zbiórka zużytych baterii i nakrętek. Co rocznie swoją klasę reprezentuje w licznych i różnorodnych konkursach szkolnych odnosząc liczne sukcesy (język angielski – „Spelling ELF”– I miejsce – 24.11.2017, II miejsce – 20.03.2017, I miejsce – 14.03.2016, przyrodnicze – „Znawca Przyrody” II miejsce – 23.06.2017 i II miejsce -20.06.2015, ortograficzne „Mistrz Ortografii” II miejsce w 2015 i I miejsce -29.04.2014, matematyczne „Rachmistrz” II miejsce – 21.06.2017, I miejsce -23.06.2015 oraz wiele innych). Swoje zainteresowania językowe rozwija także w czasie wakacji – w dniach 31.07.2017 – 11.08.2017 z powodzeniem brał udział w kursie języka angielskiego w Mackenzie School of English w Edynburgu. Ponadto jest wspaniałym kolegą – bezinteresownie poświęca swój czas uczniom z klasy, na pomoc w odrabianiu lekcji i przygotowywaniu się do sprawdzianów. Do jego najważniejszych sukcesów należą:
NA POZIOMIE MIĘDZYNAROODOWYM:
- Europejska Odznaka Jakości za projekt English Learning Friends – 25.10.2017
- ogólnoeuropejski konkurs „Europejskie Nagrody eTwinning 2017” – projekt „Green Missions” – laureat europejski w kategorii „język angielski” oraz Europejska Odznaka Jakości – 22.10. 2016
- ogólnoeuropejski konkurs „Europejskie Nagrody eTwinning 2016”- projekt „WALL – Wizards At Language Learning” – finalista europejski oraz Europejska Odznaka Jakości – 12.03.2015
- reprezentowanie kraju i szkoły podczas roboczego spotkania w Chorwacji w ramach projektu ERASMUS+ jako nagroda za szczególny wkład w realizację projektu „ELF – English Learning Friends”.

NA POZIOMIE OGÓLNOPOLSKIM:
- Krajowa Odznaka Jakości za projekt „Green Missions” –– 30.08.2016
- 10- lecie programu eTwinning – tytuł Top School of the Decade in Poland (Najlepsza Szkoła Dekady w Polsce) – praca grupowa
- konkurs „Nasz projekt eTwinning 2016” – projekt „WALL – Wizards At Language Learning” – Krajowa Odznaka Jakości – 03.06.2015 oraz I miejsce w Polsce – 20.05.2016
- II miejsce – etap międzynarodowy projektu ELF konkursu Spelling Elf w grupie wiekowej 13–14 lat – 21.06.2017
- Krajowa Odznaka Jakości za projekt English Learning Friends – 07.06.2017

NA POZIOMIE WOJEWÓDZKIM:
- zdobycie tytułu laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – 21.03.2017
- zdobycie tytułu finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego – 21.03.2017.

NA POZIOMIE POWIATU I MIASTA
- I miejsce w XIII Zambrowskim Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH EXPERT w kategorii klas szóstych -28.04.2017
- I miejsce w XII Zambrowskim Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH EXPERT w kategorii klas piątych – 27.04.2016
- II miejsce w XI Zambrowskim Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego ENGLISH EXPERT w kategorii klas czwartych – 22.04.2015
- II miejsce w XIII Zambrowskim Konkursie Ortograficznym o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII – 13.05.2014

:: Jan Eugeniusz Saniewski - jest uczniem klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 5 w Zambrowie. To wzorowy pod względem zachowania i bardzo dobry pod względem nauki uczeń. Średnia ocen na koniec klasy 6 wyniosła 5,64. Najważniejsze osiągnięcia Jana w roku szkolnym 2016/2017:
- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego,
- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematyczny,
- 1 miejsce na etapie okręgowym w Białymstoku II Ogólnopolskiej Akademii – Konkurs Wiedzy o Prawie, finalista etapu centralnego w Warszawie.
- 1 miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku,
- 3 miejsce w XXIV Zambrowskim Konkursie Recytatorskim Poezji Władysława Broniewskiego”.
Najważniejsze osiągnięcia Jana w roku szkolnym 2015/2016 (jako ucznia klasy piątej):
- Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2016 kategoria Beniamin.

:: Igor Najda - jest uczniem Szkoły Podstawowej Nr 3, w roku szkolnym 2016/2017 otrzymał promocję z wyróżnieniem ze średnią ocen 5,55 i wzorową oceną zachowania. Igor Najda wykazuje szczególne uzdolnienia matematyczno-informatyczne oraz sportowe. W roku szkolnym 2016/2017 zdobył tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego. W roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikował się do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego – rozstrzygnięcie konkursów odbędzie się pod koniec kwietnia tego roku. Igor wielokrotnie z sukcesami reprezentował Szkołę Podstawową Nr 3 w zawodach sportowych. Jego sukcesy sportowe to :
– II miejsce w pływaniu stylem dowolnym w finale Grupy Zachodniej,
– IX miejsce w pływaniu stylem dowolnym w finale województwa podlaskiego,
– III miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców w pływaniu w finale Grupy Zachodniej,
– II miejsce w piłce koszykowej w finale Grupy Zachodniej,
– V miejsce w piłce koszykowej w finale województwa podlaskiego.
Igor Najda rozwija swoje uzdolnienia uczestnicząc w szkolnych kołach zainteresowań. Zaangażował się w realizację Ogólnopolskiego Programu „Mistrzowie Kodowania”, w ramach którego prowadził zajęcia z robotyki w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Prezentował również swoje umiejętności prowadząc zajęcia z robotyki w zambrowskich przedszkolach, przyczyniając się w ten sposób do promocji szkoły w środowisku lokalnym. Igor to uczeń, który szanuje i rozwija dobre tradycje szkoły. Zawsze zdyscyplinowany, o wysokiej kulturze osobistej, odpowiedzialny za powierzone jemu zadania. Jest przykładem wzorowego traktowania obowiązków szkolnych i wzorem do naśladowania.

Gimnazjum
:: Maja Dmochowska - była uczennicą Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie w latach 2014-2017. W trakcie nauki dała się poznać jako osoba zaangażowana w życie szkoły i działalność pozalekcyjną. Osiągała sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty (laureatka i finalistka) oraz innych konkursach tematycznych. Brała udział w wielu imprezach na terenie szkoły (uroczystości z okazji Święta Patrona, Narodowego Święta Niepodległości i innych), ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie w klasie klarnetu. W trakcie nauki w klasach I – III zawsze otrzymywała świadectwa z wyróżnieniem. W ostatnim roku nauki na świadectwie ukończenia gimnazjum uzyskała średnią ocen 5,27 z obowiązkowych przedmiotów nauczania i religii i zdobyła tytuł Absolwenta Roku. W roku szkolnym 2017/2018 została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz laureatką najtrudniejszego konkursu organizowanego przez Podlaskiego Kuratora Oświaty: Ponadwojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. W tym samym roku szkolnym zajęła II miejsce w powiecie oraz VI miejsce w województwie w Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS. Osiągnięcia te sprawiły, że była zwolniona z pisania egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie i uzyskała z tej części egzaminu 100% punktów możliwych do zdobycia oraz możliwość dostania się do wybranej przez siebie szkoły ponadgimnazjalnej.

:: Julia Dębek - Julia Dębek jest uczennicą klasy 3B Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zambrowie. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Reprezentuje szkołę w konkursach przedmiotowych oraz artystycznych. Jest osobą lubianą i cieszącą się zaufaniem uczniów i nauczycieli. Ponieważ nauka nie sprawia Julii problemów, często pomaga koleżankom i kolegom w nauce. Angażuje się we wszelkie inicjatywy realizowane w szkole. Pracuje aktywnie w samorządzie szkolnym. Jest również członkiem szkolnych zespołów: cheerleaderek, aerobiku, wokalno-muzycznego „Kantylena” i szkolnego teatru „Antrakt”. Aktywnie pracuje w Szkolnym Kole Wolontariatu. W roku szkolnym 2016/2017, w wyniku końcowej klasyfikacji, Julia Dębek otrzymała świadectwo promocyjne z wyróżnieniem klasy trzeciej uzyskując średnią ocen 5,40. Poza bardzo wysoką średnią ocen, udziałem Julii były też sukcesy w konkursach. Do największych należy zaliczyć:
- II miejsce w Finale Wojewódzkim Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Aerobiku Dziewcząt,
- wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”,
- II miejsce w Grand Prix Polski w kategorii Junior w tańcach latynoamerykańskich,
- Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w Tańcach Standardowych i Latynoamerykańskich,
- I miejsce w XXVI Zambrowskim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji i Prozy Patriotycznej.
Średnia ocen za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 Julii Dębek to : 5,20.

Szkoły ponadgimnazjalne
:: Wiktoria Dominika Jamiołkowska - jest uczennicą klasy 3C I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Zambrowie. Uzyskuje bardzo dobre wyniki w nauce. Jest osobą bardzo pracowitą, sumienną i odpowiedzialną. W Zarządzie Klasowym pełni funkcję skarbnika. Wśród licznych zainteresowań na pierwszy plan wysuwają się sportowe i artystyczne. Jest członkinią szkolnego zespołu wokalno-muzycznego „Kantylena” i czynnie bierze udział w organizacji uroczystości klasowych i szkolnych. Reprezentuje szkołę w rozgrywkach sportowych i konkursach artystycznych. Jest osobą lubianą i cieszącą się zaufaniem uczniów i nauczycieli. Jest również członkinią szkolnego zespołu aerobiku oraz reprezentacji I Liceum w siatkówce. W roku szkolnym 2016/2017, w wyniku końcowej klasyfikacji, Wiktoria Dominika Jamiołkowska otrzymała świadectwo promocyjne z wyróżnieniem klasy trzeciej LO uzyskując średnią ocen 5,13. Poza bardzo wysoką średnią ocen, sportowe i artystyczne zainteresowania Wiktorii zaowocowały zdobyciem 4 miejsca w Finale Wojewódzkim Licealiady Województwa Podlaskiego. W roku szkolnym 2016/2017 udziałem Wiktorii było II miejsce w I Otwartym Turnieju o Puchar Starosty Zambrowskiego w Siatkówce Dziewcząt, a w październiku 2017 – III miejsce w II Otwartym Turnieju o Puchar Starosty Zambrowskiego w Siatkówce Dziewcząt. Za wyniki w nauce oraz pracę na rzecz środowiska w roku szkolnym 2016/2017 Wiktoria Dominika Jamiołkowska została uhonorowana:
- Stypendium Prezesa Rady Ministrów,
- Stypendium Starosty Zambrowskiego.
Średnia ocen za I półrocze roku szkolnego 2017/2018 Wiktorii Jamiołkowskiej to : 5,12.

:: Ida Milewska - jest uczennicą III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie. W ciągu dwóch lat nauki, co roku otrzymywała promocję z wyróżnieniem, otrzymując ocenę wzorową z zachowania oraz osiągając średnie ocen:
- w klasie I – 5,25
- w klasie II – 5,67
- w klasie III (sem. I) – 5,25
Były to najwyższe wyniki w II Liceum Ogólnokształcącym w Zambrowie, dzięki czemu dwukrotnie otrzymywała stypendium prezesa Rady Ministrów. W roku 2015/2016 zajęła III miejsce w kategorii klas pierwszych w V Wojewódzkim Turnieju Matematycznym SIGMA im. Edmunda Pawłowskiego. W roku2016/2017 ponownie zajęła III miejsce w kategorii klas drugich w w/w turnieju ( szósta edycja). Ida dwukrotnie otrzymała tytuł „ Super Ucznia Powiatu Zambrowskiego” – w roku 2016 i 2017. Ida cechuje się wysoką kulturą osobistą i empatią. Aktywnie angażuje się w życie szkoły i klasy, uczestnicząc w apelach. Działa w wolontariacie stałym i akcyjnym. Gra na klarnecie w Miejskiej Orkiestrze.

Najlepszy sportowiec / Najlepsza drużyna

:: Mateusz Choromański - Uczeń SP 3 w Zambrowie (rocznik 2006), karate trenuje 3 lata w Zambrowskim Klubie karate Kyokushin, w 2017 roku odniósł wiele zwycięstw na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, startując w kategorii dzieci w kumite (walka). W roku 2017 wywalczył :
- I miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategoriiKumite – Zambrów 2017-03-05
- II miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-09-30
- III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kumite – Zambrów 2017-11-12
- III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Brok 2017-11-18
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02

:: Karolina Olszewska - Uczennica SP 4 w Zambrowie klasa IV (rocznik 2008), karate trenuje 5 lata w Zambrowskim Klubie karate Kyokushin, w 2017 roku odniosła wiele zwycięstw na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, startując w kategorii dzieci w kumite (walka) i kata (układ technik). W roku 2017 wywalczyła:
- II miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategorii Kata – Zambrów 2017-03-05
- I miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Zambrów 2017-03-05
- I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-06-10
- I miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-09-30
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kumite – Zambrów 2017-11-12
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kata Team – Zambrów 2017-11-12
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Brok 2017-11-18
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kata – Brok 2017-11-18
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02

:: Aleksandra Olszewska - Uczennica SP 4 w Zambrowie klasa sportowa VIa (rocznik 2005), karate trenuje 5 lata w Zambrowskim Klubie karate Kyokushin, w 2017 roku odniosła wiele zwycięstw na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, startując w kategorii Młodzików w kumite (walka) i kata (układ technik). W roku 2017 wywalczyła:
- I miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategorii Kata – Zambrów 2017-03-05
- II miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Zambrów 2017-03-05
- III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-06-10
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kumite – Zambrów 2017-11-12
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kata Team – Zambrów 2017-11-12
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Brok 2017-11-18
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02
- Udział w Pucharze Polski w Karate Kyokushin Wrocław 2017-12-09

:: Adrian Wardziński - Uczeń SP 3 w Zambrowie (rocznik 2007), karate trenuje 3 lata w Zambrowskim Klubie karate Kyokushin, w 2017 roku odniósł wiele zwycięstw na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, startując w kategorii kadet w kumite (walka). W roku 2017 wywalczył :
- II miejsce na III Turnieju o Puchar Burmistrza Zambrowa w Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Zambrów 2017-03-05
- I miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-09-30
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kumite – Zambrów 2017-11-12
- I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02

:: Zuzanna Szulborska - Rocznik 2000, karate trenuje 4 lata w Zambrowskim Klubie karate Kyokushin, w 2016 roku odniosła wiele zwycięstw na turniejach Ogólnopolskich i Międzynarodowych, startując w kategorii Juniorek w kumite (walka). W roku 2017 wywalczyła:
- I miejsce na Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-06-10
- III miejsce na II Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin w kategorii Kumite – Białystok 2017-09-30
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin z okazji Dnia Niepodległości w kategorii Kumite – Zambrów 2017-11-12
- II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju w Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży w kategorii Kumite – Włocławek 2017-12-02
- Udział na Pucharze Polski w Karate Kyokushin Wrocław 2017-12-09

:: Michał Krajewski - wielokrotny reprezentant Zambrowa na Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski. Jest długoletnim wyróżniającym się zawodnikiem młodocianym w Mazowiecko-Podlaskim Klubie Karate. W 2017 roku osiągnął:
- I Miejsce – Puchar Polski Furo Karate
- I miejsce – gala walk w formule MMA i Kickboxingu „Kurpiowska Kuźnia Talentów”
- I miejsce – Gala zawodowa WLC2 – Warriors of Life Championship 2017
Poprzez swoje osiągniecia sportowe promuje Miasto Zambrów, a także daje dobry przykład, jak poprzez ciężką i stałą pracę nad sobą osiągać sukcesy w swoim życiu.

:: Karolina Dzwonkowska - jest uczennicą Miejskiego Gimnazjum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zambrowie. Trenuje biegi wytrzymałościowe (przede wszystkim na 600 i 1000 metrów). W trakcie nauki osiągała sukcesy w zawodach sportowych na szczeblu grupy zachodniej (dawne województwo łomżyńskie), województwa, a nawet w międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym. Karolina Dzwonkowska w ubiegłym roku odnosiła sukcesy w biegach wytrzymałościowych, przede wszystkim na 600 i 1000 metrów w grupie zachodniej, województwie podlaskim oraz w zawodach międzywojewódzkich i międzynarodowym mitingu lekkoatletycznym.
- I miejsce w półfinale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej w biegu na 600 metrów.
- I miejsce w półfinale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w Lekkiej Atletyce w biegu na 600 metrów.
- IV miejsce w finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w biegu na 600 metrów
(w rywalizacji ze starszymi nawet o 2 lata przeciwniczkami).
- I miejsce indywidualnie w półfinale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w biegach przełajowych.
- III miejsce indywidualnie w finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w biegach przełajowych (w rywalizacji ze starszymi nawet o 2 lata przeciwniczkami).
- I miejsce w biegu na 1000 metrów młodziczek w Mitingu Solidarności o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego.
- I miejsce w X Biegu Niepodległości w Wąsoszu.
- IV miejsce w biegu na 2500 metrów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U-16 w biegach przełajowych.
- II miejsce w biegu na 600 metrów w Międzynarodowym Łomżyńskim Mitingu Lekkoatletycznym z okazji 25-lecia PPB Prefbet Śniadowo.

:: Drużyna Lekkoatletyczna Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie - w składzie: Plona Marcel, Czartoszewski Patryk, Dąbrowski Sebastian, Ostasiewicz Szymon, Michalak Aron, Jakub Rogaczewski, Dębnicki Maciej, Dąbrowski Patryk, Romanowski Bartosz, Ołdakowski Jakub. Trener – p. Krzysztof Kumór.
W skład drużyny wchodzą chłopcy z klas IV – VI. Uczniowie Ci reprezentowali szkołę na wszystkich szczeblach zawodów wchodzących w skład imprez z kalendarza Szkolnego Związku Sportowego, a także we wszystkich zawodach miejskich i lokalnych. Swoje umiejętności zawodnicy systematycznie doskonalą i rozwijają na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Determinacja, upór, ciężka praca oraz chęć zwyciężania, decydują o ich sile, a tym samym o wybitnych osiągnięciach na arenie województwa i Polski. Dodatkowo są to uczniowie wszechstronni. Reprezentują szkołę w innych dyscyplinach sportowych – np. w koszykówce, piłce ręcznej czy pływaniu. Najważniejsze sukcesy to:
– III miejsce w finale województwa podlaskiego w kategorii chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych
– I miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców w finale wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych
– I miejsce w klasyfikacji chłopców w finale wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym
– XIII miejsce w Finale Krajowym Czwórboju Lekkoatletycznego w kategorii chłopców w Olecku
– IV miejsce sztafety chłopców 4x60m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych
– II miejsce Patryka Czartoszewskiego w biegu na 600m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych
– I miejsce Marcela Plony w biegu na 1000m w finale wojewódzkim Igrzysk Lekkoatletycznych
– XII miejsce Marcela Plony w biegu na 1000m w Finale Krajowym „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi- 16-18 czerwca 2017.

:: Drużyna Koszykarska UKS ORKAN przy Szkole Podstawowej nr 3 - W skład drużyny wchodzą następujące uczennice: Natalia Bielicka, Julia Borowska, Zuzanna Chełska, Małgorzata Jabłonowska, Oliwia Kurowska, Julia Leszczyńska, Karolina Marczyk, Zuzanna Oliwia Modzelewska, Weronika Mostowska, Camille Nowacka, Weronika Potęga, Aleksandra Puchalska, Wiktoria Sadowska, Klaudia Sołowińska, Patrycja Stańczuk, Wiktoria Zysik.
Drużynę tworzą uczennice klas sportowych z rocznika 2004 i 2005 (szóstoklasistki i siódmoklasistki). Trenerem dziewcząt od stycznia do czerwca 2017 roku był nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie – pan Leszek Chodkiewicz, od września 2017 roku funkcję tę pełni nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 3 w Zambrowie – pani Joanna Saniewska. Sukcesy koszykarek UKS ORKAN Zambrów w 2017 roku:
- I miejsce w Finale Igrzysk Województwa Podlaskiego w koszykówce dziewcząt w roku szkolnym 2016/2017;
- X miejsce w Finale Krajowym „ENERGA BASKET CUP” w roku szkolnym 2016/2017;
- III miejsce w Mistrzostwach Grupy Zachodniej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt w roku szkolnym 2017/2018.

Statuetki „Zambrowskich Żubrów” są nagrodą burmistrza Zambrowa dla osób, instytucji, przedsiębiorstw i organizacji, które dzięki swoim działaniom promują miasto. Nagroda ma charakter honorowy. Nie wiąże się z żadną gratyfikacją pieniężną. Laureaci otrzymują statuetki żubra, którego głowa jest w herbie Zambrowa. Wręczenie nagród nastąpi 24 lutego 2018 r. w czasie uroczystej gali w Centrum Kultury. W tym roku wydarzenie to uświetni występ zespołu Poparzeni Kawą Trzy.

Polecamy:
:: Videorelacja z gali wręczenia Zambrowskich Żubrów 2016 [video]
:: Zambrowskie Żubry 2016 rozdane [foto]
:: Zambrowskie Żubry wręczono po raz szesnasty [foto]
:: Jubileuszowa gala Zambrowskich Żubrów [foto]
:: Zagłosuj na najlepszego nauczyciela 2014 roku
:: 37 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2014
:: Videorelacja z Gali Zambrowskie Żubry 2013
:: Zambrowskie Żubry rozdane [foto]
:: 37 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2013
:: Wydłużono czas na zgłaszanie kandydatów do Zambrowskich Żubrów
:: Zambrowskie Żubry będą wręczane w nowych kategoriach
:: Zambrowskie Żubry 2012 wręczone [fotoreportaż + video]
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów za rok 2012
:: 29 zgłoszeń do statuetek Żubra 2012
:: Zambrowskie Żubry 2011 wręczono po raz dwunasty. Koncert zespołu Leszcze, Masters i Pauliny Talarskiej (video)
:: Zambrowskie Żubry 2011 wręczono po raz dwunasty (fotoreportaż)
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2011
:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2010
:: Znamy nominowanych do „Zambrowskich Żubrów 2010”
:: Fotoreportaż z gali wręczenia i zwycięzcy Zambrowskich Żubrów 2009
:: Sylwetki nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: 30 nominowanych do Zambrowskich Żubrów 2009
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2008
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2008
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2007
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2007
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2006
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2006
:: Laureaci Zambrowskich Żubrów 2005
:: Nominowani do Zambrowskich Żubrów 2005
:: Zambrowskie Żubry 2004
:: Zambrowskie Żubry 2003
:: Zambrowskie Żubry 2002


Znamy nominowanych do Zambrowskich Żubrów. Rozpoczyna się głosowanie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org