:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 4°C
powietrze B. dobre
Rada Gminy Zambrów radni, Zmiany kadrowe Gminie Zambrów [retransmisja sesji] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 28/10/2019 20:25

Podczas dzisiejszej sesji Rady Gminy Zambrów radni odwołali dotychczasową skarbnik Gminy. Na jej miejsce powołano Dorotę Waszkiewicz. Zebrani mieli również okazję poznać nową kierownik Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Zambrowie – Joannę Gierałtowską.

 

Radni Gminy Zambrów spotkali się po raz ósmy w obecnej kadencji. W dzisiejszych obradach, oprócz 15 radnych, udział wzięła również nowa kierownik Gminnego Ośrodka Opieki Społecznej w Zambrowie – Joanna Gierałtowska.

 

Na początku sesji wójt Jarosław Kos wniósł do porządku obrad dodatkowe projekty uchwał dotyczące odwołania i powołania nowego skarbnika Gminy Zambrów. Po zatwierdzeniu tej propozycji przez radnych, przyjęciu protokołu z poprzedniej sesji oraz wobec braku interpelacji i zapytań radnych do odczytu, głos zabrała radna Elżbieta Sasinowska, która odniosła się do uchwały podjętej podczas sierpniowych obrad, dotyczącej stawki dla opiekunów przedszkolnych. Według niej ta decyzja radnych spotkała się z wielkim niezadowoleniem wśród nauczycieli i rodziców.

- „W wielu gminach, chociażby w Szumowie i mieście Zambrów, stawki, jakie zostały uchwalone dla opiekunów w przedszkolach, zostały wyrównane ze stawkami dla wychowawców w klasach w szkołach podstawowych. (…) Wtedy podejmowaliśmy tę decyzję, że tak powiem chwilową. Pan wójt miał się też zorientować, jak będą wyglądały sprawy finansowe po tym, jak przyjdzie trzeci kwartał w rozliczeniach, więc koniec września, jak będą wyglądały – w jakiej wysokości będą subwencje oświatowe, czy stać nas jako Gminę na wyrównanie tej stawki. (…) Uważam, że ani nasze dzieci nie są w żaden sposób gorsze, ani nasi opiekunowie w przedszkolach nie są gorsi. (…) Więc składam taki wniosek na ręce przewodniczącego komisji oświaty, aby jeszcze raz podjąć tę sprawę do dyskusji.” – wnioskowała radna Elżbieta Sasinowska.

 

Następnie radni pochylili się nad projektami uchwał. Pierwsza z nich dotyczyła odwołania skarbnika Gminy Zambrów. 

- „W piątek Prezydium Rady Gminy wraz z przewodniczącymi poszczególnych komisji spotkało się z panią skarbnik i pani skarbnik swoją stronę przedstawiła. Dla nas nie było to nic innego, to samo przekazał nam pan wójt.” – wyjaśniła przewodnicząca rady Jolanta Wielgat na prośbę radnej Sasinowskiej o podanie merytorycznych przesłanek do odwołania dotychczasowej pani skarbnik – Ewy Kuklińskiej.

Za odwołaniem opowiedziało się 12 radnych, przy 1 sprzeciwie i 2 wstrzymujących się. W następnym punkcie został powołany nowy skarbnik Gminy.

- „Kandydatka jest tutaj z nami. Jest to pani Dorota Waszkiewicz. Posiada odpowiednie kwalifikacje, żeby zająć ten urząd, jak również odpowiednie doświadczenie na stanowisku skarbnika, kilkunastoletnie. Wnioskuję o powołanie pani Doroty Waszkiewicz na skarbnika Gminy Zambrów.” – mówił podczas obrad wójt Jarosław Kos.

Po tym, jak Dorota Waszkiewicz przedstawiła się i opowiedziała o swoim dotychczas zdobytym wykształceniu i doświadczeniu, radni (14 głosów za i 1 wstrzymujący) postanowili powołać ją na stanowisko skarbnika Gminy.

 

Następnie radni przyjęli uchwały dotyczące:

:: zmian w budżecie Gminy Zambrów na rok 2019,

:: zmian Wieloletniej prognozy Finansowej Gminy Zambrów na lata 2019-2022,

:: zmian w uchwale dotyczącej udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Zambrowskiemu (dofinansowanie działalności Warsztatów Terapii Zajęciowej w Szumowie),

:: wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty,

:: określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

:: obniżenia średniej ceny skupu żyta za okres 11 kwartałów przyjęty jako podstawa obliczenia podatku rolnego na obszarze gminy,

:: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenie Woli Zambrowskiej,

:: zmieniająca uchwałę w sprawie utworzenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zambrowie,

:: Regulaminu udzielenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Zambrów,

:: upoważnienia kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zambrowie do prowadzenia postępowania i wydawania decyzji administracyjnych w sprawach świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym,

:: wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Zambrowie, którym została wybrana Marianna Krajewska (14 głosów poparcia).

 

W kolejnym punkcie obrad przewodnicząca rady oraz wójt poinformowali zebranych o złożonych oświadczeniach majątkowych za 2018 rok. Następnie wójt Jarosław Kos odniósł się do wniosku radnej Elżbiety Sasinowskiej o wyrównanie stawek opiekunom dzieci w oddziałach przedszkolnych. Zapowiedział, że jeżeli po analizie gminnych finansów okaże się, że Gmina może sobie pozwolić na podniesienie stawek, zostanie to uczynione. Na zakończenie wójt zdał sprawozdanie ze swojej pracy w okresie od ostatniej sesji, jaka miała miejsce pod koniec sierpnia br. 

 

W czasie przeznaczonym na wolne wnioski radna Sasinowska zgłosiła problem z ciśnieniem wody w Starym Zakrzewie oraz potrzebie montażu lustra dla kierowców na skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową w Krajewie-Ćwikłach, co znacznie poprawiłoby bezpieczeństwo w tym miejscu.

 

Zachęcamy do obejrzenia retransmisji z dzisiejszej sesji Rady Gminy Zambrów:

 

 

Reklama

Zmiany kadrowe w Gminie Zambrów [retransmisja sesji] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 06:05:22

  A czy nie przypadkiem Pani skarbnik doprowadziła do weryfikacji ilości kruszywa wozonego na utwardzenie dróg gminnych?
  Wszyscy wiemy kto wozi jakiej jakości towar.
  Pan wójt osobiście zlecił pracownikom liczenie samochodów, po tygodniu odstąpił od liczenia....
  Rozbieżności były zbyt duże a Pan wójt zrozumiała że jak wszystko się zgadza to nie ma się czym podzielić.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 06:11:30

  Cóż za zabieg okoliczności, kolejny merytoryczny pracownik opuszcza szeregi gminy, wszystkich łączy mały drobiazg, konflikt z panią kos

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 06:22:40

  Jola...
  Wielki szacun, perfidnie kłamiesz a nawet ci brewka nie pyknie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 06:31:16

  Panie dwójce
  Czy prawda jest że stacja uzdatniania wody w Łosicach od chwili odbioru i przekazania nie uzdatniła nawet 1 litra wody?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 06:34:04

  Tak,, ale to nie wina dwojta...
  To łoś wypił wszystko wóde:)

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 07:37:39

  Merytoryczny powód odwołania Pani Skarbnik??? Dlaczego żaden z radnych się nie wypowiedział?? Dlaczego Wojt nie odniósł się do tego ??? Co tam się dzieje ???

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 07:43:05

  Nio przecież Pani Jola powiedziała wszystko...
  Cała podstawa merytoryczną brzmi...

  " to samo...."

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 07:48:54

  No tak nawet starosta z Kolna odniósł się do odwołania naszej obecnej Pani Skarbnik na stronie kolniak24.pl czytamy: " Brakowało w tych relacjach empatii, zwykłego zrozumienia i chęci pomocy innym -podkreśla starosta - pracowałem w kilku zakładach pracy i tam praca skarbnika wyglądała inaczej. Skarbnik był zawsze gotowy do pomocy. Nie było sytuacji że pracownik czy naczelnik wydziału boi się wejść do Pani skarbnik porozmawiać. To jest niedopuszczalne. ..... nie będę tutaj mówił o innych rzeczach które zaobserwowalem bo Pani skarbnik zagroził mi że jeśli dalej będę podwazal jej autorytet to wystąpi na drogę sądową..." Tak o naszej obecnej Pani Skarbnik pisza. Jeżeli chodzi o naszą była już Panią skarbnik zawsze drzwi do niej były otwarte nie dość że robiła swoje to pomagała wszystkim w koło. Jedyne czego nie zrobiła to nie zaprzyjaźnila się z żoną naszego Pana Wojta. Mam nadzieję że Pani Ewa tak tej sprawy nie zostawi ... A tak na koniec to wielki szacun Pani Ewo bo to Pani odeszła z naszej gminy jak już nie dała Pani rady walczyć z wiatrakami ....pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 08:20:19

  Od dawien dawna wiadomo kto decyduje w gminie kto będzie zatrudniony jak nie wpadłeś w oko pani dk to przykro mi. pani skarbik wiadomo piękna elegancka kobieta z klasa czego co nie którym daleko oj daleko i w oczy bolalo

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 08:27:25

  A jacy super radni ajajaaj siedzą i nie wiedzą o co chodzi co mają zrobic a nieee nic bo im nir kazali. Siedzą i myślą kiedy do domu udaja super zorientowanych dno dno dno

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 08:44:44

  A p. Tomek przeciez na jego miejsce trzeba bedzie gdzies dwa pokoje od powiatu wynajac zeby go zastapic 5 osobami

 • gość 2019-10-29 08:45:29

  Od dawien dawna wiadomo też ze mały pan zbierał i żebrał o kasę od sponsorów bez żadnych dokumentów i co się z nią stało? Pewnie dlatego ta nerwowość na sesji.

 • gość 2019-10-29 08:52:55

  Dla byłej Pani Skarbnik mam wielki szacunek. Kobieta z klasą. A że nie zaprzyjaźniła się z wójtową , to prawdopodobnie dlatego została odwołana.W takiej atmosferze i tak długo pracowała.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 08:53:19

  Coś się zadziało, wartościowi pracownicy odchodzą z urzędu, Skarbnik, Geodeta, pani od ewidencji ludności, pytanie dlaczego ?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 08:59:29

  No nie do konca jest ktos w temacie bo czesc pracownikow Urzedu odeszla na zasluzoną emeryturę

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:09:17

  Taa odeszła pani od dowodów na emeryture czas i pora na nia byla ale nikt nie mowi ze jest na umowie bo nowa super kadra se nie radzi i trzeba pomagać za dodatkową kasę tak samo pani kierownik gopsu doplaca pracownicy zeby jej pomagala. Tak to sie nie robi niech miodek doplaca ze swojej kueszonki jak takie pracownice obsadzil

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:27:10

  Czy ci ktos zagląda w kieszenie wiec nie rob i ty tego!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:37:25

  Pani radna Sasinowska niech tak nir płacze nad tymi nauczycielami bo im wcale tak źle nie jest. W gminnych placówkach oświatowych to oni raj mają

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:47:27

  większość radnych to bezmózgowie bez własnego zdania
  pytanie czy Ci co ich wybierali
  też są tacy sami.
  czy Ci co głosowanli na wójta specjalistę od wfu - też

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:50:57

  A może by się ktoś zainteresował dlaczego Pan B...., który realizuje gminne inwestycje mimo że od 5 lat żadnej nie ukończył w terminie i bez usterek nie miał naliczone nawet 1zł kary.

  Wszystko płynie szerokim strumieniem pod stołem....

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 09:56:49

  Czyżby była skarbnik nie radziła sobie z machlojkami wójta wykorzystało się wszystkie przesunięcia to co biedna miała zrobić .Następna przyszła to uleczy finanse gminy już to widzę haha

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:02:06

  A może by tak odwlowac ale kogos innego

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:04:09

  To wójt nie radził sobie z ukrywanie swoich szwingli....
  A że fujara i bał się podpisać czego kolwiek a Pani skarbnik powiedziała że śmieci i bubli prawnych nie będzie podpisywać to musiała odejść

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:05:30

  Następna to tam przyszła nie uleczać ale kasę brać na etacie.
  Czyżby koleżanka Dorotki K.?
  Państwo Kos stworzyli własne przedsiębiorstwo. Pięknie to rozegrane. Głupki im dają absolutorium, głupki tych głupków wybierają.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:07:28

  Co wy chcecie od bidaka....
  Jak byś miał taką żonę to też wziął byś sobie sekretarkę z niezłym cycem.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:25:01

  A Kola kiedy odchodzi ? Czy jeszcze będą jakieś zakupy samochodów

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:43:11

  Jak zwykle pewnie chodzi o kase. Zaczyna brakowac ale te swietlice chyba tez jakies dochody przynosza?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 10:57:40

  Hahhah ta dochody chyba dla tych co się nimi niby opiekują a gmina za wszystko płaci

 • gość 2019-10-29 11:05:07

  Może NIK niech przyjedzie.Upss- przepraszam przecież tam pan Banaś rządzi,a tak poważnie niech tym odpowiednie służby się zajmą.Koniec z prywatnym folwarkiem w gminie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 11:07:19

  Inwestyowac setki tys to chyba dochody sa hehe kazdy przetsiebiorca jak inwestuje to liczy na dochod :)

 • gość 2019-10-29 11:39:54

  Myślę że jak przyjedzie jakaś stacja TV to mały książę ze strachu na urlop się urwie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 12:09:11

  Jest cennik stworzony na wynajem świetlic. 184zł za wynajem na imprezy nocne w tych lepszych świetlicach w pozostałych 123 zł.Za dzienne imprezy 123 zł lub 61.
  Pieniądze powinny wpływać na konto gminy A nie do kieszeni przewielmożnych Pań....które co chcą to robią. Gdzie są oficjalne cenniki. Gmina ponosi koszty a Panie się bogacą...haha. Może nową Pani skarbnik zrobi porządek z tą lewizną bo starej nikt nie słuchał

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 12:16:54

  Czytam i nie wierzę czy ktoś tym może się zająć ? Co to wogóle jest ? Kurczę ludzie oni się bawią za nasze pieniądze

 • gość 2019-10-29 12:27:21

  Barcelona, Barcelona...

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 12:45:53

  Przedszkola na wiosce nie ma tylko zambrow a w cieciorkach takie fajne miejscy by bylo

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 13:00:26

  Ciągle zmiany kadrowe. Proste. Głupimi łatwo sterować. Tylko wszystko do czasu. Poza tym Wójt dostosowuje poziom pracowników do swego. Najlepszym przykładem nowa Pani kierownik Gopsu. Wstyd aby instytucją tak poważną, z budżetem kilkunasto milionowym kierował człowiek bez żadnego doświadczenia i choćby podstawowej wiedzy elementarnej.

 • gość 2019-10-29 13:52:18

  W końcu niech ktoś odważny napisze gdzie trzeba a nie użala się w komentarzach!!!

 • gość 2019-10-29 14:12:26

  CBŚ tam trzeba dać znać

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 14:42:57

  A skąd wiesz że ona nie ma wiedzy? Pracujesz tam? Nie wybrali Cię w konkursie na te stanowisko?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 14:53:49

  No to super. Korzystałem ze świetlicy i kazano mi zapłacić 400 zł. Jakaś prywata. Ciekawe kto z kim się dzieli kasą, jeżeli jest przyzwolenie na kantowanie mieszkańców

 • gość 2019-10-29 15:00:55

  A może CBA? Ostatnio zwinęli Burmistrza dzielnicy Włochy w Warszawie!! A ci co biorą kasę za świetlicę powinni się z niej rozliczyć z gminą albo urzędem skarbowym!!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 16:42:29

  Korzystałam z terenu przy świetlicy w Długoborzu. Za 150 zł.
  Kto tę kasę wziął skoro stawka to 60 zł????

 • gość 2019-10-29 17:19:49

  Treść komentarza...

 • gość 2019-10-29 17:32:41

  Ten kto wynajal i zaplacil powienien zarzadac rachunku zaplaty za swietlice, i tam powinna byc cena wlasciwa wyszczegolniona.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 17:34:19

  Również korzystałem z wynajmu jednej ze świetlic. Cena różniła się od tej ustalonej przez radę. Kto wziął różnice ? A może kto wziął całość, która przekazałem opiekunowi sali ?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 17:54:55

  Obawiam sie o stan naszej gminy. Wiele obietnic przedwyborczych nie zostało spełnionych i podejrzewam nie zostanie. Nie mówie tu tylko o Wójcie ale i o radnych, którzy zapewne nawet nie wiedza co to interpelacja ...

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 19:03:29

  Przeciez jedna radna sie odezwala Chce podwyzek dla nauczycieli biednych

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 20:05:11

  Najlepszą zmianą kadrową w gminie byłoby usunięcie klanu rodzinnego.

 • gość 2019-10-29 20:19:49

  Powiem jej, aby nastepnym razem upomniała się o podwyżkę dla ciebie.
  Weź się za robotę, a nie ploty publicznie rozsiewasz.
  Po adresie widzę że ciagle jesteś niezadowolona.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-29 20:54:17

  Otóż to

 • Antoni:910 - niezalogowany 2019-10-30 00:48:01

  Ale dr n.Stanisław za dawnym st.??? • Gość - niezalogowany 2019-10-30 06:25:48

  Propozycja jest następująca:
  - aby zadowolić nasz gminny naród należy zamienić osoby wojta i sekretarza na zajmowanych stanowiskach, podniesie to range gminy a przy okazji będzie można zajść do nowego wojta na kielicha i napewno by nie wygonił

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 08:06:47

  A sekretarz gminy nie do wymiany?

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 10:48:48

  Sam psychicznie niedługo nie wytrzyma.. jest podnóżkiem wójta po tylu latach pracy, a narzekał na starego

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 11:51:25

  A gdzie on pójdzie i gdzie będzie miał lepiej. Wszyscy wiemy jak często Pan Sekretarz w godzinach pracy jest chory

 • gość 2019-10-30 12:56:40

  Pan sekretarz jak jest chory to gada takie rzeczy na wójta że włos się jeży.Obaj mają na siebie haki i żyją w symbiozie.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 13:58:26

  Kierowce mozna przeciez zastapic starzysta lub samemu wsiasc i jechac gdzie trzeba 60tys racznie zaoszczedzone sprzataczki tez mozna wyje. Kazdy umie po sobie posprzatac to juz 80tys oszczednosci rocznie sekretarke stazystka wymieniac i wymieniac

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 16:37:59

  O nie, kierowcy to nie.
  Wójt straci dodatkowe ucho.

 • gość 2019-10-30 18:08:02

  zaraz będą kupować nowy samochód bo ten już po czterech latach użytkowania wygląda gorzej niż rozrzutnik obornika
  proponuję śledzić BIP urzędu gminy bo niedługo pojawi się ogłoszenie o zakupie nowego samochodu żeby w....... mogła pupcię wozić w lepszych warunkach

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 21:04:33

  Ja też jestem mieszkańcem wsi i musialem zapłacić za sale 400 zeta i nie mam pretensji do nikogo bo wójt wyremontował sale ale całe wyposażenie sali naczynia krzesła to ludzie musieli sami kupić i jakoś nikt w to niewnikał a teraz jak za salę trzeba pare groszy zapłacić to afera jak do roboty to nie ma nikogo przy świetlicach ake obgadywać i pisać bzdury to dużo chętnych

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 21:09:24

  Ludzie od kiedy wieś kupuje krzesła stoliki itp.
  To wszystko to własność gminy. Nie pisz głupot. Bezprawie panuje i wszystko na ten temat

 • Gość - niezalogowany 2019-10-30 23:39:13

  Nie ma czym pies srac to głąbami .Niech kazdy zajmie sie swoją robotą anie osrywa jeden drugiego ludzie WSTYD

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 07:36:08

  Wstyd to pakować po 2 miliony w budynek który stoi, w Dłogoborzu i Zbrzeznicy rematy po 100 tysi i wszyscy zadowoleni...
  Oprócz wójta i balika

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 07:53:37

  A co ma kezec???zajmij sie swoją pracą.....

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 09:39:08

  Polecam strony www z Kolna,
  Sporo ciekawostek o naszej nowej Pani w urzędzie gminy

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 10:15:08

  Wystarczy wejsc na kolniak24 i poczytać wspolczuja zambrowskim pracownikom wspolpracy z nowym skarbnikiem

 • gość 2019-10-31 15:30:40

  do Pani radnej ubiegającej się o podwyzszki dla nauczycieli a inni pracownicy szkół to już sa według Pani nic nie warci woźny sprzątaczka konserwator itd. im się nic nie należy??

 • Gość - niezalogowany 2019-10-31 19:44:14

  Akurat ta radna ma swoje zdanie i nie boi się wypowiadać jak reszta podwładnych Pana Wójta. Tak trzymać Panu Elu co Pani nie zabije to Panią wzmocni a ta reszta niech spojrzy ma rachunki może dietka wpłynęła bo tylko po to tam są

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 18:09:11

  Czyny swiadczą o człowieku a nie przemowy w stylu pani Eli....

 • Gość - niezalogowany 2019-11-01 19:20:15

  Jakie czyny ?? O czym ty mówisz???

 • gość 2019-11-01 19:40:46

  Tylko jedna pani Ela miała odwagę zagłosować przeciwko podwyższaniu opłat za odpady komunalne. Reszta szanownej rady poparła podwyżkę z 45zł na 100zł z haczykiem. Ponad 100% !!!!
  Podwyżka dotyczy rodzin, gdzie jest 6 i więcej osób w domu. Tak wygląda polityka prorodzinna naszej rady gminy Zambrów... Przykro
  Patrząc na zachowanie radnych na sesji wyglądają jakby mieli wszystko w nosie.

 • gość 2019-11-01 19:49:29

  Chyba tylko jedna radna chce myśleć, albo ma odwagę myśleć i wyrażać swoje zdanie.
  Brawo

 • gość 2019-11-02 08:35:13

  Wszyscy radni to marionetki wójta. Nie mają własnego zdania. Siedzą i biorą kasę za przytakiwanie. Co to za sesja gdzie nic sie nie ustala bo wszystko ustalone . Nie dziwne to?

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 09:34:44

  Zaufałem, zmarnowałem głos zarówno na wójta jak i na radnego. Gadali na Jowitę, przynajmniej miała coś do powiedzenia xd

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:32:27

  Brawo Pani Elu. Tak trzymać. Ta rada to farsa. Wyborcy to widzą i oceniają pracę tych marionetek.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 12:37:01

  Teraz Wójt nie powie że mu radni przeszkadzają i nie może nic zrobić.

 • gość 2019-11-02 13:05:48

  A czy wójt nie powinien zakupić swoim lizusom miętówek, albo gumy do żucia?
  Po takim podlizywaniu się muszą mieć niesmak w ustach...

 • gość 2019-11-02 13:10:51

  Radni byli aktywni jak zabiegali o głosy wyborców. Teraz pokazali swoje prawdziwe twarze

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 15:56:11

  Zamiast robić podwyżkę za śmieci niech się lepiej wezmą za domy gdzie mieszka 6 osób a płacą za 2 osoby

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 15:58:01

  Siedzą takie rozdziawce co nie maja pojęcia o niczym a tylko mieli przytakiwac i myśleć gdzie teraz %%

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 17:19:37

  Gdyby była Pani Jowita w radzie to napewno byśmy znali powód odwołania Pani Skarbnik a tak to nikt nic nie wie bo po co

 • Gość - niezalogowany 2019-11-02 17:57:22

  Jakby Jowita była w radzie to wszystko byłoby wiadomo a nie tylko rączka do góry i oby szybciej wyjść...radni zenada ...podwładni

 • Gość - niezalogowany 2019-11-03 07:20:29

  W gminie widać pustki w kasie to trzeba obciążyć mieszkańców tak wysokimi kosztami wywozu śmieci. To jest ta super gospodarność wójta. Zbędne lub dla swojakow inwestycje kosztują. Masakra

 • gość 2019-11-03 13:55:51

  Idź do wójta a on ci wszystko zrobi co chcesz. Tylko to takie czcze gadanie. Obiecuje wszystkim. Dobrze ze ludzie juz zaczeli sie na nim poznawac

 • gość 2019-11-04 08:05:47

  Może warto napisać powszechny protest przeciwko podwyżkom za śmieci? Wystarczy wykreślić z budżetu jedną elewację remizy czy niepotrzebny asfalt na polnej drodze i jest kasa na pokrycie strat!! Jak radni bezradni to nie znaczy że wszyscy matoły?

 • gość 2019-11-04 08:27:45

  Wójt i radni do wymiany

 • Gość - niezalogowany 2019-11-04 08:54:51

  Niestety. Matole gmina nie może zapłacić za śmieci. Takie PIS dał nam prawo że mieszkańcy muszą pokryć koszty sami. Na 500+ trzeba skąść nazbierać.

 • gość 2019-11-04 09:37:22

  To TY jesteś Matołem bo wpływy z opłat za śmieci jest dochodem gminy a nie rządu!!! A jak przy opłatach za kanalizację można dopłacać z budżetu tak i przy śmieciach można pokryć ew. straty PGK które obsługuje gminę. Nie chciało się nosić teczki to ... może skorzystaj z internetu przed zamieszczaniem idiotycznych komentarzy Matole!!

 • gość 2019-11-04 09:46:54

  Tak czy owak wójt musi odejść

 • gość 2019-11-04 10:40:20

  Gmina może dopłacić do wody i kanalizacji. Ciekawe Czy PGK Zambrow zechce dopłacić do Twoich śmieci .:)

 • gość 2019-11-04 11:55:12

  To jak gmina dopłaca do wody i ścieków komunalnej firmie z Wysokiego to może również dopłacić komunalnej firmie PGK z Zambrowa. - a jaka to różnica? aby kasa firmy się zgadzała a opłaty mieszkańców pozostały na takim samym poziomie!! Napisać drukowanymi ? Czy tak też jest zrozumiałe!!

 • Gość - niezalogowany 2019-11-04 17:26:23

  Za nic nie płac. Weź 500+. A inni będą na Ciebie pracować

 • gość 2019-11-04 22:56:33

  500+ to miały być pieniądze na rozwój dzieci, a nie opłacanie kosmicznych rachunków za śmieci. Ludzie, czy nie dziwi was, że są tak zróżnicowane stawki w Zambrowie i okolicznych gminach? Chyba odpady ze wszystkich gospodarstw są podobne, ta sama firma je odbiera i wywozi na jedno wysypisko. Jaki wniosek? Nasza rada działa nieracjonalnie... Mam nadzieję, ze wreszcie się obudzą, bo jak będą mogli patrzeć sąsiadom w oczy.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-05 08:52:25

  Wójt szuka kasy. W kasie gminnej przy tych lekkomyślnych rządach pustka. Trzeba więc obciążyć mieszkańców za wywóz śmieci , z tej kasy opłaci się firmę wywozową a reszta zostanie na fanaberie wójta i jego koleżków radnych. wójt nie umie pozyskać rzadnych pieniędzy z źródeł zewnętrznych to tak trzeba, kosztem nas zbierać kasę. Przy działalności tego Pana było to do przewidzenia.

 • gość 2019-11-05 09:01:18

  Tylko festyn,disco-polo i sztandary i nic poza tym ale czego więcej można oczekiwać od przeciętniaka .Wracaj pan do szkoły może tam coś osiągniesz.

 • gość 2019-11-05 09:54:13

  A może referendum odwołać tych nieudaczników? Przy okazji można zablokować podwyżki za śmieci!! Szkoda tracić uciekające szanse dla mieszkańców naszej gminy.

 • gość 2019-11-05 19:10:00

  A gdzie utknął wniosek sołtysa z Mroczek w sprawie obniżki podatku od nieruchomości dla ludzi którzy nie są rolnikami ale mieszkają na wsi . Pod tym wnioskiem prawdopodobnie podpisali się prawie wszyscy sołtysi w gminie Zambrow.

 • gość 2019-11-06 09:10:30

  Kolejny dowód aby skrócić kadencję rady i wójta!! Nie stać nas na nieudaczników.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-06 17:09:04

  Ale na zdjęciach, których jest bez liku wójt pierś wypina dumnie. A my baranki za tę promocję potulnie płacimy. Nawet w opłacie za śmieci.

 • Gość - niezalogowany 2019-11-07 14:23:56

  Co taki mrowka moze wiedziec o zyciu tatus za smieci zaplaci a on raczka do gory wszyscy tak jednoznacznie poparliscie taka podwyzke dla radnych to nic. To wiecie co wezcie w leasing smieciarke zatrudnijcue z 3 ludzi i bedzie taniej

 • gość 2019-11-07 22:13:35

  Radni gminy Zambrów przysięgali obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców.
  Chyba już zapomnieli o złożonej przysiędze...

 • gość 2019-11-07 22:23:55

  Zazdroszczę mieszkańcom gminy Szumowo. Tam, kiedy dyskutowano o podwyżce opłat za śmieci było tak:
  "Proponowane rozwiązania wywołały ożywioną dyskusję. Wszyscy byli zgodni co do jednego, że należy podjąć takie działania by podwyżka była jak najmniej odczuwalna dla mieszkańców. "
  W gminie Zambrów ani dyskusji, ani troski o mieszkańców. Taka rada

 • gość 2019-11-08 07:43:01

  Jak widać nie trzeba daleko szukać pozytywnych rozwiązań na podwyżki !! Bierzmy przykład z Szumowa. A może trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i powołać własną firmę komunalną do śmieci, wody czy ścieków i mieć wpływ na koszty!!! Do roboty albo poddajcie się do dymisji!!

 • gość 2019-11-08 11:08:12

  Pani skarbnik ta ktora odeszla to osoba właśnie bez klasy. Miala swoich przydupasów i tylko z nimi wspolpracowala a kto nie byl jej to won. Kto mieczem wojuje od miecza ginie. ona tez nie była tu z konkursu tylko z polecenia,

 • Gość - niezalogowany 2019-11-08 11:40:38

  Hahaha bez klasy to tam jest tylko jedna Pani nietykalna DK ktora nic nie robi tylko kuriera przyjmuje cały czas. Pani Skarbink ktora odeszła nie miała przydupasow tylko ludzi którzy jeszcze chcieli pracować i mieli jakaś wiedzę odpowiednia do tej pracy ale fakt najgłośniej krzyczą Ci bez wiedzy i chęci do pracy a z największymi wymaganiami placowymi. Proszę się zastanowić zanim się coś tak głupiego napisze i z tego co pamiętam to ona była od naszego obecnego Wójta

 • gość 2019-11-08 22:25:59

  Była nieposłuszna, musiała odejść
  Radni wolą być marionetkami wójta i spokojnie odbierać swoje dietki

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Warsztat samochodowy

W ofercie warsztatu mamy: - konserwacja progów i podwozi - naprawa ram w autach terenowych - spawanie konstrukcji pod wciągarki do aut terenowych..


PRACA NA STAŁE

Zatrudnimy na stałe na stanowisku kasjerka/kelnerka w pizzerii Perfetto w Zambrowie. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr. tel. 537 887 222..


KOMINKI KOMPLEKSOWO

*Sprzedaż i montaż wkładów kominkowych *W ofercie także biokominki i kominki elektryczne-idealne rozwiązanie do mieszkań w bloku i pomieszczeń bez..


Franczyzobiorca sklepu Żabka.

Zacznij prowadzić własny biznes z Żabką! Współpraca oparta na naszym doświadczeniu i Twojej przedsiębiorczości. Nasza oferta franczyzowa..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zatrudnię

Przyjmę osobę na stanowisko kierowcy. Wymagana kat. B Praca na terenie Polski Wolne weekendy


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Działka rolna 1,98 ha Pstrągi

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: ziałki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów...


Peugeot 208 1.4 HDI * Duża

Opis: Sprzedam Peugeot 208 1.4 HDI z 2015 roku. Auto zarejestrowane z aktualne OC i PT. Świeżo po wymianie oleju, filtrów oraz klocków hamulcowych...


Zaginął pies . Okolica

Zaginął pies . Okolica cmentarza parafii Św. Józefa. Dzieci bardzo tęsknią . Proszę o informację.


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 z 2002 roku, dwa komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY I

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za: - obsługę klienta w oddziale - nawiązywanie i utrzymywanie z klientami długotrwałych..


OPERATOR MASZYN Greenvit

Firma Greenvit- producent ekstraktów roślinnych poszukuje kandydatów na stanowisko: OPERATOR MASZYN Miejsce pracy: Zambrów Rodzaj pracy: pełny..


LAND STAL- AGREGATY

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU MASZYN ROLNICZYCH FIRMY LAND STAL JESTEŚMY JEDYNYM DYSTRYBUTOREM NA OKOLICĘ, LAND STAL OFERUJE: -AGREGATY UPRAWOWO..


Zapewnię wsparcie w dyskretnej

Hej. Fajnie, że odwiedziłaś moje ogłoszenie. Mam parę pytań do Ciebie. Czy mimo męża, chłopaka, rodziny czujesz się samotna, niedoceniana, mało..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


Mieszkanie 55,60m2, 3-pokoje,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 55,60m2 położone na I piętrze w bloku przy Alei Wojska Polskiego w..


Kupujemy samochody,my płacimy

kup aut za gotówkę,witamy w legalnej firmie która kupuje samochody w dobrych stanach w przedziale cenowym od 1000zł do 20000zł.Kupujemy także auta..


Węgiel kamienny orzech

Parametry: -wartość opałowa ok 23-25MJ/kg -granulacja 40-70 mm - zawartość popiołu ok.10% Pakowany w worki 25 kg*40 sztuk na palecie bezzwrotnej...


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Ekogroszek EXTRA.

Parametry: - wartość opałowa 24-26 MJ/kg - zawartość popiołu do 7% - granulacja 8-25 mm Możliwość transportu HDS lub winda.Warunki transportu do..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Rover 75 2.0 full opcja

Sprzedam Rovera 75 2.0 diesel full opcja. Auto z 2002 roku w bardzo dobrym stanie, 2 komplety kół aluminiowych. Więcej info pod nr tel 798012310


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Pomcnik kucharza sushi

Restauracja Ashi Sushi w Zambrowie poszukuje osoby na stanowisko - pomocnik kucharza sushi. Oferujemy atrakcyjne zarobki, ciekawą pracę w młodym i..


Rozbiórki, wyburzenia wzamian

Rozbiórki, wyburzenia wzamian za materiał betonowy tel. 694 131 501


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Regał

Sprzedam regał składający się z pięciu segmentów w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu mebli - odbiór własny. Proszę o kontakt tylko..


Audi A4 B8

Audi a4 b8 2009r. 2.0 TDI 143km. Wiecej informacji telefonicznie.500.852.652.


Na kat.B, B+E

M. 39 l Szukam pracy jako kierowca


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Kanapa + 2 fotele

Sprzedam komfortową kanapę rozkładaną (z pojemnikiem na pościel) z dwoma wygodnymi fotelami w dobrym stanie. Cena do uzgodnienia. Po zakupieniu..


Opel Vectra C

Sprzedam Opla Vectrę C 2.2 GTS 2002r ważne OC i BT, nie odpala. Więcej info pod nr tel 508554392 - nie odpowiadam na smsy


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry ekogroszku: - wartość opałowa 26 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% - zawartość siarki ok 0,5% - uziarnienie 5-25 mm Pakowane w worki 25kg*40..


Skoda Fabia 2006r. 1.4 TDI

Skoda świeżo przeglądzie oraz wymianie oleju silnikowego, filtrów oleju oraz powietrza. Wymieniona została również poduszka silnika na nową...


SPRAWDŹ DATĘ BADANIA NA

Stacja Kontroli Opryskiwaczy Haprol, zaprasza na badanie kontrolne opryskiwacza polowego, przypominamy, że badania ważne są trzy lata. Badania..


Bramy Wjazdowe do 13 MB w 3

Bramy wjazdowe idealnie dopasowane do ogrodzenia. Bramy przesuwne lub dwuskrzydłowe z naszej oferty to doskonałe rozwiązanie dla posesji prywatnych..


Lokal usługowo handlowy

Lokal usługowo handlowy Powierzchnia 110m2.Możliwość podziału na dwa lokale po 55m2.Wszystkie media. Centralne ogrzewanie z ciepłowni..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu ROLNIK MIODUSZEWSKI przy ulicy Wiśniowej w Zambrowie. Mamy w ofercie maszyny rolnicze kilkunastu producentów, części do maszyn..


Działka rolna 7800m2 Nagoszewo

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka rolna o powierzchni 7800m2 położona w Nagoszewie. Użytki oznaczone jako łąki trwałe..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"