:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?religia, Zmarł prałat Henryk Gołaszewski - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 26/03/2019 16:44

Dzisiaj, 26 marca w wieku 86 lat zmarł ksiądz prałat dr Henryk Gołaszewski - Oficjał Sądu Biskupiego w latach 1976-1986, proboszcz parafii katedralnej w latach 1986-1998, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie w latach 1998-2004, emerytowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej. W kapłaństwie służył 62 lata.

 

Ks. prał. dr Henryk Gołaszewski urodził się 9 sierpnia 1933 we Wdziękoniu Pierwszym, w gminie Zambrów. Święcenia kapłańskie przyjął 8 września 1957 w Łomży z rąk bpa Czesława Falkowskiego. Po rocznej posłudze jako wikariusz w parafii Jelonki, został skierowany na studia z prawa kanonicznego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie uzyskał stopień magistra, a następnie doktora prawa kanonicznego. Po studiach został skierowany do parafii Myszyniec, a potem do parafii katedralnej w Łomży, gdzie pełnił również funkcję korespondenta biura prasowego sekretariatu Episkopatu Polski i diecezjalnego referenta duszpasterstwa młodzieży pozaszkolnej.

 

Od 1 września 1970 ks. Henryk był notariuszem Kurii i Sądu Biskupiego. W latach 1972-1979 skarbnikiem Kurii i prokuratorem mensy biskupiej. Ponadto pełnił funkcję wiceoficjała Sądu Biskupiego, a potem oficjała Sądu Biskupiego w Łomży dla I instancji i II instancji Sądu Arcybiskupiego w Białymstoku, a w latach 1995-2008 sędziego Sądu Biskupiego diecezji ełckiej. Był również wykładowcą w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży. W 1986 roku bp Juliusz Paetz mianuje ks. Henryka Gołaszewskiego proboszczem parafii katedralnej pw. św. Michała Archanioła w Łomży, dziekanem dekanatu Łomża św. Michała Arch. oraz kustoszem Sanktuarium Maryjnego w Łomży. Tytuł prałata honorowego Jego Świątobliwości otrzymuje osiem lat później. W tym czasie ks. Henryk Gołaszewski jest członkiem komisji głównej i przewodniczącym komisji ds. pracowników Kościelnych I Synodu Diecezji Łomżyńskiej, prałatem Kustoszem Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej, członkiem komitetu organizacyjnego Peregrynacji Figury MB Fatimskiej w diecezji i członkiem zespołu proboszczów występujący przy usuwaniu lub przenoszeniu proboszczów. Podczas lat kapłaństwa ks. Henryk był m.in. członkiem komisji misyjnej Episkopatu Polski, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w diecezji łomżyńskiej, delegatem biskupa ds. misji i członkiem diecezjalnej komisji ds. kontroli działalności charytatywnej, członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów czy kapelanem łomżyńskiego Obwodu SZŻ Armii Krajowej. Bp Mikołaj Sasinowski w 1976 roku nadał ks. Henrykowi Gołaszewskiemu tytuł kanonika honorowego, a w 1984 roku bp Juliusz Paetz kanonika gremialnego Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej.

 

1 lipca 1998 roku ks. Henryk został ustanowiony proboszczem parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie i dziekanem dekanatu zambrowskiego oraz dziekanem rejonowym zambrowskiego rejonu duszpasterskiego. 1 lipca 2004 roku ks. Henryk Gołaszewski przechodzi na emeryturę i wraca do Łomży, gdzie mieszka w Domu Wspólnoty Kapłańskiej.

 

Uroczystości pogrzebowe

W czwartek, 28 marca o godz. 10.30 nastąpi wystawienie trumny z ciałem śp. księdza prałata Henryka Gołaszewskiego w Katedrze Łomżyńskiej. O godzinie 12:00 rozpocznie się msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego z udziałem biskupa seniora Diecezji Łomżyńskiej Stanisława Stefanka. Następnie ciało śp. księdza prałata dra Henryka Gołaszewskiego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Łomży.

 

Zmarłego kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

Reklama

Zmarł ks. prałat dr Henryk Gołaszewski komentarze opinie

  • gość 2019-03-27 09:34:48

    „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

  • Smutek - niezalogowany 2019-03-27 12:09:56

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-28 08:14:33

    [*] [*] [*]

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Dodatkowa praca dyskretnie.

! Poszukiwana jest zadbana 18-40 -latka, która chciałaby mieć okazję w tajemnicy, łatwo, miło i przyjemnie dorobić sobie własne Pieniądze, bez..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT Nr 1. w Twojej

SPRZEDAJ SWÓJ SAMOCHÓD SZYBKO, A CO NAJWAŻNIEJSZE legalnej FIRMIE KTÓRA WIDZISZ.Kupujemy auta w stanie bardzo dobrym,uszkodzone, powypadkowe, bez..


Zobacz ogłoszenie

KLIMATYZACJA napełnianie

Oferujemy usługę nabijania oraz odgrzybiania klimatyzacji samochodowych. Atrakcyjne ceny! Odgrzybianie metodą ultradźwiękową już od 50 zł. Zambrów,..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"