:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C pochmurno z przejaśnieniami

Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św.

religia, Zmarł Sławomir Banach były proboszcz parafii Ducha - zdjęcie, fotografia

Ksiądz kanonik Sławomir Banach zmarł w środę, 21 grudnia w wieku 50 lat, w kapłaństwie 21 lat, były proboszcz parafii: pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Koźle (2005 - 2010), pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach (2010 - 2013) oraz pw. Ducha Świętego w Zambrowie (2013 - 2015).

Śp. ksiądz kanonik Sławomir Banach urodził się w roku 1966 r. w Piszu. Pochodził z parafii Biała Piska. Na kapłana został wyświęcony w 1995 r. Przez 10 lat pracował w różnych parafiach diecezji łomżyńskiej jako wikariusz. Był w parafii Rubiel, w latach 1996-1999 w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie, następnie w Tykocinie, w Sokołach, w Ostrowi Mazowieckiej. W roku 2005 r. został mianowany proboszczem w niewielkiej parafii Kozioł, w dekanacie kolneńskim, a w 2010 r. został proboszczem w parafii pw. Św. Piotra i Pawła w Łapach.

- „Ks. Sławomir, kiedy go zapytałem o to, że będzie wolna parafia w Zambrowie, chętnie podjął się tego nowego dzieła, mimo że był emocjonalnie związany z parafią Św. Piotra i Pawła w Łapach. Włożył tam swoją duszę i swoje kapłańskie siły. Tutaj też chce dzielić się tym dobrym swoim sercem z Wami, drodzy parafianie. Ludzie w Łapach zaufali księdzu Sławomirowi na początku jego misji. Razem z nim stanowili jedną rodzinę. Myślę, że i tutaj, parafia Ducha Świętego stanie jak jeden mąż za księdzem Sławomirem, aby wspólnie uczestniczyć i brać udział w różnych dziełach duszpasterskich i różnych przedsięwzięciach materialnych.” - mówił w homilii Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, podczas uroczystej mszy świętej 3 marca 2013 r., witając nowego proboszcza w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie.

Z pokorą i wrodzoną skromnością śp. ksiądz kanonik Sławomir Banach zawładnął sercami zambrowskich parafian. Choć krótko przebywał w naszym mieście dał się poznać jako człowiek bardzo pracowity i głęboko zaangażowany w życie parafii. Udało mu się zbudować atmosferę zaufania, wzajemnej pomocy i życzliwości. Zawsze będzie wspominany przez wiernych jako wspaniały kapłan, wrażliwy na problemy zwykłych ludzi. Otwartość jego serca przyciągnęła wielu ludzi na drogę Bożą.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 23 grudnia 2016 r. w następującym porządku:
:: godz. 9.30 Msza św. żałobna w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piszu (Diecezja Ełcka), pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego,
:: godz. 12.00 Msza św. pogrzebowa w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Koźle pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego.

Ciało śp. księdza kanonika Sławomira Banacha zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Koźle.

Z parafii pw. Ducha Świętego organizowany jest wyjazd na mszę pogrzebową. Chętni mogą się zapisywać dziś, 22 grudnia od godziny 17.00 w kancelarii parafialnej.

Polećmy śp. księdza kanonika Sławomira Banacha Miłosierdziu Bożemu. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
„Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

Polecamy:
:: Nowy proboszcz parafii Ducha Św. w Zambrowie

Zmarł ks. kan. Sławomir Banach były proboszcz parafii pw. Ducha Św. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się