:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?teraz 9°C
powietrze B. dobre
muzyka koncerty, Zespoły ludowe zagrały Zambrowie [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 31/08/2019 22:17

Czternaście zespołów i solistów zaprezentowało się dzisiaj podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Barwy Folkloru”. Była to już czwarta zambrowska edycja tego wydarzenia.

 

Kolejny raz Ogólnopolski Festiwal „Barwy Folkloru” zawitał do naszego miasta. Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie „Szansa”, Fundacja „Szansa dla Ciebie” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Zambrowie.

 

W ramach tegorocznego festiwalu wzięło udział czternaście zespołów i solistów: Zespół Folklorystyczny „Dąbrówka”, „Powiślanki”, „Dąbrowa”, Zespół Ludowy „Kalina”, Zespół Ludowy „Rospuda”, Kapela „Emilia”, „Polne Maki”, Zespół Pieśni i Muzyki Białoruskiej „Gościniec”, Zespół Śpiewaczy „Leśnianki”, Zespół Śpiewaczy „Nadbużanie”, Krystyna Gromadzka, Stanisław Suchoicki, oraz reprezentanci powiatu zambrowskiego – Ludowy Zespół Śpiewaczy „Laskowianki” oraz Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa”.

 

Festiwal rozpoczął się dziś koncertem w parku miejskim przy placu Sikorskiego, gdzie zgromadzeni mieszkańcy mogli podziwiać wykonania ludowych pieśni i tańców. Następnie barwny korowód przemaszerował ulicami Białostocką i Wyszyńskiego do Centrum Kultury, gdzie każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i taneczne.

 

Zespół Folklorystyczny „DĄBRÓWKA” powstał w 2014 roku. Kierownikiem jest Jan Ciecierski. Zespół wykonuje pieśni ludowe, biesiadne, kościelne, patriotyczne. Swoim śpiewem uświetnia uroczystości lokalne podczas przeglądów, festiwali i festynów.

 

Zespół „POWIŚLANKI” istnieje od 20 lat. Kierownikiem jest Mirosław Duliban. Zespół wykonuje utwory folklorystyczne, biesiadne. W 2014 roku grupa nagrała płytę w języku polskim i niemieckim. Bierze udział w przeglądach w kraju i za granicą: Rosja, Niemcy, Litwa, Łotwa. Od 14 lat jest organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Kapel i Zespołów Ludowych „Folklor i Biesiada”.

 

Zespół „DĄBROWA” działa od 2014 roku. Występuje na terenie województwa świętokrzyskiego. W 2018 roku reprezentował swoje województwo na dożynkach w Szumowie.

 

Zespół Ludowy „KALINA” istnieje 32 lata. Działa przy Kole Gospodyń Wiejskich w Żurobicach pod kierunkiem Aliny Ludkiewicz-Dmitruk. W repertuarze zespół posiada pieśni ludowe, widowiska folklorystyczne. W tym roku grupa została wytypowana przez komisję konkursową Katolickiego Radia Podlasie do nagrania teledysku promującego Podlasie.

 

Zespół Ludowy „ROSPUDA” powstał w 1984 roku. Działa przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Filipowie. Kierownikiem zespołu jest Helena Kibitlewska. Zespół kultywuje zanikającą kulturę ludową swojego regionu. W repertuarze posiada pieśni weselne, pogrzebowe, żniwne, wojskowe, religijne, miłosne i biesiadne. Jest wielokrotnym zdobywcą nagród w jarmarkach i festiwalach, w tym w Kazimierzu.

 

Kapela „EMILIA” powstała w 2002 roku z inicjatywy Ireny Gorzelańczyk-Ryś, która jest również kierownikiem kapeli. Działa przy stowarzyszeniu „Kapela i my”. W jej repertuarze znajdują się piosenki: biesiadne, ludowe, kolędy oraz utwory skomponowane przez członków zespołu. Kapela bierze udział w przeglądach, konkursach, festiwalach i koncertach na terenie całego kraju.

 

Zespół Śpiewaczy „LEŚNIANKI” Zespół działa od 2007 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej pod kierownictwem Zdzisława Marczuka. Repertuar Zespołu jest różnorodny. Zespół występuje na imprezach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Jest laureatem powiatowych i wojewódzkich Przeglądów Kapel i Śpiewaków Ludowych, Podlaskiego Festiwalu Pieśni Maryjnych.

 

Zespół „POLNE MAKI” powstał z potrzeby serca i chęci wspólnego śpiewania oraz zachowania w pamięci podlaskich zwyczajów i tradycji. Zespół działa przy Stowarzyszeniu Gospodyń Wiejskich w Dołubowie od stycznia 2016 r. Kierownikiem grupy jest Wioletta Stachowiak, zaś kierownikiem muzycznym Janusz Pilarek. Repertuar zespołu stanowią tradycyjne piosenki i przyśpiewki ludowe, biesiadne i weselne. W dorobku artystycznym znajdują się również własne kompozycje. Zespół co roku uczestniczy w Podlaskim Święcie Chleba i wykopkach w ciechanowieckim skansenie, prezentując dawne tradycje żniwne oraz obrzędy im towarzyszące.

 

Zespól Pieśni I Muzyki Białoruskiej „GOŚCINIEC” powstał w 1993 roku. Kierownikiem zespołu jest Arkady Karlowicz. Zespół działa przy Grodzieńskim Centrum Kultury. Wykonuje białoruskie pieśni ludowe. Jest laureatem wielu międzynarodowych festiwali folklorystycznych w Polsce, Niemczech, Czechach, Słowenii, Litwie i Katarze.

 

Zespół Śpiewaczy „NADBUŻANIE” powstał 4 lata temu i jest 19-osobową grupą ludzi w różnym wieku, działającą na terenie gminy Nur. Kierownikiem zespołu jest Izabela Bogucka. Za główny cel grupa postawiła sobie integrację i rozwój lokalnego środowiska poprzez kultywowanie lokalnych tradycji, popularyzację śpiewu ludowego, promocję gminy, powiatu i regionu, ochronę dziedzictwa kulturowego, ożywienie i aktywizację mieszkańców gminy. Zespół ma w swoim repertuarze piosenki ludowe z różnych regionów Polski, śpiewa również pieśni patriotyczne, kolędy i utwory popularne.

 

KRYSTYNA GROMADZKA Od najmłodszych lat gra na harmonijce ustnej, akordeonie i tamburynie. Gra w zespole „As-ton”. Występuje również indywidualnie na przeglądach i konkursach muzyki folklorystycznej zajmując czołowe miejsca.

 

STANISŁAW SUCHOICKI Od najmłodszych lat gra na różnych instrumentach: organy, akordeon, gitara, harmonijka ustna, tamburyn. Jest kierownikiem zespołu „As-ton”.

 

Integracyjny Zespół Folklorystyczny „SZANSA” Integracyjny Zespół Folklorystyczny „Szansa” powstał w 2010 r. Działa pod kierunkiem Elżbiety Bagińskiej. Patronem Zespołu jest Stowarzyszenie „Szansa” w Zambrowie. Zespół w swym repertuarze ma pieśni i tańce podlaskie i kurpiowskie. Bierze udział w festiwalach i przeglądach zespołów ludowych zajmując czołowe miejsca. Uczestniczy również w wydarzeniach kulturalnych miasta, gminy, powiatu i województwa.

 

Ludowy Zespół Śpiewaczy „LASKOWIANKI” powstał w maju 1982 roku w Laskowcu Starym. Działa pod patronatem Gminy Zambrów. Kierownikiem grupy jest Elżbieta Bagińska. Głównym celem zespołu jest poszukiwanie i gromadzenie tego, co zostało jeszcze z dawnych tradycji i przekazanie młodemu pokoleniu, co przełożyło się to na powstanie grupy dziecięcej. Zespół uczestniczy w imprezach kulturalnych lokalnych, ogólnopolskich i zagranicznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Reklama

Zespoły ludowe zagrały w Zambrowie [foto] komentarze opinie

  • Marcin W. - niezalogowany 2019-09-02 09:17:03

    Było pięknie takich imprez jak najwięcej

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Meble na wymiar. Kuchnie,

Meble na wymiar. Kuchnie, szafy, garderoby, zabudowy itp. Wysoka jakość wykonania. Bogaty wybór materiałów. Dogodne terminy realizacji. Strona na FB..


Ocieplanie Poddaszy Pianą Pur

Docieplamy natryskowo pianą otwarto i zamknięto komórkową: poddasza,magazyny, hale,garaże,fundamenty itp. Główne zalety piany to:brak mostków..


Mieszkanie 56,20m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 56,20m2 położone na parterze w bloku przy ulicy 71 Pułu Piechoty w..


Ekogroszek Eco Power

Wartość opałowa 24-25 MJ/kg, zawartość popiołu ok 7%-9%, uziarnienie 8-25 mm. Pakowany w worki 25kg* 40 sztu/ paleta. Warunki transportu do..


Dowozy Pizzeria

Potrzebny kierowca do pracy na dowozy w Pizzerii Perfetto. Bardzo dobre warunki pracy. Po więcej informacji prosimy dzwonić pod nr 604 461 261...


Światłowodowy Internet w

Internet bez zawieszania, gwarancja prędkości, szybko, solidnie. Sprawdź nas w blokach: https://arcynet.pl/internet-do-bloku-24m/ albo w domkach..


transport maszyn ciągników

Szukasz oferty transportowej w Zambrowie, w okolicy? Zapewniamy sprawną i szybką usługę transportową maszyn, ciągników, lokalny transport..


PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Polecamy Państwu ekogroszek o doskonałych parametrach : -wartość opałowa 26-28 MJ/kg - zawartość popiołu do 5% -- siarka 0,50%. Warunki transportu..


Budynek użytkowy 452m2, Aleja

City-Biuro Nieruchomości: Budynek mieszkalno-użytkowo-handlowy o powierzchni użytkowej 452m2 położony przy Aleji Wojska Polskiego w Zambrowie...


NOWOCZESNE Bramy Przesuwne

Dostępne w naszej ofercie bramy i furtki panelowe to połączenie solidnej konstrukcji, precyzji wykonania oraz nowoczesnego wzornictwa. Znakomicie..


Usługi koparką Zambrów

Świadczymy usługi koparką oraz koparko ładowarką w Zambrowie, Szumowie, Kołakach Kościelnych i Rutkach oraz okolicy. Cały powiat zambrowski. Nasi..


Alarmy, domofony, monitoring,

Alarmy, monitoring, automatyka domowa -instalacje alarmowe -instalacje elektryczne -napędy do bram -automatyka domowa -sterowanie z poziomu..


Projektant łazienek i wnętrz -

W związku z dynamicznym rozwojem Chemix Sp. z o.o. oddział Zambrów poszukujemy pracownika na stanowisko: Projektant łazienek i wnętrz - doradca..


Sprzedam Mieszkanie 72 m2 w

Sprzedam mieszkanie o pow. 72,8 m2 na II piętrze z dużym balkonem w Zambrowie przy ul. Wyszyńskiego. Mieszkanie ładne i czyste, po remoncie. Gotowe..


Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody w bardzo dobrym stanie, z mniejszymi lub większymi wadami także auta powypadkowe ,bez opłat,angliki,motory,przyczepy..


Piasek Zambrów - transport

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. piach, kruszywa z transportem w Zambrowie, Kołakach, Szumowie, Rutkach i..


Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Mieszkanie 71,66m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 71,66 m2 położone na VI piętrze w bloku z windą przy ul. Papieża Jana..


Sprzedam dom

Sprzedam dom w miejscowości Tybory Olszewo.gotowy do zamieszkania nie wymagający wkładu finansowego, działka ok 15 ar. Na dole kuchnia z salonem,..


STREFA PACZKI DPD - NADANIA I

DPD STREFA PACZKI to dedykowana sieć obsługi Klientów indywidualnych i małego biznesu w zakresie nadań i doręczeń paczek na terenie kraju. DPD..


Działka 1,98 ha

Działki gruntu o łącznej powierzchni 1,987 ha położone w Pstrągach-Gniewotach , gmina Zambrów. Grunty z możliwością zagospodarowania na różne cele...


Obyspniki na pryzmy - nowa

Sklep ROLNIK Mioduszewski, wjazd od ulicy Wiśniowej Nowa dostawa obsypników na pryzmy Zapraszamy Dodatkowo oferujemy folię na pryzmy, siatkę na..


SPRZEDAM LAS w KOŁAKI

Mam do sprzedania LAS MIESZANY, o powierzchni 1,21 ha. Zapraszam. Tel. kontaktowy 515 279 804.


RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE

RENOWACJA SKÓR / SPAWANIE PLASTIKÓW https://www.facebook.com/autospabaczewski/ https://autospa-baczewski.pl/ Tel. 531-057-551


Rozbiórki Zambrów wyburzenia

Wykonujemy wyburzenia i rozbiórki budynków gospodarczych, przemysłowych i rolniczych (w tym obór rolniczych) na terenie Zambrowa, Szumowa, Kołak..


Działka 8230m2, Głębocz Wielki

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 8230m2 położona w miejscowości Głębocz Wielki, gmina Szumowo, powiat..


Węgiel kamienny kostka 640

Posiadamy w sprzedaży węgiel o parametrach -wartość opałowa 24-25 MJ/kg -zawartość popiołu od 6% do 8% Posiadamy samochody samowyładowcze. Warunki..


Wynajmę lokale użytkowe przy

Oferuję do wynajęcia lokale użytkowe o powierzchni: -226 m2 oraz -232 m2 przy Alei Wojska Polskiego nr 37B. Możliwość indywidualnej aranżacji..


Specjalista ds. sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Sprzedam działki budowlane w

1000 M2 - prostokąt, wydane warunki zabudowy dla budowy domu jednorodzinnego z garażem. Woda jest, skrzynka z prądem jest w trakcie doprowadzania,..


Nowa kablówka telewizja w

Pakiety z Internetem już od 55zł, bez talerza, bez zawieszania się, w pełni cyfrowa kablówka na światłowodach. Sprawdź:..


Brama Wjazdowa Przesuwna

Brama wjazdowa przesuwna panelowa o wymiarach 6000 x 2030 mm ocynkowana ogniowo oraz pomalowana proszkowo. Możliwość założenia automatu. Jesteśmy..


Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Magazynier - kierowca

Hurtownia materiałów budowlanych i wykończeniowych Chemix Sp. z o.o. w Zambrowie zatrudni osobę na stanowisko Magazynier - kierowca Od kandydatów..


Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Kalendarz

Najbliższe imprezy
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"