Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

14°C bezchmurnie

Zespoły „Czwórki” z awansem do Półfinału Grupy Zachodniej w piłce ręcznej

siatkówka piłka ręczna, Zespoły „Czwórki” awansem Półfinału Grupy Zachodniej piłce ręcznej - zdjęcie, fotografia

Drużyny dziewcząt i chłopców z zambrowskiej "Czwórki" wywalczyły podczas Igrzysk Powiatowych w piłce ręcznej w ubiegłą sobotę awans do Półfinału Grupy Zachodniej .

Igrzyska Powiatowe w piłce ręcznej odbyły się w sobotę, 10 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. W zawodach startowało łącznie 90 uczniów (50 dziewcząt i 40 chłopców). W kategorii młodzieży szkolnej do rywalizacji stanęły 2 drużyny dziewcząt oraz 1 chłopców, natomiast w kategorii dzieci – 3 drużyny dziewcząt i 4 chłopców. Turnieje zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 20 minut. Spotkania sędziował Zenon Mościcki. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Zambrowie, współorganizatorem zaś Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie.

Bezkonkurencyjne w piłce ręcznej okazały się zespoły ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie. Drużyny dziewcząt i chłopców z tej placówki we wszystkich kategoriach wywalczyły awans do Półfinału Grupy Zachodniej. Zawody odbędą w marcu.

WYNIKI ZAWODÓW

Młodzież szkolna - dziewczęta

Wyniki spotkań:
:: SP 4 Zambrów – SP Kołaki Kościelne 7:3 (3:2)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1. SP 4 Zambrów - 3 pkt – 7:3 - trener Iwona Skawska, Dorota Kaczyńska
2. SP Kołaki Kościelne - 0 pkt – 3:7 - trener Janusz Grodzki

Młodzież szkolna - chłopcy
Do zawodów został zgłoszony tylko zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie, który uzyskał awans do dalszych rozgrywek bez gry. Opiekunem drużyny jest Krzysztof Kumór.

Dzieci - dziewczęta

:: SP 4 Zambrów – SP Kołaki Kościelne 3:1 (1:0)
:: SP 4 Zambrów – SP Stare Zakrzewo 1:0 (1:0)
:: SP Stare Zakrzewo - SP Kołaki Kościelne 5:1 (1:0)

1. SP 4 Zambrów - 6 pkt – 4:1 - trener Iwona Skawska, Dorota Kaczyńska
2. SP Stare Zakrzewo - 3 pkt – 5:2 - trener Ryszard Kamiński
3. SP Kołaki Kościelne - 0 pkt – 2:8 - trener Janusz Grodzki

Dzieci - chłopcy

:: SP 4 Zambrów – SP Grądy – Woniecko 8:0 (5:0)
:: SP Stare Zakrzewo - SP Kołaki Kościelne 2:1 (0:1)
:: SP 4 Zambrów - SP Stare Zakrzewo 7:0 (3:0)
:: SP Grądy-Woniecko - SP Kołaki Kościelne 5:0 (2:0)
:: SP 4 Zambrów - SP Kołaki Kościelne 13:0 (6:0)
:: SP Grądy - Woniecko - SP Stare Zakrzewo 1:0 (0:0)

1. SP 4 Zambrów - 9 pkt – 28:0 - trener Rafał Dmochowski
2. SP Grądy-Woniecko - 6 pkt – 6:8 - trener Michał Piotrowski
3. SP Stare Zakrzewo - 3 pkt – 2:9 - trener Ryszard Kamiński
4. SP Kołaki Kościelne - 0 pkt – 1:20 - trener Janusz Grodzki

Zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary. Nagrody wręczył Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski.

Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Zambrowie składa podziękowanie Dyrektorowi Szkoły Podstawowej Nr 4 w Zambrowie Ryszardowi Świderskiemu za udostępnienie hali sportowej do rozegrania zawodów, nauczycielkom wychowania fizycznego Iwonie Skawskiej, Dorocie Kaczyńskiej i Rafałowi Dmochowskiemu za organizację zawodów oraz Starostwu Powiatowemu w Zambrowie za ufundowanie pucharów.

Polecamy:
:: Dziewczęta UKS Orkan tuż za podium na turnieju w Działdowie
:: Porażki zambrowskich koszykarek w I lidze [foto]
:: Zambrowscy koszykarze odpadli z rywalizacji o Mistrzostwo Województwa Podlaskiego