:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto]

pożary i straż, pożarami niemal miejscowymi zagrożeniami 2018r zmagali strażacy [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/02/2019 12:08

Średnio co 15 godzin strażacy wyjeżdżali do rożnego rodzaju zdarzeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. Dla porównania – w 2017 r. na akcje wyjeżdżali rzadziej, bo statystycznie co 18 godzin.

 

Wczoraj, 5 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbyła się uroczysta narada roczna, której celem była analiza sytuacji pożarowej i innych zagrożeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Sobolewski, Komendant Powiatowa Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Komorowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz gospodarze - strażacy z Komendantem Powiatowym PSP w Zambrowie bryg. Maciejem Krajewskim na czele.

 

Z danych zaprezentowanych podczas narady wynika, że w 2018 roku na terenie powiatu zambrowskiego straż odnotowała ogółem 591 zdarzeń, w tym 165 pożarów i 405 miejscowych zagrożeń. W minionym roku odnotowano 21 fałszywych alarmów. Do zdarzeń strażacy wyjeżdżali średnio co 15 godzin.

 

Spośród wszystkich tych przypadków, największą część stanowiły pożary małe – 155 przypadków. W ubiegłym roku na terenie powiatu zanotowano tylko jeden duży i jedenaście średnich pożarów, natomiast bardzo dużych pożarów nie zanotowano. Najczęstszymi przyczynami zaprószenia ognia (70 przypadków) była nieostrożność osób dorosłych. Pozostałymi przyczynami były: wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych (26 przypadków), umyślne podpalenia (20 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych (19 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja środków transportu (14 przypadków).

 

Najczęstszą przyczyną miejscowych zagrożeń było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu (93 zdarzenia). 91 zdarzeń spowodowanych było silnymi wiatrami i huraganami, natomiast 58 z gwałtownych opadów atmosferycznych. Ponadto zagrożenia wynikały z nietypowych zachowań zwierząt i owadów stwarzających zagrożenie, nieumyślnych działań człowieka, wad i nieprawidłowej eksploatacji środków transportu, pomocy Państwowemu Ratownictwu Medycznemu, celowymi działaniami człowieka oraz wadami i nieprawidłową eksploatacją urządzeń i instalacji gazowych.

 

Spośród wszystkich zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu zambrowskiego w ciągu minionego roku, na terenie naszego miasta doszło do 54 pożarów i 197 miejscowych zagrożeń. Na terenie Gminy Zambrów odnotowano 46 pożarów i 105 miejscowych zagrożeń. W Gminie Rutki doszło do 33 pożarów i 37 miejscowych zagrożeń, w Gminie Szumowo - 25 pożarów i 47 miejscowych zagrożeń, natomiast w Gminie Kołaki Kościelne - 7 pożarów i 19 miejscowych zagrożeń.

 

Straty spowodowane przez pożary i miejscowe zagrożenia w 2018 roku wyniosły ogółem 7 mln 122 tys. 500 zł. Jest to prawie 1,1 mln zł więcej niż w 2017 roku. W wyniku podjętych działań straży udało się uratować mienie o wartości 19 mln 444 tys. zł.

 

W ciągu roku w wyniku tych zdarzeń na terenie powiatu zginęło 8 osób, a obrażenia odniosło 99 osób, w tym 4 dzieci. Dla porównania: w 2016 r liczba ofiar śmiertelnych i poszkodowanych wynosiła odpowiednio 13 i 148.

 

Powstałe zdarzenia były likwidowane przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z KP PSP w Zambrowie, jak i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu zambrowskiego. W zdarzeniach udział brało 2264 strażaków z PSP oraz 1791 strażaków OSP.

 

W celu ograniczenia ilości pożarów, ich skutków oraz zbierania informacji o zagrożeniach występujących w obiektach i możliwościach prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych, funkcjonariusz zatrudniony w Samodzielnym Stanowisku Pracy ds. Kontrolno – Rozpoznawczych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie realizując zadania kontrolno-rozpoznawcze przyjęte w harmonogramie kontroli na 2018 rok, przeprowadził ogółem 101 kontroli. Były one prowadzone w obiektach: użyteczności publicznej (37), produkcyjno-magazynowych (45), w lasach (8), zamieszkania zbiorowego (7), mieszkaniach wielorodzinnych (4). Podczas kontroli stwierdzono 76 uchybień wpływających na stan bezpieczeństwa pożarowego.

 

W trakcie narady rocznej w KP PSP w Zambrowie Marek Adam Komorowski podsumował udział Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego w zdarzeniach zaistniałych w 2018 roku. Mówił o szkoleniach organizowanych dla strażaków z OSP, wyposażeniu jednostek, a także konkursach i zawodach, w których udział brały jednostki Ochotniczych Straży.

Reklama

Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:30:25

  Tam się dostać.....

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:58:19

  Nooo marzenie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:10:06

  Dokładnie, szanuje pracę strażaków, są odważni, wyuczeni schematów, zasad ale nie oszukujmy się, porównując robotę w dobroplascie czy inter techu....straz to przedszkole. Akcja CO 15 h, na produkcji jest 12 h ciągłej akcji codziennie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:31:14

  Dobrze ze akcja co 15h ale w niektorych warunkach jakich znajduje sie czasem strazak to nie wiem czy ktorys z dobroplastu czy intertechu chciałby sie zamienic. Nikt nie broni ubiegac sie o prace jako strazak. Pozdrawiam strażak z OSP

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 22:28:52

  Wydaje mi się ze jednak liczba wypadków przy pracy wciąż pozostaje większa w zakładach produkcyjnych aniżeli w straży, do tego presja kierownictwa, ciagłe niewyspanie i charówa... podejrzewam, że w fabryce sobie obiadów nie gotują w czasie pracy :)

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 03:21:09

  Pujdziesz do pracy odbebnisz i wracasz. Ludzkich tragedii nie oglądasz na Co dzień. A strażak z racji zawodu ma to non stop.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 07:11:00

  Tragedia to jest jak po 250h pracy w miesiącu ledwo na utrzymanie rodziny wystarcza

 • gość 2019-02-08 07:31:13

  żeby tam chodź jeden strażak był z powołania, taki z krwi i kości owszem sa ludzie którzy skończyli porządne szkoły aczkolwiek z dostaniem się do nich tez mam mieszane uczucia

 • gość 2019-02-08 12:11:16

  Jeśli strażakom tak źle to niech się zwalniają,na ich miejsce są chętni nawet za tyle co obecnie mają a nawet za mniej.Wiadomo być strażakiem to obowiązek i nieregularne godziny pracy ale taka jego uroki.To jest służba a nie godzinki.Nie narzekajcie że tak źle.Narzekają a się garną na siłę.

 • gość 2019-02-10 21:44:57

  dokładnie weź się dostań jak wszędzie miejsca pozajmowane zanim nabór jest

 • gość 2019-02-10 22:00:27

  Dokładnie dostać się do straży to trzeba mieć plecy. Bo kto by nie chciał takiej pracy. Ok obowiązek jest ale jak nie ma wyjazdów to na wyro i kimono prześpisz nockę i wstajesz wypoczęty "po pracy"

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MIESZKANIE 3 POKOJE UL.

Przedstawiam na sprzedaż mieszkanie w Zambrowie na ul. Pułaskiego (nowe osiedle) na trzecim pietrze o powierzchni 54,5m2. w skład którego wchodzą..


Zobacz ogłoszenie

WENTYLATORY, WIATRAKI,

Zapraszamy do sklepu ROLNIK, przy ulicy Wiśniowej, po wentylatory i mieszacze powietrza do obór. Świeża dostawa, różne rozmiary. Dostępne od ręki.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów i laptopów,

Zajmujemy się profesjonalnie: - naprawą komputerów - naprawą laptopów - naprawą telefonów - naprawą tabletów - naprawą nawigacji - naprawą..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy Produkcyjni

Firma KEYLITE RW Polska szuka pracowników do produkcji okien dachowych. Jesteś chętny do pracy, chcesz zdobyć nowe doświadczenia, lubisz pracę z..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Wynajme kawalerke

Wynajme kawalerke w pelni wyposazona 600 + media (wychodzi okolo ze wszystkim-750zl


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Poznam Miłą Panią w wieku od

POZNAM MIŁĄ PANIĄ W CELU PRZYJAZNI MOŻLIWY SŁAŁY ZWIĄZEK KTÓREJ BRAKUJE DRUGIEJ POLÓWKI SPEDZENIA WSPOLNIE WIECZORY WSPOLNY SPACER ROMANTYCZNA..


Zobacz ogłoszenie

Opieka nad starszą panią 2

Praca dla miłej i uczciwej pani z podstawową znajomością języka niemieckiego lub angielskiego. Praca w okolicach Stuttgartu polegająca na opiece nad..


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

sala bankietowa

Zapraszamy do nowo otwartej sali w Krajewo Łętowo (dawny Biały Domek). Organizujemy chrzty,przyjęcia urodzinowe i rocznicowe,wesela i itp.


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK PRODUKCJI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DZIAŁU PRODUKCJI Zakres obowiązków: - praca fizyczna w dziale produkcji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedawca stacja paliw Lotos

Stacja Paliw Lotos w Zambrowie ul. Mazowiecka 2a od 01.08.2018 r. poszukuje pracownika na stanowisko: - kasjer/sprzedawca, Doświadczenie nie jest..


Zobacz ogłoszenie

CHCESZ SPRZEDAC AUTO DZWON MY

SKUP AUT OD 500 DO 10.000ZŁ SKUP AUT SKUP AUT WSZYSTKIE FORMALNOŚCI W 20 MINUT! *BEZPŁATNA WYCENA *BEZPŁATNY DOJAZD DO KLIENTA *NAJWYŻSZE..


Zobacz ogłoszenie

Usługi maszynami budowlanymi

Świadczy usługi maszynami budowlanymi, tj. koparki, koparko-ładowarki, wywrotki. Posiadamy w swojej ofercie na sprzedaż materiały budowlane tj...


Zobacz ogłoszenie

Partnerka na wesele

Szukam partnerki na wesele dnia 03.07.2018r, od 35 do 45lat . Proszę o kontakt telefoniczny .


Zobacz ogłoszenie

balony , dekoracje weselne

Chcielibyśmy zaoferować państwu atrakcje weselne, jesteśmy liderem na rynku , Oferujemy dekoracje takie jak Napis miłość 120 cm Napis miłość 100..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Mieszkanie

Sprzedam Mieszkanie na ulicy Magazynowej, metraż 70m2, 2 pokoje z kuchnią, mieszkanie na II piętrze. W bloku znajduje się domofon. Mieszkanie w..


Zobacz ogłoszenie

Okazja ! Dom 123m2 w pełni

Sprzedam ładny w pełni wyposazony dom na ulicy Polnej w Wygodzie link..


Zobacz ogłoszenie

bielenie obór

oferuję mycie oraz dezynfekcję wapnem obiektów takich jak obory chlewnie budynki gospodarcze elewacje profesjonalnym sprzętem szybki czas realizacji..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dwie atrakcyjne

Sprzedam dwie atrakcyjne działki położone we wsi Nowe Wierzbowo (ok. 5 km od Zambrowa) o powierzchni 3000m2 i 1500 m2. Wydana decyzja o warunkach..


Zobacz ogłoszenie

Ekogroszek EXTRA PREMIUM +.

Parametry: - wartość opałowa 26-28 MJ/kg - siarka 0,5% -uziarnienie 8-25 mm


Zobacz ogłoszenie

Terapia falą uderzeniową

Zapraszam na zabiegi terapii falą uderzeniową. Jest to nieinwazyjne, nowoczesne rozwiązanie do eliminowania przewlekłego bólu występującego w..


Zobacz ogłoszenie

FOLIA POWER STRETCH - ROLNIK

W OFERCIE FOLIA: POWER STRETCH 750 POWER STRETCH 500 ENSIBAL 750 ENSIBAL 500 I WIELE INNYCH FOLIA I SIATKA NA PRYZMĘ - WSZYSTKIE WYMIARY WORKI..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Wakacje w Augustowie

Do wynajęcia nowoczesny apartament w Augustowie w ośrodku wczasowym Marina Borki nad jeziorem Necko. 2 sypialnie (4 pojedyncze łóżka z możliwością..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"