:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto]

pożary i straż, pożarami niemal miejscowymi zagrożeniami 2018r zmagali strażacy [foto] - zdjęcie, fotografia
06/02/2019 12:08

Średnio co 15 godzin strażacy wyjeżdżali do rożnego rodzaju zdarzeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. Dla porównania – w 2017 r. na akcje wyjeżdżali rzadziej, bo statystycznie co 18 godzin.

 

Wczoraj, 5 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbyła się uroczysta narada roczna, której celem była analiza sytuacji pożarowej i innych zagrożeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Sobolewski, Komendant Powiatowa Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Komorowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz gospodarze - strażacy z Komendantem Powiatowym PSP w Zambrowie bryg. Maciejem Krajewskim na czele.

 

Z danych zaprezentowanych podczas narady wynika, że w 2018 roku na terenie powiatu zambrowskiego straż odnotowała ogółem 591 zdarzeń, w tym 165 pożarów i 405 miejscowych zagrożeń. W minionym roku odnotowano 21 fałszywych alarmów. Do zdarzeń strażacy wyjeżdżali średnio co 15 godzin.

 

Spośród wszystkich tych przypadków, największą część stanowiły pożary małe – 155 przypadków. W ubiegłym roku na terenie powiatu zanotowano tylko jeden duży i jedenaście średnich pożarów, natomiast bardzo dużych pożarów nie zanotowano. Najczęstszymi przyczynami zaprószenia ognia (70 przypadków) była nieostrożność osób dorosłych. Pozostałymi przyczynami były: wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych (26 przypadków), umyślne podpalenia (20 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych (19 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja środków transportu (14 przypadków).

 

Najczęstszą przyczyną miejscowych zagrożeń było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu (93 zdarzenia). 91 zdarzeń spowodowanych było silnymi wiatrami i huraganami, natomiast 58 z gwałtownych opadów atmosferycznych. Ponadto zagrożenia wynikały z nietypowych zachowań zwierząt i owadów stwarzających zagrożenie, nieumyślnych działań człowieka, wad i nieprawidłowej eksploatacji środków transportu, pomocy Państwowemu Ratownictwu Medycznemu, celowymi działaniami człowieka oraz wadami i nieprawidłową eksploatacją urządzeń i instalacji gazowych.

 

Spośród wszystkich zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu zambrowskiego w ciągu minionego roku, na terenie naszego miasta doszło do 54 pożarów i 197 miejscowych zagrożeń. Na terenie Gminy Zambrów odnotowano 46 pożarów i 105 miejscowych zagrożeń. W Gminie Rutki doszło do 33 pożarów i 37 miejscowych zagrożeń, w Gminie Szumowo - 25 pożarów i 47 miejscowych zagrożeń, natomiast w Gminie Kołaki Kościelne - 7 pożarów i 19 miejscowych zagrożeń.

 

Straty spowodowane przez pożary i miejscowe zagrożenia w 2018 roku wyniosły ogółem 7 mln 122 tys. 500 zł. Jest to prawie 1,1 mln zł więcej niż w 2017 roku. W wyniku podjętych działań straży udało się uratować mienie o wartości 19 mln 444 tys. zł.

 

W ciągu roku w wyniku tych zdarzeń na terenie powiatu zginęło 8 osób, a obrażenia odniosło 99 osób, w tym 4 dzieci. Dla porównania: w 2016 r liczba ofiar śmiertelnych i poszkodowanych wynosiła odpowiednio 13 i 148.

 

Powstałe zdarzenia były likwidowane przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z KP PSP w Zambrowie, jak i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu zambrowskiego. W zdarzeniach udział brało 2264 strażaków z PSP oraz 1791 strażaków OSP.

 

W celu ograniczenia ilości pożarów, ich skutków oraz zbierania informacji o zagrożeniach występujących w obiektach i możliwościach prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych, funkcjonariusz zatrudniony w Samodzielnym Stanowisku Pracy ds. Kontrolno – Rozpoznawczych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie realizując zadania kontrolno-rozpoznawcze przyjęte w harmonogramie kontroli na 2018 rok, przeprowadził ogółem 101 kontroli. Były one prowadzone w obiektach: użyteczności publicznej (37), produkcyjno-magazynowych (45), w lasach (8), zamieszkania zbiorowego (7), mieszkaniach wielorodzinnych (4). Podczas kontroli stwierdzono 76 uchybień wpływających na stan bezpieczeństwa pożarowego.

 

W trakcie narady rocznej w KP PSP w Zambrowie Marek Adam Komorowski podsumował udział Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego w zdarzeniach zaistniałych w 2018 roku. Mówił o szkoleniach organizowanych dla strażaków z OSP, wyposażeniu jednostek, a także konkursach i zawodach, w których udział brały jednostki Ochotniczych Straży.

Reklama

Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:30:25

  Tam się dostać.....

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:58:19

  Nooo marzenie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:10:06

  Dokładnie, szanuje pracę strażaków, są odważni, wyuczeni schematów, zasad ale nie oszukujmy się, porównując robotę w dobroplascie czy inter techu....straz to przedszkole. Akcja CO 15 h, na produkcji jest 12 h ciągłej akcji codziennie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:31:14

  Dobrze ze akcja co 15h ale w niektorych warunkach jakich znajduje sie czasem strazak to nie wiem czy ktorys z dobroplastu czy intertechu chciałby sie zamienic. Nikt nie broni ubiegac sie o prace jako strazak. Pozdrawiam strażak z OSP

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 22:28:52

  Wydaje mi się ze jednak liczba wypadków przy pracy wciąż pozostaje większa w zakładach produkcyjnych aniżeli w straży, do tego presja kierownictwa, ciagłe niewyspanie i charówa... podejrzewam, że w fabryce sobie obiadów nie gotują w czasie pracy :)

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 03:21:09

  Pujdziesz do pracy odbebnisz i wracasz. Ludzkich tragedii nie oglądasz na Co dzień. A strażak z racji zawodu ma to non stop.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 07:11:00

  Tragedia to jest jak po 250h pracy w miesiącu ledwo na utrzymanie rodziny wystarcza

 • gość 2019-02-08 07:31:13

  żeby tam chodź jeden strażak był z powołania, taki z krwi i kości owszem sa ludzie którzy skończyli porządne szkoły aczkolwiek z dostaniem się do nich tez mam mieszane uczucia

 • gość 2019-02-08 12:11:16

  Jeśli strażakom tak źle to niech się zwalniają,na ich miejsce są chętni nawet za tyle co obecnie mają a nawet za mniej.Wiadomo być strażakiem to obowiązek i nieregularne godziny pracy ale taka jego uroki.To jest służba a nie godzinki.Nie narzekajcie że tak źle.Narzekają a się garną na siłę.

 • gość 2019-02-10 21:44:57

  dokładnie weź się dostań jak wszędzie miejsca pozajmowane zanim nabór jest

 • gość 2019-02-10 22:00:27

  Dokładnie dostać się do straży to trzeba mieć plecy. Bo kto by nie chciał takiej pracy. Ok obowiązek jest ale jak nie ma wyjazdów to na wyro i kimono prześpisz nockę i wstajesz wypoczęty "po pracy"

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Specjalista ds sprzedaży i

Elhurt-Elmet Sp. z o. o., firma o wieloletniej tradycji w handlu artykułami z branży elektrycznej i metalowej, lider na rynku, poszukuje Kandydatek..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Naprawa i regeneracja

Oferujemy Państwu zakup oraz naprawę alternatorów i rozruszników. Wysoką jakość usług gwarantuje dziesięcioletnie doświadczenie w branży..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - NAWIGACJI - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH - U NAS..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1300m2 w Długoborzu

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1300m2 położona w Długoborzu, gmina Zambrów. Dojazd drogą gminną...


Zobacz ogłoszenie

sprzedam biurko

wymiary 170x70 wys 80 cm


Zobacz ogłoszenie

NOWA DOSTAWA ZBIORNIKÓW

Zapraszamy do zakupu zbiorników dwupłaszczowych na paliwo firmy FORTIS. W ofercie posiadamy zbiorniki o pojemności 2000l i 2500l zbiorniki..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Lokal 135m2, ul. Cmentarna

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal w wysokim standardzie o powierzchni użytkowej 135m2 położony blisko centrum Zambrowa przy..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

Pomoc w redagowaniu wzorów

Pomoc w pisaniu wzorów prac dyplomowych. Szeroki zakres tematyczny i bogaty zasób literatury w prywatnych zbiorach pozwala mi redagować prace na..


Zobacz ogłoszenie

Zakład Stolarski Pieer

Zakład Stolarski Pieer zatrudni pracownika na stanowisku stolarz meblowy. Wymagane prawo jazdy kat.B. Doświadczenie w zawodzie mile widziane. Dobre..


Zobacz ogłoszenie

Szybka pożyczka bez BIK

Szybka pożyczka bez BIK dla zainteresowanych. Jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki bez wychodzenia z domu, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zadzwoń do..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie na

Sprzedam mieszkanie(63m2) na pierwszym piętrze w bloku Kosseckiego 4.


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA C+E - codzienne

Firma z Czyżewa zatrudni kierowcę kat. C+E. Codzienne powroty do siedziby firmy. Osoby zainteresowane proszę o kontakt telefoniczny tel:602-616-444


Zobacz ogłoszenie

Hala 250m2, Aleja Wojska

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu: Lokal produkcyjno - usługowy o powierzchni ok. 250m2 położony na parterze budynku..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajęcia powierzchnia

Do wynajęcia powierzchnia magazynowo - produkcyjna o powierzchni ponad 500 m2. Nieruchomość położona w Zambrowie (woj. Podlaskie) przy ul...


Zobacz ogłoszenie

Usługi zarządzania

Firma Mienie zaprasza do współpracy w zakresie: zarzadzania nieruchomościami, księgowość wspólnot mieszkaniowych, sprzedaż mieszkań. Szczegóły na..


Zobacz ogłoszenie

Kupujemy samochody,my płacimy

Kupujemy samochody,płacimy najwięcej.Auta zadbane,do napraw,powypadkowe,angliki.Od 1000 zł do 10 tys zł.Auta bez opłaty,z opłatami.Dopłacamy gotówkę..


Zobacz ogłoszenie

PelleT WYSOKIEJ jakości

ROLNIK-SKLEP T. MIODUSZEWSKI UL. BIAŁOSTOCKA 38 WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) Oferuje wysokiej jakości granulat drzewny PELLET renomowanego..


Zobacz ogłoszenie

Skoda Roomster 1,4 TDI 2009r

Witam mam do sprzedania Roomster 1.4 TDI z 2009r,samochód w dobrej kondycji przebieg to zaledwie 217tys km,kupiony w polskim salonie, kolor..


Zobacz ogłoszenie

Spawacze

Agencja Work Balance oferuje nowoczesny sposób zarządzania personelem, jakim jest leasing pracowniczy. Dzięki zatrudnianiu pracowników tymczasowych,..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Praca dla dziewczyny

Bar sushi w Zambrowie poszukuje dziewczyny na stanowisko kelnerki. Oferujemy atrakcyjne zarobki, pracę w młodym, zgranym zespole oraz możliwość..


Zobacz ogłoszenie

WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWE, WSZYSTKIE

SKLEP HAPROL ZAPRASZA DO ZAKUPU WŁÓKI ŁĄKOWO-POLOWEJ, WŁÓKI MALOWANE LUB OCYNKOWANE. DOSTĘPNE ROZMIARY 4M, 5M, 6M, 8M, TRZYRZĘDOWE LUB..


Zobacz ogłoszenie

kupie mieszkanie za gotówkę

Witam kupie mieszkanie w Zambrowie za gotówkę, do remontu lub nie, może być zadłużenie, hipoteka, komornik itp.


Zobacz ogłoszenie

Drzewo Opałowe

Sprzedam drzewo opałowe, suche, gotowe do palenia.


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę lokal

Wynajmę lokal handlowo-użytkowy 58m2 w Zambrowie przy ul.Wyszyńskiego 13. Lokal składa się z 3 pomieszczeń i ubikacji. Posiada dobry dostęp do..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"