:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto]

pożary i straż, pożarami niemal miejscowymi zagrożeniami 2018r zmagali strażacy [foto] - zdjęcie, fotografia
Portal zambrow.org 06/02/2019 12:08

Średnio co 15 godzin strażacy wyjeżdżali do rożnego rodzaju zdarzeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. Dla porównania – w 2017 r. na akcje wyjeżdżali rzadziej, bo statystycznie co 18 godzin.

 

Wczoraj, 5 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie odbyła się uroczysta narada roczna, której celem była analiza sytuacji pożarowej i innych zagrożeń na terenie powiatu zambrowskiego w 2018 roku. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzej Sobolewski, Komendant Powiatowa Policji w Zambrowie mł. insp. Anna Bajeńska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP Marek Komorowski, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz gospodarze - strażacy z Komendantem Powiatowym PSP w Zambrowie bryg. Maciejem Krajewskim na czele.

 

Z danych zaprezentowanych podczas narady wynika, że w 2018 roku na terenie powiatu zambrowskiego straż odnotowała ogółem 591 zdarzeń, w tym 165 pożarów i 405 miejscowych zagrożeń. W minionym roku odnotowano 21 fałszywych alarmów. Do zdarzeń strażacy wyjeżdżali średnio co 15 godzin.

 

Spośród wszystkich tych przypadków, największą część stanowiły pożary małe – 155 przypadków. W ubiegłym roku na terenie powiatu zanotowano tylko jeden duży i jedenaście średnich pożarów, natomiast bardzo dużych pożarów nie zanotowano. Najczęstszymi przyczynami zaprószenia ognia (70 przypadków) była nieostrożność osób dorosłych. Pozostałymi przyczynami były: wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń grzewczych (26 przypadków), umyślne podpalenia (20 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja urządzeń i instalacji elektrycznych (19 przypadków), wady i nieprawidłowa eksploatacja środków transportu (14 przypadków).

 

Najczęstszą przyczyną miejscowych zagrożeń było niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu (93 zdarzenia). 91 zdarzeń spowodowanych było silnymi wiatrami i huraganami, natomiast 58 z gwałtownych opadów atmosferycznych. Ponadto zagrożenia wynikały z nietypowych zachowań zwierząt i owadów stwarzających zagrożenie, nieumyślnych działań człowieka, wad i nieprawidłowej eksploatacji środków transportu, pomocy Państwowemu Ratownictwu Medycznemu, celowymi działaniami człowieka oraz wadami i nieprawidłową eksploatacją urządzeń i instalacji gazowych.

 

Spośród wszystkich zdarzeń zaistniałych na terenie powiatu zambrowskiego w ciągu minionego roku, na terenie naszego miasta doszło do 54 pożarów i 197 miejscowych zagrożeń. Na terenie Gminy Zambrów odnotowano 46 pożarów i 105 miejscowych zagrożeń. W Gminie Rutki doszło do 33 pożarów i 37 miejscowych zagrożeń, w Gminie Szumowo - 25 pożarów i 47 miejscowych zagrożeń, natomiast w Gminie Kołaki Kościelne - 7 pożarów i 19 miejscowych zagrożeń.

 

Straty spowodowane przez pożary i miejscowe zagrożenia w 2018 roku wyniosły ogółem 7 mln 122 tys. 500 zł. Jest to prawie 1,1 mln zł więcej niż w 2017 roku. W wyniku podjętych działań straży udało się uratować mienie o wartości 19 mln 444 tys. zł.

 

W ciągu roku w wyniku tych zdarzeń na terenie powiatu zginęło 8 osób, a obrażenia odniosło 99 osób, w tym 4 dzieci. Dla porównania: w 2016 r liczba ofiar śmiertelnych i poszkodowanych wynosiła odpowiednio 13 i 148.

 

Powstałe zdarzenia były likwidowane przez Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z KP PSP w Zambrowie, jak i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu powiatu zambrowskiego. W zdarzeniach udział brało 2264 strażaków z PSP oraz 1791 strażaków OSP.

 

W celu ograniczenia ilości pożarów, ich skutków oraz zbierania informacji o zagrożeniach występujących w obiektach i możliwościach prowadzenia działań ratowniczo- gaśniczych, funkcjonariusz zatrudniony w Samodzielnym Stanowisku Pracy ds. Kontrolno – Rozpoznawczych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie realizując zadania kontrolno-rozpoznawcze przyjęte w harmonogramie kontroli na 2018 rok, przeprowadził ogółem 101 kontroli. Były one prowadzone w obiektach: użyteczności publicznej (37), produkcyjno-magazynowych (45), w lasach (8), zamieszkania zbiorowego (7), mieszkaniach wielorodzinnych (4). Podczas kontroli stwierdzono 76 uchybień wpływających na stan bezpieczeństwa pożarowego.

 

W trakcie narady rocznej w KP PSP w Zambrowie Marek Adam Komorowski podsumował udział Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu zambrowskiego w zdarzeniach zaistniałych w 2018 roku. Mówił o szkoleniach organizowanych dla strażaków z OSP, wyposażeniu jednostek, a także konkursach i zawodach, w których udział brały jednostki Ochotniczych Straży.

Reklama

Ze 165 pożarami i niemal 405 miejscowymi zagrożeniami w 2018r. zmagali się nasi strażacy [foto] komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:30:25

  Tam się dostać.....

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 16:58:19

  Nooo marzenie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 17:10:06

  Dokładnie, szanuje pracę strażaków, są odważni, wyuczeni schematów, zasad ale nie oszukujmy się, porównując robotę w dobroplascie czy inter techu....straz to przedszkole. Akcja CO 15 h, na produkcji jest 12 h ciągłej akcji codziennie

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 21:31:14

  Dobrze ze akcja co 15h ale w niektorych warunkach jakich znajduje sie czasem strazak to nie wiem czy ktorys z dobroplastu czy intertechu chciałby sie zamienic. Nikt nie broni ubiegac sie o prace jako strazak. Pozdrawiam strażak z OSP

 • Gość - niezalogowany 2019-02-07 22:28:52

  Wydaje mi się ze jednak liczba wypadków przy pracy wciąż pozostaje większa w zakładach produkcyjnych aniżeli w straży, do tego presja kierownictwa, ciagłe niewyspanie i charówa... podejrzewam, że w fabryce sobie obiadów nie gotują w czasie pracy :)

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 03:21:09

  Pujdziesz do pracy odbebnisz i wracasz. Ludzkich tragedii nie oglądasz na Co dzień. A strażak z racji zawodu ma to non stop.

 • Gość - niezalogowany 2019-02-08 07:11:00

  Tragedia to jest jak po 250h pracy w miesiącu ledwo na utrzymanie rodziny wystarcza

 • gość 2019-02-08 07:31:13

  żeby tam chodź jeden strażak był z powołania, taki z krwi i kości owszem sa ludzie którzy skończyli porządne szkoły aczkolwiek z dostaniem się do nich tez mam mieszane uczucia

 • gość 2019-02-08 12:11:16

  Jeśli strażakom tak źle to niech się zwalniają,na ich miejsce są chętni nawet za tyle co obecnie mają a nawet za mniej.Wiadomo być strażakiem to obowiązek i nieregularne godziny pracy ale taka jego uroki.To jest służba a nie godzinki.Nie narzekajcie że tak źle.Narzekają a się garną na siłę.

 • gość 2019-02-10 21:44:57

  dokładnie weź się dostań jak wszędzie miejsca pozajmowane zanim nabór jest

 • gość 2019-02-10 22:00:27

  Dokładnie dostać się do straży to trzeba mieć plecy. Bo kto by nie chciał takiej pracy. Ok obowiązek jest ale jak nie ma wyjazdów to na wyro i kimono prześpisz nockę i wstajesz wypoczęty "po pracy"

Dodajesz jako: |

Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Mieszkania do wynajęcia od

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu mieszkania: 1. ul. Cmentarna 35m2, 1 pokój + aneks kuchenny, łazienka, I piętro, - 1100 zł +..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę zlecenia remontowe.

Przyjmę zlecenia; szpachlowanie ,malowanie, adaptacja poddaszy,panele remonty mieszkań. Gwarantuję jakość wykonania usług. numer telefonu 784 395..


Zobacz ogłoszenie

PRACA W SALONIE NC+ GALERIA

Poszukujemy osoby na stanowisko doradcy klienta w Salonie NC+ mieszczącym się w galerii BEM w Zambrowie. Praca stała, wynagrodzenie podstawowe+..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 3-pokojowe, I

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Mieszkanie o powierzchni 58,94m2 położone na I piętrze w bloku z cegły przy Placu..


Zobacz ogłoszenie

PRZYDOMOWE OCZYSZCZALNIE

Przydomowe oczyszczalnie ścieków: - drenażowe - biologiczno mechaniczne - bezprądowe - przepompownie - studnie chłonne Zajmujemy się..


Zobacz ogłoszenie

Rolety Rzymskie na Wymiar

Szyjemy Rolety Rzymskie i Austryjackie pod wymiar . Wszystko dopasowane do twoich potrzeb . Rolety szyjemy z wielu tkanin . Posiadamy też usługę..


Zobacz ogłoszenie

Działka pod inwestycję

Witam Do sprzedania mam działkę dobrą pod inwestycje powierzchnia 1 hektar. Atrakcyjna lokalizacja - obrzeża miasta Zambrów. Cicha, spokojna..


Zobacz ogłoszenie

Lokal do wynajęcia

Oferuję do wynajęcia lokal przy ul. Świętokrzyskiej 9.


Zobacz ogłoszenie

Działka 3005m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 3005m2 położona w miejscowości Grochy-Pogorzele, gmina Zambrów. Media:..


Zobacz ogłoszenie

Praca jako doradca klienta!

Zatrudnimy osobę na stanowisko konsultanta ds. obsługi klienta w Salonie Premium NC+ który mieści się w Galerii Bem w Zambrowie! Naszym..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1406m2, Nagórki-Jabłoń

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1406m2 położona w Nagórkach Jabłoń, gmina Zambrów. Wydana decyzja o..


Zobacz ogłoszenie

Korepetycje, nauka języka

Oferuję pomoc w nauce oraz naukę języka francuskiego


Zobacz ogłoszenie

Maszyny, części - wszystko dla

Zapraszamy do sklepu rolniczego „ROLNIK”.. Sklep znajduje się przy ul. Białostockiej 38 w Zambrowie (posesja ze stawem; wjazd od ulicy Wiśniowej -..


Zobacz ogłoszenie

dostępne od ręki - ZBIORNIK NA

ROLNIK SKLEP UL. BIAŁOSTOCKA 38, WJAZD OD ULICY WIŚNIOWEJ(asfaltowej) ZBIORNIK NA PALIWO DWUPŁASZCZOWY Dane techniczne: * Wysokość: 1990 mm *..


Zobacz ogłoszenie

Działka 1,25 ha w Ngórkach

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Działka o powierzchni 1,25 ha położona w miejscowości Nagórki-Jabłoń, gmina Zambrów. Grunty..


Zobacz ogłoszenie

PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko PRACOWNIK DO PRODUKCJI DRZWI (trapezy, koła, kształty nietypowe) Zakres obowiązków: -..


Zobacz ogłoszenie

Pożyczka na Święta Wielkanocne

Pożyczka na Święta Wielkanocne i nie tylko! Weź pożyczkę nawet do 20 000 zł Pieniądze na koncie nawet w 15 minut na Twoim koncie Zadzwoń


Zobacz ogłoszenie

Rozbiórka wyburzenie budynku w

Świadczymy kompleksowe usługi rozbiórek i wyburzeń domu, obory, budynku gospodarczego, użytkowego i innych obiektów. Działamy w tych miastach: -..


Zobacz ogłoszenie

Lokale użytkowe JUŻ od 720 zł

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie wynajmu lokale użytkowe: 1. Al. Wojska Polskiego 40m2, II piętro - 720 zł netto + opłaty/mc 2. Al...


Zobacz ogłoszenie

PIASEK ŻWIR CZARNOZIEM

Sprzedajemy piasek, żwir, czarnoziem, kruszywo drogowe i inne kruszywa. Sprawna obsługa i szybka dostawa to nasze priorytety. Zadzwoń: tel...


Zobacz ogłoszenie

Działki

Witam Do sprzedania mam kilka działek Działki w tej chwili są ok 30 ar owe ale jest możliwość zakupu działki z kimś do spółki i podzielenia jej na..


Zobacz ogłoszenie

Przydomowe oczyszczalnie

Oferujemy: *oczyszczalnie drenażowe *oczyszczalnie biologiczne *oczyszczalnie SBR *studnie chłonne *drenaże *sprzedaż, montaż zbiorników..


Zobacz ogłoszenie

Salon Meblowy Pieer zatrudni

Salon Meblowy Pieer zatrudni pracownika na stanowisku monter mebli/pracownik magazynowy. Wymagania: - chęć do pracy - prawo jazdy kat.B Dobre..


Zobacz ogłoszenie

KONTROLER JAKOŚCI

Firma MONOLIT poszukuje aktualnie pracownika na stanowisko KONTROLER JAKOŚCI GŁÓWNE ZADANIA -sprawowanie kontroli nad jakością wyrobów na..


Zobacz ogłoszenie

Naprawa komputerów Pogotowie

> Darmowa Diagnoza na miejscu w firmie > Kompleksowa Naprawa i Modernizacja Komputerów PC i Laptopów > Czyszczenie i Konserwacja >..


Zobacz ogłoszenie

SERWIS KOMPUTEROWY SPEEDCOMP

Zajmujemy się profesjonalnym serwisem: - KOMPUTERÓW - TELEWIZORÓW - TELEFONÓW - oraz wielu innych URZĄDZEŃ ELEKTRONICZNYCH Instalacja i..


Zobacz ogłoszenie

Dom 120m2, działka 2038m2,

City-Biuro Nieruchomości posiada w ofercie sprzedaży: Dom wolnostojący, parterowy z poddaszem o powierzchni 120m2 położony w Czyżewie przy ul...


Zobacz ogłoszenie

NOWOŚĆ W OFERCIE- MASZYNY

Zgrabiarka dwu karuzelowa Enorossi ENODUO 780 PRO Wersja ciągana - szer. robocza 780cm - zgrabianie do środka pokosu - przekładnia w kąpieli..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez zambrow.org, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

MARKOMP z siedzibą w Zambrów 18-300 , Bema 2B

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"