:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Kołakach

Teren gminy Kołaki Kościelne czystszy o prawie 11 ton starych mebli oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. To wynik dwutygodniowej akcji Urzędu Gminy.

Od 5 do 22 października roku na terenie gminy Kołaki Kościelne prowadzona była zbiórka odpadów wielkogabarytowych oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórką objęte były wszystkie 24 miejscowości gminy.

Do zbiórki odpadów posłużył samochód ciężarowy IVECO Daily zakupiony przez Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych. Dzięki dofinansowaniu środkami zewnętrznymi pochodzącymi z Urzędu Marszałkowskiego w ramach działania 321. „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" oraz niewielkiemu wkładowi z budżetu, Urząd Gminy mógł nabyć nowy pojazd. Auto wyposażone jest w skrzynię ładunkową z wywrotem oraz trzyosobową kabinę i wykorzystywany będzie na potrzeby gminy, między innymi w zakresie gospodarki odpadami.

W trakcie dwutygodniowej akcji z 69 gospodarstw domowych zebrano 10,75 tony odpadów - starych mebli oraz wyeksploatowanego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zostały one zwiezione do wyznaczonego PSZOK-u, czyli Punktu Selektywego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kołakach Kościelnych, a następnie odebrane przez firmę zajmująca się ich utylizacją.

Organizatorzy zbiórki zachęcają mieszkańców gminy Kołaki Kościelne do czynnego udziału w kolejnych takich akcjach.

Polecamy:
:: Mieszkańcy Zambrowa pozbyli się 10,7 ton „gratów”
:: Pozbyliśmy się kolejnych 9,5 ton „gratów”
:: 4,5 tony odpadów wielkogabarytowych mniej
:: „ElektroOdpowiedzialne” przedszkolaki
:: „ElektroOdpowiedzialni” w SP4
:: 155 worków śmieci
:: Ozdoby z odpadów
:: O ekologii w ZSO
:: Uczniowie zambrowskich szkół sprzątali świat
:: IX Sesja Ekologiczna w ZSO
:: Zambrów nadal inwestuje w ekologię
:: Zambrowianie pozbyli się ponad 17 ton odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w Kołakach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org