:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  8°C pochmurno z przejaśnieniami

Zbiórka nakrętek tylko do końca tygodnia

charytatywne wolontariat, Zbiórka nakrętek tylko końca tygodnia - zdjęcie, fotografia

Zbiórka nakrętek w OWR Caritas w tym roku szkolnym dobiega końca. Organizatorzy akcji proszą o dostarczenie plastikowych nakrętek do końca bieżącego tygodnia.

Ośrodek Wsparcia Rodziny „Caritas” w Zambrowie z każdym rokiem szkolnym bierze udział w akcji zbierania nakrętek. Tegoroczna zbiórka prowadzona była na rzecz niepełnosprawnej mieszkanki naszego miasta - Sylwii Paszkiewicz-Garczarek. Akcja wraz z rokiem szkolnym 2017/2018 kończy się, w związku z tym OWR „Caritas” zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców powiatu zambrowskiego o przekazanie zebranych nakrętek do końca tego tygodnia do Ośrodka przy alei Wojska Polskiego 49 w Zambrowie.

Sylwia Paszkiewicz-Garczarek jest mieszkanką Zambrowa. Dziewczyna cierpi na epilepsję, jest opóźniona psychomotorycznie z cechami autyzmu. W dodatku Sylwia słabo widzi i ma kłopoty z sercem. Do tego doszły jeszcze alergia i nadczynność tarczycy. Sylwia przeszła dwie operacje kręgosłupa. Jest pod stałą opieką neurologa, okulisty, kardiologa i ortopedy. Rehabilitacja Sylwii wymaga wielu leków, specjalistycznych wkładek ortopedycznych zmienianych corocznie, dzięki którym całkiem nieźle chodzi oraz zabiegów rehabilitacyjnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje pomocy innych osób.

Sylwia znana jest mieszkańcom Zambrowa i czytelnikom Zambrow.org. Mimo swojej choroby wielokrotnie brała udział w różnych konkursach i festiwalach, niejednokrotnie zdobywając nagrody i wyróżnienia. Na Przeglądzie Ogólnopolskim Polskiego Związku Niewidomych w Kielcach „Ptaki 2005” w kwietniu Sylwia zdobyła wyróżnienie za Kujawiaka. Podczas IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Suwałkach w maju 2005 roku wyśpiewała Grand Prix. Wyróżnienie zdobyła na Festiwalu „Razem do Gwiazd”, który odbył się w Ciechocinku w lipcu 2005 roku, wtedy śpiewała razem z Majką Jeżowską. Ponadto zdobyła wyróżnienia w następujących konkursach: na VII Festiwalu Twórczości Muzycznej Niewidomych w Bytomiu Odrzańskim, na Ogólnopolskim Festiwalu Muzycznym w Grudziądzu „Optan 2005”, na przeglądzie kolęd w Zambrowie oraz podczas przeglądu piosenki patriotycznej również w Zambrowie. Poza tym Sylwia uczestniczyła w różnych koncertach. W roku 2005 m.in. śpiewała w Kołobrzegu i Skórczu. W 2006 r. została najmłodszą laureatką nagrody burmistrza Miasta Zambrowa - Złotego Żubra w kategorii Twórczość i Upowszechnianie Kultury.  

OWR Caritas corocznie angażuje się w akcje zbierania plastikowych nakrętek. Na czas wakacji instytucja przerywa zbiórkę, lecz powtórnie weźmie w niej udział już we wrześniu 2018 roku. Aby pomóc, nie należy wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek po różnego rodzaju napojach. Zbierajmy je w domach, a raz na jakiś czas dostarczajmy do szkół, przedszkoli, sklepów, urzędów. Nakrętki przez cały rok można wrzucać wszędzie tam, gdzie właściciele sklepów, zarządcy budynków publicznych czy nauczyciele wystawią pojemniki z napisem „zbiórka plastikowych nakrętek”. Osoby odpowiedzialne w swoich firmach i instytucjach za zbieranie nakrętek, przekażą je w większych ilościach do OWR Caritas przy al. Wojska Polskiego 49 w Zambrowie, skąd nakrętki odbierane są przez firmę zajmującą się skupem surowców wtórnych. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży dużych ilości nakrętek, przeznaczane są zawsze na cele charytatywne.


Zbiórka nakrętek tylko do końca tygodnia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na zambrow.org