:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  6°C słabe opady deszczu

Zbieraj nakrętki - pomóż 15-latkowi z Cieciork

charytatywne wolontariat, Zbieraj nakrętki pomóż latkowi Cieciork - zdjęcie, fotografia

Zbiórka plastikowych nakrętek wznowiona została po wakacyjnej przerwie. Tym razem akcja prowadzona jest na rzecz 15-letniego Mateusza Tabędzkiego.

Ośrodek Wsparcia Rodziny Caritas w Zambrowie, wzorem lat ubiegłych, prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Tym razem zbiórka prowadzona jest na 15-letniego Mateusza Tabędzkiego, mieszkańca miejscowości Cieciorki.

 

Mateusz Tabędzki jest podopiecznym Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania i Edukacji Osób Niepełnosprawnych „Naprzeciw”. Lekarze rozpoznali u chłopca Zespół Kabuki. Jest to rzadkie schorzenie o charakterystycznych cechach dysmorfii twarzy, opóźnieniu rozwoju psychoruchowego oraz towarzyszących wadach wrodzonych - wada serca, hypoplazja łuku aorty, niedoczynność tarczycy. Ma obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy głębokiego stopnia. Mateusz od 2007 roku nosi aparaty słuchowe, które wymagają już wymiany.

 

Wszyscy, którzy systematycznie przez wakacje zbierali nakrętki, obecnie mogą je przekazać do szkół, przedszkoli i innych miejsc, gdzie wystawiono stosowne pojemniki. Natomiast instytucje i firmy już teraz mogą przekazać zgromadzone nakrętki do siedziby OWR Caritas w godzinach otwarcia placówki.

Przypominamy, że aby pomóc, nie należy wyrzucać do kosza plastikowych nakrętek po różnego rodzaju napojach. Zbierajmy je w domach, a raz na jakiś czas dostarczajmy do szkół, przedszkoli, sklepów, urzędów. Nakrętki przez cały rok można wrzucać wszędzie tam, gdzie właściciele sklepów, zarządcy budynków publicznych, czy nauczyciele wystawią pojemniki z napisem „zbiórka plastikowych nakrętek”. Osoby odpowiedzialne w swoich firmach i instytucjach za zbieranie nakrętek, przekazują je w większych ilościach do OWR Caritas przy al. Wojska Polskiego 49 w Zambrowie, skąd nakrętki odbierane są przez firmę zajmującą się skupem surowców wtórnych. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży dużych ilości nakrętek przeznaczane są zawsze na cele charytatywne.


Zbieraj nakrętki - pomóż 15-latkowi z Cieciork komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się